kilka dni temu byłem pod wrażeniem historii przyjaciółki: chciałaby wynająć Kamper na wakacje w tym roku, ale jest zaniepokojona nieszczęściami, które przydarzyły się jej znajomym rok temu. Ta grupa wynajęła Kamper, ale nie mogli skorzystać z łazienki.: nikt z nich nigdy wcześniej nie był w kamperze i nie miał pojęcia o tym, jak działa łazienka. W momencie dostawy kampera powiedziano im, że powinni używać dodatku i że mogą go znaleźć w kamperze. Ci nieświadomi faceci zaczęli korzystać z łazienki. Znaleźli problem spłukiwania toalety: byli tak zdegustowani, że postanowili nigdy więcej jej nie używać!

podejrzewam, że dodatek został im dostarczony, ale nie wiedzieli, że powinni go dodać „ręcznie”! Dlatego, mimo, że już o tym rozmawialiśmy w poprzednim artykule o gospodarce wodnej, chciałbym jeszcze raz pogłębić, jak korzystać z toalety chemicznej w pojazdach rekreacyjnych, takich jak Kampery, Przyczepy kempingowe i przyczepy kempingowe.

istnieją trzy różne rodzaje toalet, z trzema różnymi sposobami załadunku i rozładunku.

1-Porta Potti, prawdziwa przenośna toaleta

dla starszych pojazdów, zazwyczaj przyczep kempingowych, takich jak Martha, istnieje Porta Potti, najlepsza przenośna toaleta. Używamy tego:

 Porta Potti

2 – toaleta kasetowa

w nowszych modelach WC jest zwykle ustawione w łazience i nie jest przenośne, więc nie można go „rozmontować”. Tutaj można znaleźć przykład zintegrowanego WC z wylotem, który jest pobierany z boku przyczepy:

Bagno Ela WC chimico scarico

3 – zintegrowany odpływ podłogowy WC (lub marine WC)

WC bez wyciąganej kasety jest typowe dla większych pojazdów. Jego osobliwością jest gigantyczny zbiornik, dzięki czemu można rozładować mniej niż w przypadku pozostałych dwóch typów. Ale można rozładować tylko w specjalnych miejscach (zwykle parkingi, a dla kempingów, do obszarów odpadów dla morskich WC), w przeciwnym razie trzeba wykazać się rurą wyładowczą i kasetą, ale to może się bardzo źle skończyć.

jak korzystać z toalety Porta Potti i/lub kasety?

zrobiłem kilka zdjęć do naszej Porta Potti, aby wyjaśnić, jak go używać: działa tak samo jak toaleta kasetowa.

po pierwsze, powinieneś wiedzieć, że składa się z dwóch odrębnych części i widać je po prostu patrząc na niego z przodu:

Porta Potti

Porta Potti

martwimy się szczególnie o dolną część … ale dowiemy się, jak stawić temu czoła dzięki temu artykułowi! Mówię o tej części, która zaczyna się od białej rączki w dół. Obok białego uchwytu widać zielony marker: nie ma go w każdej Porta Potti, nasz go ma i to jest kontrola napełnienia. Jest mechaniczny, z małym pływakiem (nie pytaj, gdzie płynie, nie chcesz go znać) i zmienia się w czerwony, gdy nadszedł czas, aby go rozładować.

zacznijmy od wyższej części, łatwej: również ta część jest zbiornikiem na wodę, czystą wodą do rozładowania. W naszej Porta Potti wylot pracuje z małą pompą mechaniczną napędzaną tłokiem:

Porta Potti

Porta Potti

możesz napełnić zbiornik czystą wodą wystarczy odkręcić korek po przeciwnej stronie tłoka:

Porta Potti

Porta Potti

to zależy od rodzaju wakacji, zwykle nie wypełniamy go tak bardzo, ponieważ podczas podróży wolimy trzymać go pustym. Wiele osób używa produktów chemicznych również do tej czystej wody. Można znaleźć wiele konkretnych produktów: używaliśmy tego przez długi czas, ale jest to drogie, więc często napełniamy zbiornik tylko czystą wodą, używając go jak naszej domowej łazienki, po prostu czyszcząc!

aby napełnić zbiornik wyładowczy, możesz po prostu użyć kanistra lub zrobić tak jak my: otwórz Porta Potti i weź go pod kran, aby go napełnić. Bądź jednak ostrożny, aby uniknąć umywalek do mycia naczyń i staraj się szanować innych ludzi: to wyższa część twojej łazienki. Wiesz, że jest maniakalnie czysty i zdezynfekowany, ale inni nie. staraj się zawsze myśleć o tym, co byś czuł, gdyby ktoś inny użył umywalki, w której chcesz napełnić swoje WC i działał odpowiednio.

