jak przyciągnąć ptaki, jayblue Bittrsweet Wintr D Masw7045Steve i Dave Maslowski
Blue jay

przyciąganie ptaków zimą jest łatwiejsze niż mogłoby się wydawać! Najprostszą radą na temat tego, jak przyciągnąć Zimowe ptaki, jest zapewnienie żywności, którą kochają i zaoferowanie im bezpiecznych miejsc do schronienia, gdy powietrze staje się ostre, a temperatura spada. Ptaki są jeszcze piękniejsze pośród kilku fal, więc oprócz pomocy im w przetrwaniu zimy, będziesz mógł cieszyć się ich pięknem na własnym podwórku.

aktywność podajnika nie zawsze jest spójna przez cały rok. Można zauważyć wzrost liczby gości w zimie, ponieważ wiele naturalnego jedzenia jest zamrożone lub ukryte pod kocami śniegu. Ptaki są na ogół mniej terytorialne w sezonie nie chów, więc są bardziej tolerancyjne na dzielenie się przestrzenią w podajniku. Nadszedł więc czas, aby uzupełnić zapas nasion, nalać sobie filiżankę gorącego kakao i cieszyć się śnieżnymi ptakami dzięki tym najlepszym wskazówkom i sztuczkom na zimowe obserwowanie ptaków.

nie przegap 51 najlepszych zimowych zdjęć ptaków.

skup się na karmnikach

jak przyciągnąć ptaki, karmienie Carolina Wren w karmniku do Suet Feedermamado/Getty Images
karmienie Carolina Wren w karmniku do suet Feeder zimą.

wiele ptaków zimą uprawia dodatkowe puchowe pióra. Nadmuchane pióra zapewniają izolację przed żywiołami. Jednak zima to wciąż walka o przetrwanie dla ptaków. Karmniki o wysokiej zawartości tłuszczu, takie jak suet i orzeszki ziemne, dają pierzastym przyjaciołom impuls. Dzięcioły szczególnie lubią te bogate w kalorie smakołyki, więc aby przyciągnąć ptaki na swoje podwórko, rozważ podwójny podajnik lub taki z długim ogonem, który pozwala im używać ogonów jako statywu podczas karmienia. Sadzenie rodzimych krzewów jagodowych zapewnia również bardzo potrzebne składniki odżywcze dla wielu gatunków, gdy osadza się zima.

poznaj prawdę o 12 mitach i faktach o zimowych ptakach.

zapewnienie świeżej wody

woda jest szczególnie atrakcyjną ofertą, która przyciągnie ptaki w chłodniejsze miesiące. Dodanie grzejnika zapobiega oblodzeniu kąpieli ptaków, dając ptakom niezawodne miejsce do picia (chociaż nie będą go używać jak wanny z hydromasażem dla ptaków). Poza podwórkiem, naturalne obszary z otwartą wodą są magnesami dla ptaków w zimie. Skupiska ptactwa wodnego gromadzą się w dużych rzekach i obszarach przybrzeżnych. Używaj samochodu jako przenośnej rolety, podczas gdy możesz obserwować duże grupy odpornych na zimno kaczek, gęsi i łabędzi.

jak kolibry przetrwają śnieg i zimno?

Dodaj budki do Noclegowisk

Budki dla ptaków są często związane z sezonem lęgowym, ale nuthatches, chickadees, wrens i inne będą wykorzystywać je jako miejsca noclegowe w zimie. Budki noclegowe zapewniają osłonięte miejsca, które są cieplejsze niż schładzające kości powietrze zewnętrzne. Naturalne schronienia, takie jak zagłębienia w martwych lub żywych drzewach i gęste zarośla drzew iglastych, mogą dać podobne schronienie mniejszym ptakom, takim jak małe sowy piły Północnej.

