jestem pewien, że zgodzisz się ze mną, gdy powiem:

przedsiębiorcy i wizjonerzy biznesowi mają zazwyczaj niesamowite pomysły na potencjalnie najlepiej sprzedające się książki… ale większość tych spostrzeżeń nie trafia na półki księgarni.

więc dlaczego?

i co możesz zrobić, aby twój pomysł na książkę spełnił się?

oto umowa:

najczęstszym powodem, dla którego te spostrzeżenia nie trafiają do księgarni i platform internetowych, jest to, że większość pisarzy nie ma wiedzy branżowej o tym, jak przejść od procesu myślowego, do pisania książki, do pisania propozycji książki, a na koniec do zabezpieczenia transakcji wydawniczej.

ale to nic, bo tej wiedzy można się nauczyć… a ten artykuł pomoże Ci rozpocząć drogę do zostania autorem na właściwej stopie.

Zostań autorem bestsellerów
Zaplanuj i napisz książkę w 90 dni lub mniej

powinieneś wiedzieć:

niezależnie od tego, czy posiadasz rzadką wiedzę i doświadczenie na temat inżynierii, czy masz pomysł na napisanie samopomocy, pierwszą rzeczą, której potrzebujesz, jest bardzo szczegółowa propozycja książki.

być może najlepszym sposobem na pomoc sobie jest wykorzystanie szablonu propozycji książki, który określa podstawową strukturę i pozwala skupić się na przyciągnięciu uwagi agenta, redaktora lub wydawcy. W rzeczywistości, jeśli chcesz opublikować książkę, jest to najlepsze rozwiązanie.

co to jest propozycja książki czy zabieg?

praktyczna propozycja książki lub traktowanie, jak nazywają to znawcy branży, przekonuje potencjalnych wydawców, że twój projekt ma wartość rynkową. Zasadniczo argumentujesz, dlaczego twój produkt klasy nonfiction jest towarem zbywalnym dla wydawnictwa, na który może wydawać zasoby i uzyskać silny zwrot z inwestycji.

ważne jest, aby pamiętać, że wydawcy komercyjni nie tylko kochają książki, ale także mają za zadanie zarabiać. Dzięki tej zasadzie biznesowej celem będzie zachęcenie wydawcy lub agenta literackiego, aby zajął się Twoim projektem i zabezpieczył umowę, która zapłaci ci za napisanie książki.

obszerna propozycja książkowa zajmuje zwykle kilka tygodni, a większość liczy 10-25 stron dwudzielnego tekstu. Środek ten zasadniczo nie obejmuje żadnych przykładowych rozdziałów, które w wielu przypadkach mogą rozszerzyć zakres wniosku do 50 stron.

po raz pierwszy pisarze Zwykle uzupełniają swój rękopis, a następnie wracają, aby opracować profesjonalną propozycję książki. Przyjęcie tego podejścia może okazać się korzystne dla pisarzy, którzy jeszcze nie ugruntowali reputacji w branży.

ukończony szkic rękopisu daje agentom i redaktorom poczucie bezpieczeństwa, że możesz doprowadzić projekt do końca i bezproblemowo przejść przez proces edycji.

co jest w propozycji Książki?

tak jak masz nadzieję na uzyskanie miliona dolarów transakcji książki, agenci i wydawcy trzymają kciuki, że następna propozycja książki, którą recenzują, będzie również lukratywnym strumieniem przychodów. Dlatego propozycje książkowe niekoniecznie są dyskusją na temat poruszany w dziele literatury faktu. Chodzi im raczej o sprzedaż książki.

opisywanie tematu projektu jest powszechnie uważane za najbardziej znaczący błąd, jaki może popełnić nowy autor. Propozycje książkowe pisane z perspektywy autora można uznać za projekty pet. Choć szlachetne, takie propozycje książkowe mogą być traktowane jako amatorska praca miłości.

