nikt nie chce spłacać kredytów studenckich dłużej niż musi, ale zbyt wiele osób utknęło w długich planach spłaty, które wydają się nigdy nie kończyć. Podczas gdy plany spłaty oparte na dochodach wspierane przez rząd federalny wymagają spłaty pożyczek na 20 do 25 lat, zanim doprowadzą do udzielenia pożyczki, nawet „standardowy” plan spłaty pożyczek federalnych trwa pełne dziesięć lat. Bez względu na to, jak go pociąć, to długo!

Mając to na uwadze, powinieneś wiedzieć, że możliwe jest szybsze spłacanie kredytów studenckich, jeśli jesteś gotów myśleć nieszablonowo i kształtować własną ścieżkę po drodze. Jednak nie wszystkie plany przedterminowej spłaty będą działać dla każdego kredytobiorcy, dlatego ważne jest, aby przemyśleć, jak spłacać kredyty studenckie szybciej w sposób, który pomoże Ci osiągnąć swoje cele w zdrowy rozsądek.

jedną ze strategii, którą wielu kredytobiorców stosuje, aby szybciej spłacić kredyty studenckie, jest refinansowanie kredytów u innego kredytodawcy. Nie tylko niektóre firmy refinansujące kredyty studenckie oferują niższe stopy procentowe i elastyczne warunki spłaty, ale możesz nawet zarobić premię gotówkową tylko za rejestrację.

9 sposobów na szybszą spłatę długu studenckiego

im szybciej spłacisz wszystkie kredyty studenckie, tym szybciej ruszysz dalej ze swoim życiem. Oto kilka strategii do rozważenia, które mogą pomóc spłacić kredyty studenckie znacznie szybciej niż pozwala na to tradycyjny plan spłaty.

czego się nauczysz

  • Zarabiaj więcej niż minimalna Miesięczna spłata
  • Wypróbuj Śnieżkę długu
  • Refinansuj z prywatnym pożyczkodawcą
  • Zapisz się do Autopay, aby uzyskać niższe oprocentowanie
  • dokonuj płatności, gdy jesteś w szkole
  • żyj jak biedny student
  • zarabiaj na boku
  • Rzuć wszystkie „znalezione pieniądze” na swoje kredyty studenckie
  • poproś szefa o pomoc

Zarabiaj więcej niż minimalna Miesięczna spłata

minimalna spłata kredytu studenckiego to absolutna Minimalna kwota powinieneś płacić, ale nikt nie powstrzyma cię przed zapłaceniem więcej. A jeśli dokonasz dodatkowych płatności we właściwy sposób, możesz łatwo spłacić kapitał swoich kredytów studenckich w szybszym tempie.

niestety, wiele firm obsługujących kredyty studenckie nie stosuje automatycznie dodatkowych płatności, które dokonujesz w stosunku do kwoty głównej pożyczki. Zamiast tego wykorzystają wszelkie nadwyżki płatności, aby” zapłacić z góry ” na twoje pożyczki i kontynuować płatności w następnym miesiącu, a także przedpłacone odsetki w przyszłych miesiącach.

jeśli zdecydujesz się zapłacić dodatkowo na kredyty studenckie, musisz określić, że chcesz, aby płatności nadwyżkowe trafiały do kwoty głównej salda. Możesz to zrobić przez telefon lub pisemnie podczas wysyłania wiadomości e-mail w miesięcznej płatności kredytu studenckiego, ale upewnij się, że nie zapomnisz.

Wypróbuj Debt Snowball

metoda debt snowball na wyjście z długu jest warta rozważenia, jeśli masz kilka różnych rachunków kredytów studenckich do żonglowania każdego miesiąca. Ta strategia wymaga sporządzenia listy kredytów studenckich i każdego z ich sald. Następnie rozpoczniesz następny miesiąc, płacąc minimalną kwotę od wszystkich największych sald kredytowych i tyle, ile możesz, od najmniejszego salda, jakie masz. Z biegiem czasu będziesz nadal płacić tyle, ile możesz do swoich najmniejszych sald, aż znikną, w którym to momencie „odśnieżysz” wszystkie dodatkowe płatności w kierunku następnego najmniejszego długu.

z długiem Śnieżka, będziesz powoli spłacać swoje najmniejsze salda kredytów, aż masz tylko kilka największych sald w lewo. W końcu zostanie Ci tylko jeden kredyt studencki i zapłacisz wszystkie skumulowane płatności wszystkich pozostałych na ten dług, dopóki nie zniknie.

