poison dart frogs (Dendrobates sp.) są niewielkimi, dobowymi, w większości lądowymi płazami pochodzącymi z Ameryki Środkowej i Południowej. Można je znaleźć w różnych siedliskach, ale na ogół preferują wilgotne środowiska tropikalne.

żaby poison dart to smukłe żaby o kanciastych ciałach, spiczastych głowach i gładkiej skórze. Są najbardziej znane ze swojego koloru, który może się różnić od jasnych Czerwieni, żółtych i niebieskich po bardziej tajemnicze zabarwienie. Zarówno kolor, jak i wzór zależą od gatunku.

chociaż na wolności trujące, żaby trujące w niewoli są całkowicie nieszkodliwe ze względu na różnicę w diecie. Są one niezwykle wrażliwe na niewłaściwą hodowlę i nie są rodzajem zwierzęcia, z którym można się regularnie obchodzić, co czyni je płazem domowym na poziomie średnio – i zaawansowanym. Z należytą starannością powinni żyć co najmniej 8 lat, a niektóre źródła donoszą nawet o 20!

ile miejsca potrzebują zatrute żaby?

trujące żaby dart dobrze radzą sobie w małych pomieszczeniach, gdy są młode, ale gdy osiągną dorosłość, chętnie wykorzystają tyle miejsca, ile im się da. Froglets powinny być przechowywane w przybliżeniu 12″L x 12″ W grow-out Pojemnik przez pierwsze sześć miesięcy Frog-Hood. Po tym czasie powinny one być na tyle dojrzałe, aby mogły zostać przeniesione do długoterminowego pomieszczenia. Komora powinna oferować co najmniej 10 galonów przestrzeni na żabę. 24″L x 18″W x 18″ H jest dobrym punktem wyjścia do przechowywania dwóch trujących żab dart.

kohabitacja (trzymanie wielu żab dart w jednej obudowie) jest standardową praktyką i rzadko są trzymane pojedynczo. Najlepiej jednak zachować tylko jeden gatunek / podgatunek w jednym zagrodzie, aby uniknąć konfliktów.

czy zatrute żaby potrzebują UVB?

z pewnością mogą przetrwać bez niego, ale nadal najlepszą praktyką jest zapewnienie niskiego poziomu oświetlenia UVB dla optymalnego zdrowia i dobrego samopoczucia. Zapewnienie żaby oświetlenia UVB daje im całą witaminę D, której potrzebuje ich organizm, stymuluje lepszy apetyt i aktywność, i ogólnie pozwala im być zdrowsi niż byliby bez.

najlepsze żarówki UVB do żab poison dart to:

 • Zoo Med T5 HO Reptisun 5.0
 • Arcadia Forest 6%

żarówka UVB powinna być umieszczona w uchwycie odblaskowym, a żaby nie powinny być w stanie zbliżyć się niż 6″ poniżej lampy. UVB jest zablokowany przez szkło i plastik, więc nie możesz dać żabie UVB, umieszczając jej terrarium przed otwartym oknem. Upewnij się również, że urządzenie, w którym znajduje się żarówka UVB, nie ma przezroczystej plastikowej osłony żarówki. Żarówki UVB rozpadają się z czasem, więc nie zapomnij wymieniać żarówki co 12 miesięcy, aby utrzymać dobrą wydajność.

światła powinny być włączone przez 12 godzin / dzień.

jakich temperatur potrzebują zatrute żaby?

żaby trujące są ektotermami, co oznacza, że polegają na temperaturze otoczenia, aby pomóc regulować metabolizm i zachować zdrowie. Jeśli są zbyt zimne, nie będą miały wystarczająco dużo energii, aby pozostać aktywnymi i trawić jedzenie. Jeśli są zbyt ciepłe, mogą umrzeć od stresu cieplnego.

Temperatura otoczenia w pomieszczeniu powinna mieścić się w granicach 72-80°F w ciągu dnia, a w nocy może spaść nawet do 65°F. Pomiar temperatury powietrza za pomocą cyfrowego termometru sondowego, z sondą umieszczoną na środku obudowy.

jeśli potrzebujesz ogrzać obudowę, dobrym sposobem na podgrzanie rzeczy o kilka stopni jest przyklejenie poduszki grzewczej z boku lub z tyłu obudowy. Najlepiej nie umieszczać poduszki grzewczej na spodzie obudowy, jeśli używasz żywych roślin. Aby upewnić się, że obudowa nie ogrzewa się zbyt mocno, podłącz poduszkę grzejną do termostatu.