poczekaj na Blustery dni

jak przyciągnąć ptaki, Bnbugc Rebecca Boyd 2dzięki uprzejmości Rebecca Boyd
Eastern bluebird

dieta ptaków pochodzi głównie z naturalnych źródeł, takich jak jagody, nasiona i orzechy, nawet gdy brakuje żywności. Jednak śnieżyce i zimowe burze często przynoszą gościom stanowiska żerowania. Aby przyciągnąć ptaki, wiązaj i uzupełniaj karmniki wielokrotnie po złej pogodzie. Łatwy dostęp do bufetu pokarmu dla ptaków po burzy zapewnia jedne z najlepszych możliwości obserwacji ptaków. Na przykład stada groszkowców mogą ignorować karmniki przez większą część sezonu, ale mają tendencję do pojawiania się podczas najgorszej pogody. Zapewnienie dodatkowych stanowisk żywieniowych może pomóc w zakwaterowaniu tych okazjonalnych dużych stad.

wybierz się na przejażdżkę

niektóre z najlepszych ptaków mogą się zdarzyć z komfortu samochodu. Opuśćcie okna i podnieście grzejniki. Po opadnięciu jesiennych liści, otwarty baldachim ułatwia plamienie dzikiej przyrody. Szukaj sów i jastrzębi w koronach drzew podczas rejsu bocznymi drogami. Migranci, którzy rozmnażają się w tundrze, od długoskrzydłych po śnieżne sowy, często znajdują schronienie zimą wzdłuż zaoranych pól i przydrożnych rowów. Śniegowce mieszają się ze stadami rogatych skowronków.

Witamy śnieżne Ptaki

jak przyciągnąć ptaki, Junco na pokrytej śniegiem gałęziSteveByland/Getty Images
Ciemnooki junco

nawet na północnych krańcach kontynentu zima przynosi nowych imigrantów. Ciemnooki juncos, na przykład, są wyłącznie zimowymi gośćmi podwórka dla wielu ludzi, którzy lubią przyciągać ptaki. Wróble te są głównie żywicielami naziemnymi, ale odżywiają się także z podestów i muchówek. Poszukaj smugowych siskinów sosnowych wśród szczypiec-wtopią się w Szczypce noszące bardziej szare zimowe pióra. Oczekiwanie na irruptive migrants to kolejna zimowa atrakcja-nigdy nie wiadomo, czy będzie to rok, w którym redpoll pojawi się w Twojej okolicy.

gdzie kolibry migrują zimą?

Go Birding for a Good Cause

jak przyciągnąć ptaki, Bnbugc Bradley Peschongdzięki uprzejmości Bradley Peschong
Dom finch

zaangażuj się w projekt naukowy społeczności. FeederWatch projektu trwa od listopada do kwietnia. Możesz policzyć ptaki na własnym podwórku lub w innym wyznaczonym miejscu. Audubon Christmas Bird Count jest również wspaniały dla koleżeństwa, oprócz tego, że jest jednym z najdłużej działających programów nauki obywatelskiej. Lub zdecydować się na Wielki Backyard Bird Count, coroczne czterodniowe wydarzenie odbywające się w lutym. Poza gromadzeniem danych, wiele z tych wydarzeń organizuje konkursy fotograficzne online i oferuje inne sposoby zaangażowania się i interakcji z innymi zimowymi obserwatorami ptaków.

6 Więcej sposobów na przyciągnięcie zimowych ptaków

1. Znajdź odpowiednie miejsce podajnika: aby uzyskać największy ruch ptaków zimą, umieść podajniki na różnych wysokościach i lokalizacjach.

2. Zdobądź sprytny: zrób wieniec lub mały ogród pojemnika i udekoruj go ulubionymi potrawami ptaków.

3. Zapisz to: Prowadź dziennik ptaków. Zanotuj ważne szczegóły, gdy zauważysz nowy gatunek.

4. Be Messy: Ptaki doceniają małe resztki ogrodowe, takie jak strąki nasion, stosy liści i owoce, które spadły z drzew.

5. Więcej Nasion!: Bardzo duża taca lub podajnik pojemnika zawiera więcej nasion, co oznacza, że będziesz go napełniać rzadziej. Wszyscy wygrywają!

