drewno jest popularnym materiałem do domu, który wnosi elegancką estetykę do każdego pomieszczenia. Jedynym minusem jest to, że powierzchnia jest bardziej podatna na uszkodzenia i plamy, zwłaszcza od ciepła. Możesz zauważyć białe ślady po wielokrotnym wystawieniu na działanie ciepła. Z czasem powodują, że drewno wygląda na zmatowione. Jeśli zastanawiasz się, jak usunąć plamy cieplne z drewna, masz wiele opcji.

znaki cieplne są uparte i mogą być trudne do usunięcia. Ponieważ jednak plamy termiczne są regularnym zjawiskiem w drewnie, istnieje wiele rozwiązań, aby usunąć białe plamy. Jedną z najczęstszych opcji jest używanie ciepła, które jest najłatwiejsze za pomocą żelazka.

w tym artykule omówimy szczegółowe kroki w celu usunięcia nieestetycznych plam cieplnych z drewna za pomocą żelazka. Uwzględniamy nawet inne techniki eliminowania białych plam cieplnych i mówimy o kilku metodach zapobiegania, aby utrzymać meble z drewna w doskonałym stanie.

 jak usunąć plamy cieplne z drewna

jak usunąć plamy cieplne z drewna

czym są plamy cieplne?

plamy cieplne to ślady pozostawione na powierzchni drewna w wyniku wielokrotnego narażenia na wysokie temperatury. Wydają się białe i mętne. Możesz je umieścić na drewnianych meblach z gorącego pudełka do pizzy lub kubka do kawy. Wszystko, co gorące, może spowodować uszkodzenie termiczne na drewnianej powierzchni.

jak usunąć plamy cieplne z drewna

chociaż istnieje wiele metod usuwania plam cieplnych z drewna, najczęstszą techniką jest użycie ciepła. To brzmi wbrew intuicji. Jednak nakładanie większej ilości ciepła na powierzchnię drewna za pomocą żelazka jest skutecznym sposobem na usunięcie białych plam. Ciepło z żelazka otwiera pory drewna i pozwala na odparowanie wilgoci.

dopóki nie wiesz, która technika będzie najlepsza dla Twojej farby termicznej, spróbuj przetestować każde rozwiązanie na małym fragmencie drewna przed zastosowaniem go na większą skalę. Jeśli kiedykolwiek nie masz pewności co do zastosowania określonej metody, skontaktuj się z ekspertem.

wykonaj następujące kroki, aby usunąć plamy cieplne z drewna za pomocą żelazka.

Krok 1: Wyczyść i osusz powierzchnię

dokładnie wyczyść powierzchnię drewna i użyj suchej szmatki, aby ją wytrzeć. Na przykład, jeśli usuwasz ślady ciepła z drewnianego stołu, ważne jest, aby głęboko wyczyścić Drewno. Następnie, gdy powierzchnia wyschnie, możesz przejść do następnego kroku.

gdy drewno wyschnie, wykorzystaj czas na podgrzanie żelazka. Wyjmij żelazko i deskę do prasowania. Ustawić żelazko na niskim, suchym ogniu. Spuścić płyn z żelazka i unikać używania ustawienia pary. Pozostaw na desce do prasowania, aby się rozgrzać.

Krok 2: Umieść ręcznik na znakach

Znajdź stary ręcznik i umieść go bezpośrednio nad plamą. Upewnij się, że używasz ręcznika, którego nie chcesz już utrzymywać w idealnym stanie. Ręcznik powinien całkowicie pokryć plamę.

jeśli nie masz starego ręcznika, możesz użyć starej koszulki.

