przez Zaryoun | Ostatnia aktualizacja: 23 września 2021

jeśli desperacko chcesz wiedzieć, jak zrzut ekranu na laptopach HP, prawdopodobnie trafiłeś na właściwy. W ciągu ostatnich kilku lat, screen shooting lub przechwytywanie ekranu, lub przechwytywanie ekranu zyskał ogromną popularność w prawie każdej dyscyplinie.

korzystając z tego procesu, możesz przechwytywać całe okna wyświetlacza lub jego część na laptopach i komputerach stacjonarnych. Robienie zrzutów ekranu jest wygodne i można go używać do różnych celów produkcyjnych.

 jak szybko zrobić zrzut ekranu na laptopie HP

jak szybko zrzut ekranu na laptopie HP

na przykład robienie zrzutów ekranu ze spotkań wideo konferencji z podwładnymi służy do oficjalnego prowadzenia dokumentacji. Podobnie, możesz wypełnić utworzyć kolekcję zdjęć osób, które znasz, dzięki czemu możesz zrobić zrzut ekranu rozmowy wideo i zapisać go jako zdjęcie.

w tym artykule udostępniamy szczegółowy poradnik dotyczący robienia zrzutów ekranu na laptopach HP przy użyciu Systemów Windows, Linux i Chrome OS. Udostępniamy kilka naprawdę szybkich i łatwych metod przechwytywania wysokiej jakości zrzutów ekranu na komputerze. Zorganizowaliśmy ten samouczek w różnych sekcjach i jesteśmy pewni, że po uważnym przeczytaniu będziesz w stanie dość łatwo odpowiedzieć na pytanie, Jak zrobić zrzut ekranu na laptopie HP. Zacznijmy więc nasz tutorial:

spis treści

jak zrobić zrzut ekranu na laptopach HP Pavilion x360, Envy, Probook, Omen, Elitebook, Spectre i Notebook?

w przypadku laptopów HP można korzystać z kilku metod skutecznego wykonywania doskonałych zrzutów ekranu. Możesz również przechwytywać zrzuty ekranu pulpitu systemu windows, stron internetowych i innych aplikacji. Istnieją dwie metody, których możesz użyć do zrzutu ekranu na laptopie HP. Możesz przechwytywać zrzuty ekranu za pomocą klawiatury lub za pomocą różnych pakietów oprogramowania. Jednak w przypadku różnych systemów operacyjnych metody mogą się nieco różnić. Przejdźmy więc przez te metody:

jak zrzut ekranu na laptopie HP za pomocą klawiatury w systemie Windows 7, 8, 10? (Metoda # 1)

najprostszym i najłatwiejszym sposobem na zrobienie zrzutu ekranu jest użycie klawiatury. Dzięki temu podejściu możesz wykonywać pełne zrzuty ekranu okna. Jeśli jednak potrzebujesz częściowych zrzutów ekranu, możesz użyć oprogramowania do edycji obrazu, aby przyciąć żądany obszar. Wszystkie laptopy HP mają wspólny układ klawiatury. W tej metodzie będziesz potrzebować trzech rzeczy:

 1. klucz ” Fn „
 2. klucz „Print Screen”
 3. odpowiednie oprogramowanie do malowania lub edycji obrazu, takie jak Adobe Photoshop

klucz ” Fn ” jest używany w połączeniu z innymi kluczami, aby aktywować różne funkcje i wykonywać dodatkowe funkcje na laptopie. Z drugiej strony klawisz „Print Screen” odgrywa ważną rolę w robieniu zrzutów ekranu za pomocą laptopa HP. Niektóre laptopy HP oznaczają ten klucz jako „PrtSc” lub „PrtScn”. Musisz więc zlokalizować oba te klawisze na klawiaturze laptopa. Jednak musisz być ostrożny przy użyciu tej metody, ponieważ nie tworzy ona bezpośrednio pliku, zamiast tego musisz to zrobić. Tak, oto kroki dla ciebie:

Krok # 1:

na żądanym ekranie, który chcesz przechwycić, naciśnij klawisze ” Fn ” i „Print Screen” lub „PrtSc” lub „PrtScn”. Nie musisz naciskać obu dokładnie w tym samym czasie. Po prostu przytrzymaj klawisz ” Fn „i naciśnij drugi, gdy nadal trzymasz klawisz „Fn”. To przechwytuje całe okno i kopiuje je do schowka. Wszystko, co jest przechowywane w schowku jest tymczasowe. Więc nie siedź spokojnie. Musisz przekonwertować tę tymczasową migawkę na stałą.

Krok # 2:

po przechwyceniu zrzutu ekranu do schowka następną rzeczą, której potrzebujesz, jest skopiowanie obrazu do oprogramowania graficznego. Musisz więc użyć dowolnego odpowiedniego oprogramowania graficznego i możesz wybrać każdego zgodnie z własnymi preferencjami. Więc śmiało i po prostu uruchom oprogramowanie.

jeśli używasz systemu Microsoft Windows, istnieje wbudowane narzędzie o nazwie „oprogramowanie do malowania”. Jeśli jednak znasz Adobe Photoshop, możesz to zrobić.

