żadne wskazówki dotyczące produktywności, automatyzacja przepływu pracy lub duża ilość kofeiny nie pomogą Ci podjąć się wszystkich zleceń, które chcesz.

jednocześnie coraz bardziej popularne staje się pytanie, jak zostać niezależnym pisarzem (lub niezależnym-kimkolwiek). Wkrótce potem pojawia się: „czekaj, gdzie są wszystkie dobre prace?”

wyczuwasz tu lukę, prawda? Postanowiłem go wypełnić i stworzyć prostą tablicę pracy dla niezależnych pisarzy, w której mógłbym:

 • funkcja the good writing gigs
 • Make these gigs easy to submit and browse
 • wreszcie mają cel, aby wskazać ludziom, gdy pytają mnie, Gdzie znaleźć prace pisarskie

budowanie tablicy zadań było miłym pretekstem do wykopania jednej warstwy głębiej w ruch bez kodu. (A dla pełnej przejrzystości-kolejny sposób na zarabianie na mojej stronie).

więc zbudowałem bardzo szybki prototyp w ciągu trzech weekendów i rzuciłem ten pomysł mojemu przyjacielowi Edgarasowi Benediktaviciusowi-innemu entuzjastowi bez kodu-i wkrótce ponownie uruchomiliśmy zadania pisania treści.

pisanie treści praca Strona główna

Poniżej znajduje się krótka retrospektywa opisująca, jak zbudowaliśmy witrynę job board od podstaw, używając tylko żadnych narzędzi kodowych. Rzućmy okiem na to, jak możesz stworzyć atrakcyjną stronę poszukiwania pracy jako projekt poboczny. Sprawdzimy, w jaki sposób możesz używać Webflow, Airtable i Integromat do tworzenia, a następnie skalowania dowolnego typu tablicy zadań.

jak stworzyć tablicę ogłoszeń i wyszukiwarkę

najlepsze treści pisanie pracy

Wybierz swój stos technologiczny

OK, więc znasz już mój wybór-Webflow. Ale cofnijmy się na chwilę i wyjaśnijmy, dlaczego wybraliśmy brak kodu zamiast rozwiązań SaaS i oprogramowania open-source.

gotowe tablice Zadań SaaS

gotowe oprogramowanie do tablic zadań, takie jak TrueJob lub Smartjobboard, może być dobrym wyborem dla początkujących. Oto dlaczego:

 • kompletny backend: nie musisz się pocić nad kodowaniem, hostingiem ani integracjami. Płać miesięczną opłatę i wynajmij wszystkie technologie potrzebne do publikowania ofert pracy.
 • wsparcie: jeśli coś pójdzie nie tak, istnieje agent, który pomoże Ci naprawić błąd lub inny problem techniczny. Breezy!

ale oprogramowanie Saas job board nie było dla nas ze względu na:

 • ograniczona Personalizacja: żadne platformy SaaS nie obsługują zmian w ich podstawowej funkcjonalności. Dlatego często płacisz za funkcje, których nie potrzebujesz i nie możesz dodać tych, które chcesz mieć.
 • cennik: rozwiązania SaaS nie są najtańsze. Zostaniesz zablokowany w kosztownym planie płatności przed uruchomieniem.
 • brak zabawy: chciałem nauczyć się nowych umiejętności. Platformy SaaS nie dają na to zbyt wiele miejsca.

oprogramowanie Open-source

WordPress jest popularnym programem do tworzenia stron o otwartym kodzie źródłowym. Jest wystarczająco prosty dla początkujących, ale wystarczająco solidny, aby obsługiwać bardziej złożone strony internetowe, w tym wielkoskalowe internetowe tablice ogłoszeń. Zawodowcy:

 • wtyczki: zamiast kodować nowe funkcje, możesz używać darmowych i płatnych wtyczek WordPress job board do tworzenia podstawowych agregatorów zadań. Na przykład popularne są WP Job Manager, Simple job Board i js Job Manager.
 • projekty: możesz znaleźć darmowe lub płatne motywy stron internetowych dla stron z ofertami pracy. Nie potrzeba projektanta.
 • szybkość rozwoju: jeśli znasz już WordPress, możesz założyć prostą stronę internetową w ciągu kilku dni.

ponownie, zdecydowaliśmy się na korzystanie z WordPress, ponieważ priorytetem:

