istnieje wiele powodów, dla których ktoś może nie znać tożsamości swojego biologicznego ojca. Znalezienie go jest możliwe; wszystko zaczyna się od wykonania testu DNA. W większości przypadków, badanie DNA jest jedynym sposobem biologicznego ojca można dokładnie znaleźć bez jego nazwiska. Po przesłaniu testu DNA porównujesz najbliższe dopasowania w bazie danych, aby określić swój związek z nimi. Możesz również skorzystać z pomocy eksperta od badacza genealogii, takiego jak DNAngels.org, aby uzyskać bezpłatną pomoc od swoich specjalistów wyszukiwania wolontariuszy.

próbujesz znaleźć swojego biologicznego ojca i nie wiesz od czego zacząć? Nie szukaj dalej pomożemy Ci z niektórymi z tych porad ekspertów.

jeśli masz niewiele informacji o swoim biologicznym ojcu lub nie masz ich wcale, test DNA może pomóc ci w poszukiwaniu Twojej rodzonej rodziny. Prawdopodobnie najlepszym testem jest dna drzewa genealogicznego. Dzięki tym pomocnym wskazówkom wyjaśniamy, jak znaleźć biologicznego ojca za pomocą testu DNA.

raport DNA dotyczący znalezienia biologicznego ojca

Related Reading: mój ojciec zmarł zanim się urodziłem

Zrób Test DNA

istnieje wiele powodów, dla których osoba może nie znać swojego biologicznego ojca i ogólnie, jeśli członek rodziny nie znał odpowiedzi i nie był skłonny ci powiedzieć, możesz nigdy się nie dowiedzieć. Akta sądowe są zwykle zapieczętowane, a prawa dotyczące prywatności chronią ważne dokumenty; czasami tajemnice ojcostwa umierają wraz z członkami rodziny.

często nie można znaleźć papierowej dokumentacji i dokumentacji szpitalnej z cennymi informacjami. Zrobienie testu DNA w celu określenia rodowodu przodków pomoże Ci łatwiej znaleźć ojca. Tutaj pokażemy Ci, jak to zrobić.

wykonaj test autosomalnego DNA

test autosomalnego DNA może być wykonany przez mężczyzn lub kobiety i może dostarczyć DNA pasującego do 5 i 6 pokoleń zarówno po stronie biologicznego ojca, jak i matki w rodzinie.

Testuj z więcej niż jedną firmą DNA

jeśli testujesz z więcej niż jedną firmą DNA, twoje DNA może zostać dopasowane do większej bazy potencjalnych członków rodziny.

Porównaj dopasowanie DNA

dopasowanie DNA jest czasami określane jako „dopasowanie kuzyna”, które jest wynikiem twoich danych DNA, które zostały porównane z danymi DNA innych ludzi w aktach. Te pasujące segmenty chromosomów zostały wykorzystane do identyfikacji i wskazania pokrewieństwa rodzinnego. Po przetestowaniu twojego DNA otrzymasz listę dopasowań DNA.

Przejrzyj swoje dopasowania DNA, a nawet jeśli nie znajdziesz dopasowania rodzica na swojej liście dopasowań, możesz znaleźć dopasowanie przyrodniego rodzeństwa,dopasowanie Bliskiego kuzyna lub bardziej odległego kuzyna. Nadal możesz odnosić sukcesy w nawiązywaniu kontaktów z biologiczną rodziną. Może się okazać, że niektóre z dopasowań kuzynów DNA mają dodatkowe informacje dostępne dla ciebie.

dodatkowe informacje mogą obejmować nazwiska rodzin, miejsca pochodzenia, a nawet drzewo genealogiczne z nazwiskami, datami i miejscami.

jak zrobić Test DNA w domu.

test DNA można kupić w firmie genealogicznej DNA, takiej jak Ancerstry.com to prosty test śliny, który możesz zrobić w domu. Kiedy zamówisz test DNA, otrzymasz zestaw DNA pocztą. Zestaw DNA będzie zawierał pełne instrukcje, rurkę do pobierania śliny i przedpłacony mailer zwrotny, aby uniknąć dodatkowych kosztów zwrotu próbki DNA.