Krok 3: wyprasuj plamę

gdy żelazko jest gorące, przesuń żelazko nad ręcznikiem. Utrzymuj żelazko w ruchu przez cały czas, aby utrzymać intensywne ciepło z drewna. Starsze meble z drewna mogą się wypaczać, jeśli wejdą w kontakt z zbyt intensywnym ciepłem lub jeśli ogrzewasz powierzchnię zbyt długo. Więc zachować ostrożność podczas tego kroku.

przeciągnij żelazko na ręcznik (i plam) przez kilka minut. Niektórzy ludzie mają sukces przesuwając żelazo powoli nad obszarem. Inni unoszą gorące żelazko nad plamami, nie kładąc go aż do tkaniny. Polecam spróbować najpierw unosić się i zbliżyć się do powierzchni drewna w razie potrzeby.

sprawdzaj plamę co jakiś czas, aby sprawdzić, czy ślady znikają, a następnie powtarzaj proces, aż plama nie będzie już widoczna.

Krok 4: Wypróbuj funkcję Steam

trudne, uporczywe plamy mogą pozostać w pobliżu. Może się to zdarzyć, jeśli masz do czynienia z plamą, która istnieje od dłuższego czasu. Jeśli masz uporczywą plamę, postępuj zgodnie z procesem prasowania za pomocą pary, aby ją usunąć. Nie próbuj pary, chyba że jesteś pewien, że znaki nie podniosą się bez niego.

aby parować drewniane meble, upewnij się, że stary ręcznik jest na miejscu nad plamą. Następnie włącz żelazko do Ustawienia pary. Stosuj tylko parę w małych ilościach i szybkich seriach.

Krok 5: dwukrotnie Sprawdź plamę

podnieś ręcznik, aby sprawdzić, czy ślady zniknęły. Dokładnie sprawdzić powierzchnię. Jeśli nadal widzisz białe plamy, spróbuj ponownie podgrzać. Gdy plama nie jest już widoczna, natychmiast przestań używać ciepła.

Krok 6: Zastosuj wykończenie

po usunięciu plam termicznych możesz dodatkowo chronić drewnianą powierzchnię, nakładając warstwy na drewniane wykończenie. Produkt doskonale pomaga zapobiegać uszkodzeniom. Postępuj zgodnie ze wskazówkami na butelce produktu, aby uzyskać najlepsze wyniki.

inne sposoby usuwania plam cieplnych z drewna

plamy cieplne na drewnieplamy cieplne są powszechnym problemem z drewnem, więc istnieją różne techniki usuwania śladów. Większość z tych metod polega na otwarciu porów drewna w celu usunięcia wilgoci uwięzionej w środku. Oto najlepsze alternatywy do usuwania plam cieplnych z drewna.

suszarka do włosów

jeśli nie masz dostępnego żelazka, nadal możesz użyć ciepła, aby otworzyć pory drewna za pomocą suszarki do włosów. Dzięki tej metodzie, w przeciwieństwie do używania żelazka, nie potrzebujesz starego ręcznika. Ustaw suszarkę na najniższym dostępnym ustawieniu ciepła. Skieruj narzędzie bezpośrednio na plamę, powoli równomiernie przesuwając plamę. Kontynuuj, dopóki ślady nie znikną.

Pasta do zębów

używanie pasty do zębów to kolejny sposób na usunięcie plam z powodu reakcji alkalicznej. Aby ten produkt działał przy usuwaniu plam, należy wybrać białą, nie żelową pastę do zębów. Soda oczyszczona jest idealnym składnikiem ,ale można również mieszać pastę do zębów i sodę oczyszczoną, tworząc nową pastę, która jest również potężna (więcej na ten temat później).

nałóż pastę bezpośrednio na czystą, suchą powierzchnię drewna. Pozostaw go na plamie przez 10 minut, a następnie wytrzyj pastę czystą szmatką. Unikaj uciskania mocno.

