ten artykuł został napisany przez Saloni Surana, ubiegając się o dyplom z prawa gospodarczego dla wewnętrznych doradców z LawSikho.com.

spis treści

organizacja pozarządowa jest stowarzyszeniem pozarządowym o wspaniałomyślnym celu, z reguły na rzecz poprawy ogółu społeczeństwa. Bardzo dobrze może być rozpoczęty jako zaufanie, ogół społeczeństwa lub organizacja Non-Benefit , zależna od działania, które chcesz spróbować. Koncentruje się na poprawie opinii publicznej dzięki uczciwej metodzie rozwoju i satysfakcji. Istnieją różne wyjątki oceny podane dla wszystkich organizacji pozarządowych.

zapisana organizacja pozarządowa odbiera legalny status i bierze odpowiedzialność za otrzymane aktywa. Na przykład, gdy osoba daje majątek dobroczynnemu zaufaniu, jest on zdobywany pod nazwą stowarzyszenia i wykorzystywany do ćwiczeń trustu. W niezarejestrowanej firmie, świadczenia mogą być uzyskiwane pod niczyim nazwiskiem i mogą być wykorzystywane na własną korzyść.

podstawowym warunkiem organizacji pozarządowej jest po prostu posiadanie księgi w swojej nazwie, dla której nazwa musi być zapisana jako Trust, społeczeństwo lub organizacja segmentu 8. Rejestracja jest podstawową koniecznością, która jest podejściem do wykluczenia z cła dla NPO.

aby rozpocząć NPO, wymagana jest nazwa, z aktywami, które napływają, prosty cel i misja, aby rozpocząć NPO.

moja misja Non-Profit

misja jest niezbędnym wyjaśnieniem dla scharakteryzowania przyczyny powstania NPO. Musi być cokolwiek trudnego do wyartykułowania, musi nawiązywać kontakt z miejscowymi ludźmi i skupiać się na osobach oraz przynosić uczucie adoracji i przynależności do każdej jednostki, która jest z nią związana, bezpośrednio lub na odległość. Musi być jasne, zwięzłe i istotne. Musi się poruszać i ustawić modelowy wpływ na mózgi.

moja misja non-benefitowa to-

dawanie doświadczenia osobom odmawiającym.

” POCZUJ, PLUSK, RADUJ SIĘ!”

Zbuduj zespół kierowniczy organizacji Non-profit

formowanie wysokowydajnej grupy kierowniczej nie jest prostym zadaniem. Dla stale rozwijającego się Stowarzyszenia, mamy wiarę w zbieżność z najlepszymi, ufając Twojej grupie i pozwalając im wybrać. Siła dynamiczna jest jedyną metodą, dzięki której człowiek uznaje swoją ukrytą zdolność, czyniąc go odpowiedzialnym i pomagając mu się rozwijać. Grupa musi dzielić się wizją wspólnego dotarcia do bardziej godnych uwagi posągów poprzez wypuszczanie kamieni, aby wspólnie rozwijać się indywidualnie.

jako początek przygody dla nas, będzie to potrzeba rekrutacji Świeżaków i dublerów, którzy mogą być zameldowani, w nie tak odległej przyszłości. Rodzaj przynależności, zapału i entuzjazmu, które mają Świeżaków, przyniesie korzyści strukturze biznesowej, a także zwiększy ich samoświadomość i znaczny rozwój narodu jako niezawodnej młodzieży. Nasza eksploracja jest wykształcona i rozszerza się na administrację i pracę grupową innych, aby zaspokoić samotne potrzeby grup liderów nie korzystających z korzyści.

kiedy grupa liderów ma jasność co do swojej pracy, musi dowiedzieć się, jaką pracę odegra w tej pracy. W przypadku niektórych kwestii zadaniem grupy będzie wniesienie wkładu w wybór, za który odpowiada inna osoba (przewodniczący lub inna osoba lub grupa). Dla innych osób grupa może rozstrzygnąć sam wybór. Jest prawdopodobne, że zadanie grupy będzie kontrastować z potrzebą, a nawet z wyraźnymi komponentami wewnątrz potrzeby, więc kontynuowanie wyjaśniania, w jakim zadaniu grupa gra, jest podstawą do poprawy czasu grupy razem.

