blokada pen drive

Pen drive, proste i małe urządzenie, ale centrum informacji dla kogoś. Ponieważ pen drive jest przenośny, ludzie często używają go do przechowywania i wymiany danych. A ponieważ przechowują dużo danych, warto zablokować Pendrive, aby uniknąć utraty wszystkich cennych informacji z dysku USB. Po zablokowaniu pen drive ’ a ograniczasz dostęp do niego osobom nieupoważnionym, co oznacza, że Twój pen drive będzie chroniony. Każde urządzenie, które zawiera dane wrażliwe, osobiste, istotne lub wszelkiego rodzaju, powinno być chronione. Jak ustawić hasło do pendrive ’ a? Właśnie o tym będziemy tutaj rozmawiać. Czytaj dalej.

spis treści

1. Blokowanie pendrive 'a bez oprogramowania

pierwszą metodą ochrony hasłem pendrive’ a jest bez użycia jakiegokolwiek oprogramowania. Aby wypróbować kroki, będziesz musiał użyć BitLocker. Funkcja, która jest już dostępna w systemie Windows 10 Pro, 10 Enterprise, 8.1 Pro, 8.1 Enterprise, Vista, 7 Ultimate i 7 Enterprise. Jeśli używasz którejkolwiek z wymienionych wersji systemu Windows, możesz skutecznie dodać tajne hasło do pendrive ’ a za pomocą funkcji BitLocker.

ten w pełni funkcjonalny program szyfrujący umożliwia ochronę pendrive ’ a hasłem i szyfrowanie go. Może nie tylko szyfrować pamięć USB, ale całe dane na komputerze. Aby korzystać z funkcji BitLocker firmy Microsoft, musisz wykonać następujące kroki. I upewnij się, że wykonasz odpowiednie kroki.

ale zanim zaczniesz używać funkcji BitLocker do ochrony pendrive ’ a hasłem, najpierw określ, czy komputer ma funkcję BitLocker, czy nie. Przejdź do paska wyszukiwania i otwórz go. Wpisz BitLocker. Jeśli widzisz wyświetlacz z napisem Manage BitLocker, to tak, Twój system operacyjny Windows Go ma.

Krok 1: Weź dysk USB, do którego chcesz dodać hasło, i włóż go do komputera.

Krok 2: Kliknij prawym przyciskiem myszy dysk USB i z menu wybierz Włącz funkcję BitLocker.

Krok 3: funkcja BitLocker zostanie włączona. Teraz naciśnij opcję, która mówi Użyj hasła do ochrony dysku. Będą dwa pola hasła. Proszę wprowadzić hasło w obu polach.

blokada pen drive z funkcją bitlocker

Krok 4: będziesz musiał klikać Dalej przycisk dla wszystkiego, aż zobaczysz Zapisz klucz do wykorzystania w przyszłości.

Krok 5: rozpocznie się proces szyfrowania, a po jego zakończeniu Pendrive zostanie zablokowany hasłem i w ten sposób zablokujesz Pendrive bez żadnego oprogramowania.

2. Zablokuj Pen Drive za pomocą najlepszego oprogramowania do blokowania Pen Drive

chociaż BitLocker pozwala wygodnie zablokować pen drive, nie działa w systemie Windows 10 Home. Tak więc, jeśli używasz systemu Windows 10 Home, nie będziesz w stanie zaszyfrować swojego pendrive ’ a za pomocą funkcji BitLocker, nawet jeśli chcesz. Wiedząc, że musisz zaszyfrować urządzenia pamięci masowej, musisz znaleźć alternatywę dla zablokowania pendrive ’ a w wersji Windows 10 Home. A najlepszą i odpowiednią alternatywą jest KakaSoft USB Security.

