Jak wyczyścić korozję akumulatora samochodowego

masz problemy z uruchomieniem samochodu lub inne problemy z jego wydajnością i zauważyłeś łuszczącą się białą lub niebieską substancję na akumulatorze samochodowym? Twoim problemem jest korozja baterii. Ale nie martw się więcej, ponieważ w tym artykule dowiesz się, jak wyczyścić korozję akumulatora samochodowego.

możesz bardzo łatwo pozbyć się korozji akumulatora samochodowego. Wystarczy ostrożnie odłączyć kable, zastosować roztwór czyszczący, usunąć korozję, spłukać, wysuszyć akumulator, zastosować substancję zapobiegającą korozji, a następnie ponownie podłączyć kable.

co będzie potrzebne do wykonania tego tutoriala

clean-the-corrosion-off-of-a-car-battery

clean-the-corrosion-off-of-a-car-battery

jest tylko kilka rzeczy potrzebnych do czyszczenia korozji akumulatorów samochodowych. Niektóre są nawet łatwo dostępne w domu lub po prostu tanie.

klucz

klucz byłby potrzebny do odłączenia i ponownego podłączenia kabli. Rodzaj klucza zależy od konfiguracji terminala akumulatora samochodowego. Istnieją dwa rodzaje konfiguracji terminali, które są z boku i na górze.

w przypadku zacisków z boku wymagany byłby klucz 5/16 cala (8 mm). W przypadku zacisków na górze potrzebny byłby klucz 3/8 cala (10 mm) lub 1/2 cala (13 mm).

Soda oczyszczona z gorącą wodą lub środkiem do czyszczenia baterii

możesz usunąć korozję z akumulatora samochodowego za pomocą sody oczyszczonej plus roztworu gorącej wody lub środka do czyszczenia baterii. Obie opcje mogą skutecznie usunąć korozję z akumulatora, a także zneutralizować jego kwas.

kilka zalet, które ma środek czyszczący do baterii w stosunku do sody oczyszczonej, to to, że jest gotowy do użycia i można go łatwo nakładać, ponieważ jest dostępny w butelce z rozpylaczem.

Szczoteczka Do Czyszczenia terminali baterii lub stara szczoteczka do zębów

do usuwania korozji można użyć starej szczoteczki do zębów. Ale jeśli Twój Akumulator samochodowy ma uporczywą korozję, Szczotka Do Czyszczenia zacisków akumulatora zrobiłaby wszystko.

chłodna woda

podczas gdy gorąca woda byłaby używana do tworzenia roztworu do czyszczenia sody oczyszczonej, do płukania baterii wymagana byłaby chłodna woda.

ręcznik, ściereczka lub sprężarka powietrza

po spłukaniu ważne jest, aby całkowicie wysuszyć baterię. Potrzebujesz ręcznika, szmatki, a nawet sprężarki powietrza, jeśli chcesz, aby bateria wyschła szybciej.

wazelina, Spray zabezpieczający Terminal lub podkładki antykorozyjne

przy użyciu wazeliny, sprayu zabezpieczającego terminal akumulatora lub podkładek antykorozyjnych akumulatora można zapobiec tworzeniu się korozji na baterii w przyszłości.

instrukcje krok po kroku

cleaning-car-battery-corrosion

cleaning-car-battery-corrosion

istnieją różne metody czyszczenia korozji akumulatorów samochodowych, takie jak czyszczenie za pomocą środka czyszczącego akumulator lub sody oczyszczonej gorącą wodą. Niezależnie od wybranej metody istnieją środki ostrożności, które należy poddać przed i po czyszczeniu. Jedną z metod można łatwo wykonać.

Krok 1: Upewnij się, że Twój samochód został wyłączony

the-easiest-way-to-remove-battery-corrosion

the-easiest-way-to-remove-battery-corrosion

Twój samochód musi być wyłączony przed czyszczeniem akumulatora samochodowego. Ten krok należy zrobić dla bezpieczeństwa, ponieważ masz zamiar dotknąć baterii. Zapobiega również przypadkowemu uziemieniu kabli.

Krok 2: Usuń Kable, pracując najpierw nad negatywnym

the-fastest-way-to-clean-battery-terminals

the-fastest-way-to-clean-battery-terminals

aby móc dokładnie oczyścić korozję z akumulatora samochodowego, należy najpierw usunąć kable za pomocą klucza. Ale najpierw musisz zidentyfikować ujemne i dodatnie zaciski, z których zamierzasz odłączyć kable. Dla bezpieczeństwa przewód ujemny należy najpierw odłączyć, aby uniknąć porażenia prądem i poparzeń.

końcówkę ujemną można zwykle zidentyfikować poprzez oznaczenie znaku ujemnego, napisanego na nim skrótu ” NEG ” i / lub koloru czarnego. Terminal dodatni jest wyposażony w Oznaczenie znaku dodatniego, napisanego na nim skrótu ” POS ” i / lub koloru czerwonego.

