Sue T pyta: dlaczego mierzymy olej w beczkach zamiast galonów czy litrów? Ile oleju jest w beczce?

oil-pumpropa naftowa to nie tylko Benzyna w naszych samochodach, ale także nieskończona różnorodność produktów, z których korzystamy każdego dnia – od produktów osobistych, takich jak szampony i balsamy, przez konserwanty żywności i nawozy, po wszechobecne dziś plastikowe torby i opakowania.

baryłka ropy naftowej

jedna baryłka zawiera 42 galony ropy naftowej, z której w USA, zazwyczaj 19 galonów benzyny są produkowane. W Kalifornii” dodatkowe inne produkty ropopochodne, takie jak alkilany”, są dodawane do ropy w celu uzyskania „zysku przetwórczego”, takiego, że:

całkowita objętość produktów wytworzonych z surowców ropopochodnych wynosi średnio 48,43 galonów-6,43 galonów więcej niż oryginalne 42 galony ropy naftowej.

według California Energy Commission każda baryłka ropy naftowej daje następujące produkty:

 • gotowy Silnik Benzynowy (51.4% – nieco więcej niż średnia krajowa)
 • (15.3%)
 • paliwo do silników odrzutowych (12.3%)
 • Still Gas (5.4%)
 • koks zbywalny (5.0%)
 • Pozostały Olej opałowy(3.3%)
 • płynny gaz rafineryjny(2.8%)
 • asfalt i olej drogowy (1.7%)
 • inne produkty rafinowane (1.5%)
 • Smary (0.9%)

dlaczego ropa jest mierzona w beczkach

rynek ropy naftowej naprawdę wystartował po tym, jak Abraham Gesner rozpoczął destylację nafty w 1846 roku. Ten olej lampowy stał się bardzo popularny, a wraz ze wzrostem popytu rosło zapotrzebowanie na ropę naftową, z której pochodzi. Pierwsza udana studnia wiertnicza (wcześniej wszystko zostało zebrane z „naturalnego przesiąkania”) miała miejsce w Titusville w Pensylwanii w 1859 roku.

drewniane beczki

w połowie XIX wieku wszystkie płyny, które potrzebowały ciasnego pojemnika o dowolnej wielkości, były przechowywane w drewnianych beczkach. Wykwalifikowani Bednarze (wytwórcy beczek) produkowali wodoszczelne drewniane beczki o pojemności 42 galonów, odkąd Ryszard III ustalił w latach 1483-1484 wielkość tierce wina na 42 galony. Jednak aby złapać Boom ropy z nowych studni w Titusville, pierwsi producenci używali wszelkich wodoszczelnych pojemników, które mogli dostać w swoje ręce, w tym ” drewnianych tierces, beczek whisky, beczek i beczek wszystkich rozmiarów.”

jednak rozmiar pojemnika szybko stał się znormalizowany wokół 42-galonowej beczki, ze względów praktycznych:

42-galonowa tierce ważyła ponad 300 funtów-mniej więcej tyle, ile człowiek mógł rozsądnie siłować. Dwadzieścia zmieściłoby się na typowej barce lub wagonie kolejowym. Większe beczki były nieopłacalne, a małe mniej opłacalne.

do 1860 roku w Pensylwanii 42-galonowa beczka stała się standardem. Ponieważ Pensylwania była na czele wczesnego boomu naftowego, jej praktyki zostały wkrótce przyjęte w całym kraju.

w 1872 roku 42 galony stały się standardem dla Stowarzyszenia producentów ropy naftowej, a w 1882 roku U. S. G. S. I U. S. Bureau of Mines również przyjęły standard.

tankowce

masowa żegluga naftowa-umieszczanie ropy w ładowni statków – była używana od 1870 roku, podobnie jak ” cylindryczne cysterny kolejowe.”Do 1883 roku tankowce były budowane z grodziami, aby zatrzymać płynącą ropę w ładowni przed rozlewaniem się i potencjalnie spowodować przewrócenie się statków.

w latach 50., w odpowiedzi na zamknięcie Kanału Sueskiego, potrzebne były większe tankowce, które mogły efektywniej transportować ropę wokół Przylądka Dobrej Nadziei, tak więc narodził się supertanker, a do 1958 roku statki, które przechowywały około 700 000 baryłek, były używane do transportu ropy naftowej.

w 2011 roku największe supertankierzy, Ti Europe i Ti Oceania, byli w stanie przewieźć ponad 3 000 000 baryłek ropy w jednym rejsie.