Pasta do sody oczyszczonej

Możesz również wymieszać pastę do zębów z sodą oczyszczoną, aby uzyskać więcej mocy (i lepsze wyniki). Jeśli wypróbujesz metodę pasty do zębów, a plama pozostanie, spróbuj wymieszać pastę do zębów z sodą oczyszczoną w misce, aż utworzysz gęstą pastę. Możesz potrzebować niewielkiej ilości wody, w zależności od marki pasty do zębów.

wytrzyj pastę na plamę. Pozostawić na około 10 minut przed wytarciem z powierzchni.

inną alternatywą jest całkowite pominięcie pasty do zębów. Spróbuj wymieszać sodę oczyszczoną i wodę, wcierając pastę w plamę. Odstawić na kilka minut i wytrzeć do czysta.

sól

sól jest kolejnym silnym składnikiem usuwającym plamy cieplne i ma kilka opcji. Jest doskonałym alternatywnym składnikiem pasty z sody oczyszczonej. Lub możesz utworzyć pastę z soli i oliwy z oliwek, pozwalając jej usiąść na plamie przez godzinę. Następnie wytrzyj powierzchnię mokrym ręcznikiem.

produkty na bazie oleju

produkty na bazie oleju są korzystnymi narzędziami przeciwko plamom termicznym. Majonez, wazelina i olej cytrynowy są preferowanymi rozwiązaniami, których ludzie używają do usuwania plam. Można jednak użyć prawie każdego produktu na bazie oleju. Wszystko, co musisz zrobić, to pokryć plamę dużą ilością produktu na bazie oleju i pozostawić na noc. Rano wytrzyj go czystą szmatką.

Miracle Whip lub Mayo

Miracle Whip lub majonez ma wysoką bazę olejową, co czyni je doskonałą alternatywą do usuwania plam cieplnych. Być może masz już majonez w lodówce w domu. Natrzyj Bat cud lub majonez na plamę i pozostaw na godzinę. Wytrzyj do czysta.

wazelina lub wazelina

wazelina lub wazelina działa również do usuwania plam. Ta technika jest również idealna do znaków wodnych. Można nakładać wazelinę lub wazelinę bezpośrednio na znak. Pozostawić na noc i wytrzeć rano.

olejek cytrynowy

niektórzy twierdzą, że olejek cytrynowy dobrze usuwa plamy cieplne. Pozwól, aby kilka kropli oleju cytrynowego spadło na czystą ściereczkę lub kawałek cienkiej wełny stalowej. Następnie pocierać tkaninę na plamę bezpośrednio za pomocą ruchu w przód iw tył. Staraj się podążać za ziarnem drewna i pocierać, aż znaki znikną.

ocet i oliwa z oliwek

alternatywnie, ocet i oliwa z oliwek sprawiają, że silny odplamiacz ciepła. Działa na znaki wodne i plamy cieplne. Wymieszaj równą ilość octu z oliwą z oliwek. Nałóż go bezpośrednio na znak, a następnie wytrzyj do czysta, gdy plamy znikną.

Renowacja drewna

jeśli plama termiczna jest zbyt głęboka, aby usunąć ją za pomocą powyższych metod, należy rozważyć przywrócenie drewna. Proces wymaga wiele ciężkiej pracy. Jednak wyniki są warte twojego czasu.

aby przywrócić meble z drewna, wyczyść powierzchnię. Szlifuj go papierem ściernym o ziarnistości 150 do 200, aż plama zniknie. Następnie ponownie wypłyń drewno za pomocą oleju lub lakieru. Produkty te chronią i wykończają Drewno, zapobiegając przyszłym uszkodzeniom.

co powoduje plamy cieplne na drewnie?

plamy cieplne powstają dzięki połączeniu wilgoci i ciepła. Powierzchnia drewna rozszerza się w kontakcie z ciepłem, umożliwiając przedostawanie się wody. Gdy drewno ochładza się z powrotem, wilgoć zostaje uwięziona w powierzchni i powoduje uszkodzenia. Woda może powodować różne uszkodzenia drewna, ale białe znaki cieplne są powszechnym typem plam w drewnianych meblach.