6. Pomyśl o Schronieniu: umieść karmniki w pobliżu drzew i krzewów, aby ptaki mogły schronić się przed drapieżnikami.

jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o przyciąganiu ptaków zimą (i przez pozostałe trzy sezony), gorąco polecamy książkę the Joy of Bird Feeding: the Essential Guide to Attracting and Feeding Our Backyard Birds autorstwa Jima Carpentera. Ta książka jest ostatecznym zasobem dla podwórku birders i zawiera, jakie są najlepsze pokarmy do zaoferowania dla konkretnych ptaków, które chcesz zobaczyć, jak odstraszyć niechcianych gości podwórku (jak wiewiórki), i praktyczne wskazówki dotyczące identyfikacji i przyciągania ptaków.

czytelnicy dzielą się radościami zimowego ptaków

nasi czytelnicy podzielili się swoimi najlepszymi zdjęciami,a my zamieściliśmy poradę, jak przyciągnąć te ptaki na swoje podwórko zimą.

fotorelacja: Respah Mitchell (B&B)

czarnulka

czarnulka pozowała na świątecznym koszyku, który zrobiłam zeszłej zimy. – Respah Mitchell of Exeter, Maine

przyciągają: wierzby, olchy i brzozy do gniazdowania i suet, nasiona słonecznika, orzeszki ziemne przy podajnikach wiszących i podajnikach okiennych

zdjęcie: Laurie Painter (B&B reader)
Sowa Zakratowana

Sowa Zakratowana

ta sowa zakratowana przyszła na nasze podwórko przez kilka dni ostatniej zimy i upolowała niektóre czerwone wiewiórki. Byłem w stanie zbliżyć się do niego, gdy usiadł na tym drzewie. Niestety, dwa dni po zrobieniu tego ujęcia, znalazłem ptaka obok Odśnieżarki. Czuję, że to zdjęcie jest pamiątką. – Laurie Painter of Silver Cliff, Wisconsin

Photo credit: Laurie Dirkx(B&B reader)

Amerykański Wróbel drzewny

niektóre dni, zimowe niebo jest ponure i pełne chmur śniegu. Jednak w te ciemne dni łagodne kolory stają się bogate, zwłaszcza gdy nie ma światła, które powodowałoby kontrast, jak w słoneczne dni. Pewnego Mrocznego dnia Amerykański Wróbel z drzewa usiadł na gałęzi jodły. Ustawiłem aparat na przysłonę, która pozwalała na dostanie się dużej ilości światła, więc rozmyło ono tło. Myślę, że obraz ma charakter obrazu. – Laurie Dirkx z Ontario, Nowy Jork

przyciągają: łuskane i czarne nasiona słonecznika, oset, proso, serca orzechowe

fotorelacja: Sally Harris (B&B)

różny drozd

czekałam całą zimę, aż ten szlachetny różny drozd zbliży się wystarczająco blisko do portretu. Ptak przekroczył granicę mojej posiadłości, tuż za zasięgiem kamery, szukając jedzenia. Dopiero Rzadki śnieg pokrył jego żerowiska, aby zobaczyć, co podaję w moich karmnikach. – Sally Harris z Carlsborg, Waszyngton

przyciąga: łuszczone nasiona słonecznika w podajnikach gruntowych, suet, owoce, mealworms

fotorelacja: Noelle Sippel (B& B)

Blue Jays

genialnie kolorowe niebieskie jays to jedne z moich ulubionych zimowych ptaków. Wygląda na to, że próbuje się popisać i powiedzieć: „udam, że nie widzę, jak robisz mi zdjęcie, ale oto moja dobra strona.”- Noelle Sippel Z Webster, Nowy Jork

przyciągają: orzeszki ziemne, suet, nasiona słonecznika, owoce, a także dęby i ptasie kąpiele

fotorelacja: Matthew Cuda (B&B reader)

