Czy wiesz, co nigdy nie wyjdzie z mody? Ludzie coraz fryzury i wydatki na higieny osobistej i urody.

z tymi wszystkimi latami w zamknięciu, prawdopodobnie nawet Roszpunka potrzebowałaby dobrego spa do włosów i ostatecznego dnia samoobsługi.

2020 to była szalona jazda kolejką górską dla wszystkich rodzajów firm, w szczególności salonów. Ale przemysł wydaje się iść pod górę.

globalny rynek higieny osobistej ma wzrosnąć do $488.9 mld w 2025 r. Jest to wynikiem zmiany struktury działalności firm i wychodzenia z upadku Covid-19.

więc teraz może być dobry czas, aby kopać w branży przychodów 20 miliardów dolarów rocznie. Jeśli szukasz prostego przewodnika, jak otworzyć salon, trafiłeś we właściwe miejsce. Przygotowaliśmy krok po kroku listę kontrolną, aby pomóc ci wstać z nóg. Niezależnie od tego, czy chcesz otworzyć salon kosmetyczny, czy salon fryzjerski, ten blog ci pomoże!

wykonaj te 10 kroków, aby rozpocząć udany salon:

 1. zrozum rynek
 2. Określ swój model biznesowy
 3. Określ swoje cele
 4. Określ koszty uruchomienia salonu
 5. Znajdź sposób na sfinansowanie swojego biznesu
 6. Wybierz strategiczną lokalizację
 7. zdecyduj o wnętrzach i tematyce
 8. wynajmij swój zespół „a”
 9. zdobądź pierwszych klientów
 10. przyspiesz dzięki odpowiednim narzędziom do zarządzania salonem

zrozum rynek

testowanie wody przed rozpoczęciem działalności w salonie ma kluczowe znaczenie.

zrozumienie branży, konkurencji i klientów jest niezbędne do budowania udanego biznesu. Znalezienie tego, kim są twoi klienci i czego naprawdę chcą, pomoże Ci ulepszyć produkty i usługi, aby zaspokoić ich potrzeby.

Poznaj rynek od podszewki i zacznij mocno!! Oto kilka ważnych punktów, z którymi warto zacząć:

A. Określ swoją niszę:

może to wydawać się sprzeczne z intuicją, ale aby rozszerzyć zasięg firmy, musisz najpierw zawęzić koncentrację. Definiując niszę swojego salonu, zmniejszasz konkurencję, możesz kierować reklamy do konkretnych klientów i zwiększać widoczność.

jeśli zastanawiasz się, co oznacza nisza biznesowa. Oto jego prosta definicja.

to dziura na obecnym rynku, gdzie USP (unique selling proposition) firmy zostanie doceniona przez wybraną grupę klientów lub grupę docelową. Ta grupa docelowa może być taka, która jest obecnie niedoceniana i / lub ma duży potencjał rynkowy

-Charlene Walters (mentor biznesowy i brandingowy oraz autor Own your Other) do wiadomości biznesowych codziennie

teraz, gdy wiesz, co to oznacza, oto jak możesz znaleźć niszę dla swojego salonu:

 • Zidentyfikuj swoje zainteresowania i pasję
 • dowiedz się, jakie problemy możesz rozwiązać
 • zbadaj swoją konkurencję
 • sprawdź, czy w twojej niszy jest wystarczająco dużo rentowności
 • zastanów się, jak bardzo możesz wyróżnić się spośród innych

po podjęciu decyzji o swojej niszy, przejdź powyżej a poza tym, aby zapewnić najlepsze produkty i usługi wraz z doskonałym marketingiem, aby postawić się na szczycie gry.

B. wykonaj badania rynku:

badania rynku to ważny krok w rozpoczęciu każdej działalności. Pomaga dostrzec możliwości, obniżyć ryzyko biznesowe i wyprzedzić konkurentów.

na Facebooku i LinkedIn istnieje kilka aktywnych grup właścicieli/menedżerów salonu. Dołącz do nich i śledź regularnie rozmowy, które Twoim zdaniem są istotne dla Twojej firmy. Śledź wątki z punktami cenowymi, rodzajami usług, zatrudnianiem pracowników itp. Dowiesz się, co jest szumem w Twojej przestrzeni.

Poznaj najnowsze trendy (od ostatnich lat 2 do obecnych) w swojej branży i zaplanuj włączenie ich do swojej strategii marketingowej.