Porta Potti jest bardzo łatwy do otwarcia: Z tyłu znajduje się przełącznik i trzeba go pociągnąć w kierunku środka:

 Porta Potti

Porta Potti

Porta Potti

Porta Potti

widać na zdjęciach, że nie wolno wymuszać przełącznika, trzeba go pociągnąć na tyle, aby oddzielić dwie części.

po napełnieniu wyższego zbiornika musisz przygotować Porta Potti przed użyciem. Zmontuj go ponownie: następnie musisz tylko dodać trochę wody również w dolnej części. Jak? To bardzo proste, trzeba tylko wyciągnąć biały uchwyt, jak widać na tym zdjęciu:

Porta Potti

Porta Potti

uchwyt umożliwia dostęp do zbiornika wylotowego. Teraz jest pusty i czysty, ale jeśli chcesz korzystać z łazienki, musisz dodać trochę wody i dodatku, twojego jedynego przyjaciela w tym brudnym biznesie, w zbiorniku! Używamy tylko jednej marki, Thetford, i kupujemy ją na Amazonie, ponieważ każdy długoterminowy Kamper powiedział nam, że jest najlepszy(w szczególności używamy tego, który powinien być trochę bardziej ekologiczny, lub w desperackich czasach ten, bardzo przydatny i tańszy).

odpowiednia ilość, którą musisz użyć, jest zapisana w instrukcji, ale może być bardzo zmienna: jeśli myślisz, aby pozostać na zewnątrz tylko przez jeden dzień, musisz użyć trochę dodatku i trochę wody; jeśli myślisz, aby pozostać na zewnątrz przez więcej dni lub nie rozładować go, dopóki nie będzie pełny, musisz użyć innej ilości.

w każdym razie dodatek jest kluczem: gdyby znajomi mojego przyjaciela na początku tego artykułu wiedzieli o tym … skorzystaliby z łazienki i wakacje na pewno byłyby lepsze!

korzystając z łazienki, naturalnie musisz otworzyć uchwyt: jeśli wyczuwasz zapach po otwarciu, oznacza to, że użyłeś zbyt mało dodatku lub że nie ma dobrej jakości. Mała rada na temat papieru toaletowego: nie musisz kupować super drogiego papieru wyprodukowanego właśnie dla Porta Potti: możesz kupić mały, niskiej jakości dwuwarstwowy, taki, który można znaleźć w zniżce.

porozmawiajmy wreszcie o tym momencie: rozładowaniu.

po pierwsze: Gdzie mogę rozładować moją Porta Potti (lub toaletę kasetową, która po wyjęciu z boku kampera jest dokładnie taka jak nasza)? Każdy Kemping ma WC KIMIK, zwykle większą muszlę klozetową, lub normalną toaletę w tańszych kempingach, obok kranu z wodą i rury płuczącej. Jeśli nie ma WC KIMIK, możesz użyć normalnej toalety, ale będziesz musiał spłukać toaletę i/lub umyć. Może się zdarzyć również, że używasz Porta Potti, gdy wracasz do domu, więc możesz łatwo rozładować się we własnej łazience, ale musisz być ostrożny, a WC musi być prawie puste, w przeciwnym razie popełnisz katastrofę! Rozładowywanie w normalnym WC jest ekstremalnym rozwiązaniem, staraj się go unikać, jeśli możesz.

więc zamknij biały uchwyt i otwórz ponownie w dwóch częściach Porta Potti za pomocą przełącznika (lub wyciągnij kasetę z boku pojazdu). Tak to wygląda: Czy rozpoznajesz biały uchwyt otwierający czarną dziurę, w którą sikałeś do tej pory? Cóż, ogrzeję cię, abyś pozwolił mu się dobrze zamknąć w tej chwili! Do rozładowania będziemy potrzebować rury po prawej stronie, tej odrobiny białej czapki.

 Porta Potti

Porta Potti

po dotarciu do WC KIMIK musisz obrócić końcówkę, odkręcić biały kran i użyć go do rozładowania WC! Idealnie można również nacisnąć kciukiem ten biały okrągły przycisk, który wpuści powietrze do zbiornika, pomagając rozładować wszystko bez wielu problemów.

 Porta Potti

Porta Potti

kran z rurą, którą zwykle znajdujesz obok WC kimik, służy do płukania zbiornika: wlać trochę wody, zamknąć białą nasadkę, trochę potrząsnąć i ponownie opróżnić. W zależności od tego, ile było pełne i ile dodatku użyłeś, wystarczy płukanie kilka razy: jeśli nie jest dobrze czysty przy pięciokrotnym płukaniu, prawdopodobnie popełniłeś błąd w poprzednich dniach!

jaką toaletę przenośną wybrać?

nigdy nie mieliśmy wątpliwości co do marki do wyboru: przez lata Porta Potti okazała się, również według opinii innych długoletnich Kamperów, bardziej odpornym i niezawodnym rozwiązaniem, nawet jeśli jednym z najdroższych. Ale, moi przyjaciele, spójrzmy prawdzie w oczy: naprawdę chcemy zaryzykować, że ten obiekt nagle pęknie, może w naszej przyczepie, tylko po to, aby zaoszczędzić 20 euro?

można znaleźć różne miary Porta Potti: wybraliśmy największy, zarówno pod względem pojemności zbiornika, jak i siedzenia. Są różne modele, nie kupiliśmy go w Internecie, ponieważ chcieliśmy zobaczyć go na żywo i wybrać w konkretnym sklepie. Na stronie internetowej Thetford można również znaleźć przydatną tabelę porównawczą modeli. Model o pojemności 21 litrów, taki jak nasz, może być używany nawet przez trzy, a może cztery dni: jesteśmy tylko dwie osoby i zawsze jesteśmy w pobliżu, nie spędzamy całego czasu w kamperze, więc możemy z łatwością używać go przez trzy dni przed rozładowaniem. Ktoś woli czyścić go codziennie: w tym przypadku może jest przydatne i oszczędność miejsca mniejszy model, ale nadaje się do własnych „wysokości”! Jeśli masz dwa metry wysokości, może nie powinieneś wybierać mniejszego modelu.

daj nam znać, jeśli wypróbowałeś inne produkty lub inne niezawodne przenośne WC i jakie jest twoje doświadczenie!

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.