uzyskanie ubezpieczenia zdrowotnego, gdy jesteś samozatrudniony nie zawsze jest łatwe. W przeciwieństwie do tradycyjnych pracowników, osoby pracujące na własny rachunek nie mają pracodawcy, który pomógłby pokryć miesięczne składki lub negocjować niższe odliczenia w ich imieniu. Najczęstszym rozwiązaniem jest dla osób pracujących na własny rachunek, aby uzyskać ochronę przez współmałżonka. Ale dla tych, którzy nie mogą dostać się na plan członka rodziny, uzyskanie pokrycia może być trudne lub kosztowne.

niektórzy samozatrudnieni decydują się ubezpieczyć się poprzez swoją małą firmę. Ale bez korzyści dzielenia kosztów przez pracowników, jest mniej motywacji do tego. Być może dlatego 34% osób prowadzących działalność na własny rachunek ma dostęp do ubezpieczenia zdrowotnego, w porównaniu do około 84% tradycyjnych pracowników. Tak wynika z raportu Gallupa z 2019 roku na temat gospodarki i samozatrudnienia.

jeśli potrzebujesz indywidualnego planu ubezpieczenia zdrowotnego, oto kilka opcji do rozważenia i powody uzyskania ubezpieczenia.

opcje ubezpieczenia zdrowotnego na własny rachunek

istnieje kilka opcji, jeśli chodzi o zakup ubezpieczenia zdrowotnego dla osób pracujących na własny rachunek. Oto trzy do rozważenia w poszukiwaniach.

Opcja 1: HealthCare.gov

Ustawa o ubezpieczeniach zdrowotnych ustanowiła rynek ubezpieczeń zdrowotnych na HealthCare.gov. to dobry pierwszy przystanek dla każdego, kto kupuje plany ubezpieczenia zdrowotnego i ma zasoby specjalnie dla pracowników samozatrudnionych.

rynek organizuje plany ubezpieczeniowe przez metal: brąz, srebro, złoto i platyna (piąta opcja to „plan katastroficzny”). Plany Bronze mają niskie miesięczne składki, ale wysokie odliczenia, które mogą kosztować leczenie. Plany Platinum kosztują więcej każdego miesiąca, ale mają niskie odliczenia, więc prawie wszystkie inne koszty są pokrywane. Wszystkie plany obejmują bezpłatną opiekę profilaktyczną i inne bezpłatne lub tańsze usługi.

należy pamiętać, że polisa ubezpieczeniowa współmałżonka może mieć wpływ na zdolność do zapisania się na plan na rynku. Jeśli ich ubezpieczenie oferuje ochronę małżonkom i osobom pozostającym na utrzymaniu, prawdopodobnie nie będziesz kwalifikować się do ulg podatkowych i innych oszczędności w planie marketplace.

Opcja 2: Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

to, że nie jesteś tradycyjnym pracownikiem, nie oznacza, że nie możesz zarejestrować się u tradycyjnego ubezpieczyciela. Niektóre firmy ubezpieczeniowe oferują niedrogie plany ubezpieczeń zdrowotnych dla osób fizycznych.

aby zobaczyć swoje Opcje, Sprawdź firmy takie jak UnitedHealthcare, Blue Cross Blue Shield, Cigna i Humana. Takie firmy czasami oferują wiele opcji, w tym krótkoterminowe ubezpieczenie zdrowotne i plany, które kosztują mniej niż to, co oferuje ACA.

plany krótkoterminowe są szczególnie pomocne dla każdego, kto planuje zmienić swój status zatrudnienia w najbliższej przyszłości. Możesz zarejestrować się na krótkoterminowe ubezpieczenie zdrowotne poza otwartym okresem rejestracji, z pewnym ubezpieczeniem trwającym miesiąc lub do sześciu miesięcy. Pamiętaj tylko, aby przeczytać drobnym drukiem na każdym planie, który rozważasz, zwłaszcza ” wykluczenia i ograniczenia.”

Opcja 3: Organizacja członkowska

inną opcją dla freelancerów,samozatrudnionych lub nawet bezrobotnych jest dołączenie do organizacji członkowskiej, która oferuje plan Grupowy. Pomysł jest podobny do uzyskania ubezpieczenia przez pracodawcę. Zamiast dzielić tę samą firmę, dzielą tę samą branżę, zainteresowania lub inny wspólny związek. Podobnie jak pracodawcy, organizacje członkowskie mogą wykorzystywać swoich wielu członków do negocjowania lepszego pokrycia i niższych składek i odliczeń.

być może jesteś już częścią organizacji oferującej grupowe ubezpieczenie zdrowotne. Organizacje takie jak AARP, związek freelancerów i Gildia pisarzy Ameryki oferują członkostwo w opiece zdrowotnej. Ogólnie rzecz biorąc, związki, Gildie, stowarzyszenia absolwentów, a nawet lokalna Izba handlowa są dobrymi miejscami do sprawdzenia.