C. poznaj firmy w swojej przestrzeni:

czasami nauka z pierwszej ręki może być kosztowna, więc ucz się na błędach konkurencji i staraj się unikać typowych pułapek.

Szukaj o różnych średnich / małych salonach firm w Twojej okolicy. Spójrz na ich bazę klientów, dane demograficzne, które kierują, ich ceny i zastanów się, jak możesz to zrobić inaczej lub lepiej.

Weź udział w targach, targach fryzjerskich, salonach. Istnieje kilka małych i dużych targów, w których możesz wziąć udział, aby zdobyć wiedzę na temat swojej branży i trendów.

D. ustal swoją docelową bazę klientów:

Segmentuj klientów na podstawie danych demograficznych i rocznych dochodów i decyduj, jakiego rodzaju bazę klientów chcesz kierować. Zacznij od tworzenia person marketingowych, aby poznać bazę klientów, z którymi będziesz pracować, a następnie skieruj do nich swoje działania biznesowe i marketingowe.

twoja klientela może być klientami wysokobudżetowymi, wirusowymi klientami milenijnymi lub kilkoma innymi różnymi typami. Ważne jest, aby podejmować małe kroki i kierować reklamy do mniejszej grupy odbiorców, uzyskiwać informacje zwrotne, a następnie budować na nich dalej.

Określ swój model biznesowy

 człowiek patrzący na biznes plan

zdecyduj, którą z poniższych tras chcesz obrać przed rozpoczęciem działalności w salonie:

 • zakup franczyzy-zakup franczyzy znanej marki Salonowej, która ma udokumentowane osiągnięcia i lojalnych klientów.
 • Budowa salonu od podstaw-Kupno / Wynajem powierzchni do zbudowania własnej marki salonu od podstaw.
 • zakup salonu i jego modyfikacja – zakup istniejącego salonu w strategicznej lokalizacji, z planem pięter i infrastrukturą, którą lubisz, a następnie modyfikacja go zgodnie z Twoimi potrzebami/wymaganiami.

zapoznaj się z różnymi możliwościami rynkowymi w obszarze, w którym chcesz założyć swoją firmę, sprawdź, który model jest bardziej opłacalny, a ponadto pomyśl o swojej wizji firmy i o tym, jak postrzegasz ją w ciągu najbliższych 5-10 lat.

wyznacz swoje cele

weź długopis i papier i zacznij od razu!!

planowanie procesów i wyznaczanie celów może pomóc zwiększyć wydajność personelu, obniżyć koszty, przewidzieć i przygotować się na burzliwe dni oraz zwiększyć ogólną wydajność biznesową salonu.

Jak to zrobić?

Zaplanuj 2 rodzaje celów. Krótko-i długoterminowe. Użyj szablonu, aby ci to ułatwić.

A. cele krótkoterminowe:

są to cele, które chcesz osiągnąć w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Pomagają się skupić i nabrać rozpędu. Bądź realistą i spróbuj osiągnąć swój cel jeden dzień na raz. Zachowaj kamienie milowe i zbuduj mapę drogową.

oto kilka typowych pytań, które możesz sobie zadać, aby wyznaczyć cele krótkoterminowe podczas zakładania własnego salonu:

 • ile pieniędzy będę potrzebował, aby uruchomić mój salon?
 • planowanie finansów: Skąd mam wziąć te pieniądze?
 • jak zdecydować o lokalizacji do tego czasu w przyszłym miesiącu?
 • Jaka jest liczba pracowników, których chcę zatrudnić na początku?
 • jaki jest proces decydowania o niszy dla mojego salonu?
 • jak zdecydować o klimacie i wystroju, z którym ma rezonować mój salon?

B. Cele długoterminowe:

są to cele, które pozwalają spojrzeć na szerszy obraz i przedstawić wizję dla Twojego biznesu. Pomagają określić, gdzie chcesz zobaczyć swoją firmę w ciągu 3-5 lat.

cele długoterminowe ostatecznie określ swoje cele krótkoterminowe i pomóż utrzymać dzienny bilans prowadzący do wizji Twojej firmy.

oto kilka przykładów pytań, które możesz zadać, aby wyznaczyć długoterminowe cele dla Twojego salonu.