zaletą tej strategii jest dynamika, którą zyskasz, gdy wybijasz małe salda pojedynczo. Nie tylko twoje salda spadną, ale będziesz miał mniej rat kredytów, aby każdego miesiąca, jak również.

refinansowanie z prywatnym pożyczkodawcą

Możesz również rozważyć refinansowanie wszystkich kredytów studenckich w jeden nowy, który może zaoszczędzić więcej pieniędzy niż jakakolwiek inna strategia na tej liście. Wiele prywatnych firm pożyczkowych oferuje stałe stopy procentowe tak niskie, jak 3,50% , co jest niższe niż jakakolwiek oferta federalnych kredytów studenckich. Oczywiście, trzeba mieć dochód i dobry kredyt lub cosigner zakwalifikować.

ile można zaoszczędzić refinansując kredyty studenckie? To naprawdę zależy od tego, ile masz długu, aktualnej stopy procentowej i aktualnego harmonogramu spłaty.

Załóżmy jednak, że masz 10 000 $w kredytach studenckich z kwotą 7% i właśnie rozpocząłeś 10-letni plan spłaty. W takim razie zapłaciłbyś $121.33 miesięcznie przez 10 lat i łącznie 4559 dolarów odsetek przed spłatą kredytu.

gdybyś był w stanie refinansować swoje pożyczki na nową pożyczkę prywatną z tym samym planem spłaty na poziomie 3,50%, możesz jednak zapłacić tylko 96,56 USD miesięcznie przez dziesięć lat i tylko 1587 USD odsetek w tym czasie. Jeszcze lepiej, możesz refinansować Nowy 7-letni kredyt, płacić $132.13 miesięcznie, fork ponad $ 1,099 w odsetkach w tym czasie i ogolić trzy pełne lata od harmonogramu spłaty.

Zarejestruj się w Autopay, aby uzyskać niższą stopę procentową

niektóre firmy pożyczkowe oferują zniżki klientom, którzy chcą zarejestrować się w celu automatycznych płatności. Ta Zniżka jest zwykle około .25% zniżki, ale wszystko, co musisz zrobić, to pozwolić, aby spłata kredytu studenckiego została automatycznie pobrana z konta czekowego co miesiąc.

programy te ułatwiają śledzenie płatności kredytu studenckiego, a także zapewniają, że nigdy się nie spóźnisz. Wszystko, co musisz zrobić, to upewnić się, że masz gotówkę na koncie przed datą, w której płatność jest automatycznie pobierana każdego miesiąca.

spłacaj w szkole

Jeśli jeszcze nie ukończyłeś studiów, nie jest za wcześnie, aby zacząć przygotowywać się do pierwszej spłaty kredytu studenckiego. Ponadto, może to być bardzo inteligentne, aby płatności, gdy jesteś jeszcze w szkole, jeśli niektóre z kredytów studenckich są niespłacone.

jaka jest różnica między kredytami studenckimi dotowanymi a niespłaconymi? Ogólnie rzecz biorąc, największą różnicą jest fakt, że rząd federalny płaci odsetki od subsydiowanych pożyczek, gdy jesteś jeszcze na studiach, ale nie rozszerzają tej korzyści na niespłacone kredyty studenckie. Dokonując płatności na niespłaconych pożyczek, gdy jesteś jeszcze w szkole, możesz utrzymać odsetki od kredytu studenckiego na dystans i utrzymać salda kredytów przed balonem, dopóki nie będziesz miał pracy i możesz atakować dług kredytu studenckiego ze wszystkich sił.

żyj jak biedny Student

kuszące jest nadmuchanie swojego stylu życia, gdy skończysz studia i zaczniesz przynosić wypłatę, ale jest to przeciwieństwo tego, co powinieneś zrobić, jeśli twoim celem jest szybsze wyjście z długu. Im dłużej możesz mieszkać w domu z rodzicami lub dzielić mieszkanie ze współlokatorami, tym więcej pieniędzy możesz nadal przerzucać na kredyty studenckie. A jeśli możesz wstrzymać się z kupnem domu lub finansowaniem nowego samochodu, będziesz w jeszcze lepszej formie, jeśli chodzi o niszczenie zadłużenia kredytu studenckiego w rekordowym tempie.