kilka wskazówek, które będą szczególnie rozpatrywane są-złożyć zobowiązanie do pozyskania, planowania, utrzymania i rozwoju wszystkich ludzi, zwiększenie nierównowagi i zdolności we wszystkich ludziach i uczyć dynamicznych ekspertów we wszystkich jednostkach.

zacznij działać dzięki internetowym narzędziom do pozyskiwania funduszy

nie ma łatwych, tajemniczych tras. Nasze metody pracy po pewnym czasie i ustawić swoje stowarzyszenie w miejscu, aby wygrać. W tym wirtualnym i rysującym się na arenie publicznej, istotne jest szerzenie uważności online na temat Stowarzyszenia, jego głównego celu, wizji i celów. Facebook, Instagram, twitter, pobliskie gazety, prezentowanie wykładów ted, odwiedzanie okolicznych szkół, placówek i uniwersytetów, aby szerzyć uważność na temat potrzeby przechowywania takiego stowarzyszenia.

należy pamiętać o afirmacji wobec współpracowników. Prześlij im wkład, wyrażaj wdzięczność i doceniaj ich za zaangażowanie.

awans będzie umiarkowany jednak indywidualnie, starania sprawdzą i uczynią każdy postęp korzystnym.

legalnie Włącz, aby założyć organizację non-profit

aby przejść do przodu z rozpoczęciem stowarzyszenia non-benefit, będziesz musiał przejrzeć projekt swojej oficjalnej sankcji. Inaczej zwane artykułami przystąpienia, Twoja umowa jest rzeczą, która charakteryzuje twoją nową charytatywną jako legalną substancję. Po zbadaniu przepisów państwowych, wystarczy wypełnić archiwum konsolidacji z załączonymi danymi:

 • legalna nazwa Twojego Stowarzyszenia
 • oficjalny obszar jego działalności
 • nazwiska i adresy każdego powiernika lub osób z zarządu

każda oficjalna część zarządu wyróżniona w Twoich rozporządzeniach musi wtedy podpisać artykuły fuse. Przedstaw ten raport sekretarzowi stanu, a legalnie połączysz swoje stowarzyszenie non-profit!

przepisy podatkowe

Indyjskie przepisy podatkowe wpływające na stowarzyszenia nie będące przychodami (NPO) są podobne do przepisów dotyczących oceny w innych krajach.

wynagrodzenie niektórych NPO wykonujących wyraźne rodzaje ćwiczeń jest wyłączone z rocznego cła korporacyjnego, z upomnieniem, że nieistotne wynagrodzenie przedsiębiorstwa może być obciążone w określonych sytuacjach.

Indie również poddają transakcje dotyczące określonych towarów i przedsiębiorstw podatkowi od produktów i Administracji (GST). Szkolenia i opieka medyczna administracje są zwolnione na podstawie GST. Stawki wynoszą od 5 procent do 28 procent, przy czym większość produktów i przedsięwzięć nalicza się na poziomie 18 procent. Demonstracja GST (2017) weszła w życie 1 lipca 2017.

ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych dają ulgi podatkowe płatnikom. Dostępne administracje dostarczone przez NPO (oprócz tych zabronionych w ramach „negatywnego wybiegu”) były wcześniej narażone na opłatę za wsparcie z wyłączeniem krawędzi w wysokości 1 mln INR. Zgodnie z GST limit wykluczenia krawędzi został rozszerzony do 2 milionów INR.

w końcu organizacje pozarządowe związane z pomocą i rozproszeniem dostaw pomocy dla bez grosza są w 100% wyłączone z obowiązku indyjskich tradycji w zakresie importu rzeczy, na przykład żywności, leków, odzieży i pokrowców. Różne wyłączenia mogą być również dostępne. Niektóre odpowiednie ustawy / rezolucje zawierają Konstytucję Indii, Personal Tax Act, Indian Organizations Act, social orders Guideline Act I różne zmiany.

napisz swój nowy Regulamin Organizacji Non-Profit

Regulamin jest jednym z najważniejszych postępów poczynionych w celu stworzenia niezawodnego stowarzyszenia, które wpływa zarówno na kulturę wewnętrzną, jak i zdolność do tego, co zostało stworzone.

pełne Zasady stały są centralnym elementem radzenia sobie z brakiem korzyści, nadzorowania jego zadań i ustalania solidnego punktu odniesienia-i są dodatkowo wymagane do uzyskania statusu 501(c)(3) bez opłaty.

nie ma przedziału nieprzeniknionego, a jednak nie ma przesłanek do tego, jak funkcjonuje związek.

