jak odstraszyć koty od Ogrodu?

koty mogą robić swoje interesy w łazience na zewnątrz lub w kuwecie. Większość właścicieli kotów boi się pozwolić swoim kotom wędrować na zewnątrz z powodu zagrożeń, takich jak choroby, ruch drogowy, Dzikie zwierzęta i pogoda.

Cat Fence może zniechęcić kota do wejścia do ogrodu

kuweta to pudełko na odchody i mocz dla kotów lub innych zwierząt domowych, takich jak króliki, małe świnie i psy. Są to niezbędne przedmioty dla Twojego zwierzaka, jeśli nie chcesz pozwolić mu na zewnątrz wydalić. Utrzymuj swój dom w czystości i ładnie pachnący dzięki dobrej kuwecie.

niektóre koty mogą nie lubić korzystać z kuwety ze względu na przestrzeń terytorialną z innymi kotami w domu lub z powodu choroby, takiej jak zum.

jesli tak to mozna wytresowac kota, zeby wyszedl na zewnatrz i robil swoje sprawy. Chociaż po pewnym czasie może to stać się problemem z tobą, ponieważ musisz posprzątać bałagan na zewnątrz. Kot może zdecydować się na kupę wszędzie od ścieżki domu do ogrodu, dzięki czemu obszar na zewnątrz jest nieczysty i śmierdzący.

koty lubią używać ogrodu jako kuwety na zewnątrz, ponieważ jest to dobrze ukryty obszar, prywatny, czysty i atrakcyjny.

naturalnie, koty lubią wędrować i mogą znaleźć twój ogród, aby pasował do ich miejsca preferowanego do rozważenia jako ich toalety.

Kocia kupa może zanieczyszczać glebę chorobami, stąd niepokój, gdy idą do ogrodu na kupę.

Dlaczego koty wolą Ogród jako toaletę?

 • ogród może być spokojnym miejscem, które preferuje twój kot.
 • koty również uwielbiają miejsce ze świeżą ziemią, łatwe do wykopania podczas pokrywania odpadów toaletowych, a twój ogród może do tego pasować.
 • ogród to atrakcyjne i dobrze zadaszone miejsce, które zapewni prywatność, której szuka twój kot.

niezależnie od tego mamy kilka sposobów, aby zapobiec psuciu się kotów w ogrodzie. Pokażemy Ci sposoby użycia, Aby zniechęcić kota do korzystania z ogrodu jako miejsca na toaletę od domowych sposobów zakupu produktów.

sposoby zapobiegania psuciu się kota w ogrodzie

koty nie lubią pewnych zapachów octu, oleju lawendowego, oleju eukaliptusowego i pokruszonego pieprzu wśród innych zapachów.

rozgnieciony pieprz można ponownie wylać w ogrodzie w przypadku deszczu, aby odstraszyć kota stamtąd. Szczególnie jest to skuteczny sposób, aby utrzymać koty z ogrodu, ponieważ drażni koty.

po wymieszaniu z wodą można posypać pieprzem ziemię lub rośliny butelką z rozpylaczem. Zapach podrażni Twojego kota i odpycha go.

niektóre rośliny wydzielają zapachy, które koty uważają za obraźliwe, takie jak roślina przerażającego kota (Coleus canina), którą możesz wykorzystać w swoim ogrodzie.

również możesz ogrodzić swój ogród rozmarynem, którego koty nienawidzą, dlatego powstrzymają kota.

urządzenia odstraszające kota

 • użyj Czujnika Ruchu, odstraszacza lub hałasu

Koty uwielbiają spokojne miejsce jak ogród, dlatego jeśli krzyczysz na nie, gdy zauważysz, że idzie do ogrodu, przestanie tam chodzić.

poza tym możesz zainstalować czujnik ruchu, który może go alarmować, gdy zbliży się do ogrodu, co go straszy. Produkty te emitują dźwięk, który koty słyszą i uważają za nieprzyjemny, ale ludzie nie mogą z powodu wyższej częstotliwości. Co ważne, urządzenia można kupić i umieścić na ziemi w ogrodzie, a gdy kot zbliży się, wydaje dźwięk przerażający ją.

Ponadto można użyć węża rozpryskowego umieszczonego na ziemi, który rozpryskuje wodę, aby powstrzymać ich przed pójściem do ogrodu, który może być aktywowany przez czujnik ruchu. Koty nie lubią się moczyć, dlatego unikną zbliżania się do ogrodu.

