Ten artykuł ma więcej niż 3 lata.

ostatnio rozmawiałem z moim dobrym przyjacielem Pawłem Wolanskim. Paul jest profesorem w Dodge College of Film and Media Arts na Chapman University, jednej z wiodących uczelni filmowych w Kalifornii. Jest również znakomitym scenarzystą i twórcą filmowym, który zdobył kilka nagród za swój najnowszy film. Mówił mi, że około jedna trzecia uczniów w jego klasach to studenci zagraniczni, wielu z Chin. To mnie zaintrygowało. Więc zapytałem nieco dalej w tych liczbach.

profesor Paul Wolansky z Dodge College of Film and Media Arts na Chapman University mówi, że około jedna trzecia jego zajęć filmowych to studenci zagraniczni.

Film i Sztuka Mediów na Uniwersytecie Chapmana mówi, że około jedna trzecia jego zajęć filmowych to studenci zagraniczni. zdjęcie: Wolański

czesne na studiach: różnice dla rezydenta v. Studenci nierezydenci

rada uczelni, organizacja reprezentująca ponad 6000 wiodących uczelni na świecie, śledzi statystyki dotyczące rekrutacji studentów. Według niego, z wyjątkiem ubiegłego roku, liczba studentów zagranicznych, którzy zapisali się na amerykańskich uniwersytetach konsekwentnie wzrosła w ciągu ostatniej dekady. Mimo że liczba zagranicznych studentów zapisanych do amerykańskich uczelni spadła po raz pierwszy w zeszłym roku, nadal przekroczyła milion. Z tej liczby jasno wynika, że istnieje duże zapotrzebowanie na wyższe wykształcenie w Ameryce i na to, aby zagraniczne rodziny wysyłały swoje dzieci na studia tutaj. Zagraniczni studenci są również ważne dla Ameryki, ponieważ przynoszą około dziewięciu miliardów dolarów do amerykańskiej gospodarki każdego roku.

jednak studiowanie w amerykańskim college ’ u jako nierezydent Stanów Zjednoczonych nie zawsze jest takie łatwe dla wielu zagranicznych rodzin. Przy już wysokiej cenie czesnego w ogóle, koszt może podwoić lub nawet potroić dla studentów nierezydentów. Średnio, według rady uczelni, czesne za 2017-2018 W State college było około $ 10,000 dla lokalnych studentów, ale to było $25,000 dla studentów spoza stanu i nierezydentów. Weźmy konkretny przykład dotyczący studentów zagranicznych. Na Arizona State University, studenci w stanie zapłacić $10,370, i międzynarodowych studentów zapłacić $28,270 w czesne i opłaty za podstawę 2016-17 rok akademicki. Podobne liczby można znaleźć na Purdue University w Indianie: mieszkaniec Indiany zapłaci $ 5000 za semestr szkolny, aby wziąć udział w tej uczelni, ale nierezydent zapłaci ponad $15,000, aby wziąć udział w Purdue. I te liczby nie biorą pod uwagę kosztownych kosztów mieszkaniowych w amerykańskich uczelniach, ani kosztów ubezpieczenia zdrowotnego. Aby pozwolić sobie na naukę w samej uczelni w USA, wielu zagranicznych studentów musi ubiegać się o kredyt studencki lub skonsolidować istniejący.

sposoby otrzymania bezpłatnego lub stanowego czesnego jako nierezydent

więc możesz się zastanawiać, dlaczego zagraniczny student kiedykolwiek zdecyduje się zapisać do amerykańskiej uczelni, wiedząc, że zwiększone wydatki będą musieli zapłacić. Na szczęście wiele uniwersytetów w USA rozpoznało ten problem i celowo postanowiło zaspokoić potrzeby finansowe zagranicznych studentów. W rzeczywistości, niektóre z najlepszych uniwersytetów w USA. Uniwersytet Columbia, Uniwersytet Harvarda i Uniwersytet Stanforda oferują setki zagranicznych studentów-a w niektórych przypadkach nawet pełne czesne.

istnieje również wiele innych sposobów, oprócz programów pomocy finansowej, aby otrzymać czesne w państwie jako nierezydent. Przykładem są stypendia, które przyznają nowym uczniom za posiadanie relacji absolwentów w szkole. Ponadto niektóre państwa mają umowy, które obniżają stawki czesnego dla studentów pochodzących z niektórych lokalizacji. Istnieją również regionalne programy wymiany. Studenci mogą również ubiegać się o niezliczone stypendia uczelni w oparciu o ich zasługi i naukowców, co pomoże obniżyć stawki czesnego.

