w oparciu o funkcjonalność, okapy serii można ogólnie podzielić na okapy kanałowe i kanałowe. Główna różnica między tymi dwoma jest oczywista z nazwy, kaptury kanałowe są wentylowane poza domem, podczas gdy kaptury bez kanałowe nie mają otworów wentylacyjnych. Zamiast tego powietrze jest przepuszczane przez filtry i wysyłane z powrotem do kuchni. Z tego powodu noszą również inną nazwę, recyrkulacyjne okapy zakresowe.

jak działa kaptur z recyrkulacją
źródło obrazu

jeśli masz kuchenkę gazową i nie masz opcji pozostawiania otwartego lub uchylonego okna podczas gotowania, sugeruję, aby nie kupować bezkanałowego kaptura, ponieważ tlenek węgla i inne szkodliwe gazy (w wysokim stężeniu) muszą być wentylowane poza kuchnią, a nie po prostu recyrkulowane z powrotem. Filtry węglowe i smarowe, które są obecne w jednym z tych urządzeń, nie pozbywają się tych szkodliwych gazów

przeznaczenie okapu & jak działa bezdętkowy Okap

Okap serii ma na celu pozbycie się zapachu, dymu, smaru/oleju, pary,*. Dwie oznaczone gwiazdką są funkcjami, których nie może wykonać bezdętkowy kaptur. Nie mają systemu chłodzenia, a zatem ciepło nie jest wyczerpywane/wymieniane. Ponadto, jak stwierdzono, szkodliwe gazy nie są oddzielane.

para i olej/smar, które powstają podczas gotowania kondensatu na filtrach smaru i są zbierane oddzielnie. Proces zwykle polega na szybkiej i wielokrotnej zmianie kierunku gorącego powietrza przez filtr drobnoziarnisty lub przez filtr przegrody, powodując kondensację i oddzielenie pary i smaru. Rzeczywisty proces zależy od rodzaju stosowanych filtrów tłuszczowych: siatki lub przegrody. Aby dowiedzieć się więcej o funkcjach okapu, wielu funkcjach i żargonie technicznym, na które należy zwrócić uwagę itp. Sugerowałbym, abyś zapoznał się z moim bardzo szczegółowym i pomocnym przewodnikiem zakupu okapu.

Filtry węglowe są używane do wychwytywania zapachu. W przeciwieństwie do filtrów tłuszczowych, filtrów węglowych nie można myć i należy je wymienić. Dla większości ludzi głównym powodem zainstalowania okapu w domu jest pozbycie się zapachów gotowania i zapobieganie rozprzestrzenianiu się go po domu. W przypadku wszystkiego innego wielu decyduje się na otwarcie okna. Dlatego ważne jest, aby podkreślić, że filtry węglowe są koniecznością pozbycia się zapachu i w zależności od zastosowania mogą być zmieniane co kwartał lub tak. Jeśli nie gotujesz dużo, być może będziesz musiał wymienić go tylko raz w roku lub nawet mniej. Dlatego też, jeśli cena przewodów jest głównym powodem, dla którego wybierasz kaptur bez przewodów, pamiętaj o tym.

korzyści z Ductless vs Ducted Range Hoods

widzieliśmy już wady posiadania ductless hood, ale są pewne aspekty, w których kaptury bez wentylacji osiągają lepsze wyniki:

  • są tańsze i łatwiejsze w instalacji.
  • nie ma potrzeby odpowietrzania i konfiguracji systemu makijażu powietrza.
  • brak strat ciepła podczas zimy.
  • gdy wynajmujesz miejsce i nie możesz tworzyć otworów wentylacyjnych, są one idealną opcją.

dokładnie przejrzałem niektóre z najpopularniejszych na rynku okapów z serii ductless. Powinieneś je sprawdzić. Jeśli nie znajdziesz idealnego dla swojej kuchni na mojej liście, powinieneś przynajmniej przeczytać punkty, które robię, które są ważne i należy pamiętać przy wyborze okapu.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.