nagłówek WordPress jest pierwszym punktem kontaktu dla każdego odwiedzającego, który ląduje na twojej stronie. Generuje wrażenie na temat twojej witryny i odgrywa dużą rolę w ogólnym doświadczeniu użytkownika witryny.

ważne jest, aby wprowadzić swoją grę podczas projektowania witryny, aby odwiedzający nie odbijali się, ponieważ tak wiele stron internetowych obejmuje tę samą niszę, co Ty. Posiadanie dobrego projektu strony internetowej pomoże Ci z powszechnym problemem wśród właścicieli witryn-współczynnikiem odrzuceń.

badanie wykazało, że masz mniej niż 10 sekund, aby utrzymać użytkownika na swojej stronie, zanim odejdzie. Choć może to zabrzmieć przerażająco, stworzenie niestandardowego wyglądu witryny nie jest tak trudne.

w tym artykule dowiesz się, jak ważne jest posiadanie wspaniałych nagłówków WordPress i jak je tworzyć.

zobacz: Dlaczego warto zacząć blogować-10 Powodów, aby od razu założyć bloga!

Znaczenie nagłówków WordPress

pomyśl o nagłówkach jako o okładce swojej książki. Mimo, że kładziemy nacisk na nie ocenianie książki po okładce, nadal to robimy. To samo dotyczy każdej strony internetowej.

po prostu patrząc na obraz nagłówka WordPress, odwiedzający będą oceniać Twoją markę i jakość Twoich treści, a nawet twoich produktów. Twoi odwiedzający najprawdopodobniej odbiją się od twojej witryny, jeśli nagłówek nie rezonuje z nimi lub z Twoją marką.

Twój nagłówek musi mieć jakiś element, który przekazuje wszystko, o czym jest Twoja strona. Może to być obraz lub slogan. Sprawdź ten nagłówek na naszym blogu:

slogan „twój ostateczny Pit – Stop WordPress” ujawnia wszystko o stronie i jej zawartości w mgnieniu oka. Istnieje również formularz, który pozwala odwiedzającym zapisać się do naszego cotygodniowego newslettera. Ponadto nawigacja na górze wyraźnie określa, w jaki sposób treści na tej stronie są kategoryzowane.

nagłówki WordPress są również ważne dla Twojej marki. Przekazuje głos Twojej marki odwiedzającym, gdy lądują na twojej stronie. Kolory, tekst i czcionka, których używasz w nagłówku, mówią odwiedzającym, jakiego rodzaju marką jesteś, co jest tym bardziej powodem, aby używać niestandardowych nagłówków, a nie domyślnych.

błędy, których należy unikać podczas projektowania nagłówka WordPress

ponieważ wiemy, dlaczego ważne jest posiadanie niestandardowego nagłówka na swojej stronie internetowej, musimy również znać błędy, których należy unikać podczas projektowania niestandardowego nagłówka.

używanie niewłaściwej czcionki

jak wspomniano powyżej, użycie sloganu w nagłówku to świetny sposób na przekazanie wiadomości o swojej stronie internetowej. Jednak, aby twój slogan był bardziej skuteczny, musisz mieć idealną czcionkę, która reprezentuje Twoją markę.

istnieje wiele czcionek, które znajdziesz w Internecie i możesz wybrać dowolny z nich dla swojego nagłówka, ale to nie znaczy, że powinieneś. Typografia nie jest czymś, co należy lekceważyć, a jeśli dopiero zaczynasz, upewnij się, że idziesz na coś, co jest proste.

twoja czcionka powinna być również czytelna dla odwiedzających. Litery nie powinny być zbyt ściśnięte, ani zbyt rozdzielone. Wybrany kolor określi również jakość obrazu nagłówka WordPress.

