kilka różnych rzeczy wpływa na to, jak długo trwa wniosek o kredyt hipoteczny, na przykład z jakim pożyczkodawcą się ubiegasz, o jakie informacje cię prosili i jak skomplikowana jest Twoja sytuacja.

pamiętaj, że jeśli ubiegasz się o remortgage, może to nastąpić znacznie szybciej – około 6 tygodni od początku do końca (nie tylko część aplikacji).

oto wszystkie etapy, więc wiesz, co się dzieje, gdy:

składanie wniosku (1 dzień lub więcej)

gdy już zdecydujesz, o jaki kredyt hipoteczny chcesz się ubiegać, następnym krokiem jest złożenie wniosku. To wymaga zebrania pewnych dokumentów, takich jak paszport i wyciągi bankowe. Oto informacje, których możesz potrzebować.

jeśli jesteś bardzo chętny i masz wszystko gotowe do pracy, możesz być gotowy do natychmiastowego zgłoszenia. Jeśli zaczynasz od zera, może to potrwać kilka dni.

długość tego etapu zależy również od tego, czy korzystasz z brokera hipotecznego, czy nie. Broker robi wiele dokumentów aplikacyjnych dla Ciebie i pomaga sprawdzić dokumenty. To może potrwać dłużej, jeśli jedziesz sam.

po złożeniu wniosku (4-6 tygodni)

po złożeniu wniosku kredytodawca przeprowadza kontrolę kredytową, a także robi to, co nazywa się „oceną przystępności”, aby upewnić się, że możesz pozwolić sobie na hipotekę, o którą się ubiegasz.

przeprowadzą również badanie wyceny nieruchomości, aby upewnić się, że jest warta tego, ile za nią płacisz.

jeśli wszystko pójdzie dobrze, dostaniesz formalne zawiadomienie zwane ofertą kredytu hipotecznego. Oznacza to, że to oficjalne: twój wniosek został zatwierdzony. Zazwyczaj otrzymasz to pocztą, ale jeśli korzystasz z brokera, prawdopodobnie poinformują cię, że jest po drodze.

jeśli pożyczkodawca poprosi o więcej informacji (dodaj kilka dni)

czasami pożyczkodawca wróci do ciebie po przejrzeniu wniosku i poprosi o więcej informacji. Jeśli to zrobią, może to opóźnić sprawę o kilka dni.

jeśli wniosek o kredyt hipoteczny zostanie odrzucony, nie oznacza to, że nigdy nie dostaniesz kredytu hipotecznego. Ale prawdopodobnie doda kolejne kilka tygodni do podróży hipotecznej, ponieważ będziesz musiał złożyć wniosek do innego pożyczkodawcy.

korzystanie z brokera miejmy nadzieję, że obie te rzeczy będą mniej prawdopodobne. Broker wykorzystuje swoją wiedzę o pożyczkodawcach, aby wysłać cię tylko tam, gdzie najprawdopodobniej zostaniesz zaakceptowany. I pomogą Ci złożyć wniosek ze wszystkimi właściwymi informacjami, po raz pierwszy.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.