propozycja książki na najwyższym poziomie odchodzi od punktu widzenia pisarza i stanowi dogłębną dyskusję na temat tego, dlaczego czytelnicy kupują książkę. Niektórzy znawcy branży określają to jako „oświadczenie o potrzebie” lub „dowód potrzeby”, że istnieje niewykorzystana nisza lub silny popyt na tego typu książki. Dlatego Twoja propozycja książki powinna przekazywać krytyczne informacje, które określają, w jaki sposób skorzystałaby na życiu czytelników, niekoniecznie dlatego, że jest ekscytująca.

dzięki swojej propozycji książkowej sprzedasz pomysł, aby cieszyć się unikalną wiedzą na temat danej dziedziny lub tematu, która okaże się cenna dla codziennych ludzi. Przekonujesz profesjonalnego wydawcę książek, że twoja koncepcja i słowa są na tyle cenne,że ludzie przesuwają kartę kredytową w wysokości 20 lub więcej.

być może odpowiedzi na te kluczowe pytanie pomogą ci sformułować plan połączenia z agentem lub edytorem.

 • która płeć najbardziej skorzystałaby z książki?
 • jaki jest docelowy przedział wiekowy?
 • czy czytelnicy na ogół mieszkaliby na terenach miejskich, podmiejskich czy wiejskich?
 • gdzie można umieścić pracę w punkcie sprzedaży detalicznej?
 • solidna propozycja książki skutecznie odpowiada na te i inne istotne pytania.

propozycja Książki przykładowa

Księgarnie nie są szczególnie zainteresowane tym, jak dobrze można stworzyć prozę w propozycji. Chcą jasno określonych, bardzo szczegółowych pomysłów, które są przekazywane w sposób, który przeciętny człowiek może zrozumieć. Chcą wiedzieć, dlaczego jesteś ekspertem i towarem bardziej zbywalnym niż inni w tej dziedzinie.

chcą wiedzieć, że twoje badania są dokładne i dokładne i chcą wiedzieć, że możesz zrealizować płatny projekt.

potraktuj ten przykładowy zarys jako wskazówkę do stworzenia przekonującej propozycji książki, która może zmienić decydentów branżowych wybierających Twój projekt nad innymi. Rozważ wykorzystanie następujących nagłówków w szablonie propozycji książki.

opis propozycji Książki

zacznij od opisania w mniej niż 500 słowach istoty Twojej książki. Ten punktowy przegląd może być podobny do opisu, który można znaleźć na tylnej okładce bestsellera New York Timesa.

Grupa docelowa

dostarcz oparte na faktach dane o głównej publiczności, jej wielkości i odległych demografiach, które mogą kupić książkę. Używając konkretnych liczb, a nie szerokich uogólnień.

informacje biograficzne o autorze

dzieła literatury faktu często opierają się na doświadczeniu i Wiedzy, aby można je było uznać za RYNKOWE. Przedstaw swoją sprawę, dlaczego posiadasz poświadczenia, aby uzasadnić zakup książki przez konsumenta.

Strona tytułowa

ten podstawowy element powinien zawierać roboczy tytuł książki i podtytuł, a także wiersz, który stwierdza: „A Proposal by …” oraz Twoje imię i nazwisko oraz innych autorów lub współpracowników.

proponowany spis treści

spis treści powinien zawierać nazwy rozdziałów lub sekcji. Jeśli wypełniłeś manuskrypt, Dołącz numery stron. Daje to profesjonalistom poczucie liczby stron.

proponowany rozdział przedstawia

w mniej niż trzech zdaniach, rozbij poszczególne rozdziały i wypunktuj ich wartość czytelnika.

potencjalne poparcie

kiedy inni specjaliści z branży popierają dzieło klasy literatury, daje to wydawnictwom zbywalny zasób. Dostarczenie takich referencji może mieć znaczący wpływ na postęp firmy w realizacji projektu.

godne uwagi Cytaty

rozważ dostarczenie motywacyjnych cytatów od liderów branży w branży książki. Może to dodać poczucia inspiracji, że decydent może przyciągnąć do.

szablon propozycji Książki

może wydawać się to prawie sprzeczne z intuicją dla słowników, ale wykorzystanie znormalizowanego szablonu propozycji książki zwiększa prawdopodobieństwo, że twój projekt zostanie odebrany. Pisanie dzieła literatury faktu wydaje się być kreatywnym końcem procesu sprzedaży książek. Front end łączy się z profesjonalistą.

szablony mają tendencję do udoskonalania i usprawniania informacji, które redaktorzy, wydawcy i agenci są najbardziej zainteresowani wiedzą. Pomagają również twórcom upstart uniknąć niektórych z tych typowych błędów.