Krok # 3:

Utwórz nowy obraz w oprogramowaniu graficznym i naciśnij CTRL+V, aby wkleić obraz ze schowka. Możesz również użyć opcji „wklej” z głównego menu lub paska narzędzi. Opcja „Wklej” pojawia się również po kliknięciu prawym przyciskiem myszy obszaru płótna lub obszaru rysowania. Po wyświetleniu przechwyconego obrazu zapisz go na urządzeniu pamięci masowej.

UWAGA: jeśli w laptopie HP nie ma klucza „Fn”, zamiast niego możesz użyć klucza „Window”. Klawisz „Window” jest oznaczony monogramem Microsoft Windows.

jak zrobić zrzut ekranu na laptopie HP bez przycisku Print Screen w systemie Windows 7, 8, 10? (Metoda # 2)

jeśli chcesz wiedzieć, jak robić zrzuty ekranu na laptopie HP w systemie Windows 10, 8 lub 7 bez użycia przycisku „PrintScreen”, rozważ użycie narzędzia Wycinanie. Narzędzie wycinanie to małe, ale potężne narzędzie, które zostało po raz pierwszy wprowadzone przez Microsoft w systemie Windows 7 / Vista, ale teraz pochodzi z innymi nowymi wersjami, jak również. Piękno narzędzia do wycinania polega na tym, że jest bardzo wygodne i łatwe w użyciu. Możesz robić zrzuty ekranu całego ekranu lub jego części za pomocą tego narzędzia. Narzędzie wycinanie oferuje następujące cztery usługi wycinania:

 • pełnoekranowy wycinek: jest to domyślna opcja i przechwytuje cały ekran wyświetlacza.
 • Wycinanie Okien: Wycinek okna działa z Twoim wskaźnikiem myszy i przechwytuje cały przekrój określonego okna po kliknięciu określonego okna.
 • wycinek prostokątny: jeśli chcesz uchwycić określoną część wewnątrz okna, możesz użyć tej opcji.
 • Free-From Snip: ta funkcja pozwala na przechwytywanie zrzutów ekranu w dowolnym kształcie lub formie, takiej jak koło, owal, trójkąt i inne wielokąty.

aby wykonywać zrzuty ekranu za pomocą narzędzia wycinanie, musisz wykonać następujące kroki:

Krok # 1: Otwórz Narzędzie Wycinanie i wybierz typ wycinania

to narzędzie nie jest domyślnie obecne na pulpicie lub szybkim uruchomieniu, ale można je łatwo znaleźć w menu start systemu Microsoft Windows. Jeśli uważasz, że jest to możliwe, możesz umieścić jego ikonę na pulpicie. Otwórz okno, które chcesz przechwycić jako pierwsze, a następnie otwórz Narzędzie wycinanie.

po otwarciu narzędzia wycinanie kliknij strzałkę obok przycisku „Nowy”, aby wybrać typ wycinania odpowiedni dla Twojego celu. W przypadku przechwytywania pełnoekranowego możesz wybrać opcję wycinek pełnoekranowy, ale jeśli chcesz przechwycić tylko niewielką część, najlepszy jest prostokątny wycinek.

możesz kliknąć jedną z czterech opcji, aby wybrać odpowiednią opcję. Jednak, aby zachować to miłe i proste rozważamy prostokątny wycinek w tym samouczku.

Krok # 2: Wybierz obszar, który chcesz wycinać

Po wybraniu prostokątnego wycinka kolor ekranu staje się ciemny, a wskaźnik myszy jest konwertowany na plus celownik. Aby rozpocząć zaznaczanie, przesuń wskaźnik do żądanego punktu (rozpoczynającego), a następnie wybierz żądany obszar, przytrzymując lewy przycisk myszy. Podczas przeciągania zobaczysz czerwoną linię pomocniczą, która wskazuje wybrany obszar.

Krok # 3: Zapisz wycięty plik

Po wybraniu żądanego obszaru po prostu pozostaw kliknięcie myszy, aby zakończyć proces wycinania ekranu. Interfejs użytkownika narzędzia wycinanie pojawia się wraz z wyciętym obrazem zaraz po zwolnieniu kliknięcia myszy. W lewym górnym rogu zobaczysz ikonę podobną do dysku. Kliknij go, aby zapisać wycięty zrzut ekranu w żądanej lokalizacji.

jak zrobić zrzut ekranu na laptopie HP za pomocą programu Microsoft Word? (Metoda # 3)

tak, dobrze przeczytałeś. Microsoft Word ma również wbudowane narzędzie do zrzutów ekranu. To narzędzie jest niezwykle łatwe i dokładne w przechwytywaniu zrzutów ekranu. Istnieją jednak tylko dwie opcje:

 1. pełne Przechwytywanie okna: możesz go użyć do przechwycenia całego okna
 2. przycinanie ekranu: przechwytuje określony obszar

opcja przycinania ekranu działa w taki sam sposób, jak Narzędzie wycinanie. Dlatego przedstawiamy Ci samouczek do przechwytywania pełnego okna. W tym samouczku zrobimy zrzut ekranu strony internetowej otwartej w przeglądarce internetowej Mozilli. Oto kroki:

Krok # 1: Przejdź do opcji zrzutu ekranu

Otwórz Microsoft Word i utwórz pusty dokument. Górna wstążka ma zakładkę „Wstaw”, więc otwórz kartę. Opcja zrzutu ekranu znajduje się w sekcji ilustracja.

