we wcześniejszych dniach posiadanie 512 GB pamięci wewnętrznej wystarczyło do przechowywania dokumentów, muzyki, wideo itp. Jednak teraz nawet 2 TB pamięci wewnętrznej staje się niewystarczające dla niektórych osób, które pracują jak powiedzmy edytor wideo i muszą zapisać wszystkie pliki źródłowe.

jest też wielu miłośników filmu, którzy często zbierają wszystkie filmy, które obejrzeli. Dla nich 2TB nie jest ogromną przestrzenią do przechowywania plików. Jeśli jesteś jednym z nich i zainstalowałeś więcej niż jeden dysk twardy, oto prosta sztuczka, która pozwoli Ci połączyć dwa lub więcej dysków twardych w jeden na komputerze z systemem Windows.

połącz dwa dyski twarde w jeden

nie ma potrzeby używania oprogramowania innych firm do tego zadania, ponieważ wbudowane Zarządzanie dyskami działa dobrze w tym celu.

aby rozpocząć, upewnij się, że masz zainstalowane co najmniej trzy dyski twarde. Problem z tą sztuczką polega na tym, że nie można używać zainstalowanego systemu operacyjnego z dysków twardych. Ponadto nie można zainstalować żadnego systemu operacyjnego na tym połączonym dysku twardym.

aby rozpocząć, otwórz Zarządzanie dyskami na komputerze. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy na tym komputerze > wybierz Zarządzaj. Dlatego kliknij Zarządzanie dyskami z listy po lewej stronie. Możesz też nacisnąć Win + X i wybrać Zarządzanie dyskami z listy.

tutaj znajdziesz wszystkie dyski twarde zainstalowane na twoim komputerze. Bądź bardzo ostrożny, gdy robisz ten krok, ponieważ musisz usunąć cały wolumin (jeśli w ogóle) i utworzyć Nieprzydzieloną przestrzeń. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy oba dyski twarde i wybierz Usuń wolumin. Jeśli twój dysk twardy jest nowy i nie ma partycji, możesz pominąć ten krok.

po utworzeniu nieprzydzielonego miejsca kliknij prawym przyciskiem myszy dowolny z czystych dysków twardych i wybierz nowy wolumin.

połącz dwa dyski twarde w jeden

po kliknięciu przycisku Dalej powinieneś znaleźć takie okno-

połącz dwa dyski twarde w jeden w systemie Windows

tutaj musisz wybrać oba dyski twarde, z którymi chcesz połączyć. Pole po prawej stronie pokazuje już wybrany dysk twardy. Wybierz dysk twardy w polu po lewej stronie i kliknij przycisk Dodaj.

postępując zgodnie z opcjami ekranu, zobaczysz to:

połącz dwa dyski twarde w jeden w systemie Windows

tutaj musisz wybrać system plików, Rozmiar jednostki alokacji, etykietę woluminu lub nazwę partycji itp. Upewnij się, że zaznaczyłeś pole wykonaj szybki format. W przeciwnym razie sformatowanie połączonego dysku twardego zajmie dużo czasu.

wciśnij Next, a powinno pojawić się okno z ostrzeżeniem w ten sposób:

połącz dwa dyski twarde w jeden w systemie Windows

wyświetla komunikat-

wybrane operacje przekonwertują wybrane dyski podstawowe na dyski dynamiczne. Jeśli przekonwertujesz dysk(y) na dynamiczny, nie będziesz w stanie uruchomić zainstalowanych systemów operacyjnych z dowolnego woluminu na dysku(z wyjątkiem bieżącego woluminu rozruchowego).

musisz nacisnąć przycisk tak, aby kontynuować i zakończyć operację.

wadą tej sztuczki jest to, że nie można partycjonować połączonego dysku twardego. Gdy użyjesz tej metody, będzie połączona partycja dwóch dysków twardych.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.