jak zarejestrować firmę w Malezji? Ten przewodnik dostarczy Ci informacji na temat tego, jak przeprowadzić wyszukiwanie firmy SSM za pośrednictwem ssm-einfo, jak wypełnić oficjalne formularze, aby zarejestrować się w firmie i gdzie je przesłać. Ten artykuł jest napisany dla tych, którzy zamierzają rozpocząć jednoosobową działalność gospodarczą lub partnerską tylko w Malezji.

 • jeśli chcesz zarejestrować firmę Sdn Bhd, przeczytaj nasz artykuł o tym, jak zarejestrować firmę Sdn Bhd Online w Malezji.
 • jeśli nie jesteś Malezyjczykiem, przeczytaj nasz artykuł o tym, jak zarejestrować firmę w Malezji dla obcokrajowców.

Rejestracja własnej firmy w Malezji nie jest skomplikowana. Wystarczy wykonać kilka prostych kroków, aby zarejestrować swoją firmę pod Suruhanjaya Syarikat Malaysia (SSM). Po pierwsze, burza mózgów co najmniej trzy nazwy firm. Następnie sprawdź dostępność nazwy firmy. Następnie wypełnij formularz „BORANG PNA 42”, aby zarejestrować nazwę firmy i formularz „BORANG a”, aby zarejestrować firmę. Udaj się do centrali SSM i prześlij dwa formularze. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą dowód osobisty (IC) i RM70 na opłaty rejestracyjne firmy i wydruk informacji biznesowych.

Suruhanjaya-Syarikat-Malaysia-SSM online

Suruhanjaya Syarikat Malaysia (SSM)

ssm-malaysia-suruhanjaya-syarikat-malaysiaKomisja spółek Malezji (Suruhanjaya Syarikat Malaysia lub SSM w Malezji) jest organem statutowym, który reguluje przedsiębiorstwa i przedsiębiorstwa. SSM, który wszedł w życie 16 kwietnia 2002 r., jest organem statutowym utworzonym w wyniku połączenia Registrar of Companies (ROC) i Registrar of Businesses (ROB) w Malezji.

główną działalnością SSM Malaysia jest służenie jako agencja do włączania spółek i rejestrowania przedsiębiorstw, a także dostarczanie informacji o firmie i biznesie do wiadomości publicznej.

jako wiodący organ na rzecz poprawy ładu korporacyjnego, SSM spełnia swoją funkcję w celu zapewnienia zgodności z rejestracją działalności gospodarczej i prawem korporacyjnym poprzez kompleksowe działania w zakresie egzekwowania i monitorowania w celu utrzymania pozytywnego rozwoju w sektorach korporacyjnych i biznesowych w kraju.

SSM online (ssm e-info) oferuje społeczeństwu zakup informacji finansowych i profili wszystkich firm, które zarejestrowały się w SSM Malaysia. Więcej informacji można uzyskać z SSM online tutaj.

Zarejestruj SSM Online vs offline

rejestracja firmy może odbywać się online za pośrednictwem Usług Online Ezbiz pod adresem ezbiz.ssm.com.my lub ręcznie w dowolnym liczniku SSM w Malezji. W przypadku osób początkujących powinieneś odwiedzić licznik SSM w celu rejestracji. Możesz skonsultować się z przyjaznym oficerem bezpośrednio przy kasie, jeśli masz jakiekolwiek pytania. Zaleca się również złożenie wniosku o usługi online Ezbiz w kasie, aby później móc odnowić lub zmodyfikować dane biznesowe za pośrednictwem systemu online.

możesz być zainteresowany przeczytaniem artykułu o tym, jak zarejestrować firmę za pośrednictwem ezBiz Online.

dlaczego powinienem zarejestrować swoją firmę online w SSM?

 • firma stanie się legalnie zarejestrowanym podmiotem
 • zwiększy poziom zaufania klientów
 • ułatwia również użytkownikom weryfikację informacji biznesowych
 • przekazane dane biznesowe pomogą rządowi wspierać rozwój społeczności biznesowej i perspektywę.
 • tylko legalnie zarejestrowane firmy będą mogły ubiegać się o bramkę płatności Malezji, taką jak eGHL, iPay88 i inne.

how-to-get-a-company-name-guide

#1. Brainstorm nazwy firm (co najmniej trzy)

zaleca się, aby uzyskać nazwę handlową, a nie własną nazwę osobistą dla swojej firmy. Nazwa handlowa firmy będzie wyglądać bardziej profesjonalnie. Do zapisania na formularzu „Borang PNA 42” będą potrzebne co najmniej trzy propozycje nazw, chociaż tylko jedna będzie zatwierdzona dla każdej firmy. Nazwa firmy powinna być:

 • niezwykłe,
 • łatwe do zapamiętania, &
 • istotne dla Twojej firmy

przeczytaj kompletny przewodnik tutaj: Jak uzyskać nazwę swojej firmy

Nazwa firmy

istnieją różnice między nazwą firmy a nazwą handlową. Nazwa firmy jest oficjalną nazwą osoby lub podmiotu, który jest właścicielem firmy. Jest to nazwa prawna Twojej firmy. Używasz nazwy firmy w formularzach rządowych i aplikacjach.

