istnieje kilka różnych sposobów podłączenia konsoli PS3 do laptopa. Jeśli chcesz udostępnić swoje Filmy, zdjęcia, muzykę lub inne pliki, możesz wybrać różne trasy. Omówię te, które działały dla mnie bezbłędnie w przeszłości. Możesz również podłączyć kontroler i skonfigurować komputer jako serwer multimediów dla konsoli do gier, które zostały szczegółowo omówione poniżej.

podłącz PS3 do laptopa przez WiFi/WLAN

podłącz PS3 do laptopa przez WiFi/WLAN

Zwykle nowsze modele PlayStation 3 mają sposób na połączenie się z Wi-Fi. Jeśli tak nie jest, wyjaśnię również, w jaki sposób można podłączyć PS3 do komputera i użyć do tego połączenia LAN. Mamy również nowy artykuł, który wyjaśnia, jak grać w ps4 na laptopie.

przejdź do ustawień w menu PS3 i przewiń w dół do ustawień sieciowych. Przejdź do ustawień połączenia internetowego i wybierz Router Bezprzewodowy z listy dostępnych połączeń. Jeśli połączenie nie dochodzi do skutku, możesz również przeskanować istniejące sieci lub ręcznie wprowadzić identyfikator SSID (identyfikator zestawu usług) routera (dowiedz się o identyfikatorze SSID – tak to działa). Wybierz odpowiednie szyfrowanie i wprowadź klucz.

jeśli router jest bezpieczny, musisz wprowadzić hasło. Twoje połączenie internetowe na liście ustawień sieci będzie miało napis „włączone” po nawiązaniu połączenia. Otrzymasz adres IP, ustawienia DNS i wartość MTU automatycznie. Ten krok eliminuje nazwy hostów DHCP i serwery proxy i aktywuje UPnP (Universal Plug and Play). Pamiętaj, że Twoja historia przeglądania będzie przechowywana na Twoim routerze. Jeśli jest to problem dla ciebie, to mamy przewodnik, Jak wyświetlić historię routera wifi (i usunąć go!).

podłącz PS3 do laptopa za pośrednictwem SIECI LAN

upewnij się, że komputer i PlayStation 3 są podłączone do routera za pomocą kabla Ethernet. Jeśli jest to nowszy router, powinien automatycznie rozpoznać PS3 za pomocą DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol), dodać go do sieci i przypisać adres IP. Jeśli nie nastąpi to automatycznie, Użyj kreatora sieci, aby znaleźć nowe urządzenia i dodać PS3.

podłącz kontroler PS3 do Laptopa

podłącz kontroler PS3 do Laptopa

jeśli masz kontroler PS3 i chcesz grać w gry na komputerze, nie musisz kupować żadnych dodatkowych akcesoriów. Możesz łatwo używać kontrolera PS3 do gier na komputerze PC. Wszystko, co jest potrzebne, to dodatkowe oprogramowanie (sterownik ScpToolkit), które sprawia, że kontroler jest kompatybilny z Twoim Windows, port USB i kabel USB, który przechodzi do kontrolera na jednym końcu, a laptopa na drugim.

najpierw odłącz kontroler PS3 od PlayStation i włącz go, naciskając przycisk PS na środku. Podłącz kabel USB, ponieważ kontroler nie jest obsługiwany automatycznie, System Windows nie pobierze sterowników samodzielnie, będziesz musiał zainstalować je ręcznie. Otwórz stronę ScpToolkit, aby zainstalować narzędzie za darmo. Po zakończeniu instalacji uruchom program „ScpToolkit Driver Installer”. Zaznacz pole wyboru „Wybierz kontroler DualShock 3 do instalacji”. Możesz odznaczyć opcję „Zainstaluj kontroler DualShock 4”, jeśli nie chcesz również instalować kontrolera PS4. Aktywuj „kontroler bezprzewodowy” i na koniec kliknij „Zainstaluj” w prawym dolnym rogu.

proszę bardzo! Teraz twój kontroler będzie działał również na twoim komputerze.

Skonfiguruj swój Laptop jako serwer multimediów dla PS3

aby komputer mógł służyć jako serwer multimediów dla PlayStation 3, będziesz potrzebować najnowszego Windows Media Player na komputerze. PlayStation musi być włączone i połączone z siecią.

zaznaczona w menu opcja” strumieniowanie ” włącz strumieniowanie multimediów, kliknij zaznaczenie obok opcji Zezwalaj urządzeniom na automatyczne odtwarzanie multimediów. Teraz przełącz się na PlayStation 3, w obszarze Ustawienia przejdź do ustawień sieciowych i zezwól na połączenie z serwerem multimediów. Pod poszczególnymi ofertami mediów zdjęcia, wideo i muzyka kliknij Szukaj media server. Pliki muszą znajdować się na twoim komputerze w odpowiednich bibliotekach.

teraz możesz przesyłać strumieniowo dane z odtwarzacza multimedialnego do PS3, gdy komputer jest uruchomiony. Nie wszystkie formaty są dostępne, więc być może będziesz musiał wykonać kilka konwersji.

poprawnie Skonfiguruj PS3

oprócz prawidłowego połączenia, powinieneś również wziąć pod uwagę pozycję PS3. Na przykład szczególnie ważne jest, aby wokół PS3 było trochę wolnego miejsca, aby konsola mogła być odpowiednio wentylowana i nie nagrzewała się zbytnio. Ponadto nie należy go przechylać ani przesuwać podczas pracy, aby Twoje gry mogły działać poprawnie.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.