sponsorowane treści od Hannah Madison

czwartek 29 kwietnia 2021, 6:12

Image: Julia Joppien on Unsplash

bukmacher jest kluczowym elementem branży zakładów sportowych i można go znaleźć zarówno na trackside, jak i na high street i online. Umożliwiają one obstawianie poprzez ustawianie kursów, przyjmowanie zakładów i wypłacanie wygranych. Ale jak dokładnie bukmacherzy zarabiają pieniądze? Przyjrzymy się modelowi biznesowemu bukmachera.

co to jest bukmacher?

Zakłady Bukmacherskie to uregulowana branża, która została sformalizowana w 1928 roku. Spowodowało to, że zakłady bukmacherskie wyszły poza tor wyścigowy i stworzyły off-course bukmacherów, którzy podniosli wyścigi konne i zakłady sportowe do wielomilionowej branży, którą jest dzisiaj.

znany również jako bukmacher lub księgowy, bukmacherem może być osoba fizyczna lub firma, która skutecznie ułatwia hazard w całym świecie sportowym, w tym w wyścigach konnych i piłce nożnej, a także w wydarzeniach innych niż sportowe. Działają one poprzez przyjmowanie zakładów na wstępnie ustawione kursy i wypłacanie wygranych zakładów. Bukmacherzy faktycznie zarabiają pieniądze, dodając marżę do swoich kursów, a więc w efekcie pobierając „opłatę transakcyjną” od każdego zakładu. Tak więc, nawet jeśli muszą wypłacić, nadal osiągają zysk, o ile równoważą poziom stawek i wypłat na ich korzyść. Jest to znany jako model biznesowy bukmachera, a oto, jak to działa.

podstawowa zasada modelu biznesowego bukmachera

chociaż bukmacher nie może kontrolować wyniku wydarzenia sportowego, może w większym stopniu kontrolować, ile potencjalnie wygra – lub straci – na danym wyniku. A podstawową zasadą ich modelu biznesowego jest przyjmowanie więcej pieniędzy niż muszą wypłacić. Aby to zrobić, firma ustala wstępnie kursy, które nie są oparte tylko na prawdopodobieństwie, ale również zawierają marżę, aby zapewnić im niewielki zysk z każdego zakładu.

ustalanie kursów

kompilatorzy kursów ustawiają kursy tak, aby mieli wbudowaną marżę zysku dla bukmachera. Jako bardzo prosty przykład, rzut monetą z zakładem 100 £byłby 50/50 (lub równy) dla orła lub Reszki, więc niezależnie od tego, jak wypadnie, bukmacher nie osiągnie zysku.

ale gdyby bukmacher postawił marżę-1,9 zamiast 2 (evans) – wypłaciłby 90 funtów i zarobił 10 funtów na zakładzie, niezależnie od tego, jak by to nie wyszło.

mając to na uwadze, celem bukmachera jest prowizja dla szerokiej gamy zakładów po różnych kursach, aby zapewnić zysk niezależnie od wyniku zdarzenia. Kursy mogą być również dostosowywane do kwoty postawionej na każdą opcję, a bukmacher może również zwolnić zakłady, gdy jego odpowiedzialność wykracza poza przyjęty przez niego poziom ryzyka.

Bilansowanie bukmachera

idealny scenariusz dla bukmachera to „zrównoważona książka”, która działa, aby zapewnić saldo transakcji i wypłat zawsze na ich korzyść. Proste równanie czyni to jaśniejszym-marża x obrót = zysk.

ostatecznie zrównoważony bukmacher ma zagwarantowany zysk, niezależnie od wyniku wyścigu konnego lub wydarzenia sportowego.

jak postawić dobry zakład

więc teraz znasz model biznesowy bukmachera i jak budują marżę, aby osiągnąć zysk, wygrać lub przegrać, czy możesz faktycznie „pokonać bukmachera”? Cóż, możesz zwiększyć swoje szanse na zdobycie większej liczby wygranych niż przegranych, wykonując własną pracę domową, znając wybrany sport na wylot i grając w bardziej strategiczną grę zakładów. I grać długą grę, dla większej przyjemności i konsekwentne wygrywa z czasem. Obstawianie drzemek dnia to świetny sposób na pewność obstawiania, nawet jeśli nie wiesz zbyt wiele o wyścigach konnych.

proszę grać odpowiedzialnie.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.