przed zarejestrowaniem się w dowolnej organizacji, należy porównać ich ofertę z tym, co można uzyskać za pośrednictwem ACA. Niektóre plany organizacji członkowskich nie są zgodne z ACA i mogą nie obejmować wcześniej istniejących warunków.

czy składki na ubezpieczenie zdrowotne można odliczyć od podatku?

tak, składki na ubezpieczenie zdrowotne dla osób pracujących na własny rachunek można odliczyć w 100% od podatku. W rzeczywistości są one od 2003 roku. Osoby prowadzące działalność na własny rachunek mogą również mieć możliwość odliczenia innych kosztów leczenia. A jeśli mają konto oszczędności zdrowotnych (HSA), mogą być w stanie zapłacić za wydatki z dolarów przed opodatkowaniem. Wreszcie, osoby prowadzące działalność na własny rachunek mogą zmniejszyć skorygowany dochód brutto w oparciu o kwotę, którą płacą w składkach na ubezpieczenie zdrowotne.

co się stanie, jeśli nie mam ubezpieczenia zdrowotnego?

brak ubezpieczenia zdrowotnego ma kilka konsekwencji. Najbardziej oczywiste jest to, że będziesz odpowiedzialny za wszystkie koszty opieki zdrowotnej, jeśli jesteś ranny lub chory. Będziesz także musiał zapłacić out-of-pocket koszty leków na receptę i zabiegów zapobiegawczych, takich jak zastrzyki grypy lub badania kontrolne.

Wiele osób może pamiętać o opłacie zwanej indywidualną współodpowiedzialnością. Rząd nałożył tę opłatę w czasie podatkowym na nieubezpieczone osoby. Ta część ACA nie jest już aktywna, więc nie ma opłaty Federalnej za brak ubezpieczenia zdrowotnego. Jednak niektóre państwa podjęły praktykę zachęcania do pokrycia. Sprawdź stronę internetową swojego państwa lub poproś CPA, aby dowiedzieć się, czy twoje państwo nakłada opłaty za nieubezpieczenie.

co zrobić, gdy nie stać Cię na ubezpieczenie zdrowotne?

zanim wykluczysz ubezpieczenie zdrowotne na podstawie przystępności cenowej, rozważ wszystkie opcje.

  • Medicaid: zazwyczaj dla osób o niskich dochodach, rodziców, Seniorów i osób niepełnosprawnych.
  • Medicare: zazwyczaj dla seniorów, osób niepełnosprawnych i osób ze schyłkową chorobą nerek.
  • dotowane ubezpieczenie zdrowotne: dla osób o niskich dochodach i członków rodziny.
  • Ubezpieczenie zdrowotne: dla osób poniżej 30 roku życia, z ulgą lub ulgą.

dolna linia dla ubezpieczenia zdrowotnego

najczęstszym sposobem uzyskania ubezpieczenia zdrowotnego w Stanach Zjednoczonych jest poprzez pracodawcę jako część ich ogólnych świadczeń zdrowotnych. Ale podczas gdy system ten działa w pełnym wymiarze godzin i wielu pracowników w niepełnym wymiarze godzin, inni pozostają w tyle. Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą, niezależni kontrahenci i freelancerzy mają trudności ze znalezieniem własnego ubezpieczenia.

na szczęście są opcje, które mogą pomóc. I chociaż niektóre mogą mieć wyższe odliczenia lub wyższe składki, nie można pokonać spokoju ducha, który pochodzi z ochrony ubezpieczeniowej.

Ta treść służy wyłącznie celom informacyjnym i nie powinna być traktowana jako porada prawna, księgowa lub podatkowa ani zastępująca uzyskiwanie takich porad specyficznych dla Twojej firmy. Mogą obowiązywać dodatkowe informacje i wyjątki. Obowiązujące przepisy mogą się różnić w zależności od stanu lub miejscowości. Nie zapewnia się, że informacje są wyczerpujące w zakresie ich pokrycia lub że są odpowiednie w odniesieniu do konkretnej sytuacji Klienta. Intuit Inc. nie ponosi żadnej odpowiedzialności za aktualizację lub zmianę jakichkolwiek informacji przedstawionych w niniejszym dokumencie. W związku z tym dostarczone informacje nie powinny być traktowane jako substytut niezależnych badań. Intuit Inc. nie gwarantuje, że materiały zawarte w niniejszym dokumencie będą nadal dokładne, ani że są całkowicie wolne od błędów po opublikowaniu. Czytelnicy powinni zweryfikować oświadczenia przed powołaniem się na nie.

udostępniamy linki stron trzecich wyłącznie dla wygody i wyłącznie w celach informacyjnych. Intuit nie popiera ani nie zatwierdza tych produktów i usług, ani opinii tych korporacji, organizacji lub osób fizycznych. Intuit nie ponosi odpowiedzialności za dokładność, legalność lub zawartość tych stron.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.