 • Czy mogę otworzyć salon w wielu lokalizacjach?
 • jak Mogę uzyskać dużą współpracę z marką?
 • jaka jest Mapa Drogowa, jak wyobrażam sobie mój biznes za 3-5 lat?

planowanie jest ważne. Bez wątpienia. Ale nie poślubiaj swojego planu. Daj sobie lunety, aby je przekręcić i trochę podkręcić, tu i tam.

prowadzenie firmy jest jak wychowanie dziecka. Będzie kilka rzeczy o rodzicielstwie, które zrozumiesz tylko wtedy, gdy zmieni Nastolatka. Daj sobie tę elastyczność 😉

Określ koszty rozruchu salonu

przed mapowaniem kont i uzyskaniem finansowania, musisz pomyśleć o tym, na co dokładnie potrzebujesz pieniędzy. Oto niektóre z typowych kosztów, o których należy pamiętać przy zakładaniu salonu:

 • licencje i zezwolenia: będziesz potrzebował licencji biznesowej i wszelkich zezwoleń wymaganych w Twojej okolicy. Jeśli planujesz sprzedawać produkty, będziesz również potrzebował zezwoleń sprzedawców.
  typowe zezwolenia i licencje, których będziesz potrzebował to:
  • Państwowa Kosmetologia lub Licencja kosmetyczki
  • Zezwolenie sprzedawcy detalicznego w salonie
  • licencja na prowadzenie działalności w salonie
  • federalny numer identyfikacyjny pracodawcy (EIN)
  • certyfikat obłożenia

 • Nieruchomości: możesz wynająć lub kupić to miejsce. Tak czy inaczej, powinieneś być w stanie sfinansować miesięczną dzierżawę/kredyt hipoteczny i depozyt zabezpieczający/ kwotę główną z góry.
  spójrz na typowe koszty nieruchomości dla każdej firmy w Twojej okolicy i zrób oszacowanie na tej podstawie.
  średnia wielkość salonu w USA to ok. Jeśli planujesz zakup powierzchni, koszt znacznie wzrośnie. Koszt nieruchomości będzie się różnić w zależności od stanu, z którego chcesz być oparty, miejscowości, na którą patrzysz i podstawowej struktury przestrzeni.
 • Payroll: zdecyduj o liczbie pracowników, których chcesz zatrudnić i zachowaj co najmniej 3 miesiące wynagrodzenia dla każdego pracownika. Zastanów się również, jaki model płac będziesz przestrzegać, czy będzie to wynagrodzenie godzinowe, wynagrodzenie podstawowe lub wynagrodzenie prowizyjne.
 • narzędzia/wyposażenie salonu: potrzebujesz określonego sprzętu, aby rozpocząć salon. Narzędzia takie jak suszarki do włosów, zlewy, krzesła itp. i wystarczyłby komputer lub dwa do zarządzania firmą. W zależności od skali i rodzaju prowadzonej działalności, podejmuj niezbędne decyzje. Koszty wyposażenia będą się różnić w zależności od rodzaju salonu, który chcesz otworzyć.
 • zapasy: przed otwarciem salonu będziesz musiał zaopatrzyć się w produkty kosmetyczne/fryzjerskie itp., a jeśli planujesz sprzedaż detaliczną, będziesz również musiał mieć zapasy gotowe do sprzedaży.
 • ubezpieczenia: Odłożyć kwotę na plan ubezpieczeniowy, aby legalnie pokryć swoją firmę.

Znajdź sposób na sfinansowanie swojego biznesu

spójrz na opcje, aby skutecznie finansować swoją działalność salonu. Najczęstsze sposoby finansowania działalności na małą skalę są następujące:

 1. pożyczki SBA: jest to długoterminowa, niskooprocentowana pożyczka dla małych firm, która jest częściowo gwarantowana przez rząd, w szczególności amerykańską Small Business Administration. Są one idealne dla małych firm, ale trzeba będzie silny wynik kredytowy, aby kwalifikować się do niego.
 1. Mikropożyczki: celem tych pożyczek jest rozpoczęcie działalności gospodarczej, która może obejmować nabywanie zapasów lub surowców, dokonywanie zaliczek na większe inwestycje i wiele innych zastosowań dla pieniędzy. Mikrokredyty zwykle mają krótsze stopy procentowe i warunki spłaty.
 1. finansowanie sprzętu: twój kredyt zostanie zweryfikowany wraz z aktywami i przepływami pieniężnymi w celu określenia rozsądnej kwoty pożyczki i stopy. Możesz również rozważyć pożyczki terminowe dla małych firm. Zwykle jest on dostarczany właścicielowi firmy, który potrzebuje gotówki z góry na określone zadanie, takie jak wynajem lub zakup sprzętu.