 1. artykulacja misji, wizji, celu.
 2. działalność ma na celu dotarcie do mas.
 3. Polityka, strategicznie, monetarnie i społecznie.
 4. tworzenie planów i proklamacji monetarnych po wyraźnych okresach, rozbijanie ich i ocenianie najbardziej ze wszystkich.

mogą się one zmienić, ponieważ ogół społeczeństwa jest wyjątkowym miejscem, a wzorce, myślenie, wrażliwość zmieniają się z czasem i potrzebami ogółu społeczeństwa.

ubiegaj się o status 501(C)(3) i otrzymuj go

ubieganie się o status 501(c)(3) jest sposobem na zagwarantowanie statusu jako stowarzyszenie non-benefit—wraz z wykluczeniem opłat i pochodnymi dla Twoich darczyńców.

rząd 501(c) (3) środek stosowania jest niezbędny dla każdego stowarzyszenia non-benefit. To wydaje się być żmudne i wymaga pewnego planowania, jednak nie jest blisko tak przerażające, jak ta sama liczba akceptacji.

do najważniejszych przedsiębiorstw związanych z ubieganiem się o status wyłączony z opłaty 501 lit. c) pkt 3 należą:

 • składanie artykułów konsolidacji ze swoim stanem
 • otrzymywanie rozpoznawalnego numeru dowodu menedżera IRS
 • przygotowanie lokalnych przepisów, struktur administracyjnych i programowania wprowadzającego
 • Ukończenie rozległej struktury IRS 1023
 • badanie i wyrażanie zgody na dowolne wymagania wstępne na poziomie państwa

rzeczywiście, nawet po zakończeniu wniosku o wyjątek od opłaty za świadczenie, Twoje Stowarzyszenie może przez dłuższy czas nie uzyskać statusu 501(C)(3). Istnieją strategie, które dotyczą nie-korzyści w tej sytuacji, więc możesz zacząć czerpać składniki i zbierać aktywa – po prostu upewnij się, że przestrzegasz wszystkich materialnych przepisów rządowych i stanowych, żądających i pobierających opłaty.

podsumowanie

stowarzyszenie non-benefit to trudny początek, ale to ostateczny los finansowo rozwijającego się narodu. Grupa musi być bardzo rozpoznawalna w punktach stowarzyszenia i wspierać ją w rozwoju na wszystkich etapach. Organizowanie, wykonywanie i używanie stowarzyszenia musi być wszystko wokół ułożone i w oczach i domenie prawa. Indyjskie ramy prawne dają najbardziej ekstremalne obawy NPO i dają gigantyczne znaczenie i sposoby rozwoju dla stowarzyszeń, które następnie wprowadzają zmiany w zakresie ulg podatkowych, rozwoju i satysfakcji segmentu w całości.

 • https://www.cof.org/country-notes/nonprofit-law-india
 • https://snowballfundraising.com/starting-a-nonprofit-checklist/#:~:text=as%20it%20grows.-,4., nonprofit%20AS%20A % 20legal%20najlepszy.
 • https://www.arushi-india.org/about-us.php
 • https://doublethedonation.com/tips/top-online-donation-tools/
 • https://www.smilefoundationindia.org/aboutus.html

Książki i statuty, o których mowa

 • the Networked Non Profit by Randi Zuckerberg
 • Charity Case by Dan Pallotta
 • the Companies Act
 • the Constitution of India

studenci kursów Lawsikho regularnie przygotowują zadania pisarskie i pracują nad praktycznymi ćwiczeniami w ramach swoich zajęć i rozwijają się w prawdziwym świecie.-praktyczne umiejętności życiowe.

LawSikho stworzył grupę telegram do wymiany wiedzy prawnej, skierowań i różnych możliwości. Możesz kliknąć ten link i dołączyć:

Śledź nas na Instagramie i subskrybuj nasz kanał YouTube, aby uzyskać więcej niesamowitych treści prawnych.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.