szary kawałek papieru z czerwonym tekstem i gałązką ostrokrzewu na dole.

jak wyjaśnić, dlaczego Mikołaj przynosi wiele prezentów niektórym dzieciom, a niewielu innym…

szary kawałek papieru z czerwonym tekstem i gałązką ostrokrzewu u dołu.

szary kawałek papieru z czerwonym tekstem i gałązką ostrokrzewu u dołu.

jako terapeuta zabawy rozwojowej dziecka, zostałem kiedyś postawiony twarzą w twarz z pytaniem od siedmioletniego dziecka: „dlaczego myślisz, że Mikołaj daje więcej innym dzieciom? Lubi je bardziej? Nawet dzieci, które nie są miłe dla innych dzieci?”

to dziecko było miłe, kochające i słodkie … i czułam się bezradna, kiedy zadał mi to pytanie. Wiedziałam, co chciałam mu powiedzieć, ale musiałam wymyślić sposób, żeby to wyjaśnić, żeby zrozumiał.

co tydzień, kiedy spotykałem się z rodziną, aby pracować z jego młodszą siostrą przy jej przemówieniu, pomagał mi. Był cierpliwy i zawsze pełen szacunku.

to pytanie, które zadał mi w tym tygodniu, utknęło we mnie od dłuższego czasu, więc kiedy przeczytałem komentarz na Facebooku (udostępniony poniżej), przypomniało mi o nim i o tym, o czym rozmawialiśmy tamtego dnia.

podczas gdy my, jako dorośli, wiemy, że w Boże Narodzenie nie chodzi o prezenty, dzieci mają trudności ze zrozumieniem tej koncepcji. Są młodzi i podekscytowani myślą o Mikołaju biegającym od domu do domu z zabawkami i prezentami.

dziecku, niedojrzałemu i niewinnemu na drodze świata, wiedzą tylko, że Mikołaj przynosi prezenty „dobrym małym chłopcom i dziewczynkom”, jak mówią im filmy, które widzą, książki, które czytają & historie, które słyszą. Chociaż jest to zabawna i ekscytująca magiczna tradycja, podczas tej jednej okazji zastanawiałem się, jak wyjaśnić ją w sposób, który siedmiolatek mógłby zrozumieć.

 Święty Mikołaj umieszcza prezenty pod drzewem.

 Święty Mikołaj umieszczając prezenty pod drzewem.

trudno siedmiolatkowi pojąć, jak dziecko, które jest dla niego niemiłe i wręcz złośliwe w szkole, może pojawić się po wakacyjnej przerwie, rozmawiając o nowym ipadie i systemie gier, który został znaleziony pod jego drzewem z notatką „od Mikołaja”, podczas gdy ten słodki mały chłopiec, który słuchał i okazywał życzliwość, otrzymał sweter i skarpetki „od Mikołaja” pod choinką w świąteczny poranek.

wszystko, co wie, to to, że Mikołaj dokonał wyboru, aby dać te prezenty każdemu z nich. Mikołaj dał jednemu dziecku iPada &, a drugiemu skarpetki i sweter. Usłyszał to w szkole … i zastanawiał się dlaczego.

wie, że nie dostał niczego, czego pragnął… w oczach dziecka po prostu czuje się, jakby na to nie zasłużył. Czuje, że nie zrobił wystarczająco dużo lub nie był wystarczająco dobry. Jako rodzice znamy prawdę i wiemy, że nie wszyscy możemy mieć wszystko, czego chcemy, ale to jest dziecko.

niestety trudno dziecku nie brać tego do siebie.

dlaczego jedne dzieci dostają tyle innych nic na święta

dlaczego niektóre dzieci dostają tyle, inne nic nie dostają na Boże Narodzenie

podczas gdy ja osobiście nie pamiętam myślenia o „co przyniósł mi Mikołaj” lub kto dostał więcej/mniej, gdy byłem młody (nie pamiętam wiele z tego wieku . lol!), Wiem, że jeśli jedno dziecko czuje się w ten sposób, jestem pewien, że inne też.

