początek XVIII wieku przyniósł sporo zmian w modzie. Pod koniec XVIII wieku we Francji zaszły drastyczne zmiany we francuskiej modzie wyższej klasy. Wysokie białe peruki, które były tak popularne wśród mężczyzn w poprzednim stuleciu stał się zmniejszony w rozmiarze i było wielu ludzi, że forwent peruki całkowicie. Jeśli chodzi o kobiety, kształty sukienki i wielkości balonem, a następnie skurczyć. W Anglii podobny rodzaj pokory wprowadzono do mody.

pod koniec XVIII wieku szerokie i wyściełane płaszcze i pantalony, które nosili mężczyźni, wypadły z mody, a mężczyźni zamiast tego woleli nosić kurtki, które określały ich oczekiwania, ciaśniejsze bryczesy, a ozdobne ozdoby odkładano na specjalne okazje. Jednocześnie szerokie i niewygodne Spódnice Kobiet zostały zastąpione przez znacznie łatwą do zarządzania spódnicę. Halki w obręczy zostały zachowane dla dworu i sukienki drapowane spod biustu z tylko lekką wyściółką, aby podkreślić kunszt falbanki i zbieraczy.

jest wiele o dzisiejszej nowoczesnej modzie, która jest podobna do mody XVIII wieku, chociaż trudno w to uwierzyć. Pomimo tego, że większość ludzi akceptuje pogląd, że XVIII-wieczni biedni nie mogli sobie pozwolić na modę, prawda jest taka, że moda w Anglii była czymś, na co nie miały wpływu różnice w klasach społecznych. Istniały trendy w modzie, do których dostęp miała zarówno Klasa niższa, jak i wyższa, chociaż Klasa niższa miała własne, nieco tańsze interpretacje tych trendów. Młode kobiety z niższej klasy również miały tendencję do nadmiernych ubrań i noszenia dużych ilości makijażu. Gazety były oburzone biednym ubieraniem ponad swoją klasą i postrzegały to jako obraźliwe i skandaliczne. Nie był to jednak jedyny trend, który uznali za obraźliwy. Podobnie jak moda współczesna, gdzie moda uliczna i wybiegowa mają potencjał wpływania na siebie nawzajem, Moda niższej klasy w XVIII wieku miała pewien wpływ na modę wyższej klasy. Niektórzy zamożni i zbuntowani młodzi mężczyźni i kobiety przyjęli style zwykłych ludzi. Młodzi mężczyźni byli bez Wigów, a młode kobiety nosiły fartuchy. Te Moda pospolita była uważana za organiczną i posiadała pewną siłę w swojej pokorności, więc bogaci naśladowali je w śmiałej próbie buntu i zwrócenia uwagi. Podobnie jak dzisiaj, było wiele osób, które interpretowały udaną modę jako inną i postępową.

ogólnie rzecz biorąc, moda od XVIII wieku do teraz ogromnie się zmieniła, ale sposób, w jaki Moda funkcjonuje, nie zmienił się. trendy inspirowane są przez bogatych i sławnych, ale są też inspirowane przez tych, którzy buntują się przeciwko normie. Moda na wybiegi i moda uliczna dzielą się pomysłami i wzajemnie się inspirują. Moda przeciętnej młodzieży, taka jak noszenie odznak i guzików, została przyjęta przez wybieg i elitarną modę, gdzie ludzie mogą nosić drogie, designerskie odznaki i niestandardowe odznaki pin. Ostatecznie moda może wyglądać inaczej, ale niewiele się zmieniło. Wszyscy wciąż kopiują wszystkich i nie ma sensu kryć się za tym, co określamy jako modne.

powered by social2s

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.