Ostatnio zdecydowałam się na wakacje, których nie robiłam od prawie 10 lat. Nie narzekam, to tylko fakt! Więc oczywiście, mój nacisk jest na moje zwierzęta i jak będą one pod opieką, gdy jestem daleko. Zastanawianie się, jak długo moje ryby i żaby mogą wytrzymać bez jedzenia jest koniecznością!

ile może wytrzymać Afrykańska żaba bez jedzenia? Większość żab wodnych może przetrwać trzy do czterech dni bez jedzenia. Obejmuje to afrykańskie żaby karłowate i afrykańskie żaby szponiaste. Im dłużej zwierzę wodne idzie bez jedzenia, tym większe szanse, że zacznie szczypać innych mieszkańców zbiornika.

być może nie wyjeżdżasz na wakacje, może po prostu kończy ci się jedzenie i zastanawiasz się, jak długo możesz wytrzymać bez karmienia żab, zanim udasz się do sklepu zoologicznego? Zrobiłem kilka badań w Internecie i znalazłem kilka sugestii. Ponadto, będąc w hobby od kilku dekad, czuję, że jestem w stanie podjąć właściwą decyzję w tej sprawie. Kopmy głębiej.

to, czy masz karła, czy pazurową żabę, nie ma znaczenia, ponieważ informacje w tym artykule są wymienne.

Automatyczny Podajnik Ryb oszczędza dzień

więc zanim przejdziemy daleko do przodu w tym artykule, Dlaczego nie rozważyć automatycznego podajnika do akwarium? Wtedy wiesz, że twoje zwierzęta wodne są karmione, nawet gdy cię nie ma. Oczywiście, trzeba będzie wziąć pod uwagę, że jeśli masz ryby w zbiorniku, jak również, ryby mogą dostać trochę żaby żywności.

jeśli wymieszasz żaby i pokarm dla ryb w podajniku, możesz trzymać kciuki i mieć nadzieję, że Twoje żaby dostaną coś na dnie zbiornika. Jeszcze lepiej, dlaczego nie mieć dwóch różnych podajników i czasu, aby ryby były karmione najpierw, a wkrótce potem pokarm żaby zostanie wprowadzony do zbiornika?

w ten sposób ryba będzie pełna i nie będzie się trudzić szukaniem żaby.

teraz oczywiście będzie to kosztować więcej pieniędzy, jednak automatyczne podajniki nie są tak duże, więc dlaczego nie sprawdzić jednego? Podoba mi się ten automatyczny podajnik z Amazon. Zużywa baterie, więc nie trzeba go podłączać.

jedynym sposobem, aby to nie działało, jest karmienie ryb i żab dokładnie tą samą dietą. Co prawdopodobnie nie powinno być, ale jeśli jesteś, oto, co zrobić. Zaczynając kilka tygodni przed wyjazdem, upewnij się, że karmisz ryby innym pokarmem, aby przyzwyczaić się do niego i wiedzieć, czego się spodziewać. W ten sposób, gdy przyjdzie czas na użycie automatycznego podajnika, ryby będą oczekiwały pokarmu, który je karmisz. Mam nadzieję, że się napełni i zostawi żarcie w spokoju. Mam nadzieję, że to ma dla ciebie sens.

polecam podawanie płatków rybnych lub czegokolwiek innego, o ile nie są to granulki. Jak również, karmić żaby ich pokarm pellet jak zwykle.

jak długo afrykańskie żaby szponiaste i karłowate mogą wytrzymać bez jedzenia?

nie mogłem znaleźć żadnych dowodów naukowych, aby potwierdzić, jak długo żaba akwariowa może wytrzymać bez jedzenia, więc użyję mojej własnej wiedzy i doświadczenia z akwariami, aby wymyślić zalecenie. Oczywiście muszę powiedzieć, że ty i tylko Ty jesteś odpowiedzialny za zdrowie i dobre samopoczucie swoich zwierząt akwariowych. Mając to na uwadze, omówmy to trochę.

nie było mnie na weekendy i długie weekendy wiele razy bez moich mieszkańców zbiornika są karmione. Za każdym razem, gdy wracałem do domu, ryby były w porządku. Wydaje mi się, że większość żab szponiastych lub karłowatych mogłaby z łatwością przetrwać co najmniej trzy do czterech dni bez jedzenia. Na wolności, bardzo wątpię, że istnieje pożywienie dostępne dla tych stworzeń każdego dnia, nie mówiąc już dwa razy dziennie. Mogłem wymyślić tylko dwa powody, dla których codzienne karmienie żab może być problemem. Oto oni:

