czy Twoja nowa lodówka daje Ci trochę ciepłego przyjęcia?

pewnie zastanawiasz się, ile czasu zajmie chłodzenie Twojej lodówki i jak możesz przyspieszyć ten proces. Sprawdź ten artykuł, aby znaleźć odpowiedzi na te pytania i nie tylko!

w zależności od marki i modelu chłodzenie nowej lodówki zajmuje od 3 do 24 godzin.

aby szybciej chłodzić lodówkę:

 1. trzymaj go kilka centymetrów od ściany
 2. włóż lód do zamrażarki
 3. nie otwieraj drzwi
 4. utrzymuj chłodną kuchnię
 5. schładzaj jedzenie przed włożeniem do lodówki

czy Twoja nowa lodówka została właśnie dostarczona do Twoich drzwi? W takim razie bez wątpienia zastanawiasz się, w jaki sposób można go schłodzić tak szybko, jak to możliwe, aby był gotowy na zakupy. W następnej części tego artykułu omówimy bardziej szczegółowo najlepsze wskazówki dotyczące chłodzenia lodówki. Zobacz koniecznie!

pusta lodówka
umieść nową lodówkę kilka centymetrów od ściany, aby pomóc jej prawidłowo funkcjonować

ile czasu zajmuje ostygnięcie nowej lodówki (& jak ją przyspieszyć)

czy musisz jak najszybciej schłodzić swoją nową lodówkę? Czy masz mięso lub ryby czekające na wyjście do lodówki lub zamrażarki? Jeśli tak, to bez wątpienia chcesz przyspieszyć chłodzenie swojej lodówki. Ale jak długo należy schłodzić i co sprawi, że ostygnie szybciej? Spójrz poniżej, aby dowiedzieć się.

rodzaj urządzenia chłodniczego jak długo trwa chłodzenie
Minifridge 4 godziny
Standardowa lodówka 3 do 24 godzin
zamrażarka 12 do 24 godzin

Rozumiem, 24 godziny to długi czas oczekiwania na ostygnięcie lodówki. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz tacę z zamrażarką (nie wspominając o wszystkich ważnych lodach), które musisz szybko schłodzić. Co więc możesz zrobić, aby Twoje łatwo psujące się przedmioty nie zmarnowały się?

możesz przyspieszyć proces chłodzenia w nowej lodówce. To powinno powstrzymać cię przed zjedzeniem tej wanny z topiącymi się lodami na jednym posiedzeniu. A może i tak to zrobimy.

zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, jak przyspieszyć proces chłodzenia.

1. Trzymaj lodówkę kilka centymetrów od ściany

gdzie jest twoja nowa lodówka?

jeśli jedna z jego stron dociska się do ściany, trudniej będzie jej utrzymać chłód. Trzymanie lodówki kilka centymetrów od ściany pomoże rozproszyć część ciepła, które wytwarza lodówka. Pomoże to również w lepszym cyrkulacji powietrza za nim.

2. Włóż lód do zamrażarki

twoja lodówka ostygnie szybciej, jeśli jest pełna zimnych potraw. Tak więc, jeśli Twoja zamrażarka wygląda trochę na gołą, wypełnij ją kilkoma tacami z lodem. Umieszczenie lodu w zamrażarce pomoże zamrażarce ostygnąć szybciej. Dodatkowo, będziesz miał mnóstwo lodu do wykorzystania następnym razem, gdy nadejdzie fala upałów. Wszyscy wygrywają!

 napełnianie zamrażarki lodem
napełnianie zamrażarki lodem, aby szybciej schłodzić

3. Nie otwieraj drzwi

kusi cię co jakiś czas otwieranie drzwi lodówki tylko po to, żeby poczuć, jak fajnie się robi? To intrygujące zobaczyć, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami Twojej nowej lodówki. Ale musisz oprzeć się pokusie, jeśli chcesz, aby Lodówka szybko ostygła.

teraz nie walnąłbyś klimatyzacji na haju, a potem zacząłbyś jeździć z opuszczonymi szybami. Twój samochód nigdy nie byłby fajny. Ta sama koncepcja dotyczy twojej lodówki. Jeśli chcesz, aby szybciej było chłodniej, trzymaj drzwi zamknięte, tak jak w przypadku okien samochodu.

4. Utrzymuj kuchnię w chłodzie

czy jest wilgotny letni dzień? Upały w Twoim domu zmuszą Twoją lodówkę do cięższej pracy, aby utrzymać niską temperaturę. Tak więc, jeśli w dniu dostawy lodówki stoisz przed ciepłym frontem, utrzymuj kuchnię w chłodzie. Włącz klimatyzację w kuchni, aż lodówka skończy się schładzać.

5. Schłodzić jedzenie przed włożeniem do lodówki

aby upewnić się, że lodówka szybko się ochłodzi, należy schłodzić wszystko, co się w niej znajduje. Czy planujesz schłodzić gorące resztki z kolacji? Następnie upewnij się, że ostygną na blacie, zanim włożysz je do lodówki.