najlepiej nie trzymać żab dart jako zwierząt domowych, jeśli nie masz niezawodnego sposobu na utrzymanie wystarczająco chłodnego pomieszczenia.

jakiego poziomu wilgotności potrzebują zatrute żaby?

jako Płazy, trujące żaby są bardzo zależne od wody-zwłaszcza, gdy są jeszcze tylko kijankami! Wilgotność powietrza powinna przez cały czas utrzymywać się w granicach 80-100%, mierzona cyfrowym higrometrem sondy. W razie potrzeby, zaparowanie Komory żaby 2x dziennie za pomocą opryskiwacza pomoże uzyskać odpowiedni poziom wilgotności. Pomocne może być również użycie automatycznego systemu zaparowywania i / lub foggera.

żaby Poison dart wchłaniają wodę przez skórę, a nie piją, dlatego bardzo ważne jest, aby ich środowisko było odpowiednio nawilżone!

jakie podłoże jest dobre dla trujących żab?

żaby trujące wymagają grubej warstwy podłoża zatrzymującego wilgoć, aby pomóc w utrzymaniu zdrowego poziomu wilgotności. Jako dodatkowy atut, ma również tendencję do uatrakcyjniania obudowy.

to podłoże powinno mieć małe cząstki i dobrze trzymać wilgoć. Powinien również być w stanie wspierać życie roślin, jeśli używasz żywych roślin, takich jak Zoo Med ReptiSoil. Bioaktywne podłoże jest prawdopodobnie najlepsze, aby umożliwić małoinwazyjną hodowlę, ale jeśli wolisz nie iść tą drogą, naturalny żwir akwariowy lub mech sphagnum warstwowany ściółką z liści jest zgłaszany do działania dobrze.

jeśli nie używasz zestawu bioaktywnego, podłoże należy wymieniać co 2 miesiące, aby zachować dobrą higienę.

jakiego dekoru można użyć w wiwarium z trucizną?

to strasznie nudne, że żaba utknęła w zagrodzie z niczym poza lądem i wodą. Nie ma znaczenia, jak duża jest obudowa, jeśli nie umieścisz w niej rzeczy do użytku i interakcji ze zwierzęciem.

opcje dekoracji dla żab poison dart obejmują:

 • ściółka
 • strąki nasion
 • Drewno mopani
 • kora korka
 • skały
 • Mech
 • rośliny żywe lub sztuczne
 • różne. ozdoby

cokolwiek wybierzesz, upewnij się, że żaba ma osłonę do ukrycia, aby mogła czuć się bezpiecznie w swoim otoczeniu.

co jadają zatrute żaby?

żaby Poison dart są owadożercami, co oznacza, że muszą jeść zdobycz owadów, aby uzyskać pożywienie, którego potrzebują. Młode żaby dart powinny być karmione codziennie, ale dorośli powinni być karmione tylko 4x / tydzień, aby zapobiec otyłości. Zaoferuj tyle owadów w jednym karmieniu, ile żaby wyczyszczą w ciągu około 15-30 minut.

opcje owadów dla trujących żab dart:

 • Bean beetles
 • Black soldier Fly larvae
 • Crickets
 • Dwarf isopods
 • nielotne muszki owocowe
 • mąka ryżowa chrząszcze
 • Springtails

aby uzyskać najlepsze wyniki, zaoferuj jak najwięcej różnorodności w diecie żab. Zdobycz owadów powinna mieć 1/8″ długości lub mniej, ponieważ żaby trujące wydają się preferować małe karmniki.

suplementy

zatrute żaby potrzebują suplementów witaminowych i mineralnych, aby cieszyć się optymalnym zdrowiem. Oto dobry harmonogram suplementów dla początkujących z NE Herpetoculture:

 • Repashy Calcium Plus-każde karmienie
 • Repashy SuperPig-co tydzień
 • Repashy Vitamin A+ – co miesiąc (2x / miesiąc dla żabek)

czy zatrute żaby lubią być traktowane?

niewiele płazów faktycznie „lubi” przebywać, a zatrute żaby nie należą do nich. Obsługa jest dla nich bardzo stresująca, więc najlepiej jest zadowolić się oglądaniem, jak podskakują, niż próbą zdobycia praktycznych umiejętności.

jeśli w którymś momencie koniecznie musisz chwycić żaby, załóż rękawiczki jednorazowe, chwyć je mocno, ale delikatnie i utrzymaj czas obsługi do absolutnego minimum.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.