Krok # 2: Przechwyć okno

kliknij strzałkę w prawo pod zrzut ekranu Opcja. Pokazuje kilka opcji. Pierwsza opcja wyświetla zestaw okien, które są aktualnie otwarte w systemie windows.

z tej listy okien znajdź konkretne okno, które chcesz przechwycić i kliknij na nie. W krótkim czasie zobaczysz, że Microsoft Word wstawia pełne okno wewnątrz dokumentu programu word.

Krok # 3: Zapisz jako obraz

aby zapisać to jako osobne zdjęcie lub obraz, po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy na obrazie i kliknij opcję „Zapisz obraz jako”. Poprosi o folder docelowy, więc umieść go w miejscu, w którym chcesz.

jak zrzut ekranu na laptopie HP Chrome za pomocą klawiatury? (Metoda # 4)

proces robienia zrzutów ekranu na laptopie HP Chromebook nie różni się zbytnio od laptopa z systemem windows. Klasyczna klawiatura laptopa Chrome book różni się nieco od klawiatur innych laptopów. Zwykle Laptopy Chromebook nie mają klawiszy funkcyjnych. Do robienia pełnych lub częściowych zrzutów ekranu na Chromebooku HP potrzebujesz tylko dwóch kluczy. Jednym z nich jest CTRL, a drugim jest Klawisz przełączania systemu Windows. Klawisz przełącznika systemu Windows znajduje się w górnym rzędzie klawiatury tuż obok klawisza niskiej jasności. Oto kroki do przechwytywania pełnego zrzutu ekranu:

 • Krok # 1(naciśnięcia klawiszy): do przechwytywania pełnoekranowego Użyj klawiszy Ctrl+Przełącznik Okna. Jeśli jednak potrzebujesz zrzutu ekranu wybranego obszaru, musisz nacisnąć klawisze Ctrl+SHIFT + Window Switch.
 • Krok # 2 (Podgląd obrazu): po naciśnięciu klawiszy możesz natychmiast zobaczyć przechwycony podgląd zrzutu ekranu w prawym dolnym rogu ekranu.
 • Krok # 3 (Zlokalizuj zrzut ekranu): wszystkie zrzuty ekranu są domyślnie zapisywane w sekcji „Pliki do pobrania” i możesz uzyskać do nich dostęp za pośrednictwem aplikacji i opcji plików.

jak zrobić zrzut ekranu na laptopie HP przy użyciu Linux Ubuntu? (Metoda # 5)

jeśli używasz systemu operacyjnego Linux Ubuntu na laptopie HP, nie ma się czym martwić o przechwytywanie ekranu. Jest to dość łatwe do robienia zrzutów ekranu w Linux Ubuntu i fakt, Proces jest bardzo podobny do systemu operacyjnego Windows. Oto kilka szybkich metod zrzutu ekranu na Linux Ubuntu:

 • użyj samego przycisku Drukuj ekran, jeśli chcesz przechwycić całe płótno ekranu
 • jeśli używasz Alt i Print Screen, otrzymasz zrzut ekranu aktualnie aktywnego okna
 • zrzut ekranu GNOME jest narzędziem podobnym do narzędzia wycinanie i działa w ten sam sposób. Tak więc korzystanie z niego jest dobrą opcją, jeśli znasz Narzędzie Wycinanie systemu Windows.

Wrap Up

przechwytywanie zrzutów ekranu to zapotrzebowanie na nowoczesne komputery, więc każdy musi wiedzieć, jak robić zrzuty ekranu za pomocą komputerów przenośnych, a także komputerów stacjonarnych. Aby cię poprowadzić, omówiliśmy wszystkie najlepsze możliwe metody przechwytywania zrzutów ekranu programów komputerowych. Dostarczyliśmy Ci różne pakiety oprogramowania, które mogą zdziałać cuda dla Ciebie.

podobnie, wyjaśniliśmy również, jak można używać klawiatury do przechwytywania wycinków ekranu. Mamy więc nadzieję, że jeśli ktoś zapyta cię, jak zrobić zrzut ekranu na laptopie HP, szybko, imponująco i pewnie odpowiesz na jego pytanie. To wszystko na razie, ale pozostań w kontakcie, ponieważ czeka Cię o wiele więcej rzeczy.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.