wiele krajów będzie również często stypendia i stypendia specjalnie dla rodzimych studentów, aby uczęszczać na zagraniczne Uniwersytety. Na przykład, w Wielkiej Brytanii Leverhulme Trust Study Abroad stypendia oferują studentom możliwość zapisania się w zagranicznym Programie dla absolwentów w pełnym czesnym. Istnieją również stypendia Fulbrighta i specjalne stypendia ustanowione z uniwersytetami w USA, takich jak Harvard University, aby finansować czesne studentów zagranicznych. Tak więc podczas gdy koszt uczestnictwa w college ’ u w Ameryce jest drogi, istnieją sposoby dla zagranicznych studentów, aby pozwolić sobie na uniwersytety w USA i otrzymać najwyższej jakości edukację.

pisałem o innym sposobie, w jaki zagraniczni studenci mogą pozwolić sobie na studia w USA.w moich poprzednich artykułach o zagranicznych inwestorach korzystających z wiz E-2 lub L-1 do finansowania projektów filmowych z amerykańskimi twórcami filmowymi, krótko wspomniałem o zaletach tuitions in-state. Każdy rodzic zagraniczny z dziećmi w wieku studenckim i który przyjrzał się tej sprawie, powie Ci, że nie jest nierozsądne oczekiwać oszczędności w wysokości $ 25,000 rocznie na dziecko. Przewidując oszczędności rodziny wizowej e-2 lub L-1 z dwójką dzieci, może to oznaczać 50 000 USD rocznie. W czteroletnim scenariuszu, który może wynieść $ 200,000 USA lub nawet więcej. W połączeniu z oszczędnościami i rabatami, które można uzyskać ze wsparcia rządu dla przemysłu filmowego, oszczędności te mogą znacznie zrównoważyć inwestycje wymagane na początku, aby uzyskać wizy w pierwszej kolejności.

ale filmowanie nie jest jedynym obszarem, w którym wizy te mogą być korzystne dla studentów i pracy w Stanach Zjednoczonych. Ten sam plan, który nakreśliłem używając Davida Warda jako przykładu w filmie, mógłby zostać zrealizowany z kimś takim jak Lamont Dozier przy zakładaniu wytwórni płytowej. Jako zdobywca Nagrody Grammy autor piosenek, który napisał ponad 50 hitów numer 1, w tym piosenki dla największych gwiazd Motown, Muzyka Doziera może służyć jako doskonały fundament dla zagranicznego inwestora skłonnego zainwestować powiedzmy, $ 750,000 U. S. aby uzyskać kolekcję powiedzmy 12 nowych piosenek, Dozier mógłby napisać dla nowej zagranicznej wytwórni, co ułatwiłoby pracę w biznesie muzycznym w USA.

 Lamont Dozier, legendarny amerykański autor piosenek i producent muzyczny, mógł pomóc zagranicznemu studentowi muzyki, wnosząc 12 nowych piosenek do nowej wytwórni płytowej stworzonej, aby pomóc studentowi pracować i pozostać w Ameryce.

producent muzyczny może pomóc zagranicznemu studentowi muzyki, wnosząc 12 nowych piosenek do nowej wytwórni stworzonej, aby pomóc studentowi pracować i pozostać w Ameryce. Lamont Dozier

krótko mówiąc, choć trudno, zagraniczni rodzice mogą znaleźć sposoby, aby zapłacić za swoje dzieci, aby studiować w Stanach Zjednoczonych i uzyskać przewagę w życiu. Oprócz tradycyjnych metod wymienionych w tym artykule, trasa wiz inwestorskich zapewnia inny sposób na zmniejszenie kosztów finansowych dla rodzin zainteresowanych zaangażowaniem się w przemysł filmowy lub muzyczny.

Otrzymuj to, co najlepsze z Forbesa na swoją skrzynkę odbiorczą dzięki najnowszym spostrzeżeniom ekspertów z całego świata.

zapraszam na Twittera lub LinkedIn. Sprawdź moją stronę internetową lub niektóre z moich innych prac tutaj.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.