metody zamykania aplikacji Windows 8 Metro

celem tej strony jest pokazanie różnych sposobów zamykania jednej z nowych aplikacji Windows 8.

jak zamknąć aplikacje

 • Alt +F4 zamyka programy pulpitu systemu Windows 8
 • Przesuń ekran dotykowy
 • sterowanie przełączaniem aplikacji
 • Zamknij wszystkie aplikacje systemu Windows 8 za pomocą Menedżera zadań
 • Sklep z aplikacjami Windows 8

Alt + F4 zamyka programy pulpitu Windows 8

stara sztuczka Alt + F4 nadal działa, ale na jak długo? Przytrzymaj kciukiem klawisz Alt, sięgając palcem wskazującym do klawisza funkcyjnego nr 4. Jest to niezawodna metoda dla tych aplikacji, które są naprawdę natywnymi programami Microsoft, na przykład skróty uruchamiane z pulpitu.

problem polega na tym, że nowa generacja aplikacji w stylu Metro nie zawsze reaguje na Alt +F4, a potem jest możliwość, że nie masz klawiatury, tylko ekran dotykowy.

Przesuń ekran dotykowy

jeśli masz tablet lub inne urządzenie z Ekranem dotykowym, a następnie talent zamykania aplikacji Windows 8 jest przesunięcie palcem w dół od górnej krawędzi do dołu ekranu. Pomyśl o tym jak o wrzuceniu aplikacji do wyimaginowanego kosza poniżej na dolnej krawędzi.

odpowiednik myszy do ekranu dotykowego machnięcia
 Windows 8 zamknij aplikację

Uwaga: Podczas próby przeciągania myszy pamiętaj, aby puścić, gdy dotrzesz do dolnej części ekranu! Dobrą wiadomością jest to, że po zamknięciu aplikacji wracasz do bazy: Nowy interfejs użytkownika.

Zamknij aplikacje systemu Windows 8 za pomocą miniatury w lewym górnym rogu

niezależnie od tego, czy chcesz zamknąć aplikację w stylu Metro, warto zbadać lewy górny obszar ekranu. Do tego eksperymentu otwórz dwie, lub jeszcze lepiej, trzy aplikacje. Teraz kliknij myszką lub dotknij palcem w lewym górnym rogu.

masz kilka opcji, najpierw możesz kliknąć lewym przyciskiem myszy i przejść przez wszystkie otwarte aplikacje, alternatywnie kliknij prawym przyciskiem myszy i otwórz menu „Zamknij”.

Guy poleca: bezpłatną wersję próbną Network Performance Monitor (npm) v11.5

Monitor wydajności Orion firmy SolarWinds pomoże Ci odkryć, co dzieje się w Twojej sieci. To narzędzie poprowadzi Cię również przez rozwiązywanie problemów; pulpit nawigacyjny wskaże, czy główną przyczyną jest uszkodzone łącze, wadliwy sprzęt lub przeciążenie zasobów.

najbardziej podoba mi się sposób, w jaki npm proponuje rozwiązania problemów sieciowych. Ma również możliwość monitorowania kondycji poszczególnych maszyn wirtualnych VMware. Jeśli jesteś zainteresowany rozwiązywaniem problemów i tworzeniem map sieci, zalecamy wypróbowanie NPM już teraz.

Pobierz bezpłatną wersję próbną Monitora wydajności sieci Solarwinds

co znajduje się w nazwie?

Soma Somasegar z Microsoftu mówi, że” Windows Store Apps ” będzie odtąd oficjalnym terminem dla aplikacji. Dawniej nazywano je aplikacjami w stylu Metro.

Zamknij wszystkie aplikacje Windows 8 za pomocą Menedżera zadań

sytuacja wygląda następująco: Twoja aplikacja / program nie ma przycisku „Zamknij” lub tradycyjnego czerwonego X w prawym górnym rogu okna, a Alt +F4 nie przynosi odpowiedzi. Aplikacje Windows 8 Zamknij Taskmanager

jeśli chcesz zamknąć aplikację Windows 8, a Wszystko inne nie powiodło się, Uruchom wbudowany menedżer zadań firmy Microsoft. Moją ulubioną metodą jest naciśnięcie Ctrl + Shift + Esc, alternatywnie wpisz „Menedżer zadań” w interfejsie użytkownika w stylu Metro.

najlepszym sposobem na znalezienie aplikacji w Menedżerze Zadań jest kliknięcie karty procesy. Jeśli jesteś pewien, że chcesz zamknąć tę aplikację kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Zakończ zadanie”; zobacz zrzut ekranu.

zaletą korzystania z Menedżera zadań jest to, że dowiesz się więcej o procesach uruchomionych na komputerze z systemem Windows 8. Prostszym i prawdopodobnie szybszym rozwiązaniem zamknięcia wszystkich aplikacji systemu Windows 8 jest wylogowanie-logowanie.

sterowanie przełączaniem aplikacji

alternatywą dla zamykania aplikacji jest przełączanie się na inny interfejs.

rozpocznij w interfejsie Metro; otwórz dwie lub trzy aplikacje. Jeśli przesuniesz mysz w lewy górny róg, powinieneś zobaczyć miniaturę innej aplikacji. (Diagram po prawej wyolbrzymiaĺ 'wielkoĹ” Ä ‡ drugiej aplikacji.)

teraz do kontrolowania zachowania przełączania aplikacji lub rozwiązywania problemów, jeśli powyższa technika nie działa.

