wszyscy właściciele psów wiedzą, że trzeba otworzyć drzwi jedną ręką, jedną ręką obciążoną zakupami, a twój pies skacze Ci w twarz, prawie mocząc się z podniecenia, że wróciłeś, wróciłeś! Nareszcie wróciłeś!”

niezależnie od tego, czy zostawisz psa samego na pięć minut, czy na pięć godzin, jego reakcja na ponowne spotkanie jest zawsze taka sama. Ale efekt różnych okresów izolacji, zdecydowanie nie jest.

w zależności od wieku, psy mogą być pozostawione same na różne okresy czasu, bez długoterminowego i dość znaczącego wpływu na ich rozwój i osobowość. Na przykład nowy szczeniak nie powinien być sam przez więcej niż 2 godziny dziennie. Dla porównania, starszy, starszy pies może bezpiecznie być sam przez maksymalnie sześć godzin. Przyczyna tej różnicy jest mocno zakorzeniona w różnicy w ich rozwoju umysłowym.

Dlaczego Szczenięta Nie Powinny Zostać Same W Domu?

zrozumienie otoczenia szczeniaka i jego nowego „świata” ma wiele wspólnego z tym, że jesteś w nim. Nie żył wystarczająco długo, aby zrozumieć, że jest w domu, nie mówiąc już o zrozumieniu, że jest bezpieczny i w porządku, nawet gdy jest sam w domu. Psy są zwierzętami stadnymi, a szczenięta opierają się wyłącznie na instynkcie, ponieważ po prostu nie żyły wystarczająco długo, aby zostać przeszkolone w innych zachowaniach.

również szczenięta muszą sikać częściej niż dorosłe psy. A jeśli próbujesz potty trenować swojego szczeniaka, zostawiając go samego w domu na godziny, z wolną ręką, aby siusiu, gdzie chce, neguje wszystkie jego szkolenia szczeniąt. A jeśli zostawisz go w skrzyni lub pudełku, nasiknie tam i pozostanie w swojej kałuży, co może prowadzić do wszelkiego rodzaju chorób.

jak długo szczeniak może bezpiecznie być sam w domu?

jak wspomniano, górna granica dwóch godzin to czas, w którym szczeniak może zostać bezpiecznie pozostawiony sam w domu. Dłużej, a szczeniak zejdzie w nawyki wynikające z lęku separacyjnego. A sam lęk separacyjny może przekształcić się w problem na całe życie, który będzie utrzymywał się nawet wtedy, gdy twój szczeniak dorośnie.

Jak Długo Można Zostawić Starsze Psy W Spokoju?

pies, który jest starszy niż 3 lata, może być zdrowo pozostawiony sam na 4-6 godzin. W tym wieku twój pies rozumie pojęcie „domu” nawet bez ciebie. Więc jeśli zostawisz psa samego w domu, to nie koniec świata dla niego. Rozumie, że „znikasz” na jakiś czas, ale magicznie „pojawisz się”.

w tym przypadku 4-6 godzin to bardzo wykonalny okres czasu. Jeśli jednak masz starszego psa, będziesz musiał to trochę przemyśleć, biorąc pod uwagę jego problemy zdrowotne. Starsze psy z problemami zdrowotnymi wymagają większej uwagi i częstszego sprawdzania.

psy, które na przykład mają problemy z pęcherzem, będą musiały być częściej usuwane. Więc być może będziesz musiał przyjrzeć się ustawieniu, aby upewnić się, że twój starszy pies nie ma wypadku na dywanie w domu.