kiedy zwrócisz próbkę pocztą, twoje DNA zostanie przetworzone w laboratorium. Następnie powinieneś otrzymać e-mail z informacją, że Twoje wyniki są gotowe do przejrzenia na stronie internetowej ich DNA pod adresem: ancestry.kom / dna /

oto jak:

 1. Zamów zestaw DNA od firmy genealogicznej, takiej jak Ancestry.com
 2. Aktywuj zestaw i zwróć próbkę śliny lub wymazu z policzka w opłaconym opakowaniu do laboratorium.
 3. za około 6-8 tygodni Twoje wyniki będą dostępne online.

AncestryDNA to usługa testowania DNA, która wykorzystuje niektóre z najnowszych technologii testowania autosomalnego, z największą bazą danych DNA konsumentów, aby pomóc w badaniu historii rodziny.

AncestryDNA zapewnia zaawansowaną naukę DNA z największym na świecie zasobem historii rodziny online, aby obliczyć genetyczne pochodzenie etniczne i zlokalizować nowe powiązania rodzinne. AncestryDNA identyfikuje dla Ciebie relacje z nieznanymi krewnymi poprzez dynamiczną listę dopasowań DNA.

dotrzyj do dopasowań DNA

następnym krokiem jest dotarcie do dowolnego dopasowania DNA za pośrednictwem systemu wiadomości witryny testowej. Kiedy używasz metody badania DNA, aby znaleźć swojego biologicznego ojca, rozważ następujące kwestie, zanim dotrzesz do nich.

 1. Twoje dopasowanie DNA może nie zawierać wszystkich informacji, które pomogą Ci znaleźć biologicznego ojca lub członków najbliższej rodziny.
 2. twoje narodziny lub późniejsza adopcja mogły być utrzymywane w tajemnicy przed innymi członkami rodziny biologicznego ojca.
 3. twoja rodzona rodzina może nie chcieć nawiązać z Tobą kontaktu.

ile kosztuje zestaw do badania DNA?

 • AncestryDNA® pomoże Ci odkryć, skąd pochodzi twoja rodzina, nawet nie wychodząc z domu za jedyne $99.
 • Pakiet drzewo genealogiczne AncestryDNA® + pozwoli Ci odkryć całą historię swojej rodziny dzięki zestawowi AncestryDNA® i 3-miesięcznemu członkostwu World Explorer za jedyne 100 USD*.
 • Pakiet AncestryDNA® Traits + All Access zapewni Ci wszystko, co oferuje AncestryDNA®, a także cechy osobiste i 3-miesięczne członkostwo All Access za jedyne $199**.

wsparcie

po połączeniu się z dopasowaniami DNA i nie uzyskałeś idealnego połączenia z biologiczną rodziną lub stwierdziłeś, że Twoja rodzona rodzina nie chce się połączyć, istnieją grupy wsparcia online, które mogą pomóc, takie jak następujące:

 • NPE Gateway
 • sekrety DNA
 • Watershed DNA
 • NPE Fellowship
 • Donor Conception Network
 • Isogg Unexpected Results wiki page

te grupy zapewniają sympatię, wskazówki i wsparcie. Radzą również, aby zwracać się z uwagą do innych członków rodziny, ponieważ mogą to również mieć wpływ na obecnych i nowo odkrytych członków rodziny.

jak znaleźć biologicznego ojca, który nie zbadał DNA

Wiele osób na świecie nie wykonało testu DNA. Te osoby nie pojawią się w bazach danych. Wciąż jest możliwe zlokalizowanie twojego biologicznego ojca, mimo że nie zrobił testu DNA.

pokażemy Ci, jak możesz zlokalizować swojego biologicznego ojca, korzystając z kombinacji wyników DNA, drzew genealogicznych i odrobiny pracy detektywistycznej przy użyciu tych technik.