 • brak wyraźnego określenia rynku lub potrzeby.
 • zidentyfikowano rynek jako mały lub zbyt niszowy dla rentowności.
 • proponowana książka jest zbyt ogólna lub szeroka.
 • proponowana książka nie jest wyjątkowa na rynku.
 • brak określonej wiedzy fachowej lub poparcia.
 • projekt nie łączy się z potrzebami czytelników.
 • we wniosku brakuje jasności.

szablon propozycji książki pozwala autorom perspektywy podzielić konkretne elementy, które redaktorzy, wydawcy i agenci wymagają, aby wyglądać korzystnie na projekcie. Nie ma wątpliwości, że masz kreatywny sposób podejścia do tematu, który może zmienić życie ludzi. Jednak te informacje i twoje umiejętności pisania są oddzielnymi i odrębnymi kwestiami od dostania się do drzwi frontowych.

Jak złożyć książkę wydawcy?

zdecydowana większość opublikowanych książek nie będzie recenzowana przez redaktorów za pośrednictwem niechcianych kanałów. Wydawnictwa współpracują ze sprawdzonymi agentami literackimi, którzy pomagają im oddzielić ziarno od plew.

niekoniecznie jest tak, że rękopis jest dobry lub zły. Wydawcy mają tendencję do pracy na rynkach niszowych lub mają skrzydła biznesu, aby zajmować się konkretnymi tematami. Ci ludzie polegają na agentach.

kolejną ważną kwestią jest to, że wydawcy mają tendencję do sięgania po przedstawicieli branży i powiadamiania ich o poszukiwaniu książek na popularne tematy. Przesyłanie niechcianych rękopisów i propozycji książek jest często odrzucane z ręki, ponieważ proces ten przytłoczyłby redaktorów. Dlatego konieczna jest współpraca z agentem literackim.

jak znaleźć agenta literackiego?

po raz pierwszy pisarze będą musieli wykonać znaczną pracę, aby zabezpieczyć agenta literackiego. Obejmie to badanie specjalistów z branży, którzy pomogli innym w niszowej dziedzinie wprowadzić książki na rynek. Wiele z tych informacji jest online, a Ty będziesz miał za zadanie połączyć kropki między konkretnymi agentami i publikowanymi dziełami.

nie zdziw się, że setki agentów obsługują podobne materiały. Weź te nazwy i luźno uszereguj je zgodnie z cechami twojego projektu. Wydrukuj papierowe kopie wypełnionej propozycji książki i wyślij kopię pocztą do pięciu wybranych agentów na partię.

wyślij również wersję elektroniczną z listem motywacyjnym, który wspomina, że papier jest w poczcie. Odczekaj rozsądną ilość czasu przed podjęciem działań następczych.

jeśli klikniesz z agentem najwyższej klasy, przejdź do nawiązania profesjonalnej relacji I WYNEGOCJUJ umowę, która działa dla obu stron. Jeśli zostaniesz odrzucony, zawsze zachowuj się jak wytrawny profesjonalista. To mniejszy Klub, niż można się było spodziewać.

po prostu rozważ wszelkie opinie i wprowadź niezbędne zmiany w swoim podejściu. Następnie wyślij kolejną partię. Twoja propozycja książki będzie prawdopodobnie kluczowym czynnikiem skutecznie łączącym się z agentem literackim i zabezpieczającym lukratywną ofertę książek.

co cię powstrzymuje przed wydaniem książki? Dołącz do mojego webinarium i zostań autorem bestsellerów w mniej niż 90 dni!

Jak napisać książkę: 11 kroków, które musisz wiedzieć, aby zostać bestsellerem

Jak napisać tytuł książki ludzie pokochają

20 wskazówek, jak pokonać blok pisarza

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.