jak ciężkie są kontenery?

kontenery transportowe wyglądają na duże i wytrzymałe, ale jak ciężkie są? Przyjrzyjmy się, ile ważą niektóre z popularnych kontenerów transportowych i jakie są zalety standaryzacji ciężarów kontenerów transportowych do transportu towarów.

ciężary kontenerów transportowych

istnieją cztery typowe rodzaje ciężarów kontenerów transportowych. Jak widać w poniższej tabeli, standardowy kontener transportowy o długości 20 stóp waży o wiele mniej niż kontener o wysokości 40 stóp. Mają również inną ładowność.

kontener Waga Tary waga ładunku Waga brutto
20ft Standard 2050kg 28 430 kg 30 480 kg
20ft High Cube 2230kg 28250 kg 30480 kg
40ft Standard 3750kg 26 730 kg 30 480 kg
40ft High Cube 3890kg 26 590 kg 30 480 kg

limit wagi kontenera transportowego

limit masy brutto kontenera morskiego wynoszący 30 480 kg jest znormalizowany ze względów praktycznych – na przykład ciężarówka kontenerowa będzie miała ograniczenia masy osi, a zbyt wiele ciężkich kontenerów na statku może spowodować uszkodzenie jego konstrukcji i skrócenie jego żywotności, a nawet zatonięcie. Mniej kontenerowców tonie z powodu zmęczenia metalu niż masowych statków towarowych, ale jest to w dużej mierze spowodowane ograniczonymi tolerancjami w wadze kontenerów – nie ma takich gwarancji w masowcach.

jeśli chodzi o transport towarów, limit masy oznacza, że można zapakować lżejsze, nieporęczne towary do większego pojemnika, ale mniejsze, gęstsze towary do mniejszego – ostatecznie nie mogą one nosić więcej ciężaru, im są większe.

wagi do układania w stosy

jedną z zalet standaryzacji wagowych kontenerów transportowych jest to, że można je układać w stos do ośmiu wysokości, co zapewnia gęstsze przechowywanie ładunków zarówno na lądzie, jak i na morzu. Po ułożeniu i zablokowaniu od rogu do rogu, każdy kontener może zabrać do 240 ton!

to dlatego, że narożniki kontenerów są strukturalne – dachy i podłogi nie są tak bardzo.

trwałe podłogi

podłogi kontenerowe są w stanie zabrać na siebie znacznie więcej niż 26,59 ton ładunku dzięki wymaganym tolerancjom bezpieczeństwa. Tradycyjnie są one wykonane ze sklejki drewnianej, która może przenosić ponad 6000 ładunków w ciągu swojego życia. Coraz więcej producentów pojemników przenosi się na zrównoważony, szybko rosnący bambus, który jest równie wytrzymały, ale milszy dla naszej planety.

Obserwuj dach

pojemniki są przeznaczone do układania w stos od rogu do rogu. Dachy są zaprojektowane tak, aby chronić przed pogodą, szkodnikami i złodziejami, ale to wszystko. Mogą zabrać około 200 kg na wierzchu (duży człowiek ze swoimi narzędziami może pracować na nim do konserwacji), ale jeśli chodzi o układanie, nie można ich na przykład układać krzyżowo.

wiedząc o tym, architekci wzmacniają dachy, stosując nowatorskie sposoby układania zmienionych pojemników, aby spełnić ich wizję.

zbudowany do kopania

kontenery transportowe są zbudowane, aby kopać w każdych warunkach pogodowych. Wystarczy spojrzeć na ten film!

dzieje się tak dlatego, że wykonane są z wytrzymałej stali CorTen, która chroni się warstwą rdzy, nawet jeśli farba ochronna została rozdrobniona.

dlatego przeprojektowane kontenery transportowe mają długą żywotność!

chociaż Kontener morski może wytrzymać pięć lat globtrotingu w służbie morskiej, może żyć długo po przejściu na emeryturę dzięki budowie jak czołgi. Dobrze utrzymane, mogą ” żyć ” przez 30 lat i więcej. Jest to co najmniej długość życia, że niektóre nowoczesne domy mieszkalne są budowane dla! Musisz tylko obserwować wszelkie plamy rdzy i utrzymywać uszczelki w dobrym nicku, a będzie Ci dobrze służyć przez wiele lat.

chcesz zmienić kontener wysyłkowy?

skontaktuj się z nami w Gateway Container Sales już dziś, aby omówić swoje potrzeby, a my pomożemy Ci znaleźć odpowiedni kontener dla Ciebie, niezależnie od jego końcowego przeznaczenia.

Tematy pokrewne

20ft-Container-sliding-window-Brisbane

trzymaj się z dala od zimna (lub ciepła) z izolacją kontenera transportowego
listopad 22, 2021

used-shipping-container2

jakie są różnice między Nowym I używanym kontenerem wysyłkowym?
Listopad 15, 2021

shippingcontainerpool

Top 5 Basenów Kontenerowych
Listopad 9, 2021

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.