jeśli rodzic nie testował w żadnej bazie danych DNA, jest prawdopodobne, że otrzymasz tylko dopasowania DNA od dalekich krewnych w teście. Nie zniechęcaj się, gdy najbliżej Ci do siebie pasuje kuzyn, który dzieli tylko 3% twojego DNA. Dzięki tym informacjom nadal możesz zlokalizować swojego biologicznego ojca.

spróbuj poszukać informacji w Google

jeśli wysłałeś wiadomość przez stronę DNA i nie słyszałeś nic w zamian, możesz spróbować poszukać osoby w Internecie. Większość użytkowników strony internetowej poświęconej badaniom DNA rejestruje swoje zestawy DNA używając swojego imienia i nazwiska. Będziesz mógł zobaczyć kraj, w którym się znajdują, i możesz je łatwo zlokalizować, korzystając z tych informacji.

Wiele osób, które nie otrzymały odpowiedzi za pośrednictwem systemu wiadomości online, mogło znaleźć profil na Facebooku lub stronę internetową z danymi kontaktowymi.

jeśli znajdziesz dopasowanie DNA na platformie społecznościowej, pamiętaj, że Twoja wiadomość może nie dotrzeć bezpośrednio do skrzynki odbiorczej z powodu ustawień filtrowania wiadomości, które zapobiegają spamowi.

jeśli nie otrzymasz odpowiedzi, możesz spróbować dodać dopasowanie DNA jako przyjaciel lub komentując jeden z ich publicznych postów, próbując przyciągnąć ich uwagę, wyjaśniając, że próbujesz skontaktować się z nimi w sprawie dopasowania DNA. Zapytaj ich, jak najlepiej się z nimi skontaktować lub spróbuj połączyć się za pośrednictwem osoby, która ich zna.

dodatkowe pomocne funkcje

czasami, gdy nie możesz skontaktować się z dopasowanym DNA, możesz użyć tych dodatkowych funkcji, aby pomóc w wyszukiwaniu:

drzewa genealogiczne

MyHeritage na https://www.myheritage.com pozwoli Ci, gdy dopasowanie DNA zostało powiązane z drzewem genealogicznym, pozwoli Ci wyświetlić to drzewo genealogiczne i zlokalizować na nim dopasowanie DNA. Możesz również wyświetlić nazwiska zmarłych członków rodziny na tym drzewie genealogicznym, co może dostarczyć wskazówek, które mogą doprowadzić cię do biologicznego ojca.

nawet bez testu DNA, gdy masz jakieś podstawowe informacje o swoim biologicznym ojcu, możesz dowiedzieć się o nim więcej, budując drzewo genealogiczne na myheritage.com. Może to prowadzić do innych drzew genealogicznych zbudowanych przez krewnych twojego biologicznego ojca, z którymi możesz się skontaktować w celu uzyskania informacji na temat Twojego biologicznego ojca.

pochodzenie etniczne

niektórzy wyszukiwacze znaleźli wyniki etniczne pomocne podczas wyszukiwania biologicznego rodzica, zwłaszcza jeśli rodzice byli z dwóch różnych grup etnicznych. Poznanie pochodzenia etnicznego może dać wgląd w lokalizację biologicznych rodziców i pomóc w zlokalizowaniu dopasowań DNA. Na przykład, jeśli wiesz, że twoja matka była Afrykanką, a twój ojciec Europejczykiem, znalezione DNA pasuje do afrykańskiego pochodzenia etnicznego można rozważyć ze strony twojej matki.

lokalizacja

lista opublikowanych dopasowań DNA będzie określać kraj, w którym znajdują się wszystkie dopasowania DNA, a jeśli wiesz, że twój rodzic pochodził z określonego kraju, pomoże Ci to skupić się na dopasowaniach DNA w tym obszarze lub kraju.