American Goldfinch

podczas chłodnych miesięcy Amerykańskie Goldfinch podróżują w małych stadach i kręcą się wokół karmników dla ptaków. Szukają również małych nasion wewnątrz ostu, astry i rodzimych traw. Fascynujące jest obserwowanie, jak samiec Gina zmienia się z jasnożółtego do szaro brązowego każdego roku. – Mateusz Cuda z Tobacoville, Karolina Północna

Dodaj również natywny oset i rośliny trojeści do swojego podwórka.

zdjęcie: Robert Merrifield (B & B reader)

Eastern Bluebird

zrobiłem to zdjęcie mężczyzny eastern bluebird na początku zimowej burzy. Zimna pogoda stwarza pewne wyzwania dla przetrwania ptaka, więc zawsze staram się zapewnić niezbędne rzeczy—jedzenie, wodę i schronienie. – Robert Merrifield z Amston, Connecticut

: mączniaki lub owoce w podajniku platformowym

dzięki uprzejmości Donalda Kaddatza

wieczór Grosbeak

wieczór grosbeak jest jednym z najbardziej dramatycznych zimowych zięb, które przybyły do północno-wschodnich lasów iglastych w Minnesocie. Te kolorowe grosbeaks są Ulubione w moich karmników. Duże ich stada można zobaczyć na Bagnie Sax-Zim, które znajduje się na północ i zachód od Duluth. Wydaje się, że gatunek ten rozprzestrzenił się na wschód około sto lat temu, gdy drzewa bzu czarnego i inne zimowe źródła pożywienia stały się bardziej obfite. – Donald Kaddatz z Mora, Minnesota

przyciąga: nasiona słonecznika z czarnym olejem w podajnikach rurowych, lejowych lub platformowych

zdjęcie: Leslie Abram (B&B)

wielka szara sowa

pewnego ranka usłyszałam wrony jak szalone na moim podwórku. Wiedząc, że w pobliżu jest Jastrząb lub sowa, wybiegłem Na zewnątrz w płaszczu i butach zimowych. Na pewno wielka szara sowa przeleciała przez mój podjazd i wylądowała na słupku ogrodzeniowym przy poboczu drogi. Usiadłem na brzegu śniegu i zrobiłem zdjęcia, podczas gdy on się przygotowywał i patrzył prosto na mnie. Uwielbiam intensywność jego spojrzenia i wspaniałe wzory na jego piórach. – Leslie Abram z Codrington, Ontario

Photo credit: Angela Rattinger (B& B reader)

Jemiołuszka cedrowa

oglądałem, jak ten Jemiołuszka cedrowa chrupie jagody w zimny grudniowy dzień w Frederik Meijer Gardens w Grand Rapids w stanie Michigan. – Angela Rattinger z Fruitport, Michigan

przyciągają: rodzime, owocowe drzewa i krzewy, takie jak serviceberry, jałowiec, głóg i winterberry

Photo credit: Jon Wood (B& B reader)

Northern Cardinal

w dniu poniżej zera, zrobiłem to zdjęcie kardynała, gdy byłem w niewidomym w Camden State Park w południowo-zachodniej Minnesocie. Aby przyciągnąć te ptaki, nauczyłem się naśladować wezwanie kardynalne, a w ciągu kilku minut, gdy gwiżdżę, przyszły i wylądowały w pobliżu nasion słonecznika, które zgasiłem. – Jon Wood of Marshall, Minnesota

przyciągają: nasionami słonecznika, krokoszem barwierskim, popękaną kukurydzą, orzechowymi sercami, podwórkowym podszyciem i zaroślami do gniazdowania

zdjęcie: Rodger Boehm (B&B reader)

Cooper 's Hawk

Cooper’ s hawk zatrzymał się ostatniej zimy przy naszym karmniku dla ptaków. Wszystkie ptaki, wiewiórki i wiewiórki szybko się rozproszyły. – Rodger Boehm z Winnetka, Illinois

przyciąga: siedliska wypełnione drzewami, krawędzie lasów

fotorelacja: Betsy Moseley (B& B)