 1. Wypróbuj Crowdfunding: witryny crowdfundingowe, takie jak Kickstarter lub GoFundMe, mogą być skutecznym sposobem na sfinansowanie super kreatywnego projektu lub firmy. Jeśli odkryłeś czynnik wyróżniający Twoją firmę, finansowanie społecznościowe może być najlepszym sposobem na sfinansowanie siebie. Będziesz musiał ustawić określoną kwotę na pewien okres czasu, powiedzmy, $15,000 w ciągu 30 dni, a przyjaciele, rodzina lub obcy, którzy uważają twój pomysł za interesujący, mogą zastawić pieniądze.
 1. przyciągnij Anioła inwestora: miej plan gry, zanim w ogóle pomyślisz o pójściu do Anioła inwestora. Wyjaśnij, co chcesz im dać w zamian i miej dla nich jasną strategię wyjścia.

Wybierz lokalizację strategiczną

możesz zrobić wszystko dobrze w swojej firmie, ale jeśli nie masz strategicznej lokalizacji dla swojego salonu, wszystkie twoje wysiłki mogą pójść na marne.

niektóre z czynników, o których należy pamiętać przy podejmowaniu decyzji o lokalizacji do otwarcia salonu.

 • czy są jakieś szczególne koszty lub podatki w okolicy?
 • czy umowa najmu jest konkurencyjna?
 • Jaka jest lokalna Demografia? Jaki jest średni dochód do dyspozycji ludzi w okolicy?
 • czy otoczenie jest zsynchronizowane z Twoim motywem biznesowym i wizją?
 • czy wspólnota jest sezonowa w okolicy czy stabilna przez cały rok?
 • czy okolica jest bezpieczna i oświetlona w nocy?
 • jak widoczny będzie twój salon?
 • czy dojazdy tam i z powrotem będą łatwe?
 • czy w okolicy jest odpowiednie miejsce parkingowe?
 • czy jest to nieprzetworzona przestrzeń wymagająca instalacji elektrycznych?

zdecyduj się na wnętrza i temat

Salon w języku francuskim oznacza „Salon”. Podczas konfigurowania salonu miej na uwadze wygodny klimat salonu.

pracuj nad tym, aby Twoja przestrzeń wyglądała mniej industrialnie, a bardziej przytulnie i przytulnie.

najlepsze sposoby to:

 • Budżetowanie dla projektanta:” praca z projektantem lub planistą przestrzeni zapewnia maksymalizację potencjału przychodów dla przestrzeni ” – powiedziała Miriam Deckert, dyrektor marketingu w SalonSmart. Sprawią, że Twój salon będzie wyglądał atrakcyjnie i będzie funkcjonalny. Postaraj się uzyskać najlepszy plan piętra dla przestrzeni, którą masz, nie sprawiając, że wygląda niezdarnie. Nie zapomnij, aby bezpieczeństwo, higiena i komfort klienta były priorytetem.
 • decydując się na temat i paletę kolorów dla Twojego salonu: włączenie najnowszych trendów, takich jak posiadanie przestrzeni wewnątrz i na zewnątrz, może mieć duży wpływ wizualny na Twoich klientów. Zapoznaj się z Pinterestem, aby poznać różne rodzaje pomysłów na wystrój salonu.
  zdecyduj się na odcienie kolorów, na przykład ustawiając ton na białe i różowe pastelowe kolory, do których Twoi klienci mogą Cię odnieść. Zrozumienie psychologii koloru może pomóc ci w dostrojeniu klimatu Twojego salonu.
  nie trzymaj się jednego trendu, który nieuchronnie odejdzie w czasie. Futureproof swoje włosy lub salon kosmetyczny za pomocą klasycznych dekorów, które nigdy nie wyjść z stylu, takich jak:
  • nowoczesne wzory abstrakcyjne
  • ładne kwiatki
  • Eco elegant
  • Klasyczne

Classic salon decor

aby zbudować silną markę salonu i wyprzedzić konkurencję, sprawdź nasz najnowszy blog, który opowiada o strategii marki salonu!

Zatrudnij swój zespół „A”

rekrutacja do salonu może być trudna, ponieważ szukasz odpowiedniego kandydata, który spełni wszystkie twoje wymagania wstępne, ma niezwykłe umiejętności budowania relacji i podnoszący na duchu charakter. Wybór odpowiedniego personelu jest prawdopodobnie najważniejszym krokiem w skutecznym prowadzeniu salonu. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać.