Guru Finansów Dave Ramsey często udziela następujących rad, z którymi całkowicie się Zgadzam:

„Żyj teraz jak nikt inny, więc możesz żyć jak nikt inny później.”

tak długo, jak to możliwe, życie biednym Studenckim stylem życia to sprytny sposób na spłatę długów, gdy dopiero zaczynasz.

jeśli masz współlokatorów, zatrzymaj ich.

jak sobie radzisz na Ramenie to tak trzymaj.

po spłaceniu pożyczek studenckich i w lusterku wstecznym możesz zacząć wykorzystywać swoje dochody, aby zapłacić za styl życia, którego naprawdę chcesz.

zarabiaj na boku

jeśli chcesz spłacać swoje długi jeszcze szybciej, zarabianie więcej pieniędzy to jedno podejście, które zawsze działa. Kluczem jest upewnienie się, że wykorzystasz dodatkowe pieniądze, które zarobisz, aby spłacić kredyty studenckie, zamiast płacić za rzeczy, których nie potrzebujesz.

w przeszłości dzieliliśmy się niezliczonymi naciągnięciami Po Stronie na dobre centy finansowe, od 65 naciągnięć po stronie, które możesz zrobić od stołu kuchennego po pomysły na rozpoczęcie biznesu online. Niektóre z najprostszych sposobów zarabiania pieniędzy obejmują jazdę dla Ubera lub Lyft, założenie bloga lub naukę umiejętności online, za które zapłacą ci ludzie. Możesz stać się niezależnym pisarzem online lub sprzedawać swoje umiejętności projektowania lub wprowadzania danych za pomocą strony internetowej takiej jak Fiverr.com możesz wyprowadzać psy w wolnym czasie lub kosić podwórka w Twojej okolicy.

podstawowa zasada jest taka sama bez względu na to, jaka strona pasuje do Twoich upodobań. Wlej tyle czasu lub wysiłku w swój boczny zgiełk, ile możesz, i wykorzystaj wszystkie dodatkowe pieniądze, które zarobisz, aby spłacić kredyty studenckie.

rzucaj wszystkie „znalezione pieniądze” na pożyczki studenckie

jeśli otrzymasz dodatkowe pieniądze w ciągu roku, absolutnie powinieneś rzucić swoją „znalezioną” gotówkę na pożyczki studenckie. Może to obejmować zwrot podatku każdego roku, Wszelkie premie świąteczne, które otrzymujesz od zatrudnienia,i pieniądze, które otrzymujesz od pracy w czasie. Do diabła, możesz nawet rzucać urodzinowymi pieniędzmi na pożyczki studenckie.

wszelkie dodatkowe pieniądze, które płacisz na pożyczki, możesz wykorzystać do zmniejszenia salda swoich długów, co z kolei obniża kwotę odsetek, które płacisz przez cały okres kredytowania.

pamiętaj, że jeśli chodzi o spłatę długu, nawet niewielkie kwoty pieniędzy mogą się sumować w dużym stopniu. Rzucając wszystkie znalezione pieniądze, które napotkasz na swoje pożyczki każdego roku, możesz jeszcze bardziej przyspieszyć proces spłaty zadłużenia.

poproś szefa o pomoc

chociaż proszenie szefa o pomoc w kredytach studenckich jest dość nowatorskim pojęciem, nie jest niespotykane.
właściwie, prawie wszystko jest na stole, gdy negocjujesz pensję lub świadczenia-a czasami kluczem do uzyskania tego, czego naprawdę chcesz, jest po prostu Prośba o to.

co więcej, niektóre branże i agencje rządowe już myślały o tej opcji . Na przykład niektórzy pracownicy rządowi mogą otrzymać Do $10,000 rocznie na spłatę długu studenckiego, uzyskując dostęp do programu spłaty kredytu studenckiego rządu federalnego.

podobne programy są również dostępne dla pielęgniarek i nauczycieli za pośrednictwem programu spłaty pożyczki pielęgniarskiej i Teach for America, który jest częścią AmeriCorps.

studenci, którzy znajdują pracę w sektorze publicznym, mogą również uzyskać pomoc w udzielaniu pożyczek studenckich, składając wniosek o program udzielania pożyczek na usługi publiczne.

dzięki tej opcji rząd federalny wybaczy pozostałą część Twoich bezpośrednich pożyczek pod warunkiem, że dokonałeś 120 kwalifikujących się płatności i pozostałeś zatrudniony u wykwalifikowanego pracodawcy w sektorze usług publicznych.

która strategia zrobiła różnicę? 3 ekspertów finansowych

Wiele osób skorzystało z tych wskazówek i innych, aby spłacić kredyty studenckie raz na zawsze. Skontaktowaliśmy się z kilkoma osobami, które spłaciły swoje pożyczki na dobre, aby dowiedzieć się, jak to zrobili i jakie strategie sugerują. Oto, co powiedzieli:

spłacanie kredytów studenckich z bocznym zgiełkiem

” w moich wczesnych latach 20-tych, płaciłem bardzo przystępne $160 miesięcznie na moim $25,000 zadłużenia kredytu studenckiego. Nie było wiele do zapłacenia i wydawało mi się, że moje saldo nigdy nie spadło. To jeden z powodów, dla których zdecydowałem się zacząć blogować w wieku 28 lat. Po około sześciu miesiącach zacząłem zarabiać dodatkowe dochody z mojego bloga i zacząłem wysyłać dodatkowe płatności na mój kredyt studencki.