Rurociągi naftowe

Rurociągi były używane do transportu ropy naftowej od początku boomu naftowego w 1860 roku, ale dopiero na początku 1900 roku, kiedy zapotrzebowanie na ropę naftową znacznie wzrosło, zbudowano rurociągi w całym kraju:

w 1920 roku, napędzany przez rozwój przemysłu motoryzacyjnego, całkowity przebieg rurociągów w USA wzrósł do ponad 115 000 mil.

wczesne rurociągi dostarczały ropę naftową z „płodnych pól w Teksasie, Oklahomie i Kansas do rafinerii na Wschodzie”, a wraz ze zwiększoną migracją Amerykanów na zachód, rurociągi poruszały się również w tym kierunku.

po odkryciu ropy w Prudhoe Bay na Alasce w 1968 roku, 800-milowy rurociąg, od Valdez do Prince William Sound, znany jako Trans-Alaska Pipeline System, został zbudowany i ukończony w 1977 roku. Na szczycie w latach 80.każdego dnia przewoził ponad 2 000 000 beczek. Do 2012 roku zostało zredukowane do 579 tys.

proponowany dzisiaj rurociąg Keystone XL ma transportować ropę naftową z Hardisty w Albercie do Steele City w Nebrasce, gdzie:

połączyłby się z istniejącymi rurociągami z rafineriami na wybrzeżu Zatoki Perskiej. Odcinek USA miał mieć długość 875 Mil, przebiegał przez Montanę, Dakotę Południową i Nebraskę. Linia o średnicy 36 cali mogła przenosić do 830 000 baryłek ropy dziennie.

Jeśli spodobał ci się ten artykuł, możesz również skorzystać z naszego nowego popularnego podcastu, BrainFood Show (iTunes, Spotify ,Google Play Music, Feed), a także:

 • XIX-wieczna dominacja Samochodu Elektrycznego
 • sprawianie, że opony są czarne, zamiast naturalnego białego koloru gumy, wytwarza znacznie mocniejszą i trwalszą oponę
 • w jaki sposób materia organiczna staje się paliwami kopalnymi?
 • dlaczego ołów dodawano do benzyny
 • czy krowie pierdy naprawdę znacząco przyczyniają się do globalnego ocieplenia?

Bonus Oil Facts

 • Departament Stanu USA szacuje, że przy budowie rurociągu Keystone XL powstanie ponad 42 000 tymczasowych miejsc pracy i około 50 stałych. Według FactCheck.org ” ropa z kanadyjskich złóż bitumu – które Keystone przenosiłby z Alberty do USA w celu rafinacji – powoduje o 14 do 20 procent więcej emisji gazów cieplarnianych niż ropa Zwykle zużywana obecnie w USA.”
 • według Agencji Ochrony Środowiska, 29% całego metanu, drugiego najbardziej rozpowszechnionego gazu cieplarnianego spowodowanego przez człowieka, który przyczynia się do globalnego ocieplenia, jest wytwarzane przez nasze wykorzystanie gazu ziemnego i ropy naftowej.
 • „nawozy syntetyczne na bazie ropy naftowej . . . może powodować nadmiar azotu i fosforu w ziemi . . . wyciek chemikaliów . . . może powodować „martwe strefy” w większych zbiornikach wodnych.”Odpływ azotu z trawników i Farm w końcu przemieszcza się przez oczka wodne i trafia do miejsc takich jak Zatoka Meksykańska, gdzie azot zachęca do wzrostu glonów, które absorbują tlen w wodzie, powodując masowe wymieranie w oceanie, w tym cennych gatunków ryb i skorupiaków.
 • według raportu z 2006 r. „na świecie szkodliwe zakwity glonów są znacznie bardziej powszechne i częste . . . oczekuje się, że do 2020 r.sytuacja ulegnie dalszemu pogorszeniu ze względu na zwiększone stosowanie nawozów rolniczych.”
 • nawozy azotowe powodują gromadzenie się azotanów w wodzie pitnej, a według raportu z 2001 r. jest to statystycznie związane ze zwiększonym ryzykiem raka pęcherza moczowego . . . a kobiety pijące wodę o średnim poziomie azotanów większym niż 2,46 ppm były 2,83 razy bardziej narażone na rozwój raka pęcherza moczowego niż kobiety narażone na 0,36 ppm azotanów w wodzie.”
 • według National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA), aby utworzyć delikatne skorupy i szkielety, wiele organizmów morskich wymaga minerałów węglanu wapnia; jednak ponieważ wzrost dwutlenku węgla (CO2) wytwarzanego przez człowieka jest „pochłaniany przez wodę morską, zachodzą reakcje chemiczne, które zmniejszają pH wody morskiej . . . i minerały węglanu wapnia zakwaszenie oceanów.”Bez wystarczającej ilości tych szkieletowych bloków budulcowych, prawie całkowite niepowodzenia rozwoju ostryg są doświadczane wzdłuż zachodniego wybrzeża i” zakwaszenie oceanów ma poważny wpływ . . . rafy koralowe mogą ulegać erozji szybciej niż można je odbudować.”

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.