zwiększ zawartość substancji stałych w sosie

sos do Spaghetti jest dość wszechstronny i dlatego możesz dodać do niego różne warzywa, takie jak papryka, marchew i cebula itp. Zasadniczo dodanie warzyw zwiększy objętość sosu, tak aby przewyższał płyn.

aby rozpocząć, musisz dodać do sosu pożądane warzywo, które zostało przecierane lub pokrojone na drobne kawałki.

musisz go wymieszać i pozwolić mu gotować, aż warzywa będą miękkie. Ilość czasu, że ta metoda zajmie zależy od wielkości warzyw, które zdecydujesz się.

w tej opcji będziesz potrzebował warzyw, które wybrałeś do sosu i blendera, jeśli zdecydujesz się na puree.

plusy

 • wysoka zawartość skrobi w warzywach oznacza, że świetnie nadają się do zagęszczania.
 • możesz dodać swoje ulubione warzywa do sosu.

wady

 • niektóre warzywa mogą mieć przytłaczający smak, który może drastycznie zmienić smak sosu.

zmniejsz zawartość cieczy

jeśli twój sos jest bardziej wodnisty niż chcesz, jedną z najprostszych opcji jest zmniejszenie ilości płynu znajdującego się w rondlu. Można to zrobić, gotując sos przez kolejne 20 minut.

po upływie tego czasu SOS prawdopodobnie będzie zawierał mniej płynów i dlatego będzie miał grubszą konsystencję.

aby przyspieszyć proces, możesz zdjąć pokrywę z patelni, gdy się zagotuje. Jeśli to zrobisz, musisz mieć na niego oko, aby upewnić się, że nie tworzy bałaganu.

poza tym, trzeba będzie również mieszać go na czas, że jest Gotowanie, aby zapobiec jego spalanie i przykleja się do dna patelni.

plusy

 • jest to świetna opcja dla tych, którzy nie mają żadnych dodatkowych zasobów do ręki, ponieważ nie potrzebujesz żadnych dodatkowych elementów wyposażenia.

wady

 • proces usuwania cieczy może być dość czasochłonny.

dodaj sos do blendera

jeśli masz dostępny blender, możesz spróbować tej opcji. Zmieniając sos w puree, stanie się znacznie grubszy. Ta metoda jest dość oczywiste.

dodaj sos do pojemnika, a następnie zmiksuj go, aż osiągnie pożądaną konsystencję. Od czasu do czasu zatrzymuj mikser, aby sprawdzić, czy sos jest gotowy.

profesjonaliści

 • jest to łatwa opcja dla tych, którzy mają blender w swoim posiadaniu.
 • oprócz blendera nie potrzebujesz dodatkowego wyposażenia.

wady

 • mieszanie składników może być niechlujnym zadaniem, więc po zakończeniu używania będziesz musiał zmierzyć się z obowiązkiem czyszczenia.

używanie białek

oprócz skrobi, białka mogą być również używane do zagęszczania sosu spaghetti. Po ekspozycji na ciepło białko uwolni grupy hydrofilowe, które wiążą się z wodą.

dodaj żółtko do sosu

żółtka jaj są skutecznym zagęszczaczem sosu. Zamiast dodawać żółtka bezpośrednio do mieszanki, najpierw należy wymieszać niewielką ilość jajka z sosem. Sprawi to, że nie ugotuje się zbyt szybko i nie zmieni się w jajecznicę.

następnie można stopniowo łączyć resztę sosu z jajkami.

musisz upewnić się, że jajka są gotowane delikatnie i często mieszane przez cały czas gotowania. Do tej metody wystarczy maksymalnie 2 jajka oraz trzepaczka i miska.

plusy

 • dodanie jajka nie zmieni smaku ani konsystencji sosu spaghetti.

minusy

 • należy go dokładnie wymieszać, w przeciwnym razie istnieje ryzyko, że rozgotuje się i zepsuje SOS.

dodaj trochę sera

możesz również użyć startego sera do zagęszczenia sosu. Używanie miękkiego sera jest szybsze, ponieważ stopienie się podczas gotowania na małym ogniu zajmie mniej czasu.

ser, którego używasz, zależy od Twoich preferencji, ale ważne jest, aby pamiętać, że dodanie zbyt dużej ilości sera może pozostawić sos o słonym smaku.

najpierw musisz zetrzeć ser, jeśli jeszcze nie jest gotowy, możesz dodać go bezpośrednio do sosu. Mieszaj sos, aż osiągnie pożądaną konsystencję.

plusy

 • używanie sera doda kremowego smaku sosowi spaghetti.

minusy

 • istnieje ryzyko spalania sera, jeśli nie jest prawidłowo monitorowany.
 • zwiększy kaloryczność dania z makaronu.

jak zapobiec wodnistemu sosowi spaghetti

najpierw musisz zidentyfikować źródło problemu, aby wiedzieć, co należy poprawić. Wiele osób zapomina odsączyć pomidory z puszki przed dodaniem ich do sosu.

jeśli zdecydujesz się na świeże pomidory, uważaj na swój wybór. Idealnie, należy użyć tych, które nie będą uwalniać dużo wody.

czasami wodnista konsystencja nie jest spowodowana sosem, ale makaronem, który został niedostatecznie osuszony.

myśli końcowe

jak widać wiele technik jest skutecznych w zagęszczaniu sosu makaronowego. Jest prawdopodobne, że będziesz musiał eksperymentować z wybraną metodą, aby zapewnić, że tworzy smaczny sos, który osiągnął pożądaną konsystencję.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.