Holistyczne

Jak pozbyć się przebarwień w oparciu o odcień skóry

autor: Steven Hessp Data publikacji: 2021-02-09

co to jest przebarwienia

przebarwienia skóry to nazwa plam skóry na ciele, które są ciemniejsze niż naturalny odcień skóry. Zaciemnione plamy na skórze są spowodowane nadprodukcją brązowego pigmentu, melaniny, w twoim ciele. Zbyt duża produkcja melaniny lub nadmiar melaniny prowadzi do któregokolwiek z tych czterech głównych rodzajów przebarwień: melazmy, przebarwień pozapalnych, uszkodzeń słonecznych i schorzeń.

Melasma jest chorobą najczęściej występującą u kobiet przyjmujących doustne środki antykoncepcyjne lub będących w ciąży. Pigmentacja skóry na twarzy lub te brązowe plamy, które występują na skórze, zwykle znajdują się na policzkach, czole, nosie, górnej wardze i brodzie.

hiperpigmentacja Pozapalna jest najbardziej tymczasową formą stanu i występuje jako reakcja na pewne urazy, których doświadcza Twoja skóra. Te „urazy”, które wywołują hiperpigmentację, obejmują trądzik, infekcje, woskowanie, zabiegi laserowe i peelingi chemiczne. Zazwyczaj te przebarwienia spowodowane urazem skóry ustępują same w ciągu kilku miesięcy.

szkoda słońca jest dokładnie taka, jak to brzmi. Ciemne plamy, które powstają w wyniku nadmiernej ekspozycji na promienie UV słońca. Zazwyczaj plamy słoneczne, które wyglądają jak brązowe plamy, pojawiają się na twarzy, klatce piersiowej i dłoniach i są bardziej powszechne, gdy jeden starzeje się z powodu większej ekspozycji na słońce przez lata.

ostatni rodzaj przebarwień może wystąpić z powodu choroby zwanej chorobą Addisona. Choroba ta jest zaburzeniem w nadnerczach, które powoduje nadprodukcję melaniny, powodując ciemne plamy lub ciemniejsze odcienie skóry.

najlepsze sposoby na pozbycie się przebarwień

dobrą wiadomością jest to, że istnieje sporo opcji, które działają w celu zneutralizowania nadmiaru produkcji melaniny i pozbycia się przebarwień. Wszystkie rodzaje przebarwień, które tworzą ciemniejszy odcień skóry, można rozjaśnić z powrotem do naturalnego odcienia skóry.

pierwszą opcją, aby wyrównać swoją skórę, jest użycie produktu rozjaśniającego bez recepty dla tego stanu skóry. Rozważając ten zakup, należy wybrać produkt, który zawiera w sobie środki nawilżające, aby uniknąć suchej skóry, a także zachęcić do obrotu komórek. Składniki takie jak kwas hialuronowy lub gliceryna zwiększą wzrost komórek skóry i mogą również przywrócić barierę lipidową w skórze, aby chronić ją przed promieniami słonecznymi.

kosmeceutyki w pielęgnacji skóry

  • Kwas kojowy: jest najlepszym leczeniem przebarwień i okazuje się bardziej skuteczny w przypadku stosowania z hydrochinonem i kwasem glikolowym. Kwas kojowy działa poprzez zakłócanie produkcji nadmiaru melaniny.
  • produkty z witaminą A: są to Retinol i tretinoina, które pomagają w odmładzaniu skóry, a także promują obrót komórkowy.
  • alfa-hydroksykwasy: złuszczają martwe komórki naskórka, aby wygładzić skórę. Alfa-hydroksykwasy również promować obrót komórkowy, ponieważ wyrównują koloryt skóry.

drugim krokiem do leczenia przebarwień jest unikanie wyrywania, dotykania i ciągnięcia skóry. Zbieranie na skórę tylko uszkodzić i rozpalić przebarwiony plaster jeszcze bardziej. Im bardziej go dotkniesz, tym głębsze plamy pigmentacyjne przenikną do skóry, co utrudnia jej pozbycie się.

jeśli kremy bez recepty nie pomagają w usuwaniu przebarwień, rozważ skontaktowanie się z dermatologiem po lek Dermatologiczny. Hydrochinon o mocy na receptę jest najczęściej stosowanym produktem, ponieważ działa spowalniając produkcję pigmentacji i blaknięcie ciemnych plam. Pamiętaj, aby przestrzegać zaleceń lekarza z hydrochinonem, ponieważ nadużywanie go może spowodować zwiększoną wrażliwość na słońce lub wybielanie skóry.

czasami kremy do stosowania miejscowego mogą nie działać tak dobrze lub tak szybko, jak oczekiwano . W tym przypadku zwrócenie się do procedur dermatologicznych będzie działać jako najszybszy sposób na pozbycie się przebarwień. Peelingi chemiczne, laseroterapia, mikrodermabrazja lub dermabrazja to wszystkie opcje, które działają podobnie do pozbycia się przebarwień skóry. Zabiegi te mają na celu delikatne usunięcie górnej warstwy skóry w miejscu, w którym leżą ciemne plamy. Po wyzdrowieniu ciemne plamy lub plamy pigmentowe zostaną rozjaśnione, a Ty będziesz mieć bardziej równomierny koloryt skóry.

wreszcie, i prawdopodobnie najważniejsze, musisz podjąć kroki, aby zapobiec przyszłym uszkodzeniom spowodowanym hiperpigmentacją. Stosowanie kremu przeciwsłonecznego z filtrem SPF 30 Codziennie jest najlepszym sposobem, aby uniknąć wszelkiego rodzaju uszkodzeń słonecznych lub pogorszenia ciemnych plam. Wykonując rutynę pielęgnacyjną, pamiętaj, aby używać produktów do pielęgnacji skóry, które nie żądlą, ponieważ mogą one dodatkowo podrażnić kondycję. Wreszcie, jeśli zmagasz się ze stanem skóry trądzikowej, użyj leku, który zapobiega wyprysk i blizny po trądziku, aby uniknąć przebarwień skóry z tych, jak również.

podsumowanie

Podsumowując, chociaż przebarwienia nie stanowią bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia skóry, nierówny koloryt skóry może być frustrujący. Dzięki odpowiedniemu zabiegowi hiperpigmentacji brązowe plamy skóry znikną, a Ty odzyskasz pewność siebie dzięki równomiernej i promiennej cerze.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.