AutoClusters

AutoClusters to narzędzie do genealogii genetycznej, które grupuje dopasowania DNA, które prawdopodobnie pochodzą od wspólnych przodków na atrakcyjnym wykresie wizualnym. To łatwe w użyciu narzędzie z GeneticAffairs.com pomóż lepiej badać swoje dopasowania DNA w grupach, a nie w tylu osobnikach, i daj więcej wglądu w gałęzie w drzewie genealogicznym.

jeśli masz więcej niż jeden mecz i nie jesteś pewien, z której strony rodziny pochodzą, ta zaawansowana funkcja DNA pomoże Ci dowiedzieć się, które dopasowania DNA są ze sobą powiązane. Kiedy już zidentyfikowałeś rodzinę swojego biologicznego ojca, będziesz wiedział, że dopasowania niezwiązane z jego częścią rodziny są prawdopodobnie związane ze stroną Twojej biologicznej matki.

zarzuć szeroką sieć

pierwszą radą udzielaną przez osoby używające DNA do poszukiwania rodziny biologicznej jest łowienie we wszystkich stawach. Im więcej możliwości dajesz sobie dopasować innych, którzy przetestowali swoje DNA, tym większa szansa na znalezienie dobrego dopasowania.

MyHeritage umożliwiło szersze wyszukiwanie, oferując testy DNA i umożliwiając przesyłanie skomputeryzowanego pliku wyników DNA, zwanego surowymi danymi, od innej firmy na platformę MyHeritage, która umożliwia otrzymywanie dopasowań od milionów użytkowników w bazie danych MyHeritage.

Poznaj wszystkie opcje dopasowania

DNA to tylko jeden sposób identyfikacji i połączenia z biologicznym ojcem. Chociaż jest powszechnie preferowany i był kluczowy dla wielu, nie jest to jedyna droga do ponownego spotkania z biologicznym ojcem.

masz wiele możliwości znalezienia biologicznego ojca, takich jak dołączenie do rejestrów wzajemnej zgody, jeśli zostałeś adoptowany, skontaktowanie się z agencją adopcyjną lub służbą społeczną, która zajmowała się adopcją, zbadanie Twoich praw do uzyskania kopii oryginalnego aktu urodzenia i Rekordu adopcyjnego. Aby nawiązać kontakt za pośrednictwem strony trzeciej, możesz skorzystać z certyfikowanego pośrednika poufnego (CI). Możesz porozmawiać ze starszymi krewnymi i przyjaciółmi rodziny, aby sprawdzić, czy mają dodatkowe informacje na temat Twojego biologicznego ojca.

Related Reading: Czy Jesteśmy Lepsi Od Naszych Przodków?

x

aby wyświetlić ten film, włącz obsługę JavaScript i rozważ aktualizację do przeglądarki internetowej obsługującej wideo HTML5

Witamy w FatherResource.org

wniosek

postępy w testowaniu i analizie DNA w ostatnich latach, ponieważ bazy danych DNA zostały stworzone, aby pomóc ludziom zidentyfikować i połączyć się z biologicznymi rodzicami, stały się wielką możliwością i odniosły wielkie sukcesy. Podczas analizowania list dopasowania DNA i łączenia się z genetycznymi kuzynami, często można poskładać kawałki razem, aby zidentyfikować biologicznego ojca.

gdy możliwa identyfikacja została dokonana, dodatkowe testy DNA mogą udowodnić, że połączenie jest dokładne. Miliony ludzi korzystało z testów DNA do badania historii swojej rodziny i nawiązywania kontaktów z krewnymi w ostatnich latach.

podczas gdy testy DNA dostarczają odpowiedzi, typowe wyniki dopasowania DNA obejmują tylko szacunkowe relacje, takie jak pierwszy lub trzeci kuzyn, bez wskazania dokładnej ścieżki relacji. Dalsze informacje zebrane za pomocą dopasowania DNA są niezbędne do zlokalizowania biologicznego ojca. Niezależnie od tego, czy spotykasz swoją rodzinę, czy nie, testy DNA mogą zaoferować Ci sposób na dowiedzenie się więcej o historii genetycznej i skąd pochodzi twoja rodzina.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.