niezależnie od tego, czy miałeś Aparat ortodontyczny przez miesiące, czy lata, zrozumiałe jest uczucie podniecenia, gdy nadszedł czas, aby je zdjąć.

usuwanie aparatu ortodontycznego Fountain Hills

wkrótce będziesz mógł zobaczyć swój poprawiony uśmiech i to jest moment, na który czekałeś od momentu założenia aparatu ortodontycznego. Ale, po tym początkowym podnieceniu, niektórzy pacjenci mogą mieć pewne obawy o rzeczywistej procedury o Aparat ortodontyczny usunięte. Usunięcie aparatu ortodontycznego nie jest trudnym procesem, więc czytaj dalej, jak wyjaśniamy, czego pacjent może oczekiwać na wizycie usunięcia aparatu ortodontycznego.

Ile To Potrwa?

faktycznie usunięcie aparatu z zębów wcale nie trwa długo. Możesz być pewien, że usunięcie aparatu ortodontycznego nie zajmie tak długo, jak założenie go. Nie ma określonego czasu dla wszystkich, Aparat ortodontyczny można usunąć w ciągu kilku minut, ale może potrwać do godziny. Pacjent powinien jednak wiedzieć, że po zdjęciu aparatu ortodontycznego będzie więcej pracy. Więcej o tym nieco później …

czego się spodziewać, gdy aparat zostanie usunięty

Twój dentysta lub ortodonta użyje pary specjalnych szczypiec do usunięcia aparatu. Szczypce delikatnie chwycą każdy wspornik i lekko je ściśną. Pozwala to dentyście lub ortodoncie oddzielić wspornik od zęba. Niektóre wsporniki są rozbijane, gdy są pobierane z zęba, a większość wsporników może zejść w jednym kawałku. Podczas usuwania aparatu ortodontycznego nie odczujesz żadnego bólu, jednak możesz odczuwać presję. Ponadto powinieneś spodziewać się głośnych dźwięków, takich jak pękający dźwięk, gdy nawiasy są usuwane. Te dźwięki, choć niepokojące, są całkowicie normalne. Po zdjęciu aparatu dentysta lub ortodonta będą musieli zeskrobać resztki cementu lub kleju, który został użyty do utrzymania aparatu na miejscu. Robią to za pomocą specjalnego instrumentu przeznaczonego do tego zadania. Proces skrobania może potrwać do pięciu minut, zależy tylko od tego, ile pozostałości pozostało. Często zdarza się, że pacjent odczuwa małą wrażliwość zębów po zdjęciu aparatu ortodontycznego.

może być konieczne noszenie aparatu ustalającego

po usunięciu aparatu ortodontycznego i oczyszczeniu całego kleju i cementu, ortodonta może potrzebować zmierzyć usta, aby uzyskać aparat ustalający. Uchwyt utrzymuje twoje zęby w nowych pozycjach. Będzie to zależało od tego, jak długo pacjent będzie musiał nosić element ustalający, ale może to potrwać kilka lat, więc bądź na to przygotowany. Podczas gdy jesteś zobowiązany do noszenia elementu ustalającego, powinieneś dołożyć wszelkich starań, aby utrzymać go w czystości. Dbaj o swój aparat, nie przepuszczając go. I upewnij się, że nosisz swój element ustalający zgodnie z zaleceniami ortodonty. W końcu będziesz musiał nosić go tylko w nocy. Uchwyt pracuje, aby utrzymać kształt nowych zębów, tak aby nie wrócić do tego, co było przed aparatem ortodontycznym. Jest bardzo możliwe, że Twój ortodonta zrobi formę dla Twojego elementu ustalającego, więc bądź na to przygotowany. Nie będzie bolesne wykonanie formy. Przyzwyczajenie się do nowego elementu ustalającego może trochę potrwać, ale pamiętaj, że ważne jest, aby go nosić, aby utrzymać zęby prosto. Prawdopodobnie na początku będzie niezręcznie nosić swój aparat i może to spowodować, że zaczniesz mówić z lispem. Aby sobie z tym poradzić, zaleca się dużo go nosić na początku i ćwiczyć mówienie i śpiewanie. Jeśli włożysz odpowiednią ilość praktyki, Twój lisp w końcu zniknie. Będziesz również musiał dostosować się do nadmiernego ślinienia w ciągu pierwszych kilku dni noszenia elementu ustalającego. Nie bój się, to też zniknie po kilku dniach.

jak dbać o zęby po aparacie ortodontycznym

pacjent będzie musiał poświęcić trochę czasu na zagojenie się zębów po zdjęciu aparatu. Porozmawiaj ze swoim ortodontą o prawidłowym sposobie pielęgnacji zębów po aparatach ortodontycznych i postępuj zgodnie z instrukcjami. Im bliżej przestrzegać po Instrukcji pielęgnacji, tym szybciej zęby dostosuje, i szybciej będzie można dostać się do rowu ustalającego. Pamiętaj, że zęby będą bardzo wrażliwe po aparatach ortodontycznych, więc unikać żywności i napojów, które mogą sprawić, że poczujesz się gorzej. Nie bardzo gorące ro zimne pokarmy lub napoje na chwilę, i nie żucia lub twarde pokarmy albo. I, może chcesz poczekać kilka miesięcy, aby wybielić zęby, ze względu na dodatkową wrażliwość.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.