Żółtodziobek

to jedno z moich ulubionych zdjęć żółtodziobka. Była zima i nie było liści na moich drzewach. Ptak skakał z gałęzi na gałąź, pozując dla mnie, zanim odleciał. – Betsy Moseley z Zellwood na Florydzie

Photo credit: Karen Osadchey (B&B reader)

Northern Flicker

uwielbiamy karmić i oglądać ptaki przez cały rok w naszym domu. Każdej zimy mamy szczęście, że pojawiają się najbardziej kolorowe Północne flickery, aby pożreć sukę. – Karen Osadchey z Ridby, Idaho

dzięki uprzejmości Kimberly Miskiewicz

Ciemnooki Junco

widzę ciemnooki junco prawie codziennie na moim podwórku. Chociaż wiem, że można je znaleźć na dużej części kontynentu, wydaje się, że są one w porządku tutaj, w Północnej Karolinie! Juncos żywią się głównie ziemią, ale od czasu do czasu latają do karmników lub korzystają z małej łaźni dla ptaków. Myślę, że są urocze! – Kimberly Miskiewicz Z Raleigh, North Carolina

Przyciągaj: nasiona słonecznika z czarnego oleju, serca z orzeszków ziemnych, popękana kukurydza, Ostropest, nasiona krokosza barwierskiego

zdjęcie: Kristi Kleel (B&B)

Koliber Anny

koliber Anny spędza zimę na moim podwórku. Pewnego dnia usiadłem przy oknie, czekając, aż ptak zapali się na pokrytym śniegiem krzaku motyla. W końcu, piękny klejnot zima zobowiązany. – Kristi Kleel z Snohomish, Waszyngton

: koliber cukier-woda i nektar kwiaty

Zimowe festiwale ptaków

od ciepłych oaz do chłodnych miejsc, wszystkie zakątki Stanów Zjednoczonych oferują zimowy Festiwal ptaków.

  • Birds on The Niagara Buffalo area, Nowy Jork
  • Everglades Birding Festival Davie, Floryda
  • San Diego Bird Festival San Diego, Kalifornia
  • Space Coast Birding and Wildlife Festival Cape Canaveral, Floryda
  • Whooping Crane Festival Port Aransas area, Teksas
  • Winter Wings Festival Klamath Falls, Oregon

Sprawdź strony internetowe Festiwalu, aby uzyskać szczegółowe informacje i wszelkie aktualizacje Covid-19.

Popularne Filmy

0 sekund 1 minuta, 35 sekund 0%

naciśnij klawisz shift, aby uzyskać dostęp do listy skrótów klawiaturowych

skróty Klawiaturowenableddisabled
Odtwórz / Wstrzymaj
Zwiększ głośność
zmniejsz Tom↓
Szukaj Do Przodu→
Szukaj Do Tyłu←
napisy On/Offc
Fullscreen/Exit Fullscreenf
Mute / Unmutem
Szukaj %0-9

Ustawienia
Offautomowane napisy – pl-PL

kolor czcionki

Biały

krycie czcionki

100%

rozmiar czcionki

100%

rodzina czcionek

Arial

Krawędź Znaku

Brak

Kolor Tła

Czarny

Krycie Tła

50%

Kolor Okna

Czarny

Nieprzezroczystość Okna

0%

Reset

WhiteBlackRedGreenBlueYellowMagentacyan
100%75%25%
200%175%150%125%100%75%50%
ArialCourierGeorgiaImpactLucida ConsoleTahomaTimes New RomanTrebuchet MSVerdana
NoneRaisedDepressedUniformDrop Shadow

biało-czarny, zielono-niebieski, Żółty, Błękitny
100%75%50%25%0%
biało-czarny, zielono-niebieski, Żółty, Błękitny
100%75%50%25%0%
0. 5x1x1.25×1.5x2x

żywo
00:00
01:35
01:35

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.