czas trwania rozwodu w Arizonie różni się w zależności od pary. Najkrótszy czas, który może potrwać do rozwodu w Arizonie jest 60 dni, ale niektóre rozwody mogą skończyć się kilka lat, aby być sfinalizowane.

najlepszym sposobem na szybki i sprawny rozwód jest współpraca z doświadczonym prawnikiem rozwodowym. Jeśli ty i twój małżonek zastanawiacie się nad rozwodem w Arizonie, skontaktuj się z naszym zespołem prawa rodzinnego.

okres „ochłodzenia”

rozwód nie może trwać krócej niż 2 miesiące, ponieważ istnieje 60-dniowy okres oczekiwania (ARS 25-329), który rozpoczyna się po dacie doręczenia procesu lub dacie akceptacji procesu. W tym czasie wydarzy się kilka rzeczy, w tym wstępne zgłoszenie rozwodowe i okres odpowiedzi od osoby, której Doręczono dokumenty rozwodowe.

podpisy i odpowiedź często trwają blisko pełnych 60 dni, które należy zwrócić, dopiero po podpisaniu i zwróceniu dokumentów rozpocznie się rozprawa rozwodowa. Jeżeli pozwany nie odpowie w ciągu 60 dni, może złożyć wniosek i Oświadczenie o niewykonaniu zobowiązania.

kwestionowany vs.bezsporny rozwód w Arizonie

ustalenie, jak długo potrwa rozwód w Arizonie, sprowadza się do tego, że rozwód jest kwestionowany lub bezsporny.

bezsporny rozwód to sytuacja, w której oboje małżonkowie tworzą warunki rozwiązania bez udziału sądów (zazwyczaj przy pomocy adwokata rozwodowego). Według stanu Arizona, 90% wszystkich rozwodów w Arizonie jest bezspornych, a rozwód zostaje rozwiązany i sfinalizowany w ciągu 90-120 dni.

jeśli jednak małżonkowie nie uzgodnią nawet jednego terminu rozwiązania, rozwód nie jest już bezsporny i będą musiały być zaangażowane sądy.

sporny rozwód jest wtedy, gdy istnieją problemy i nieporozumienia z rozwiązaniem małżeństwa. Średnia długość spornego rozwodu waha się między 6-9 miesięcy, w zależności od tego, jak długo trwa rozstrzyganie sporów. Podczas spornych rozwodów następujące elementy są najczęstszymi problemami, które pary współpracują z adwokatami i sądem w celu rozwiązania:

  • podział majątku
  • podział długu
  • opieka nad dzieckiem
  • alimenty na dziecko

ponadto sądy czasami wymagają, aby jeden z małżonków wypłacał alimenty na rzecz drugiego na czas określony lub stały. Zazwyczaj odbywa się to, gdy jeden z małżonków był odpowiedzialny za zarabianie pieniędzy dla rodziny. Kwota jest ustalana przez sąd na podstawie dochodów finansowych, lub brak ich i potrzeb finansowych drugiego małżonka.

aby uzyskać dobry wynik, Pracuj z prawnikiem rozwodowym

jedna rzecz jest prawdziwa niezależnie od tego, czy przechodzisz bezsporny, kwestionowany lub zaległy rozwód, chcesz pracować z prawnikiem. Wynajęcie adwokata rozwodowego jest najlepszym sposobem, aby zagwarantować, że wynik rozwodu jest uczciwy, skuteczny i będzie widzieć cię naprzód ze swoim życiem.

nie jest wymagane przez prawo w Arizonie, aby pracować z adwokatem, aby uzyskać rozwód, a ludzie często podejmują ten wybór, myśląc, że zaoszczędzi im to pieniędzy. Ale w końcu, zwłaszcza jeśli chodzi o opiekę nad dziećmi, alimenty lub alimenty, ta decyzja kończy się ich krzywdzeniem.

nie wstrzymuj się z pracą z adwokatem, bo uważasz, że zatrudnienie takiego jest za drogie. Wynajmij adwokata, bo zależy ci na twojej przyszłości.

zadzwoń do zespołu Prawa Rodzinnego pod numer (480) 467-4348, aby omówić swoją sprawę już dziś.

umów się na konsultację

wypełnij poniższy formularz, aby uzyskać konsultację i omówić najlepsze opcje prawne.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.