 • Publikuj oferty pracy na swojej stronie internetowej oraz w serwisach społecznościowych. Upewnij się, że opis stanowiska jest zgodny z tym, czego szukasz. Jeśli Twoje ogłoszenie jest precyzyjne i jasne, będziesz mógł zatrudnić odpowiednie talenty. Skontaktuj się z lokalnymi szkołami kosmetologii dla Świeżaków, Zarejestruj się jako pracodawca na stronach zatrudniających takich jak Craigslist, Indeed itp.
  pracowników, których powinieneś szukać to:
  • kierownik salonu
  • styliści
  • asystenci
 • poproś o skierowanie. Możesz rozpowszechniać informację, że zatrudniasz wśród grup społecznych lub osób, które znasz w tym zawodzie. Skierowania to świetny sposób na skuteczne sprawdzenie przeszłości i wspieranie lojalności. Jeśli ktoś, kto dobrze zna Twoją firmę i kulturę, ma na myśli dopasowanie, jest bardziej skłonny odnosić się do idealnego dopasowania do pracy.
 • przeprowadzaj wywiady. Więcej niż tylko patrząc na CV, poznaj osobę, którą uważasz, że może być dobre dopasowanie. Zadawaj im pytania sytuacyjne i zauważaj, jak na nie reagują.
  doświadczona osoba jest zawsze dobra do każdej pracy, ale to nie znaczy, że powinieneś mieć zawiązane oczy na kogoś, kto dopiero zaczyna. Jeśli mogą udowodnić, że są pracowici, pasjonaci i mają udokumentowane szybkie podnoszenie umiejętności, zdecydowanie możesz rozważyć ich zatrudnienie.
 • Zainwestuj w ich szkolenia:
  Ustaw budżet na kursy szkoleniowe i wymagany sprzęt.

szkolić ludzi na tyle dobrze, aby mogli odejść, traktować ich na tyle dobrze, aby nie chcieli

– Richard Branson, przedsiębiorca i szef Virgin Group, Ltd.

Zdobądź początkowych klientów

pozyskiwanie początkowych klientów jest niezbędne dla każdej firmy. Jeśli twoi początkowi klienci są zadowoleni z Twoich usług, będzie to naprawdę Efekt domina od tego momentu.

oto kilka sposobów na pozyskanie pierwszych klientów:

 • Umieść swoją firmę w Google Moja Firma i utrzymuj swój profil wypełniony i aktualizowany. W ten sposób pojawiasz się na liście map w lokalnych wyszukiwaniach Google, takich jak „salony fryzjerskie w pobliżu mnie”, „Salony piękności na Brooklynie”. Dodaj informacje o swojej firmie, stronę internetową, logo, wiele zdjęć i poprawne godziny, aby klienci mogli dotrzeć do ciebie.

 • Dodaj swoją firmę do rezerwacji w Google, aby uzyskać bezpośrednie rezerwacje za pomocą przycisku „Zarezerwuj teraz” z listy Google Moja Firma.
 • Wymień swoją firmę w innych katalogach internetowych, takich jak Google Places, Who do you, Best salon guide itp. Zwiększy to widoczność w odpowiednich sektorach.
 • stwórz stronę internetową dla swojej firmy i opublikuj ją na różnych forach społecznościowych. Zbuduj silną i angażującą witrynę za pomocą różnych kreatorów witryn, takich jak Squarespace, Wix itp.
 • załóż konta w mediach społecznościowych i Publikuj na nich regularnie. Promuj swoje uchwyty w różnych grupach i zachęcaj ludzi do naśladowania. Przeczytaj więcej o tym, jak sprawić, by Twoje media społecznościowe były bardziej atrakcyjne.
 • dostać się do poziomu ziemi i wysyłać e-maile i plakaty firmowe / karty do potencjalnych klientów. Poproś znajomych o rozpowszechnienie informacji w mediach społecznościowych. Początkowo po prostu spróbuj uzyskać przyzwoity footfall w salonie. Reszta będzie śledzić różne strategie marketingowe i skierowania.

jeśli chcesz wiedzieć o pomysłach marketingowych salonu, sprawdź nasz nadchodzący blog. Po prostu zostaw swój adres e-mail poniżej, a my wyślemy go bezpośrednio na Twoją skrzynkę odbiorczą 🙂

pomysły marketingowe salonu, które pomogą Ci zdobyć więcej klientów!

cenne informacje z wiarygodnych źródeł dostarczane prosto na Twoją skrzynkę odbiorczą!

obiecujemy nigdy nie spamować 🙂

pomyślnie subskrybujesz!