Robienie zbyt wielu rzeczy naraz

kiedy zaczniesz projektować swój nagłówek, będziesz miał setki pomysłów pojawiających się w głowie i będziesz chciał wykorzystać je wszystkie. Sugerowałbym, żebyś był spokojny i nie próbował wszystkiego na raz.

nie chciałbyś, żeby Twój nagłówek wyglądał jak plakat z uczelni.

wypróbuj jedną lub dwie rzeczy naraz i sprawdź, czy działają. Jeśli masz przyzwoite wyniki, nie sugerowałbym żadnych zmian. Dla celowego nagłówka wystarczy obraz tła z sloganem.

nie używaj siatek

nagłówek WordPress z nieprawidłowym obrazem i tekstem jest dużym wyłącznikiem. Nic nie wygląda bardziej nieprofesjonalnie niż nagłówek, który jest poza pozycją.

możesz użyć siatek, aby upewnić się, że wszystkie elementy nagłówka są prawidłowo umieszczone. Istnieje wiele odmian siatki, ale najczęściej używaną odmianą jest ta z 12 lub 16 pionowymi kolumnami.

jeśli nie chcesz pobrudzić sobie w tym rąk, możesz zostawić to darmowym narzędziom, o których wspomnimy w dalszej części artykułu. Te narzędzia pomogą Ci tworzyć nagłówki, które są już wyrównane. Narzędzia takie jak Canva pozwalają użytkownikom tworzyć nagłówki za pomocą funkcji automatycznego przyciągania do siatki.

nie używając pierwszego podejścia mobilnego

ponad 50% odwiedzających wyświetli Twoją witrynę na urządzeniach mobilnych, dlatego twój obraz nagłówka WordPress powinien być zoptymalizowany pod kątem urządzeń mobilnych. Musisz upewnić się, że każdy element nagłówka jest idealnie widoczny na urządzeniu mobilnym.

Google koncentruje się również na stronach przyjaznych dla urządzeń mobilnych. Twoja strona musi być responsywna na różnych rozmiarach ekranu, aby uzyskać wyższą pozycję w wyszukiwarce Google. Nie tylko zobaczysz spadek w rankingach, ale możesz również otrzymać karę od Google, jeśli Twoja strona nie jest przyjazna dla urządzeń mobilnych.

narzędzia do tworzenia niesamowitych nagłówków WordPress

gdy chcesz w końcu stworzyć nagłówki witryny, natkniesz się na dwa rodzaje narzędzi:

narzędzia internetowe
narzędzia biurkowe

narzędzia internetowe to narzędzia online, które umożliwiają tworzenie i edycję nagłówków w przeglądarce. Narzędzia pulpitu to narzędzia, które pobierasz w systemie i używasz ich do tworzenia Nagłówków w trybie offline.

narzędzia internetowe

Canva

Canva to najpopularniejsze narzędzia internetowe do tworzenia Nagłówków WordPress. Narzędzie może być używane do wielu różnych projektów, takich jak banery w mediach społecznościowych, projektowanie logo, samochody, miniatury i inne.

Canva pozwala łatwo projektować obrazy nagłówka bloga WordPress z przyjaznym dla użytkownika interfejsem. Większość z nich jest po prostu przeciągnij i upuść, co sprawia, że jest bardzo popularny wśród początkujących.

Canva pozwala również wybierać spośród szerokiej gamy bezpłatnych obrazów, co oszczędza kłopotów ze znalezieniem zdjęć stockowych. Większość z tych obrazów jest bezpłatna, a płatne zwykle kosztują około $1.

Pixlr

Pixlr to kolejne narzędzie do projektowania online, którego możesz użyć do tworzenia niesamowitych nagłówków. Darmowa aplikacja do edycji zdjęć to solidny edytor zdjęć, który ma opcję edycji zakresu, której możesz użyć do stworzenia idealnego obrazu nagłówka WordPress dla swojej witryny.

edytor funkcji jest prawie tak podobny jak photoshop. Umożliwia tworzenie warstw, dodawanie masek i sprawia, że czujesz się jak pełnoprawny edytor pulpitu.

Więcej narzędzi do edycji online to:

Vectr: darmowe narzędzie do edycji zdjęć, które zostało zaprojektowane z długą listą niesamowitych funkcji, które pomogą Ci łatwo zbudować potrzebny nagłówek WordPress.