 • czysty kod: połączenie różnych wtyczek nadmuchuje bazę kodu witryny. Wpływa to negatywnie na szybkość i indeksowanie w wyszukiwarkach-dwa ważne czynniki SEO. Ponieważ chcieliśmy zbudować więcej niż podstawową tablicę zadań (więcej na ten temat później), szereg wtyczek WordPress stałby się zbyt kłopotliwy do zarządzania w pewnym momencie.
 • Niestandardowy CMS: z WordPress, jesteś zmuszony do użycia domyślnego stylu strony dla wszystkich postów. Możesz też kodować niestandardowe style w arkuszach projektowych lub pobrać inną wtyczkę, aby uzyskać potrzebny wygląd. Ogranicza to możliwość publikowania różnych typów treści-ofert pracy, postów na blogu, profili pracodawców lub osób poszukujących pracy itp. Za każdym razem, gdy chcesz czegoś innego, musisz dodać dodatkowy kod. To prowadzi do punktu powyżej.
 • Szybkie wsparcie i dobra baza wiedzy: WordPress ma ogromną społeczność entuzjastów. Ale to sprawia, że znalezienie istotnych informacji jest trudne. Często znajdujesz sprzeczne porady dotyczące Twojego problemu. Jedynym proaktywnym wsparciem, na które można liczyć, jest zarządzany dostawca hostingu (jeśli jest dobry).

to pozostawiło nam nasz ostateczny wybór: Webflow.

Brak kodu

w przypadku naszego projektu job board Webflow okazał się optymalnym wyborem pod względem kosztów, a problemów i wyników. Było trochę krzywej uczenia się dla mnie, ale zawsze znalazłem odpowiedzi na forach lub na Uniwersytecie Webflow. Podziękowania dla Edgaras za cierpliwość i pomoc w rozwiązywaniu problemów!

Webflow spełnia wszystkie nasze podstawowe kryteria dla platformy poszukiwania pracy:

 • Pełna kontrola nad projektem i systemem CMS
 • niestandardowe bazy danych
 • Czysta baza kodu
 • mnóstwo dodatkowych zasobów i samouczków
 • elastyczne integracje
 • przyjazny SEO
 • skalowalny plan hostingu

oprócz Webflow mamy jeszcze kilka narzędzi w naszym zestawie no code:

 • Airtable: platforma o niskim kodzie do tworzenia aplikacji do współpracy (pomyśl lepiej arkusze kalkulacyjne)
 • Integromat: Platforma integracyjna do automatyzacji przepływów pracy (bardziej przystępna alternatywa Zapier)
 • MailerLite: platforma automatyzacji marketingu e-mailowego
 • Bannerbear: API do automatyzacji tworzenia wizerunku dla stron internetowych i sieci społecznościowych

a oto, jak połączyliśmy je wszystkie, aby zasilić tablicę ogłoszeń.

zbuduj bazę ofert pracy

celem własnej tablicy ofert pracy jest zarządzanie świeżymi ofertami 24/7, w przeciwnym razie nie przyciągniesz żadnych osób poszukujących pracy. Ale trzeba też dostać te prace od pracodawców. Więc to problem z jajkiem i kurczakiem.

W content Writing Jobs postanowiłem najpierw skupić się na wzroście Abonenta.

więc pierwsze pytanie techniczne brzmiało: jak możemy zarządzać codziennymi ofertami pracy?

Edgaras pomógł mi tutaj i zasugerował zbudowanie automatycznego przepływu pracy za pomocą Airtable plus Integromat.

oto jak działa nasza praca.

najpierw Zgarniam najlepsze oferty pracy i kopiuję szczegóły do Airtable. Używamy go jako głównej bazy danych.

baza airtable z pisaniem zadań

ponadto stworzyłem formularz na miejscu dla firm, aby przesyłać nowe stanowiska pracy. Formularz Airtable zawiera te same kategorie, co nasza główna baza danych, dzięki czemu wszystkie dane są synchronizowane.

airtable wyślij formularz pracy

następnie wszystkie szczegóły oferty są importowane do Webflow CMS przy użyciu integracji Integromat. Możesz zrobić to samo z Zapierem. Ale po pewnym czasie przeszliśmy na Integromat, ponieważ obsługuje zaawansowane scenariusze automatyzacji przepływu pracy.

przepływ logiczny integromat

wydaje się proste? Tak. Ale musisz być bardzo ostrożny z tym, jak organizujesz swoje dane, a następnie przetestuj automatyczny przepływ pracy, aby złapać wszystkie błędy.