KakaSoft USB Security to niezawodny i godny zaufania pen drive locker. Pozwala skutecznie blokować, chronić hasłem i szyfrować dyski flash USB, pamięci, Pendrive 'y, Pendrive’ y i wszelkie przenośne urządzenia pamięci masowej. Co więcej, KakaSoft USB Security może być używany zarówno do blokowania, jak i odblokowywania dysku Flash USB. Aby korzystać z KakaSoft USB Security, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem krok po kroku:

Krok 1: Najpierw musisz odwiedzić oficjalną stronę KakaSoft USB Security i pobrać ją. Teraz podłącz dysk Flash USB do komputera i kliknij dwukrotnie plik exe. Po zakończeniu musisz wybrać urządzenie docelowe i zainstalować tam program.

Krok 2: teraz otwórz dysk i Zablokuj Pendrive, musisz uruchomić USBSecurity.exe. Zostaniesz poproszony o wprowadzenie hasła.

blokada pen drive z zabezpieczeniem usb

Krok 3: w podpowiedzi hasła Opcja wprowadź podpowiedź hasła, która pozwoli Ci zapamiętać hasło na wypadek jego zapomnienia. Następnie naciśnij opcję ochrony i potwierdź ją, aby zakończyć proces ochrony hasłem.

2.1 jak odłączyć Pen Drive po zablokowaniu?

aby zabezpieczyć Pendrive po jego zablokowaniu, możesz ponownie użyć KakaSoft USB Security. Wykonaj następujące kroki, aby odłączyć pendrive ’ a:

Krok 1: Weź zabezpieczony hasłem pendrive i włóż go do komputera.

Krok 2: Otwórz dysk i otwórz zabezpieczenia USB.exe na dysku. Będziesz musiał dodać swoje hasło.

Krok 3: Po zakończeniu kliknij Usuń ochronę tego dysku opcja, a Pendrive będzie wolny od ochrony.

3. Inne schowki Pen Drive możesz wypróbować

3.1 VeraCrypt

VeraCrypt to popularne oprogramowanie szyfrujące, które pozwala zaszyfrować system operacyjny, pełną partycję i wirtualny zaszyfrowany dysk. To narzędzie jest dostępne dla wielu systemów operacyjnych, takich jak macOS, Windows i Linux. Ponadto jest to oprogramowanie open-source, co oznacza, że nie będziesz musiał nic płacić, aby korzystać z VeraCrypt.

3.2 USB Safeguard

USB Safeguard jest stosunkowo prostym oprogramowaniem do przechowywania pamięci Flash USB, ale działa wydajnie. Będąc przenośnym zabezpieczeniem hasłem, można go używać na dowolnym komputerze i nie trzeba niczego instalować. Ponadto USB Safeguard może blokować wiele wymiennych urządzeń pamięci masowej, takich jak dyski SSD, USB i inne.

3.3 DiskCryptor

kolejnym darmowym w użyciu zabezpieczeniem hasłem jest DiskCryptor. To narzędzie może szyfrować i chronić hasłem dyski o większych rozmiarach i dyski dynamiczne. Wraz z nim możesz użyć DiskCryptor, aby zablokować dyski USB, DVD i CD. Bez względu na rozmiar pliku, DiskCryptor pozwoli Ci go zablokować.

4. Jak chronić foldery / pliki na pendrive?

Pendrive to dysk SSD i używa portu USB, aby połączyć się z komputerem. Powodem, dla którego nazywa się pendrive, jest jego mały rozmiar. Jest mały zarówno pod względem długości,jak i szerokości i odtwarza rozmiar palca kciuka. Jeśli chcesz zablokować Pendrive, lepiej użyć schowka na kciuki, który pozwoli Ci to zrobić skutecznie. Oprogramowanie blokujące pen drive, takie jak KakaSoft USB Copy Protection, pozwoli Ci zablokować wiele urządzeń pamięci masowej, w tym Pendrive.

