Jak wysłać CTRL + ALT + DELETE w RDP?

lista treści, które przeczytasz w tym artykule:

  • 1. Dlaczego warto używać skrótu klawiaturowego CTRL+ALT + DELETE?
  • 2. Co to jest PROW?
  • 3. Jak używać CTRL + ALT + DELETE w RDP?

protokół zdalnego pulpitu jest jednym z najbardziej przydatnych narzędzi wbudowanych w systemy operacyjne Microsoft Windows. Pozwala kontrolować zdalną maszynę z systemem Windows tak, jakby była tuż przed tobą. Istnieją jednak pewne zastrzeżenia, o których należy pamiętać. Jedną z takich rzeczy jest niemożność używania skrótów klawiaturowych domyślnie. Chociaż pozornie nieistotne, użytkownicy Windows power natychmiast zauważą różnicę.

na szczęście to ustawienie można zmienić podczas nawiązywania połączenia. Jeśli chcesz zachować to ustawienie bez zmian, istnieje również kilka innych metod, które mogą być użyte do zastąpienia słynnej kombinacji klawiszy CTRL+ALT + DELETE.

dlaczego warto używać skrótu klawiaturowego CTRL+ALT + DELETE?

class = „link-id”>

Jak wysłać CTRL + ALT + DELETE w RDP

wraz z CTLR+C i CTRL+V do kopiowania i wklejania, CTRL+ALT+DELETE jest jednym z pierwszych skrótów klawiaturowych, których uczy się nowy użytkownik systemu Windows. Głównym zastosowaniem jest otwarcie Menedżera zadań, z którego można zakończyć i ponownie uruchomić zadania & usługi, które nie odpowiadają, a także zobaczyć wykorzystanie zasobów komputera i edytować aplikacje uruchamiane podczas uruchamiania.

jednak istnieją inne ważne zastosowania tego skrótu. Menu, które otwiera, zawiera również opcje blokowania komputera (np. jeśli masz ustawione hasło), przełączania konta użytkownika i wylogowywania się z bieżącego użytkownika. W prawym dolnym rogu Możesz również zmienić sieć, do której jesteś podłączony, uzyskać dostęp do opcji dostępności i wyłączyć komputer, wyłączyć go lub uruchomić ponownie. Dzięki wszystkim tym funkcjom dostępnym za jednym kliknięciem kilku klawiszy można zobaczyć, jak jest to jeden z najbardziej przydatnych skrótów klawiaturowych.

co to jest PROW?

class = „link-id” >

Remote Desktop Protocol) jest protokołem opracowanym przez firmę Microsoft, który umożliwia zdalny dostęp i kontrolę komputera z systemem Windows przez internet. Funkcja jest wbudowana w system operacyjny Windows, dzięki czemu nie wymaga instalowania żadnych dodatkowych aplikacji i jest łatwa w użyciu. Jeśli jednak chcesz nawiązać połączenie z komputera innego niż Windows, musisz zainstalować aplikację Microsoft Remote Desktop.

jak używać CTRL + ALT + DELETE w RDP?

class = „link-id” >

teraz, gdy wiesz, dlaczego używasz tego skrótu klawiaturowego, pokażmy Ci, jak używać CTRL ALT Delete w zdalnym pulpicie?

Metoda 1:

Krok 1: pierwszą metodą jest włączenie skrótów klawiaturowych dla połączeń RDP. Aby to zrobić, podczas nawiązywania połączenia (klawisz Windows + R, następnie wpisz mstsc w polu Uruchom i naciśnij Enter), kliknij przycisk Pokaż opcje.

Krok 2: Następnie przejdź do karty zasoby lokalne.

Krok 3: pod klawiaturą zobaczysz „Zastosuj kombinacje klawiszy Windows”. Kliknij menu rozwijane i wybierz na komputerze zdalnym.

Metoda 2:

innym sposobem użycia tego skrótu jest użycie funkcji klawiatury ekranowej w hoście RDP.

Krok 1: Wpisz w pasku wyszukiwania systemu Windows osk i wybierz klawiaturę ekranową. Stamtąd możesz użyć wszystkich skrótów klawiaturowych systemu Windows.

Krok 2: Jeśli używasz CTRL+ALT+DELETE, aby uzyskać dostęp do Menedżera zadań, ale chcesz nadal używać skrótów klawiaturowych systemu windows na komputerze zamiast wysyłać je do RDP, istnieją inne sposoby, aby to zrobić.

Krok 3: Kliknij prawym przyciskiem myszy pasek zadań

gdy klikniesz prawym przyciskiem myszy pasek zadań w systemie windows, jedną z opcji w nowo otwartym menu jest otwarcie Menedżera zadań. Można go zobaczyć tutaj:

Krok 4: wyszukiwanie w systemie Windows

Jeśli host RDP działa w systemie Windows 10, możesz otworzyć Menedżera zadań, wpisując Menedżera zadań na pasku wyszukiwania systemu Windows.

wniosek

jeśli należysz do wsparcia IT, RDP jest jednym z często używanych narzędzi. Tak często może być trudno zarządzać wszystkim. Posiadanie skrótów pod ręką sprawia, że każde zadanie jest łatwe i oszczędza czas. Lepiej jest skonfigurować kilka skrótów dla swoich aplikacji.

w tym artykule wspomnieliśmy, jak można skonfigurować skróty klawiaturowe dla RDP.

ludzie też czytają:

  • Jak podłączyć RDP?
  • jak zmienić port RDP w Windows?
  • jaka jest różnica między kontem VPS a RDP?
  • Jak korzystać z klienta RDP na macOS?
  • najlepsze alternatywy RDP
  • Jak korzystać z RDP?
Tagi:
Kategoria:

Poradniki

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.