Zaprojektuj swoją tablicę ogłoszeń

każdy wie, jak wygląda tablica ogłoszeń online. Nie ma więc sensu odkrywać na nowo obecnych najlepszych praktyk UX:

 • Zmapuj przepływ użytkowników przed przejściem do trybu projektowania
 • użyj marki, aby podkreślić cel produktu
 • Zachowaj prostą i przewidywalną nawigację
 • polegaj na znanych wzorach UX
 • Priorytetyzuj potrzeby użytkowników

wybrałem szablon drewna jako podstawę i użyłem jednego z gotowych projektów strony docelowej na pierwszym ekranie. Następnie zbudowałem niestandardową sekcję scroller ogłoszeń z filtrami kategorii, korzystając z modular UI kit.

projekt jest prosty i ma dużo białej przestrzeni, ponieważ chciałem zminimalizować uczucie bałaganu, które może dać Ci wiele nie niszowych tablic pracy.

poszczególne oferty pracy są również na miejscu. Standardowy szablon zawiera:

 • Nazwa pracodawcy, strona internetowa i link do formularza zgłoszeniowego
 • Rodzaj umowy: Pełny etat, Niepełny etat, zdalny, specyficzny dla lokalizacji
 • Opis stanowiska
 • wymagania/kwalifikacje kandydata
 • instrukcje dotyczące aplikacji (jeśli istnieją)
 • wezwanie do działania w sprawie ubiegania się o pracę

znana struktura ofert pracy minimalizuje zamieszanie wśród kandydatów. Aby poprawić wrażenia z czytania online, wprowadziłem również kilka innych poprawek projektowych:

 • Dodano dodatkowe marginesy między akapitami
 • przełączono na większą 18-punktową czcionkę serif
 • wyściełaną wysokość linii

Skonfiguruj kanały dystrybucji treści

teraz przyszła zabawna część — rosnący ruch na tablicy zadań.

Uwaga: wtedy walka staje się prawdziwa.

jeśli twoim ostatecznym celem jest zarabianie na swojej tablicy ogłoszeń, pobierając od pracodawców opłaty za posty lub subskrybentów za dostęp do możliwości premium, musisz ciężko pracować nad dwoma zestawami numerów ruchu.

i to sprowadza nas z powrotem do problemu z kurczakiem i jajkiem.

nie możesz przekonać pracodawców do współpracy z tobą, jeśli twój ruch jest niski. Ale wtedy osoby poszukujące pracy też nie przyjdą, jeśli nie ma dobrych ofert pracy.

dzięki pracom w zakresie pisania treści zdecydowaliśmy się skupić na kilku kanałach marketingowych jednocześnie, aby szybko i konsekwentnie rosnąć.

sieć osobista

aby uruchomić igłę, zdecydowaliśmy się na miękkie uruchomienie naszego projektu w sieci osobistej.

to było przerażające, bo w głębi duszy oboje wiedzieliśmy, że jest jeszcze mnóstwo pracy do zrobienia.

i tak zdecydowaliśmy się rozkręcić piłkę. Udostępniłem krótkie ogłoszenie w moim biuletynie, zaktualizowałem znajomych na Twitterze i dodałem link do strony internetowej do mojego podpisu e — mailowego-super szybki sposób na podzielenie się nowym projektem ze światem.

podpis e-mail

pomogło nam to zwrócić na siebie uwagę, a także zebrać wczesne opinie użytkowników.

po kilku iteracjach zrobiliśmy większą premierę polowania na produkty. Jest to dobra opcja, aby uzyskać wczesną trakcję produktu, nie wydając zbyt wiele na reklamę.

prace nad pisaniem treści otrzymały upvotes 300 plus, dobrą ilość ruchu odsyłającego i kilka zachęcających komentarzy od społeczności.

komentarz do polowania na produkt

uzyskanie pozytywnej przyczepności jest kluczem do utrzymania entuzjazmu wobec projektu. Gdy skończysz z wystarczająco dobrą wersją, Uruchom, aby świat mógł zobaczyć!

biuletyn e-mailowy

przed wielkim uruchomieniem utworzyliśmy cotygodniowy biuletyn e-mail, aby utrzymać odwiedzających po raz pierwszy i zwiększyć ruch powracający.

ludzie sprawdzają e-mail średnio 2.5 godzin dziennie. Chcieliśmy poświęcić przynajmniej 10 minut czyjejś uwagi i przypomnieć im o wszystkich fajnych koncertach pisarskich.

do tej pory to działało dobrze!

komentarze do produktu

aby zautomatyzować publikowanie cotygodniowego biuletynu, Edgaras wykorzystał Integromat. Połączył Airtable z Webflow, a następnie MailerLite, dzięki czemu nasz cotygodniowy biuletyn jest generowany automatycznie.

automatyczny cotygodniowy newsletter w integromat

jest to dość skomplikowana Sekwencja. Możesz ręcznie edytować swój biuletyn podczas wczesnego uruchamiania.

dla nas automatyzacja stała się koniecznością, gdy nasz biuletyn rozrósł się do ponad 2000 osób. Planujemy również wysyłać kilka sekwencji e-maili w miarę skalowania:

