chcesz rozpocząć wędrówki długodystansowe, ale nie wiesz, jak nosić wodę podczas wędrówek?

pomysł z plecakiem brzmi uroczo, wędrując po naturze z tylko znoszonym szlakiem, który cię poprowadzi. Ale kiedy nie wiesz, jak zadbać o podstawową potrzebę, taką jak woda, pomysł staje się niebezpieczny. Jak powinieneś nosić najbardziej podstawową rzecz, której potrzebujesz, aby przetrwać?

Pakowanie i planowanie wody na dalekie wędrówki nie musi być przerażające ani przytłaczające. Dzięki odrobinie nauki możemy nauczyć cię najważniejszych rzeczy, które musisz wiedzieć o noszeniu wody na wędrówce. Jeśli się spieszysz, krótka odpowiedź brzmi:

najlepszym sposobem na noszenie wody podczas wędrówek jest użycie składanej torby typu pęcherzowego ze względu na ich elastyczność, niską wagę i niską objętość, gdy jest pusta. Zbieraj świeżą wodę z płynących, czystych kursów i używaj tabletek sterylizujących, aby bezpiecznie pić.

jeśli wolisz trochę więcej szczegółów za tą odpowiedzią, Czytaj dalej…

podstawy nawodnienia

osoba może wytrzymać kilka tygodni lub dłużej bez jedzenia, ale czy wiesz, jak długo wytrzymasz bez wody? Odpowiedź znajduje się w „regule of 3′

  • 3 tygodnie bez jedzenia
  • 3 dni bez wody
  • 3 minuty bez tlenu

dlatego tak ważne jest, aby mieć wodę i pozostać nawodnionym podczas wędrówek. Większość organów ochrony zdrowia zgadza się, że ludzie muszą spożywać co najmniej dwa litry wody dziennie, nawet w normalnych warunkach siedząc w kabinie przy komputerze.

jednak, Wrzuć wędrówki do mieszanki, szczególnie w gorących warunkach, na wzgórzach lub z ciężkimi plecakami, a cały ten wysiłek fizyczny oznacza, że będziesz się więcej pocić, więcej metabolizować (co zużywa wodę) i musisz wziąć znacznie więcej niż podstawowe dwa litry.

niektórzy eksperci sugerują, że powinieneś spożywać litr co godzinę w upalną lub wilgotną pogodę.

i to wszystko w porządku, tyle że woda jest nieporęczna, ciężka i często niebezpieczna do picia, jeśli jest zbierana na szlaku, a nie w kuchni.

woda waży nieco ponad dwa funty na litr. Noszenie wystarczającej ilości na 8 godzin trudnego trekkingu może oznaczać miejsce na 16 funtów wody. Należy wziąć pod uwagę, że można rozsądnie wędrować z opakowaniem nieprzekraczającym 20% masy ciała. Jeśli ważysz od 150 do 200 funtów, Twoja paczka powinna mieścić się w przedziale od 30 do 40 funtów, co oznacza, że nie masz miejsca na 16 funtów wody!

więc, jeśli nie możesz zabrać wszystkiego ze sobą, jak upewnić się, że masz wystarczająco dużo wody, aby zachować zdrowe nawodnienie na szlaku? Cóż, to jest to, co przyjrzymy się dalej.

jak zapakować wodę do plecaka

kiedy pakujesz wodę, istnieją trzy główne sposoby jej przenoszenia. Jednym ze sposobów jest użycie twardych butelek z wodą. Są one zazwyczaj najłatwiejsze do napełnienia i najtrwalsze. Jednak dodają dużo więcej wagi i zajmują dużo miejsca w paczce, nawet gdy są puste.

pęcherze wodne to kolejny sposób na zapakowanie wody ze sobą. Pęcherze wodne zwykle siedzą wewnątrz plecaka z małą rurką do picia biegnącą od wewnątrz opakowania, przez ramię (przymocowane do paska na ramię) i z końcówką do picia obciętą w zasięgu ust, dzięki czemu możesz pić w ruchu bez konieczności zatrzymywania się, zdejmować opakowanie i root wokół butelki.

pęcherze wodne są dobrym wyborem, jeśli masz problemy z pamiętaniem o piciu wody lub piciu wody zamiast jej popijania. Jednak pęcherze wodne nie są najłatwiejsze do napełnienia, a ponieważ nie widać, ile wody pozostało, stanowią ryzyko wyschnięcia, gdy nie znajdziesz się w pobliżu punktu napełniania.

Składane butelki na wodę są dobrą alternatywą między tymi dwoma. Mogą się zapadać i ważyć niewiele jak pęcherze wodne, ale napełniać łatwiej jak twarde butelki z wodą. Jednym z problemów z nimi jest to, że nie są tak trwałe jak twarde butelki z wodą i mogą wymagać częstszej wymiany.

niezależnie od tego, jaki system przenoszenia wody wybierzesz, drugim ważnym miejscem do pakowania wody jest twoje ciało! Powinieneś pić około litra wody za każdym razem, gdy zatrzymujesz się przy źródle wody i przed rozpoczęciem wędrówki na cały dzień.

picie przed wysiłkiem w ten sposób nazywa się pre-nawilżaniem. Pre-nawilżanie pozwala organizmowi wyprzedzić swoje zapotrzebowanie na płyny, zanim zaczniesz zużywać wodę. Pamiętaj, że picie wody przed wyjazdem nie pomaga, po prostu powoduje, że płyn szybciej opuszcza Twój system, więc częściej trzymaj się małych ilości.

jak zbierać wodę z rzek i strumieni

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.