 • użyj Maty Spike / drutu kurczaka

użyj Maty Cat Scat, aby trzymać kota z dala od Ogrodu

połóż materiał przed ukształtowaniem ogrodu, który jest trudny dla kota do chodzenia jak maty kolcowe i siatka druciana (drut z kurczaka). Upewnij się, że nie są to nagie przewody wskazujące, aby uniknąć zranienia kota.

mają w nim dziury, które są wystarczająco duże, aby rosły rośliny.

kiedy zauważysz, że twój kot robi kupę w ogrodzie, najskuteczniejszą metodą jest zablokowanie dostępu. Użyj ogrodzenia z drutu kurczaka lub klatki drucianej wokół łóżka lub pływających osłon rzędów.

zapobiegną one kopaniu kotów w klombach, jest to jedna z tańszych metod trzymania kotów z dala od ogrodu.

koty nie lubią chodzić po kolczastej ziemi, wolą ładną, świeżą glebę klombów. Spraw, aby łóżka ogrodowe były mniej zachęcające dzięki matom kolczastym. Te kolce maty są wystarczająco miękkie stąd nie zaszkodzi koty, ale ich Tekstura będzie trzymać je z dala.

Cat Fence

ogrodzenia dla kotów występują w różnych typach od:

 • Ogrodzenie Kratowe

właściciele kotów mogą użyć ogrodzenia kratowego, aby położyć się na ziemi przed sadzeniem w ogrodzie. Szczeliny w siatkowym ogrodzeniu odstraszą koty od wędrówek do ogrodu.

 • ogrodzenie z drutu niskiego napięcia

elektryczne ogrodzenie niskiego napięcia nie zaszkodzi Twojemu kotu, ale utrzyma go z dala od ogrodu. Ogrodzenia nie powinny być zbyt wysokie, 10 cm wysokości jest wystarczająco wysokie, aby utrzymać kota z dala. Ten rodzaj ogrodzenia można kupić w sklepie ze sprzętem lub zaopatrzeniem domowym. Trzeba trzymać dzieci z dala od ogrodzenia elektrycznego i dobrze go zainstalować.

 • Ogrodzenie pełniące rolę bariery

ogrodzenie wokół ogrodu musi być dość wysokie, jeśli chcesz utrzymać kota na zewnątrz, co najmniej 6 stóp. Niemniej jednak, aby Ogród mniej atrakcyjny zapach roślin odstraszające rośliny, że koty nienawidzą lub wlać zioła z zapachami, które je odpychają.

inne domowe metody odstraszania kotów

 • Plant Rue

używaj roślin takich jak rue i lawenda, pennyroyal, Coleus canina i tymianek cytrynowy, ponieważ koty ich nie lubią. Zasadzić kilka z nich w całym ogrodzie ich zapach, będzie trzymać kota z dala.

Rue ma silny zapach, o którym wiadomo, że odstrasza koty. Jeśli kot zdecyduje się zaryzykować skubanie, prawdopodobnie będzie zdegustowany gorzkim smakiem.

 • ściółkować Ogród

koty lubią kopać świeżą ziemię, ściółkować swój ogród i gromadzić ziemię na świeżej ziemi. Utrudni to kotowi kopanie, a tym samym rezygnację z ogrodu. Albo możesz rozrzucić kilka szyszek wokół, które nie są miłe dla kota chodzić.

 • użyj patyków w ogrodzie, aby zmylić kota.

koty zaznaczają swoje terytorium poprzez oddawanie moczu i wydalanie kału na wybrane przez siebie obszary. Stąd, Jeśli ogród jest miejscem, w którym twój kot często kupuje, musisz usunąć zapachy z ogrodu.

po posypaniu odstraszacza kotów w obszarze, aby usunąć zapach, możesz użyć ogrodzenia z drutu lub kurczaka, aby uszczelnić obszar.

użyj kija i gałęzi wewnątrz swojego ogrodu, aby działać jako przeszkoda i rozłożyć je na kilka cali(10 cali) od siebie. To zmyli kota, który z kolei uniknie ogrodu.

chodzi o to, aby umieścić je w odpowiednich odstępach czasu, aby kitty miała trudności z odwróceniem się.

 • zrób kuwetę Na Zewnątrz

Zdobądź kuwetę, która jest atrakcyjna dla Twojego kota i trzymaj ją na zewnątrz, może to być piaskownica. Możesz umieścić kocimiętkę lub miętę wewnątrz, aby przyciągnąć kota i trzymać go z dala od ogrodu.

alternatywnie, kot catio może zrobić sztuczkę, ponieważ może to być jedno z jej ulubionych miejsc do odpoczynku i robienia toalety na zewnątrz.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.