dlatego chciałam o tym dzisiaj porozmawiać … nawet jeśli to tylko dla tego jednego dziecka. ♥

trudno dziecku czuć się zasłużonym, gdy nie otrzymało od Mikołaja żadnych zabawek ani prezentów (tych, które napisał na swojej” świątecznej liście dla Mikołaja ” kilka tygodni wcześniej). Nie rozumie dlaczego. To dziecko wie, że Mikołaj służy każdemu dziecku. Bycie przeoczonym sprawia wrażenie, jakby to było celowo zrobione.

 zbliżenie ozdoby świątecznej.

zbliżenie ozdoby choinkowej.

jak już wcześniej wspomniałem, przypomniało mi się to wczoraj, gdy przeczytałem coś na Facebooku:

jeden z członków grupy napisał:
” tylko przypomnienie wszystkim rodzicom, aby rozważyli skromność z prezentami od Mikołaja, ponieważ wielu rodziców nie ma tyle pieniędzy, co inni, aby wydać na prezenty świąteczne. Trudno jest, jako rodzic, wyjaśnić dziecku, dlaczego Mikołaj dał przyjacielowi nową konsolę do gier, kilka nowych gier i wiele innych zabawek, podczas gdy twoje dziecko nie dostało nic z jego listy. Wiem, że są dzieci, które dostaną tylko nową parę rękawiczek lub nową koszulę, podczas gdy ich przyjaciele dostają tak wiele.

trudno to wyjaśnić, zwłaszcza gdy dzieci, które nie mają tyle myśli, że to dlatego, że nie są tak dobre. To nieprawda. Z drugiej strony – trudno jest również wyjaśnić dziecku, dlaczego dostał to, czego chciał, ale jego przyjaciel nie dostał, mimo że oboje prosili o to samo… trudno odpowiedzieć, gdy dziecko pyta „czy dostajesz więcej prezentów, jeśli jesteś dobry? Więc proszę was, abyście byli skromni, aby wszystkie dzieci czuły się równie cenione.”

zbliżenie brązowego opakowania papierowego przewiązanego czerwoną i białą wstążką z dołączoną przywieszką na prezent.

zbliżenie brązowego opakowania papierowego przewiązanego czerwoną i białą wstążką z dołączoną przywieszką na prezent.

zawsze chciałam, aby nasze dzieci wiedziały, że nie sprowadza się to do tego, kto bardziej zasługuje na prezent… dzieci to dzieci i wszyscy zasługują na prezenty na Boże Narodzenie. ♥

z tego powodu zawsze traktowaliśmy prezenty od Mikołaja w szczególny sposób. Nie dla wszystkich, ale to, co wybraliśmy …

1 – nie rozdzielamy prezentów od Mikołaja i rodziców. Wszyscy są razem pod drzewem.

prezenty są tuż pod drzewem rano, wszystko zapakowane w ten sam papier do pakowania (dostarczony przez mamę & tatę) z imionami dzieci.

żadne z naszych dzieci nigdy nie zastanawiało się, kto dał jaki prezent. Wiedzą tylko, że niektóre są od nas, a niektóre od Mikołaja. Po prostu w naszym domu nigdy nie było wielkiej sprawy o to, kto co dał … cóż – dopóki nie skończą 9 lat i nie zrozumieją, co tak naprawdę się dzieje … wtedy wiedzą. 😉 ♥♥♥

oczywiście, jeśli jest naprawdę wyjątkowy lub osobisty prezent, zostawię go w innym pokoju, dopóki nie zakończą otwierania innych prezentów / pończoch.

great świetną alternatywą jest mieć tylko jeden prezent od Mikołaja, a resztę od rodziców-wielu moich znajomych to robi & to dobrze dla nich działa.

