przy ubieganiu się o konkretne firmy, organizacje i instytuty, pewne rzeczy są wymagane, aby określić, czy jesteś odpowiednim kandydatem do pracy, czy nie. Niektóre wymagania obejmują listy motywacyjne, CV i listy polecające.

jednak niektóre instytucje wymagają sprawdzenia przeszłości oprócz dostarczonych informacji. Ma to na celu upewnienie się, że podane przez Ciebie szczegóły są faktami i nie są zmyślone. Jedno pytanie, które wielu ludzi często zadaje, to: „jak sprawdzić moją kartotekę kryminalną?”

tutaj znajdziesz odpowiedź na to pytanie, a także kilka podstawowych rzeczy, które powinieneś wiedzieć o sprawdzaniu kartoteki karnej.

co można ujawnić w tle?

sprawdzenie może dostarczyć następujących informacji na temat osoby: Historia zatrudnienia, historia jazdy, wykształcenie, dokumentacja medyczna, odszkodowanie, historia kredytowa, bankructwo, referencje itp.

najczęściej żądanymi informacjami są jednak akta karne. Historia kryminalna pokazuje zapis wszelkich wykroczeń, przestępstw, przestępstw, przestępców seksualnych informacji, akta sądowe, jazda pod wpływem, naruszenia zwolnień warunkowych, wyroki, wyroki, itp., wnioskodawcy.

pokazuje również zwolnienia sądowe i wyroki skazujące lub uniewinniające wydane osobie fizycznej. Jeśli istnieje aktywny nakaz na osobę, pokaże się w rejestrze karnym. Kontrola pokazuje również wcześniejsze przestępstwa, takie jak przestępstwa nieletnich.

Jak sprawdzić moją kartotekę?

być może najprostszym i najszybszym sposobem, aby legalnie uzyskać swoją kartotekę kryminalną jest ubieganie się o kopię z wydziału policji. Zwykle znajduje się w aktach policyjnych.

Jak mogę sprawdzić moją kartotekę online?

niektóre strony umożliwiają osobom sprawdzenie ich rejestrów karnych za opłatą. US State Records to zaufana strona, która pokazuje, czego potrzebujesz.

dlaczego pracodawcy muszą sprawdzać moją kartotekę?

przed zatrudnieniem osoby fizycznej w firmie ważne jest, aby rekruter lub pracodawca nie stanowił odpowiedzialności ani nie stwarzał wysokiego ryzyka, które będzie problematyczne dla firmy. Jest to również troska o promowanie bezpieczeństwa w środowisku pracy dla innych pracowników.

dlatego pracodawcy sprawdzają przeszłość kryminalną. Pracodawca może zażądać, aby wnioskodawca przedłożył swój nielegalny formularz lub przeprowadził więcej kontroli przeszłości, jeśli odkryje informacje zatajone.

jeśli pracodawca żąda Twojej kartoteki karnej, w Twoim najlepszym interesie jest podanie wszystkich informacji dostępnych w formularzu. Dzieje się tak dlatego, że jeśli ujawnią się inne szczegóły, pracodawca ma prawo do odwołania oferty lub odwołania.

czy ktoś może sprawdzić moją kartotekę?

niektóre zapisy są otwarte dla publiczności i każdy może znaleźć informacje o innej osobie. Jednak nie wszystkie dane karne w rejestrze karnym danej osoby mogą być przeglądane przez każdego.

Ukryte informacje można jednak znaleźć w agencjach państwowych lub w aktach sądowych.

sposoby, aby sprawdzić swoją przeszłość kryminalną

chociaż najprostszym sposobem, aby sprawdzić swoją przeszłość kryminalną jest złożenie odwołania do Departamentu Policji, aby przejrzeć ich rekordy, Przejdź na strony, które oferują swoje usługi za opłatą lub inne, które są za darmo, lub udać się do sądu, aby sprawdzić ich rekordy.

istnieją procedury, które musisz przejść, aby uzyskać potrzebne szczegóły. W przypadku niektórych, takich jak witryny internetowe, wszystko, co jest wymagane, to imię, nazwisko, miasto, stan i możesz to sprawdzić online.

podczas gdy inne metody, takie jak rejestry policyjne, które dostarczają informacji, które można łatwo zataić w Internecie, musisz przejść przez następujący proces;

  1. odwiedź posterunek policji w Twojej miejscowości.
  2. możesz znaleźć najbliższy Wydział Policji, sprawdzając online i korzystając z podanych informacji.
  3. kiedy tam dotrzesz, poproś o wyszukiwanie w swoich rekordach, a dokument zostanie Ci dostarczony.
  4. musisz przedstawić prawidłową formę identyfikacji, aby pokazać, że jest to twój rekord, a nie podszywanie się.
  5. postępuj zgodnie z innymi procedurami, które mogą wymagać, abyś przeszedł, aby uzyskać kartotekę kryminalną (jeśli jest taka).

wniosek

ważne jest, aby sprawdzić swoje akta karne w pewnych momentach, zwłaszcza przed ubieganiem się o pracę, aby upewnić się, że nic nie będzie wiązać lub zrujnować swoje szanse na uzyskanie pracy. Czasami osoby nie są świadome faktu, że dane przestępstwo popełnione jest w aktach.

to dlatego, że albo nie popełnili przestępstwa, albo TO POKAZUJE zarzut, który został wykreślony w przeszłości. Aby sprawdzić swoje rekordy i mieć dokładne i zwięzłe wyniki, odwiedź naszą stronę internetową https://www.pre-employ.com

w Pre-Employ, zapewniamy bezproblemowe kontrole z innowacyjnych kontroli przeszłości, aby dać dokładne wyniki.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.