  • jeśli przypadkiem twoja żaba nie jest w 100% zdrowa, to nie karmienie jej przez trzy do czterech dni może wystarczyć, aby osłabić żabę na tyle, że nie zdąży. Oznacza to również, że jeśli żaba zacznie wykazywać oznaki osłabienia w zbiorniku, może zwrócić uwagę głodnych ryb. Ryba może zacząć się do niej podlizywać, w końcu zabijając żabę. Nikt tego nie chce.
  • jeśli żaba jest zdrowa i silna i zaczyna głodować, jej temperament może się zmienić. Jeśli masz małe ryby w zbiorniku z żabą, gdy robi się głodny, ryba może mieć kłopoty. To nie jest poza afrykańską żabą szponiastą jeść bardzo małe ryby. Na wolności, to prawdopodobnie dzieje się cały czas. To jest niebezpieczeństwo posiadania głodnej żaby.

czuję, że jeśli przekroczysz cztery dni, ryzykujesz takie rzeczy. Nie oznacza to, że po czterech dniach twoja żaba zachoruje i umrze lub zjada ryby wielkości kęsa. Wcale nie. Oznacza to tylko, że potencjał tych rzeczy wzrośnie. To tylko moje „dwa centy” na ten temat!

  • w końcu należy zauważyć, że gdy afrykańskie żaby akwariowe osiągną dojrzałość, naprawdę nie wymagają codziennego karmienia. Młoda żaba będzie musiała jeść codziennie, aby zwiększyć swoją siłę i rosnąć. Starsza żaba nie musi jeść codziennie, będzie, jeśli ją karmisz, ale nie wymaga jej, aby przetrwać.

ile pokarmu należy karmić afrykańskiego karła lub Pazurkowatą żabę?

polecam karmić żaby wystarczająco małą ilością pokarmu, aby po każdym karmieniu nigdy nie było jedzenia. Karmienie dwóch granulek na żabę jest najprawdopodobniej wystarczające, a może za dużo dla bardzo młodej żaby. Oczywiście żaba zjadłaby więcej, gdybyś karmiła ją więcej, ale po prostu jej nie potrzebuje.

Zostaw żaby, które chcą więcej, wtedy wiesz, że nigdy nie karmisz ich za dużo. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze w czasie, pozostaw mniej jedzenia do czyszczenia ze zbiornika, a skończysz ze zdrową żabą.

możesz karmić więcej niż dwa granulki, jeśli masz większe pazury żaby i po prostu uważaj, aby wszystkie granulki zostały zjedzone. Zajmie to tydzień lub dwa, ale po tym powinieneś mieć dość dokładne wyczucie, ile jedzenia im dać.

czym karmić afrykańskiego karła i szponiaste żaby?

żaby akwariowe, takie jak odmiany karłowate i szponiaste. są wszystkożerne. Będą jeść szeroką gamę produktów spożywczych. Będą również jeść żywe pokarmy, takie jak owady itp. Są jednak szanse, że nie będziesz karmić swoich żab komary. Dostępne w handlu pokarmy zapewnią wszystkie składniki odżywcze, których Twoja żaba potrzebuje do długiego zdrowego życia.

podczas karmienia żab należy pamiętać, że pokarm musi dotrzeć do żab. Jeśli pomiędzy ścieżką pokarmową znajdują się ryby, istnieje duża szansa, że ryby je zjedzą. Jednym ze sposobów na obejście tego jest użycie granulek, ponieważ bardzo szybko spadają na dno zbiornika.

Pellets to świetna opcja, ale to nie da Twojej żabie wszystkiego, czego potrzebuje. Mrożonki, takie jak mysis i krewetki solankowe, można rozbić na małe kawałki, a jednocześnie zamrożone i wrzucić do zbiornika. Pokarmy te nie spadają tak szybko jak granulki, ale spadają dość szybko, zwłaszcza gdy są jeszcze zamrożone.

mrożone robaki krwi i Kryl to kolejna świetna opcja do urozmaicenia.

podsumowanie

chociaż niektórzy akwaryści mogą powiedzieć, że musisz codziennie karmić swoje żaby i ryby, po prostu nie masz zbyt. Tak jak w przypadku ludzi, oczywiście, lubisz jeść codziennie, ale możesz przejść kilka dni bez jedzenia niczego i przetrwać dobrze. To samo dotyczy twoich żab. Odejście i nie karmienie ich przez trzy lub cztery dni jest w porządku. Może to przynieść korzyści żabom i parametrom wody w akwarium.

jedną z rzeczy, które możesz zrobić, to dać swoim zwierzętom wodnym trochę więcej tuż przed kilkoma dniami nie jedzenia, aby upewnić się, że są dobre i pełne.

również nie dyskontuj próbowania automatycznego podajnika, jeśli pozwala na to twój budżet. Więc nie musisz się o nic martwić. Cóż, myślę, że prąd może zgasnąć. Jeśli jednak tak się stanie, nadal będzie dobrze, tak jak i żaby. Jeszcze jedno, większość automatycznych podajników ryb działa na bateriach, więc powinno być dobrze. Wystarczy użyć świeżych baterii. Powodzenia!

chcesz wiedzieć, czy żaby akwariowe gryzą? Sprawdź mój artykuł tutaj na ten temat.

chcesz wiedzieć, czy żaby karłowate mogą żyć z rybą Betta? Sprawdź mój artykuł tutaj na ten temat.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.