Nawilżacze zawierają jeden lub więcej filtrów, które blokują zanieczyszczenia przed opuszczeniem urządzeń.

podobnie jak klimatyzator, nawilżacz zawiera filtr, który zatrzymuje pył, pleśń i resztki złóż mineralnych przed emisją przez maszynę.

Wymiana Filtra

Wymień Filtry nawilżacza raz na trzy miesiące. Jeśli używasz nawilżacza codziennie, wymieniaj filtr co dwa miesiące. Filtry są pokryte powłoką, która spowalnia wzrost pleśni, ale nie odpycha pleśni. Brak wymiany filtra nawilżacza może prowadzić do wyrzucenia do powietrza nadmiernego kurzu i zanieczyszczeń, a także pleśni rosnących na powierzchniach filtra i wewnątrz urządzenia.

jeśli nawilżacz zawiera mineralną podkładkę absorpcyjną, wymień ją co dwa do trzech tygodni, aby zapobiec emisji złogów mineralnych.

problem z twardą wodą

jeśli mieszkasz w obszarze, który zawiera twardą wodę, co miesiąc wymieniaj Filtr nawilżacza, ze względu na wysoką zawartość soli mineralnych obecnych w wodzie. Osady mineralne szybciej zatykają filtry i wytwarzają dużą ilość białego pyłu, jeśli nie wymieniasz filtra częściej.

kupowanie filtrów zamiennych

Znajdź nazwę i numer modelu nawilżacza (zwykle z tyłu urządzenia) przed próbą zakupu filtrów. Rozważ również zakup więcej niż jednego filtra zamiennego. Filtry Zamienne są dostępne w supermarketach sprzętu, wyposażenia domu i sklepów detalicznych, a także bezpośrednio od producenta nawilżacza.

wyłączanie i odłączanie

podczas wyłączania nawilżacza na pewien czas lub odłączania go, wyjmij filtr i wymień go na Nowy, a następnie opróżnij zbiornik wody urządzenia. Następnie wyczyść nawilżacz zgodnie z zaleceniami zawartymi w instrukcji urządzenia przed przechowywaniem go w szafie lub innym miejscu. Nie zostawiaj starego filtra lub wody w nawilżaczu – pleśń może rosnąć na filtrze, a woda może stać się Nieświeża i pachnieć.

Kapturek

  • Nawilżacze dodają wilgoci do powietrza w domu i sprawiają, że powietrze jest bardziej oddychające.
  • filtry są pokryte powłoką, która spowalnia wzrost pleśni, ale nie odpycha pleśni.
  • podczas wyłączania nawilżacza na pewien czas lub odłączania go, usuń filtr i wymień go na Nowy, a następnie opróżnij zbiornik na wodę urządzenia.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.