Co Się Dzieje, Gdy Pies Zbyt Długo Jest Sam W Domu?

jeśli twój pies nie jest przyzwyczajony do wychodzenia z domu, może spanikować, gdy cię nie znajdzie. Może to przejawiać się jako niespokojne zachowania, jęczenie, gryzienie przedmiotów lub wycie i szczekanie, czasami nawet po powrocie do domu.

jeśli jest bardziej przystosowany do pomysłu, że odchodzisz i wracasz, to i tak może się bardzo nudzić. Może to również prowadzić do żucia nóg na stole lub sofie, niszczenia mebli lub wszystkich dostępnych przedmiotów, niepohamowanego jedzenia (jeśli źródło pożywienia jest dostępne lub dostępne), a nawet pica, który je przedmioty nieżywnościowe.

i nie zapominajmy o moczeniu na stres. Twój pies może sikać na wielu powierzchniach, początkowo dlatego, że nie został wypuszczony w czasie, a później jako nawykowej techniki zarządzania stresem.

Jak Wytresować Psa Do Samodzielnego Zarządzania?

po pierwsze, twój pies musi nauczyć się pozwalać ci odejść i wracać bez robienia z tego wielkiego zamieszania. Choć ujmujące jest to, że tak bardzo za tobą tęskni w tak krótkim czasie, to nie jest zdrowe dla niego mieć takie zachowanie.

Wytresuj psa, by pozwolił ci odejść. Najpierw podejdź do drzwi w trampkach lub butach i wróć. Jeśli twój pies wskoczy i będzie cię ścigał, każ mu wrócić i usiąść w odległym miejscu. Powtórz to zachowanie i nagradzaj go, gdy cię słucha. Pomoże to Twojemu psu zrozumieć, że Twoje „opuszczenie” nie jest czymś, w co musi cię śledzić.

następnie wytresuj psa, aby nie reagował ekstatycznie po powrocie. Kiedy wejdziesz do domu, twój pies będzie skakać lub szczekać szczęśliwie, a nawet dostać zoomies. Powinieneś całkowicie zignorować to zachowanie, dopóki on się nie uspokoi. Po prostu zignoruj jego występ.

wtedy rozkaż mu usiąść w innym miejscu. Kiedy słucha, nagradzaj go, a następnie daj mu wszystkie uczucia, na które zasługuje Twój uroczy piesek. Szkolenie nie polega na wstrzymywaniu uwagi, ale po prostu dawaniu jej na czas.

Jak Ułatwić Swojemu Psu Samotność?

to, że twój pies jest sam w domu, nie oznacza, że musi się też nudzić. Istnieje wiele sposobów, aby upewnić się, że pies pozostaje nieco zaangażowany i zajęty, nawet pod nieobecność.

na początek męczenie psa przed wyjściem z domu to bardzo dobry pomysł. Zabranie go na spacer lub bieg wcześniej oznacza, że jest bardzo prawdopodobne, że prześpi Twoją nieobecność, a zatem nie będzie bardzo świadomy Twojej nieobecności.

Kup swoje zabawki dla psa, które wymagają od niego kreatywnego rozwiązywania problemów. Mnóstwo zabawek dostępnych dla psów oferuje zestawy przypominające puzzle, które mają nawet nagrodę żywności lub poczęstunek w środku, gdy je rozwiązuje. Jest to właśnie rodzaj pozytywnego wzmocnienia, którego twój pies potrzebuje, aby pozostać zaangażowanym nawet podczas Twojej nieobecności. Plus, to jest dobre dla jego rozwoju umysłowego.

zwiększ powoli i równomiernie dostępną przestrzeń swojego psa, aż okaże się na tyle godny zaufania, że będzie miał dostęp do całego domu. Zacznij od skrzyni i przejdź do ogrodzonego obszaru, potem pokoju, a następnie domu. Dopóki nie siać spustoszenia, możesz pozwolić mu się czuć komfortowo, gdy cię nie będzie.

a jak wrócisz? Przytulcie psa! Tęsknił za tobą, o wiele bardziej niż ty za nim!

o autorze: David Gray prowadzi Dog Desires, gdzie oferuje porady na temat wszystkiego, co można sobie wyobrazić o psach, od przewodników po Przewodniki zakupowe wszystko jest objęte!

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.