wraz ze wzrostem dochodów z bloga byłem w stanie wysyłać dość regularnie kawałki $1,000 do $2,000 w moich 30-ach i w końcu zacząłem robić wgniecenie w moim bilansie. Zrobiłem moją ostatnią spłatę kredytu studenckiego w wieku 38 lat i to było wspaniałe. Gdybym nie był w stanie wysłać dodatkowych pieniędzy, prawdopodobnie byłbym płacenia kredytów studenckich do moich 50 — tych.”-Chris Huntley, współzałożyciel Credit Knocks

Living The Poor student Lifestyle

„moja żona ukończył z ponad $80,000 zadłużenia kredytu studenckiego, ale udało nam się spłacić to wszystko w niecałe trzy lata. Musieliśmy się poświęcić, żeby szybko spłacić tak duży dług, ale mieliśmy też inne rzeczy, które ułatwiały nam pracę. Moja żona jest zarejestrowaną pielęgniarką, a ja byłem księgowym w tym czasie, więc zarobiliśmy rozsądny dochód.

nie mieliśmy nikogo innego, kto by na nas polegał, więc nasze decyzje dotyczące wydatków wpłynęły tylko na nas samych. Ograniczyliśmy nasze wydatki do minimum i nadal żyliśmy jak studenci, aby włożyć jak najwięcej pieniędzy na dług, jak tylko mogliśmy. Kupiliśmy małą kamienicę, która zaowocowała miesięczną spłatą kredytu hipotecznego w wysokości zaledwie 500 USD.

mieliśmy bardzo ograniczony budżet na zabawę i nie pojechaliśmy na tradycyjne wakacje. Odmówiliśmy kupowania nowych mebli (z wyjątkiem bardzo potrzebnego materaca) lub wychodzenia na jedzenie kilka razy w tygodniu. Zamiast tego gotowaliśmy w domu i polegaliśmy na ręcznych oponach lub używanych meblach, aby przetrwać, dopóki dług nie został spłacony. Odłożyliśmy również dekorowanie i renowację naszego domu, chyba że koszty były minimalne i mogliśmy wykonać pracę sami.”- Lance Cothern, założyciel Money Manifesto

zarabiając pieniądze na stronie, aby spłacić dług

” spłaciłem prawie 43 000 dolarów długu studenckiego w ciągu trzech lat. Po pierwsze, pracowałem na pełny etat podczas studiów, co pomogło zminimalizować wydatki. Po ukończeniu studiów awansowałem w mojej firmie i otrzymałem pensję początkową w wysokości 45 000 USD rocznie.

jednak w czasie pracy, byłem również po stronie hustling i zarabiania dodatkowych pieniędzy. Moim głównym występem pobocznym było kupowanie rzeczy do odsprzedaży na eBayu. W szczytowym momencie osiągałem zysk w wysokości około 2000 dolarów miesięcznie. Ja też odrabiałam pracę i założyłam bloga „inwestor z uczelni”.

między pracą dzienną a zarobkami na boku, w krótkim czasie udało mi się wybić kredyty studenckie.”- Robert Farrington, współzałożyciel inwestora uczelni

Dolna linia

nie ma powodu, aby spłacać kredyty studenckie dłużej niż trzeba. Każda ze wskazówek na tej liście może pomóc ci szybciej wyjść z długu, a nawet można użyć więcej niż jednej z tych wskazówek, aby unicestwić swoje długi z błyskawiczną prędkością.

wraz z rosnącym zadłużeniem kraju na kredyty studenckie, wszyscy musimy wziąć odpowiedzialność za siebie. Niech liczby spadną tam, gdzie mogą; od nas zależy, jak uporządkować nasze finanse. jeśli proces ten obejmuje spłatę kredytów studenckich w trudny sposób, niech tak będzie.

pamiętaj, że masz do dyspozycji mnóstwo narzędzi.

korzystając ze wszystkiego, od kalkulatorów zadłużenia po narzędzia do budżetowania, możesz wymyślić dziesiątki sposobów na szybsze i co najważniejsze mądrzejsze wyjście z długu.

przy długach kredytów studenckich na najwyższym poziomie, będziesz potrzebował wszelkiej pomocy.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.