plamy ciepła wydają się białe. Jeśli widzisz czarne ślady, plama jest bardziej prawdopodobna z powodu zgnilizny, zwęglenia lub utleniania. To typowe w starszych meblach. Jednak czarne plamy wymagają różnych kroków, aby je usunąć.

jak zapobiegać znakom cieplnym

najlepszym sposobem, aby drewno wyglądało świetnie przez wiele lat, jest zapobieganie znakom cieplnym. O wiele łatwiej jest zapobiec powstawaniu śladów, niż później je usunąć.

aby utrzymać plamy cieplne z mebli, upewnij się, że chronisz Drewno.

umieszczenie czegoś między gorącym przedmiotem a stołem lub powierzchnią drewna jest najlepszą metodą zapobiegania. Użyj podstawek, maty grzewcze lub podkładki, aby zapobiec bezpośredniemu dotykaniu materiału gorącymi przedmiotami. Jeśli nie masz podstawek lub maty grzewcze, możesz prowizorycznie prowizoryczną podstawkę awaryjną z książki lub ozdobnego szalika.

zastosowanie wykończenia drewnianego może również pomóc w ochronie powierzchni przed uszkodzeniem, zarówno przed ciepłem, jak i wodą. Wykończenie drewna jest szczególnie korzystne w przypadku mebli i stołów.

najlepsze produkty do renowacji drewna do plam termicznych na drewnie

wreszcie możesz kupić produkt do renowacji drewna, aby usunąć plamy. Produkty te są dostępne w większości sklepów z narzędziami i działają, aby szybko przywrócić wykończenie drewna.

Howard Products RF9008 Restor-a-Finish

jak usunąć plamę cieplną z drewnianego stołu Howard Products tworzy fantastyczny produkt do renowacji drewna o nazwie Restor-a-Finish. Formuła działa, aby przywrócić wykończenia drewna z niemal każdego rodzaju uszkodzeń. Działa na drobne zadrapania, skazy, otarcia, pierścienie cieplne, znaki wodne, utlenianie, blaknięcie słońca, uszkodzenia dymu i inne. Ponadto występuje w dziewięciu kolorach, aby dopasować się do każdego odcienia drewna.

najlepsze w użyciu Restor-a-Finish, aby pozbyć się mętnych plam cieplnych, jest to, że przywraca wykończenie, aby wyglądać jak nowe bez usuwania istniejącego wykończenia, co oznacza, że nie musisz szlifować powierzchni, aby użyć tego produktu.

Ściereczka Do usuwania znaków wodnych Guardsman

jak chronić drewniany stół przed znakami ciepła Ściereczka Do usuwania znaków wodnych Guardsman to potężny produkt kupiony w sklepie do usuwania białych pierścieni i zamglenia, niezależnie od tego, czy są one przed wilgocią, czy ciepłem. Produkt usuwa wszelkie ślady pozostawione na powierzchni drewna z ciepła, alkoholu lub wody. Eliminuje nawet zarysowania powierzchni i inne drobne niedoskonałości. Można go nawet używać do polerowania powierzchni chromowanych lub metalowych.

aby użyć tego odplamiacza, nie musisz usuwać wykończenia drewna ani szlifować powierzchni. To proste. Wystarczy otworzyć opakowanie i pocierać szmatką plamę.

drobne lub nowe plamy wymagają tylko jednego użycia, ale może być konieczne ponowne nałożenie produktu na uporczywe plamy.

podsumowanie

białe, mętne plamy na drewnie pochodzą od ciepła. Są znane i łatwe do usunięcia za pomocą różnych technik. Prasowanie plam jest opcją dla wielu osób. Wczesne usuwanie plam to najlepszy sposób na utrzymanie drewnianych mebli w doskonałym stanie. Inwestowanie w podstawki lub maty grzewcze również utrzymuje powierzchnię drewna świetnie wyglądającą przez wiele lat.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.