nie rób za dużo

jak często należy kąpać shih tzu? To bardzo dobre pytanie. Możesz mieć ochotę na kąpiel swojego shih tzu za każdym razem, gdy wrócisz z walkies, a on ma błoto na łapach. A może często kręci się po ziemi i czujesz, że powinieneś go kąpać za każdym razem, gdy to robi.

cóż, kąpiel shih tzu zbyt często jest naprawdę złą rzeczą. Twój shih Tzu wydziela naturalne olejki eteryczne do ciała, które utrzymują jego skórę miękką i wilgotną, a także utrzymanie jego płaszcz w błyszczącym i zdrowym stanie.

kąpiel zmywa zużyte olejki eteryczne, dzięki czemu shih Tzu może zacząć produkować więcej na nowo. Kąpać shih tzu zbyt często i będzie zmyć olejki eteryczne w szybszym tempie niż on może je produkować. Jego skóra i płaszcz staną się bardzo suche i prawdopodobnie swędzące i czerwone.

uważaj, aby nie kąpać shih tzu zbyt wiele!
ID: 161134328 edu1971|

nie zostawiaj go zbyt długo

zostaw go zbyt długo między kąpielami, a na jego skórze i płaszczu będzie za dużo oleju. Pory jego skóry zostaną zablokowane, co prowadzi do podrażnień skóry i ewentualnie pryszcze. Jego płaszcz stanie się matowy i tłusty. Zacznie pachnieć dość dojrzale.

Jak Często Należy Kąpać Shih Tzu?

to jak często należy kąpać shih tzu? Jakie jest szczęśliwe medium między zbyt dużą kąpielą a zbyt małą ilością? Wydaje się, że w świecie miłośników shih tzu toczy się debata na temat tego, czy przerwa między kąpielami powinna wynosić zaledwie trzy tygodnie, czy nawet sześć tygodni.

z mojego doświadczenia z Bruno i Charliem wynika, że każdy miesiąc jest prawidłowym odstępem między wizytami w wannie. Radzę zacząć od tego. Może się okazać, że indywidualne potrzeby psa dyktować, że można skrócić odstęp do trzech tygodni, lub nawet wydłużyć go w kierunku znaku sześciu tygodni.

upewnij się, że kąpać shih tzu wystarczająco często.
ID: 66837243 0sArt|

a pomiędzy?

oczywiście, jeśli twój Shih Tzu manges dostać się naprawdę źle zabrudzony między harmonogramem, a następnie trzeba będzie kąpać go wcześniej niż planowano, a następnie natychmiast wznowić regularne interwały. Ale jeśli jest tylko lekko zmazany, możesz dać mu wytrzeć miękką, czystą wilgotną szmatką lub nie perfumowaną mokrą chusteczką na bazie wody. Również, aby zachować świeżość shih tzu między kąpielami można rozważyć użycie specjalistycznego suchego proszku szampon dla zwierząt.

: Aby jeszcze bardziej zmniejszyć możliwość powstawania nieprzyjemnego zapachu między kąpielami, należy co tydzień prać pościel.

Jak Wykąpać Shih Tzu?

OK, to Pokrywa jak często kąpać swojego shih tzu, ale czy wiesz, że kąpanie go to nie tylko kąpanie go, mycie i suszenie? Jeśli, jak jestem pewien, chcesz jak najlepiej dla swojego shih tzu, jest w tym coś więcej. Nie martw się, to nie wszystko, co skomplikowane, ale istnieje wypróbowana i przetestowana metoda kąpieli i suszenia shih tzu, która optymalizuje zdrowie i stan jego skóry i sierści.

to jest pierwszy z trzech powiązanych postów. Do następnego z serii, kliknij „Jak kąpać psa Shih Tzu dla zdrowej skóry i sierści”, gdzie omówię nie tylko najlepszy sposób, aby kąpać psa shih tzu, aby zapewnić błyszczącą, wolną od plątaniny sierść i zdrową, wilgotną skórę, ale także Jak przygotować się do kąpieli oraz narzędzia i towary, których będziesz potrzebować. Mam nadzieję, że się tam spotkamy.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.