Przyspiesz dzięki odpowiednim narzędziom do zarządzania salonem

gdy już masz swoich pierwszych klientów, powiedzmy 30-40 klientów po otwarciu salonu, powinieneś przejść pełną prędkość do przodu, złapać impet i zoptymalizować swój biznes.

istnieją różne narzędzia/oprogramowanie online, które pomogą Ci zarządzać codziennymi czynnościami i sprawnie prowadzić działalność salonu.

ale wcześniej wiesz do jakich zadań będziesz potrzebował tych narzędzi?

oto kilka najważniejszych:

 • Zacznij umawiać spotkania online: nie tylko zaoszczędzisz czas i zasoby, ponieważ musisz odbierać i oddzwaniać, ale to jest to, czego chcą wszyscy klienci. Chcą być w stanie zarezerwować swoje spotkania o każdej porze dnia na ich łatwość i mieć całkowitą kontrolę nad tym, które usługi i personel wybierają.
 • utrzymanie bazy danych klientów: Obejmowałoby to ich ogólne informacje, takie jak imię i nazwisko, numer telefonu, adres e-mail itp. Jeśli są stałym klientem, zachowaj swój wybór usług i pracowników, z którymi chcą się skonsultować. Można to zrobić w prostym arkuszu kalkulacyjnym excel, ale na dłuższą metę, oprogramowanie do jego utrzymania byłoby bardziej korzystne.
 • Zachowaj działającą usługę e-mail: regularnie dostarczaj swoim klientom zarówno promocyjne, jak i niepromocyjne informacje, aby utrzymać ich zaangażowanie w twoją firmę. Ale pamiętaj, aby nigdy ich nie spamować. Wysyłaj materiały, które potencjalnie mogą zarobić na poleconych i dobrych ocenach. Użyj listy e-mail Klienta do najlepszych możliwości.
 • Zoptymalizuj swoje cyfrowe procesy płatności: Osiągnij maksimum bez użycia papieru i przyjmuj płatności online za pośrednictwem Stripe, PayPal, Square itp. i śledzić każdą transakcję.

chociaż do każdego z powyższych zadań można indywidualnie używać innego oprogramowania lub narzędzi, które obejmują zarządzanie salonem, po co tyle kłopotów? Możesz mieć jedno niedrogie oprogramowanie salonu, które bezproblemowo pasuje do Twojej firmy jak rękawica. I Appointty sprawdza wszystkie pola.

Appointy zapewnia kompleksowe oprogramowanie do planowania salonów, które pomoże rozwijać i zarządzać Twoją firmą. Uzyskaj kalendarz spotkań, mobilną aplikację do planowania, automatyzację rezerwacji, przypomnienia o spotkaniach, zarządzanie personelem, zarządzanie klientami, płatności online, raportowanie i analiza-wszystko w jednym oprogramowaniu.

ciesząc się zaufaniem ponad 16 000 profesjonalistów salonowych na całym świecie, Appointy jest naprawdę kompleksowym rozwiązaniem dla właścicieli salonów, którzy chcą zaoszczędzić czas i pieniądze.

ostatnie myśli

jeśli śniłeś, możesz to zrobić. Dzięki strategicznemu planowaniu i całej ciężkiej pracy, otwarcie salonu i prowadzenie go byłoby całkowicie tego warte!! Mamy nadzieję, że te podstawowe wskazówki ci pomogły!

go get ’ em!!

oto ciasteczko za pozostanie do końca tego bloga.

o Appointy
w Appointy pomagamy właścicielom firm rozwijać się i prowadzić ich firmy za pomocą naszego oprogramowania do planowania online. Ten blog był częścią naszej kategorii „Zarządzaj swoją firmą”, w której zapewniamy porady ekspertów, zasoby lub po prostu rozmawiamy o wyzwaniach, przed którymi codziennie stoją małe i średnie firmy.
jeśli masz jakieś przemyślenia na tym blogu lub chciałbyś porozmawiać o swoich zmaganiach i osiągnięciach biznesowych, daj nam znać w komentarzach poniżej.
we love a good talk!

FacebookTwitter LinkedIn WhatsApp

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.