Kluczowe cechy KakaSoft USB odbitka Ochrona:

  • może chronić wszystkie rodzaje plików multimedialnych.
  • jeden móc KAKASOFT USB Odbitkowy Ochrona PDF, obraz, audio, EXE, wideo, MS Office, SWF, HTML, i więcej.
  • With the help of KakaSoft USB Copy Protection, keep your sensitive files will become convenient.
  • może chronić wszystkie rodzaje pamięci Flash USB.

step-by-step Guide to Use KakaSoft USB Copy Protection:

Step 1: Launch KakaSoft USB Copy Protection

Visit the official website of KakaSoft USB Copy Protection and download it. Teraz uruchom program instalacyjny. Podłącz swój pendrive i przenieś krytyczne pliki, które chcesz zachować w bezpiecznym miejscu. Uruchom USB Odbitkowy Ochrona i wybierać the dysk ty chcieć.

Krok 2: Dostosuj uprawnienia dostępu

po uruchomieniu narzędzia kliknij opcję Ustawienia uprawnień, aby przypisać uprawnienia dostępu. Istnieją różne uprawnienia dostępu, które możesz wybrać.

pierwszy to dostęp do odczytu. Dzięki temu użytkownicy pendrive ’ a będą mogli tylko otwierać i przeglądać zawartość.

drugi to dostęp do zapisu. Ta opcja zapewni użytkownikom opcję Importuj i otwórz; jednak nie mogą niczego usunąć ani skopiować.

Po Trzecie, pełny dostęp, który pozwoli użytkownikom mieć pełny dostęp do wszystkich plików prezentowanych na dysku.

czwarty to dostęp Niestandardowy, który pozwoli Ci przypisać określone uprawnienia dostępu na podstawie użytkownika tych plików.

po zakończeniu kroku uprawnienia dostępu przejdź do kroku trzeciego.

protece pendrive z usb copy protecition_1

Krok 3: Wybierz siłę zabezpieczeń

teraz przejdź do karty Opcje. Tutaj będziesz musiał wybrać siłę, aby zablokować pliki na pendrive. Zalecana Siła do wyboru jest normalna.

protece pendrive z usb copy protecition_2

Krok 4: Complete the Odbitkowy Ochrona proces

the Odbitkowy Ochrona proces, ty potrzebować na the Szyfruj teraz zakładka. Jeśli kupiłeś pełną wersję, Użyj hasła administratora; jednak jeśli próbujesz wersji próbnej, musisz wprowadzić 123456 jako hasło, które jest domyślnym hasłem. Teraz, kliknij na opcję ochrony, i to wszystko.

5. Nie chcesz zamieszania? Kup Bezpieczny Pendrive

jeśli nie chcesz dodawać hasła oddzielnie, aby chronić pliki na dysku USB, możesz kupić pendrive, który sam ochroni Twoje dane. Niektóre Pendrive ’ y USB są wyposażone w dodatkowe funkcje ochrony, a cały kredyt trafia do ich szyfrowania sprzętowego i programowego. Oznacza to, że nawet jeśli stracisz dysk Flash USB, Twoje dane nie mogą być hartowane i nikt nie będzie miał do nich dostępu.

ale uważaj, bo będą Cię kosztować więcej niż standardowy Pendrive. Tak więc, jeśli chcesz zapłacić więcej, możesz zdecydować się na Bezpieczny Pendrive. Oto kilka opcji, które możesz wybrać:

Kingston IronKey D300S

Kingston IronKey D300

diskAshur Pro 500GB

Aegis Secure Key 3z

wniosek

ochrona dysku Flash USB jest równie ważna, jak przechowywanie danych w pamięci USB.Twój komputer zabezpieczony. Nigdy nie wiesz, kto może próbować uzyskać dostęp do dysku USB, a jeśli przechowałeś coś poufnego i poufnego, utrata tego może okazać się druzgocąca. Dlatego upewnij się, że dysk USB jest zabezpieczony, dźwigając najlepszy ochraniacz pen drive.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.