Crello: Crello jest bliskim konkurentem Canvy. Posiada przyjazny dla użytkownika interfejs, który może być używany do tworzenia oszałamiających efektów wizualnych lub witryny.

Fotor: Fotor to bezpłatne narzędzie do projektowania online, które zawiera ponad 19 wstępnie ustawionych rozmiarów szablonów, które można wykorzystać do tworzenia wielu projektów.

Źródła online dla obrazów nagłówka

zawsze możesz użyć zwykłego kolorowego tła dla nagłówka, ale nie jest to zalecane. Sugerowałbym użycie obrazu zamiast prostego tła, ponieważ czyni go bardziej kuszącym i atrakcyjnym.

istnieje wiele zasobów w internecie, które zapewniają Darmowe obrazy, które nie były wcześniej używane. Niektóre z nich to:

  • Stocksnap.io
  • Pexels
  • Gratisografia
  • Life Of Pix

oprócz nich istnieją również płatne zasoby, takie jak i . Płatne zasoby zmniejszają szansę, że te obrazy będą używane przez kogokolwiek innego.

dodawanie nagłówka WordPress w Twojej witrynie

zmiana lub dodanie obrazu nagłówka WordPress w Twojej witrynie jest tak proste, jak to tylko możliwe. WordPress jest najpopularniejszym CMS wokół i największym powodem jest jego łatwość obsługi. W zaledwie kilku krokach będziesz mógł dodać lub zmienić nagłówek na swojej stronie internetowej.

Zaloguj się do panelu administracyjnego WordPress i poszukaj opcji „wygląd” na pasku bocznym.

następnie przejdź do opcji „wygląd” i kliknij „Tło”

po kliknięciu na „tło”, wejdziesz do edytora motywów swojej witryny. Sugerowałbym, abyś pracował ostrożnie, ponieważ mały błąd może złamać całą Twoją stronę.

przejdź do opcji „nagłówek” i dodaj swój obraz. Możesz uzyskać dodatkowe opcje dodawania tekstu na obrazie w zależności od motywu.

przykłady niesamowitych nagłówków

zawsze warto zaczerpnąć inspiracji przed rozpoczęciem projektowania. Przeglądanie innych stron internetowych i ich nagłówków pomoże Ci wygenerować własne pomysły i będziesz mógł stworzyć unikalny nagłówek bloga WordPress dla swojej witryny.

BucketListly Blog

najlepszą cechą tego nagłówka jest to, że wycisnął wszystkie informacje w nagłówku bez zaśmiecania go. W lewym górnym rogu znajduje się logo, które jest równoległe do paska wyszukiwania i linków do mediów społecznościowych.

Poniżej znajdują się nawigacje, a następnie główny fragment informacji o BucketListly. Można również zauważyć dwa CTA na końcu, które są bardzo elegancko umieszczone w nagłówku.

Pierre 's

Pierre’ s to marka lodów, która używa suwaka w nagłówku swojej strony internetowej. Używanie suwaków jest dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz wyświetlić więcej zdjęć odwiedzającym. Suwak automatycznie przesuwa się do innego obrazu po ustalonej interwale.

Kicklox

Kickbox to społeczność dla inżynierów, która używa różnych ikon na nagłówku. Wyświetlają również liczbę członków w swojej społeczności, co jest kuszącą statystyką dla osób, które chcą dołączyć.

Le 28

Le 28 wykorzystuje tło wideo w nagłówku, co jest niedawnym trendem i okazało się sukcesem. Filmy przyciągają uwagę odwiedzających, a jeśli nagłówek zdoła to zrobić, jest wystarczająco dobry.

zacznij tworzyć niesamowite nagłówki

posiadanie niesamowitego nagłówka WordPress to świetny sposób na zaprezentowanie swojej witryny. Jest to pierwszy punkt kontaktu dla odwiedzających i ważne jest, aby zainwestować dużą ilość czasu i wysiłków, aby go zaprojektować.

Zobacz też: Jak napisać idealną stronę O nas na swoim blogu

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.