Ponadto, podczas odłączania ujemnego kabla, musisz starać się nie dopuścić do kontaktu klucza z dodatnim terminalem. Możesz być zszokowany, jeśli się dotkną. Następnie przejdź do dodatniego kabla po odłączeniu ujemnego kabla.

ale jeśli masz trudności z wyjęciem któregokolwiek z kabli, spróbuj przekręcić kabel podczas wyciągania go.

Krok 3: Sprawdź Akumulator Samochodowy pod kątem uszkodzeń

jeśli zauważyłeś jakiekolwiek wypaczenia, wybrzuszenia, wgniecenia lub pęknięcia, w których wycieka kwas, jest to znak, że akumulator jest uszkodzony. Jeśli tak, musiałbyś go wymienić.

Krok 4: Sprawdź Kable akumulatora samochodowego i zaciski pod kątem uszkodzeń

jeśli zauważyłeś, że którakolwiek izolacja kabli została rozerwana, postrzępiona, rozdarta, wysuszona, pęknięta lub skorodowana, jest to znak, że są uszkodzone. Uszkodzone kable akumulatora samochodowego są zwykle przyczyną braku rozruchu silnika. Jeśli znajdziesz którąkolwiek z tych oznak uszkodzenia kabli akumulatora w samochodzie, będziesz musiał je wymienić.

Krok 5: usunąć korozję środkiem czyszczącym lub sodą oczyszczoną gorącą wodą

do-you-clean-car-battery-acid

do-you-clean-car-battery-acid

w przypadku korozji baterii można wybrać środek do czyszczenia baterii lub sodę oczyszczoną plus gorącą wodę. Po prostu znajdź i wykonaj kroki dla dowolnej metody wybranej poniżej.

Metoda # 1-używając środka czyszczącego Akumulator

na korozję znalezioną na akumulatorze, zaciskach i kablu, zastosuj środek czyszczący. Należy uważać, aby środek czyszczący nie dotykał lakieru samochodu, ponieważ niektóre środki czyszczące mogą tworzyć trwałe plamy.

pozwól, aby środek czyszczący nasiąkł na korozję przez kilka minut. Następnie usuń korozję szczoteczką do zębów lub szczoteczką do czyszczenia końcówek baterii.

Metoda # 2-używanie sody oczyszczonej z bardzo gorącą wodą

soda oczyszczona & roztwór do czyszczenia gorącej wody może być stosowany na trzy sposoby:

  • możesz stworzyć roztwór do czyszczenia baterii, mieszając łyżkę sody oczyszczonej i filiżankę bardzo gorącej wody. Następnie zanurzasz szczoteczkę do zębów w roztworze. Za pomocą szczoteczki do zębów usuń całą korozję z akumulatora.
  • lub po utworzeniu roztworu można go nałożyć bezpośrednio nalewając niewielką ilość na skorodowane obszary i szorując szczoteczką do zębów lub szczoteczką do czyszczenia końcówek baterii.
  • można również wlać i pokryć sody oczyszczonej na obszarach z korozją. Następnie powoli wlewasz wodę na baterię. Następnie usuń korozję szczoteczką do zębów lub szczoteczką do czyszczenia końcówek baterii.

dodatkowa wskazówka: jeśli zaciski baterii są skorodowane, możesz pozwolić im zanurzyć się w roztworze sody oczyszczonej na kilka minut. Następnie szoruj je. W razie potrzeby powtórzyć.

Krok 6: przepłucz akumulator samochodowy i kable

używając chłodnej wody, przepłucz akumulator samochodowy i końcówki kabli. Upewnij się, że cały roztwór do korozji i czyszczenia został całkowicie zmyty.

Krok 7: wysuszyć baterię

kontakt wody z elementami elektrycznymi może być niebezpieczny. Musisz więc upewnić się, że Bateria, Zaciski baterii i zaciski baterii są całkowicie suche przed ponownym podłączeniem kabli.

osusz je wszystkie ręcznikiem lub ściereczką. Lub, jeśli to możliwe, można przyspieszyć suszenie za pomocą sprężarki powietrza.

Krok 8: Zastosuj wazelinę, Spray zabezpieczający Terminal lub podkładki antykorozyjne

Zapobiegaj korozji akumulatora samochodowego w przyszłości, nakładając obfitą warstwę wazeliny lub spray zabezpieczający terminal akumulatora na terminalach, słupkach i zaciskach. Można również stosować podkładki antykorozyjne pokryte Związkiem antykorozyjnym.

Krok 9: ponownie podłącz kable, zaczynając od kabla dodatniego

w przeciwieństwie do procesu odłączania kabli, w przypadku ponownego łączenia kabli należy zacząć od kabla dodatniego, aby uniknąć obrażeń. Następnie przejdź do ponownego podłączenia ujemnego kabla. Użyj klucza, aby dokręcić Kable.

ponownie uważaj, gdzie porusza się klucz. Po ponownym podłączeniu kabli sprawdź, czy są szczelnie przymocowane, skręcając je ręcznie.

wniosek

ważne jest, aby akumulator samochodowy był wolny od korozji, aby utrzymać samochód w dobrym stanie. Na szczęście procedura czyszczenia korozji akumulatora samochodowego jest bardzo łatwa do zrobienia. Wymaga to tylko kilku prostych kroków i pewnej ostrożności.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.