Wskazówki dotyczące chłodzenia żywności bez działającej lodówki

czy awaria zasilania sprawiła, że martwiłeś się o jedzenie w lodówce? A może Twoja lodówka jest na ostatnich nogach i nie chłodzi się już prawidłowo. Niezależnie od przypadku, będziesz potrzebować kilku sugestii, które pomogą utrzymać żywność w bezpiecznej temperaturze. (To 40 stopni Fahrenheita według FDA).

co zrobić, aby jedzenie było zimne bez działającej lodówki? Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

1. Połącz zimne jedzenie

jednym ze sposobów, aby utrzymać zimne jedzenie tak długo, jak to możliwe, jest trzymanie go szczelnie zapakowanego razem. Pomoże to zmniejszyć przepływ ciepłego powietrza do niego. Spróbuj użyć torebek z mrożoną żywnością, aby schłodzić łatwo psujące się mrożone przedmioty. Znajdź produkty spożywcze, takie jak:

 • torby z mrożonymi warzywami
 • torby z mrożonymi frytkami
 • torby z mrożonymi owocami

możesz użyć tych elementów do izolacji delikatniejszych produktów spożywczych, takich jak:

 • mięso
 • drób
 • ryby

owiń worki z mrożonym groszkiem i tym podobne wokół mięsa, drobiu i ryb. Pomoże to utrzymać je dłużej chłodniejsze i bezpieczniejsze. W końcu rozmrożony worek groszku to nic wielkiego. Ale pół rozmrożonego kurczaka jest niebezpieczne.

2. Nie otwieraj drzwi

czy Twoja lodówka ma problemy z utrzymaniem chłodnej temperatury wewnętrznej? Co możesz zrobić, aby zachować świeżość jedzenia podczas oczekiwania na zastępczą lodówkę?

za każdym razem, gdy otwierasz drzwi lodówki, do środka wpada ciepłe powietrze. To jak przeciwieństwo tego, co dzieje się, gdy otwierasz drzwi piekarnika podczas gotowania. Jeśli lodówka jest uszkodzona, może to potrwać wieki, zanim ostygnie ponownie.

co zrobić, jeśli lodówka jest uszkodzona?

 • otwórz drzwi tylko wtedy, gdy musisz pilnie.
 • pobierz wszystko, czego potrzebujesz, z lodówki tak szybko, jak to możliwe.
zamykanie drzwi lodówki
Minimalizuj czas otwarcia drzwi lodówki, aby zapobiec wolniejszemu czasowi chłodzenia

3. Użyj lodu

czy Twoja lodówka przestała działać? Wtedy być może będziesz musiał podjąć bardziej drastyczne środki, aby utrzymać zimne jedzenie podczas oczekiwania na nową lodówkę.

jednym ze sposobów jest użycie lodu. Oto jak:

 1. powinieneś połączyć jedzenie, które musi być schłodzone.
 2. umieść torby z kupionym w sklepie lodem na łatwo psującej się żywności.
 3. zamknij drzwi lodówki.
 4. Wymień lód, gdy zacznie się topić.

co możesz zrobić, jeśli masz lodówkę pełną jedzenia, gdy nagle przestaje działać? Skorzystaj z powyższych kroków, aby skupić się na utrzymaniu bezpieczeństwa łatwo psującej się żywności. Niektóre jedzenie, które zwykle trzymamy w lodówce, niekoniecznie musi pozostać zimne, aby zachować świeżość. Obejmuje to:

 • owoce, takie jak jabłka, melon, banany, owoce cytrusowe i awokado
 • warzywa, takie jak Kabaczek, ziemniaki, cebula, papryka i ostra papryka
 • ostry sos
 • masło
 • ciasto bez lukru
 • chleb
 • ogórki kiszone

użyj zamrażarki

jeśli twoja lodówka nie działa prawidłowo, powinieneś spróbować użyć zamrażarki. Jeśli Twoja zamrażarka jest mniejsza niż lodówka, musisz dać pierwszeństwo łatwo psującym się przedmiotom. Upewnij się, że dostają pierwsze miejsce w zamrażarce.

jeśli twoja lodówka nie chłodzi się tak, jak powinna, są szanse, że zamrażarka nadal pozostaje mroźna. Tak więc, zdecydować się na korzystanie z zamrażarki, aż pojawi się zastępcza lodówka.

podsumowanie

oczekiwanie na ostygnięcie nowej lodówki może wydawać się prawie tak żmudne, jak oczekiwanie na wyschnięcie mokrej farby. W zależności od modelu lodówki osiągnięcie idealnej temperatury może potrwać do 24 godzin.

w tym artykule wymieniono kilka sposobów, w jaki możesz pomóc swojej lodówce szybciej schłodzić. Jeśli ten artykuł ci pomógł, dlaczego nie sprawdzić niektórych z naszych innych bezpłatnych przewodników i artykułów? Możesz nawet zapisać się na naszą listę e-mailową!

miłego dnia!

– Craig

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.