2 – nadal płacimy za prezenty, nawet te od Mikołaja.

nasze dzieci myślą, że co roku wysyłamy Mikołajowi pieniądze na pokrycie kosztów prezentów. Pewnego roku nasz syn poprosił o prezent, który był bardzo drogi i kiedy powiedziałem: „To zbyt drogie.”Odpowiedział:” jest OK – Poproszę o to Mikołaja. O nic więcej nie poproszę Mikołaja.”

powiedziałem mu, że nadal płacimy za prezenty, Ponieważ płacimy za Narzędzia, Materiały itp…. To było wyjaśnienie, które podałem pod wpływem chwili, ale takie, które wszyscy pamiętali od tego czasu.

♥ przypominamy im również, że musimy być wdzięczni za każdy & każdy prezent, który mamy … co zabiera mnie do # 3. ♥

dziewczyna w białej sukni trzymająca tacę udekorowaną zabawkowymi żołnierzykami i balerinkami.

dziewczyna w białej sukni trzymająca tacę udekorowaną zabawkowymi żołnierzykami i balerinkami.

3- Bądź Wdzięczny. Bądź Skromny. Bądź Wdzięczny.

bez względu na wszystko musimy być pokorni, wdzięczni i wdzięczni. Nie chwalimy się, jakie dary otrzymaliśmy. Nie porównujemy (w naszej rodzinie lub na zewnątrz). Jesteśmy po prostu wdzięczni, że otrzymaliśmy prezenty. Boże Narodzenie to świętowanie Jezusa … otwieranie prezentów jest jednym ze sposobów, w jaki świętujemy. Naszym zadaniem jest być wdzięcznym i pokornym, tak jak on.

to był jeden z powodów, dla których pokochaliśmy pomysł na 4-prezent. To był sposób, aby zachować to proste i pozwolić nam nie dać się przytłoczyć prezentami lub stracić z oczu, co Boże Narodzenie było naprawdę o.

ponownie-cokolwiek działa dla każdej rodziny, jest właściwym wyborem. ♥

pies w czapce Mikołaja leżący na kocu przed choinką.

pies w czapce Mikołaja leżący na kocu przed choinką.

kiedy byłem nowym nauczycielem, miałem okazję uczyć w szkole, w której wiele dzieci żyło w ubóstwie. To była pierwsza szkoła, w której kiedykolwiek uczyłem, i to było zanim urodziłem własne dzieci.

gdyby nie nauczyciele organizujący prezenty dla tych dzieci poprzez misję chrześcijańską, lokalne organizacje i kościoły, wielu z tych uczniów nie dostałoby prezentów w świąteczny poranek. My (nauczyciele & pracownicy) potajemnie dostarczaliśmy Prezenty tym rodzinom w dni przed Bożym Narodzeniem. Wiedziałem, że te darowizny będą jedynymi darami, które wielu moich uczniów otworzy.

opowiadałam tę historię swoim dzieciom wiele razy, więc zawsze wiedzą, że musimy być hojni w dawaniu innym i musimy być wdzięczni za to, co nam dano.

Bądź Hojny.

każdego roku znajdujemy możliwości dawania innym, aby mogli oni znaleźć radość, która polega na dawaniu, a nie tylko na otrzymywaniu.

Bądź wdzięczny i baw się dobrze!

 Święty Mikołaj rozmawia z małym chłopcem.

Święty Mikołaj rozmawia z małym chłopcem.

jeśli chcesz więcej takich postów wysyłanych na swoją skrzynkę e-mail, możesz subskrybować tutaj (bezpłatnie) (wyślę ci ten planer czasu jeden na jeden, jako mój sposób, aby powiedzieć „dziękuję!”

a close up 30-day printable calendar to spend one on one time with child

oto kilka postów, które mogą ci się spodobać ↓

pomysły na zabawki Prezenty na zabawki

ten następny post dotyczy tego, dlaczego nasze dzieci nie kupują prezentów dla siebie, ale to, co robią, oznacza o wiele więcej.
pomysł na prezent dla rodzeństwa

jak uwolnić dziecko
jak uwolnić dziecko

jak uczyć dobroci, aby twoje dzieci chciały być bardziej życzliwe dla innych10 sposobów na nauczanie dobroci

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.