 • WinKey +w przynosi ustawienia.
 • wpisz „PC”.
 • wybierz 'Ogólne’
 • zaznacz 'przełączanie aplikacji’
 • Wybierz 'Włączone’

eksperyment z wyłączaniem aplikacji. Zobacz Ustawienia komputera na odwrocie ekranu.

dygresja – jak kontrolować ustawienia aplikacji

oto jak dostosować ustawienia aplikacji. Weźmy za przykład aplikację pogodową i lokalizację Seattle.

zmiana domyślnej lokalizacji pogodyUstawienia pogody aplikacji Windows 8
Problem: aplikacja pogoda daje niechcianą domyślną lokalizację.
rozwiązanie: najpierw dodaj własną lokalizację-kluczowy punkt. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy ustawienia pogody i kliknij „Ustaw jako domyślny” u dołu ekranu. Dopiero teraz masz nowe domyślne, możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy oryginalną lokalizację i „usuń”.

Zmiana Fahrenheita na Celsjusza
naciśnij WinKey +c. Gdy pojawi się „Charms”, wybierz tryby ustawień. Teraz spójrz na górę dla pogody, a pod spodem powinieneś zobaczyć inne „ustawienia”, zobacz zrzut ekranu. Tutaj możesz zmienić skalę temperatury (Celsjusza metrycznego lub Imperialnego Fahrenheita).

Facet Poleca: SolarWinds’ Log & narzędzie do zarządzania zdarzeniami

LEM powiadomi Cię o problemach, np. gdy kluczowa aplikacja na danym serwerze jest niedostępna. Może również wykryć, kiedy Usługi zostały zatrzymane lub jeśli występuje problem z opóźnieniem sieci. Być może najciekawszą zdolnością tego narzędzia do zarządzania logami i zdarzeniami jest podejmowanie działań naprawczych, na przykład poprzez ponowne uruchomienie usług lub izolowanie źródła ataku maleeware.

jednak być może zabójczym powodem, dla którego ludzie używają Lema, jest jego zdolność do zapewnienia zgodności, z niewielką pomocą od Ciebie, zapewni to, że Twoja organizacja spełnia standardy branżowe, takie jak CISP lub FERPA. LEM to naprawdę inteligentna aplikacja, która może tworzyć korelacje między danymi w różnych logach, a następnie wykorzystywać wbudowaną logikę do podejmowania działań naprawczych, restartowania usług lub udaremniania potencjalnych naruszeń bezpieczeństwa-daj Lemowi wir.

Pobierz bezpłatną wersję próbną SolarWinds Log & narzędzie do zarządzania zdarzeniami.

być może nie musisz zamykać aplikacji Windows 8

zamiast zamykać aplikację, możesz po prostu nacisnąć klawisz Windows lub wywołać urok okna i wyjść z powrotem do nowego interfejsu start, nie ma nic złego w pozostawieniu aplikacji działającej w tle.

wydłużenie żywotności baterii w laptopach i tabletach jest główną siłą napędową energooszczędnych systemów operacyjnych. Jednak cichsze, chłodniejsze pomieszczenia i niższe rachunki za prąd są również doceniane podczas pracy na komputerach stacjonarnych. Co mogą zrobić Aplikacje Windows 8, aby zmniejszyć zużycie energii?

oczywiście każda efektywność energetyczna pojawi się tylko wtedy, gdy sprzęt i oprogramowanie będą mogły komunikować się w lepszy sposób; oto nowe zasady zaangażowania:

aplikacja Windows 8 może znajdować się w jednym z trzech stanów:

 • aktywnie działa na pierwszym planie.
 • zawieszony w tle.
 • wykonywanie określonej czynności w tle, na przykład zbieranie wiadomości e-mail, synchronizowanie lub odtwarzanie muzyki.

Tip: Możesz przełączać się między uruchomionymi aplikacjami za pomocą Winkey + Tab

Windows 8 Apps Store przykłady

podczas gdy tylko darmowe aplikacje są dozwolone w sklepie podczas wersji beta customer preview, po uruchomieniu systemu Windows 8 programiści mogą sprzedawać swoje produkty za minimum $1.49, z czego Microsoft bierze 30%, spadając do 20%, gdy deweloper sprzeda wartość $25,00. Nawiasem mówiąc, Google bierze tylko 5% ze sprzedaży aplikacji Google.Windows App Store Games

po zakupie aplikacji można ją zainstalować na maksymalnie pięciu urządzeniach z systemem Windows 8. Jeśli myślisz o zainstalowaniu aplikacji, to ” Top ” i „nowe” kategorie są zawsze warte obejrzenia, a ja jestem znacznie bardziej skłonny kupić, jeśli przetestowałem wersję próbną lub opartą na funkcjach.

często warto przyjrzeć się sekcji spotlight, która jest kolejnym podobieństwem z aplikacjami na Windows Phone. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem, zwróć uwagę, że każda aplikacja ma przegląd wskazujący, czy będzie działać na procesorach ARM, 64-bitowych czy tylko x86.

Więcej Windows 8 Jak zrobić Artykuły

 • jak skonfigurować ekran blokady systemu Windows 8
 • jak sterować Metro IE 10
 • jak skonfigurować wirtualną klawiaturę
 • jak połączyć Windows 8 z domeną
 • Jak utworzyć obraz

zobacz więcej o aplikacjach Windows 8″

podsumowanie zamykania aplikacji Windows 8

pojawienie się ekranów dotykowych powoduje potrzebę nowych sposobów zamykania programów w ogóle, a w szczególności aplikacji. Okazuje się, że stare sposoby kończenia programów, takich jak Alt +F4, są zastępowane machnięciem palca lub ręką myszy.

Jeśli podoba Ci się ta strona to podziel się nią ze znajomymi

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.