 • cotygodniowe podsumowanie najnowszych ogłoszeń o pracę
 • Codzienny spersonalizowany biuletyn pracy (future premium feature)
 • biuletyn edukacyjny zawierający wskazówki, jak uzyskać niezależną pracę pisarską (w toku)

dlatego postawiliśmy sobie za cel zautomatyzowanie wszystkiego najszybciej, jak to możliwe, aby później uniknąć wąskich gardeł.

media społecznościowe

aby utrzymać ruch, automatycznie udostępniamy wszystkie nowe oferty pracy na Twitterze i LinkedIn. W tym celu musieliśmy usprawnić generowanie wizerunku w mediach społecznościowych. Ponieważ:

tweety z obrazami uzyskaj 150% więcej retweetów i 18% więcej kliknięć. Aktualizacje LinkedIn z niestandardową grafiką mogą uzyskać 130% większe zaangażowanie.

ręczne udostępnianie w sieciach społecznościowych nie wchodziło w grę, ponieważ publikujemy ponad pięć zadań dziennie. Edgaras opracował kolejne kombinacje automatyzacji: Bannerbear, Webflow i Integromat.

Oto Jak to działa:

 1. stworzyłem standardowy szablon obrazu w Bannerbear i określone zmienne dla każdego stanowiska pracy (nazwa pracodawcy, logo i nazwa stanowiska).
 2. gdy nowe zadanie jest publikowane w Webflow, Integromat dodaje nowy obraz okładki do postu. Jest widoczny tylko wtedy, gdy adres URL jest udostępniany w mediach społecznościowych.
 3. wreszcie Integromat planuje wszystkie nowe posty ze świeżo wygenerowanymi obrazami do publikowania na LinkedIn i Twitterze zgodnie z naszym kalendarzem treści.

na backendzie (Integromat) cały proces wygląda następująco:

publikowanie strony webflow
Automatyczne generowanie i przesyłanie banerów
integromat webhook setup
niestandardowe Webhooki, które aktywują publikowanie w mediach społecznościowych

uwaga: jest to zaawansowany scenariusz automatyzacji. To nie dla początkujących. Tweet do @ EdagarasBen, jeśli chcesz więcej technicznych spostrzeżeń.

SEO

SEO jest grą długoterminową. Pierwsze wyniki można zobaczyć od dwóch do trzech miesięcy. Ruszyliśmy w maju, a nasz ruch wyszukiwania zaczął wzrastać pod koniec lipca.

Google analytics seo

mamy kilka wczesnych zwycięstw, takich jak rankingi pierwszej strony „pisanie zadań” i „pisanie treści” dzięki optymalizacji na stronie i kampaniom off-page. Ale jest jeszcze Praca do zrobienia w obu działach!

nasze kolejne kroki SEO w celu zwiększenia ruchu:

 • Priorytetyzuj możliwości słów kluczowych o długim ogonie więksi wydawcy przegapili
 • Badaj słowa kluczowe o niskiej konkurencji i odpowiednich intencjach użytkowników
 • użyj powyższego, aby utworzyć i opublikować szczegółowe przewodniki dla pisarzy na naszym blogu do pisania treści
 • Badaj i eksperymentuj z innymi strategiami generowania ruchu (Reddit, outreach, guest blogging)

zbudowałeś tablicę ogłoszeń-co dalej?

budowanie tablicy ogłoszeń to wyzwanie, ale teraz wiesz od czego zacząć. Do podsumowania:

 1. Wybierz swój (bez kodu) stos technologiczny
 2. Skonfiguruj bazę wyselekcjonowanych ofert pracy na Airtable
 3. Zintegruj Airtable z Webflow, aby zautomatyzować publikowanie
 4. projektuj układy strony głównej za pomocą szablonu Webflow
 5. soft uruchom w sieci osobistej
 6. rozpocznij wysyłanie newslettera
 7. udostępniaj oferty pracy w mediach społecznościowych
 8. pracuj nad swoją strategią SEO

gdy skończysz z powyższym, możesz poświęcić więcej czasu na zastanawianie się, gdzie powinien się udać Twój projekt. Czy chcesz zarabiać na swojej tablicy ogłoszeń, pobierając opłaty od firm za oferty pracy, tak jak robi to Remote OK? Lub wysłać płatny biuletyn do osób poszukujących pracy, jak planujemy?

następnie możesz uruchomić usługę spin-off — usługę pisania CV, coaching kariery boot camp lub profesjonalną usługę kojarzeń dla osób poszukujących pracy i pracodawców.

jeśli nie jesteś zachwycony tym dźwiękiem, możesz zbadać stronę produktów. Zarabiaj na swojej tablicy ogłoszeń, sprzedając programy szkoleniowe online,szablony umów o pracę lub e-booki, które mogą pomóc grupie docelowej podnieść poziom swojej kariery.

więc w którym kierunku pójdzie Twój projekt? Powiedz mi swoją, a ja podzielę się swoją.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.