Nazwa handlowa

z drugiej strony nazwa handlowa różni się od nazwy prawnej firmy. Właściciele firm mogą używać nazwy handlowej do celów reklamowych i sprzedażowych. Nazwa handlowa to nazwa, którą widzi publiczność, jak na szyldzie i w sklepie eCommerce. Zaleca się stosowanie podobnego terminu zarówno dla nazwy firmy, jak i nazwy handlowej, aby uniknąć nieporozumień.

#2. Sprawdź dostępność nazwy firmy

Zapisz opłatę za wyszukiwanie nazwy, sprawdzając dostępność nazwy w systemie SSM online. Dzięki krótkiemu przeglądowi zarejestrowanych nazw firm w SSM registry of companies, będziesz miał lepszy pomysł, aby zdecydować o nowej nazwie firmy. To posunięcie pozwoli uniknąć używania identycznych istniejących zarejestrowanych nazw i zminimalizować możliwość odrzucenia przez SSM. Pozwoli to również zaoszczędzić na ponoszeniu ewentualnych dodatkowych opłat na rzecz SSM.

 strona internetowa SSM e-info

system wyszukiwania nazw firm SSM Online

 1. odwiedź www.ssm-einfo.my
 2. kliknij ikonę „Zarejestruj się”
 3. wypełnij „formularz rejestracyjny”, a następnie wyślij
 4. Zaloguj się za pomocą swojej nazwy użytkownika & hasła
 5. w sekcji firma & Informacje biznesowe kliknij ikonę „Szukaj”
 6. wpisz żądaną nazwę firmy w polu „Po nazwie”
 7. zrobione! Nazwa wynik wyszukiwania z SSM zostanie wyświetlony!

jeśli wybrana nazwa została już przyjęta, zostanie ona wymieniona w tabeli. Wynik wyszukiwania będzie pusty, jeśli żądana nazwa nie została jeszcze zarejestrowana w SSM.

wyszukiwanie nazwy firmy SSM w Malezji Infografika

możesz być zainteresowany przeczytaniem: wyszukiwanie nazwy firmy SSM w Malezji (przewodnik krok po kroku)

mydata-ssm-malaysia

usługi MYDATA

inną podobną stroną internetową, aby sprawdzić dostępność nazwy Twojej firmy w Malezji, jest MYDATA. Odwiedź www.mydata-ssm.com.my, aby sprawdzić dostępność żądanej nazwy w pasku wyszukiwania.

#3. Wypełnij formularz „BORANG PNA 42”, aby zarejestrować firmę

link do pobrania

Nazwa firmy reprezentuje tożsamość prowadzonej działalności. Nazwę Firmy można podzielić na dwa typy zgodnie z wytycznymi dotyczącymi rejestracji nowej działalności:

 1. imię i nazwisko podane na dowodzie osobistym nie jest wymagane do ubiegania się o zatwierdzenie nazwy firmy. Na przykład, Ruslan bin Mohamed, Siow Ah Thai lub, Ramasamy A / L Mutusamy.
 2. Nazwa handlowa jest nazwą proponowanej działalności i musi uzyskać uprzednią zgodę Sekretarza działalności w Suruhanjaya Syarikat Malaysia. Na przykład Kedai Dobi Mewah, Lucky Star Catering lub ABS Unggul Enterprise.

aby zarejestrować nazwę handlową, musisz wypełnić trzy najlepsze pożądane nazwy Twojej firmy w pierwszej sekcji Borang PNA 42, a następnie rodzaj lub charakter działalności, którą zamierzasz prowadzić.

przewodnik w języku Bahasa

żadna firma nie może być zarejestrowana pod nazwą, która zawiera jakiekolwiek słowo, które jest:

 • bluźniercze lub mogące być obraźliwe dla członków społeczeństwa;
 • wprowadzające w błąd co do charakteru, zakresu lub znaczenia prowadzonej działalności lub prowadzonej pod taką nazwą;
 • obraźliwe dla jakiejkolwiek rasy lub religii.
 • … Czytaj Regulamin 15, zasady rejestracji działalności gospodarczej 1957 więcej szczegółów.

#4. Wypełnij formularz „BORANG a”, aby zarejestrować swoją firmę

link do pobrania

wypełnij wymagane dane. Poprzedni formularz musi być dołączony do tego formularza „BORANG a”, jeśli rejestrujesz się w celu uzyskania nazwy handlowej.

Przewodnik po Bahasie

kilka ważnych uwag:

 • Data rozpoczęcia działalności „TARIKH MULA BERNIAGA” musi być przed dniem rejestracji lub w samym dniu.
 • w sekcji rodzaj działalności/ „Jenis perniagaan yang dijalankan (Sesuai dengan nama perniagaan yang dicadangkan)” upewnij się, że masz nazwę, która jest odpowiednia dla dostarczonych produktów lub usług.
 • aby uzyskać kody biznesowe, Odwiedź lub Pobierz ten arkusz kalkulacyjny. Kody Biznesowe Link

#5. Prześlij dwa formularze do centrali SSM

adres:
Menara
No 7, Jalan Stesen Sentral 5
Kuala Lumpur Sentral
50623 Kuala Lumpur.

godziny pracy:
dzień: Poniedziałek – Piątek
Licznik usług : 8.15 – 16.15

Centrum kontaktowe SSM:
Tel: 03-7721 4000
Fax: 03-7721 4001

linia Ogólna SSM:
Tel: 03-2299 4400
fax: 03-2299 4411
infolinia: 03-2299 4400
e-mail:

menara-ssm-sentral-Malezja

Możesz również skontaktować się z innymi urzędami państwowymi.

właściciel (lub wszyscy partnerzy) muszą być obecni przy kasie w celu rejestracji.

wymagania

 • właściciel musi być obywatelem Malezji lub stałym rezydentem Malezji.
 • właściciel musi być w wieku od 18 lat.
 • tylko właściciel/partner mógł złożyć wniosek.

kieruj się prosto na poziom 14 w Menara SSM @ Sentral. Przynieś dwa wypełnione formularze do lady, aby szybko sprawdzić, czy wszystko jest wypełnione poprawnie. Zdobądź swój numer w celu rejestracji. Zależy od dnia, może być bardzo zajęty, wtedy trzeba być cierpliwym i czekać na swoją kolej. Nie zapomnij zabrać ze sobą dowodu osobistego (IC).

waiting-at-ssm-head-office-sentral

opłaty rejestracyjne

 • jednoosobowa działalność gospodarcza przy użyciu nazwiska podanego na dowodzie tożsamości: RM30.00
 • jednoosobowa działalność gospodarcza lub partnerstwo przy użyciu nazwy handlowej: RM60.00
 • Rejestracja oddziałów: RM5. 00 dla każdego oddziału
 • druk informacji biznesowych: RM10.00

certyfikat rejestracji działalności gospodarczej można uzyskać w ciągu 1 godziny po dokonaniu płatności. Cały proces pochłonie 1-2 godziny.

Informacje ogólne

 • Zarejestruj działalność nie później niż trzydzieści (30) dni od daty rozpoczęcia działalności.
 • nowa rejestracja działalności gospodarczej może obowiązywać przez okres jednego (1) roku i nie przekracza pięciu (5) lat od każdej rejestracji.
 • charakter zarejestrowanej działalności nie powinien naruszać żadnych przepisów prawa lub może być używany do celów niezgodnych z prawem lub jakichkolwiek celów naruszających lub niezgodnych z bezpieczeństwem Federacji, porządkiem publicznym lub moralnością.
 • certyfikat rejestracji działalności gospodarczej można uzyskać w ciągu jednej (1) godziny od momentu dokonania płatności.
 • osoba, która prowadzi działalność gospodarczą bez rejestracji działalności gospodarczej popełnia przestępstwo zgodnie z ROBA 1956 i jeśli uznany za winnego grzywną nieprzekraczającą RM50,000,00 lub pozbawienia wolności na okres nieprzekraczający dwóch (2) lat lub obu.
 • mimo że firmy zostały zarejestrowane w SSM, właściciele firm są odpowiedzialni za uzyskanie licencji, zezwoleń lub listów zatwierdzających od innych właściwych organów w celu prowadzenia swojej działalności.

certyfikat ważności rejestracji

Rejestracja Business Act 1956 certyfikat ważności rejestracji wydany przy użyciu papieru A4

odwiedź oficjalną stronę SSM online, aby uzyskać więcej informacji: https://www.ssm.com.my/Pages/Home.aspx

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.