w czasach, kiedy byłem serwisantem basenów, mieliśmy klienta w Waszyngtonie, który utrzymywał swój basen otwarty do końca grudnia. Ciepło było podkręcone, para spływała z powierzchni. Para wyglądała dla mnie jak Banknoty dolarowe ze skrzydłami i zawsze obracałem grzejnik trochę w dół, tylko po to, aby znaleźć go podkręcony ponownie w następnym tygodniu.

jeśli masz pieniądze producenta filmowego, może to nie być artykuł dla Ciebie. Ale jeśli jesteś zainteresowany zmniejszeniem kosztów posiadania basenu i wpływu basenu na środowisko, rozważ następujące wskazówki.

jeśli masz solarny Grzejnik do basenu lub basenową pompę ciepła, koszt ogrzania basenu może być bardzo niski. Jeśli ogrzewasz basen paliwami kopalnymi, a mianowicie gazem ziemnym lub propanem, jak szacunkowo 900 000 właścicieli basenów, możesz być zainteresowany poznaniem sposobów na zmniejszenie rachunków za gaz i zmniejszenie zapotrzebowania na energię w basenie.

1. Użyj Płynnego Koca Słonecznego:

Liquid Solar Blanket, lub HeatSaver, został wynaleziony przez kanadyjską firmę Flexible Solutions, w połowie lat 90. zastrzeżona mieszanina alkoholu izopropylowego, Liquid Solar Blanket unosi się na powierzchnię i tworzy mikroskopijną warstwę o grubości zaledwie kilku cząsteczek. Warstwa ta zmniejsza straty ciepła poprzez parowanie i jest bez smaku, niewidoczna i całkowicie nieszkodliwa. Po tym, jak pływak przestaje zakłócać wodę, spieszą się, aby zreformować kompletną warstwę, ponieważ są w ten sposób uporządkowane i najszczęśliwsze. I co najważniejsze, dzięki płynnemu Kocowi Słonecznemu w basenie, parowanie jest zmniejszone nawet o 50 procent.

2. Użyj Koca słonecznego:

koce słoneczne, niezależnie od tego, czy są niebieskie, przezroczyste, czy różowe, wykonaj podwójną pracę. Po pierwsze, podgrzewają wodę (w przeciwieństwie do LSB), skupiając promienie słoneczne przez wypełnione powietrzem pęcherzyki koca słonecznego. Koce słoneczne lub osłony słoneczne mogą zwiększyć temperaturę basenu o 10 stopni. Po drugie, koc słoneczny zatrzyma ciepło i zapobiegnie parowaniu. Używanie koca słonecznego jest również dobrym pomysłem na krytych basenach, aby utrzymać niski poziom wilgotności wewnątrz konstrukcji. Używanie kołowrotka solarnego znacznie ułatwia instalację i demontaż, chociaż dla niektórych duży kołowrotek jest trochę brzydki na pokładzie basenu.

3. Użyj słonecznych pierścieni słonecznych:

stosunkowo nowy na rynku retencji ciepła, słoneczne pierścienie słoneczne są wyjątkowe. Niezwykle trwałe i wytrzymałe, znacznie przetrwają żywotność zwykłego koca słonecznego. Są również łatwiejsze w instalacji i demontażu; nie jest potrzebny kołowrotek solarny. Wyciągnij je z basenu pojedynczo i ułóż je. Krawędzie pierścieni słonecznych mają magnesy, dzięki czemu przylegają do siebie. Niezależne testy oceniają pierścienie słoneczne jako zapewniające większy transfer ciepła niż standardowe koce słoneczne, a z pewnością są łatwiejsze w pracy.

4. Zainstaluj bloki wiatrowe

Żywopłoty, solidne ogrodzenia i konstrukcje zapewniają dobry blok wiatrowy, aby zmniejszyć straty ciepła. Wiatr jest największym złodziejem ciepła z Twojego basenu, więc jeśli masz przeważające wiatry, blokowanie co najmniej jednej strony basenu zmniejszy wiatr na poziomie powierzchni basenu. Jako dodatkowy bonus możesz zablokować wścibskie oczy wścibskich sąsiadów. Nawet częściowe ogrodzenia i niskie żywopłoty mogą być przydatne w blokowaniu wiatru, tylko pamiętaj, aby nie blokować widoku basenu z domu, co może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa.

5. Zainstaluj pokrywę basenową

Zimowe pokrywy basenowe, nawet pokrywy basenowe z siatki, znacznie zmniejszają straty ciepła. Pokrywa basenu jest najbardziej zalecaną metodą zmniejszania strat ciepła i powinna zwrócić się w krótkim czasie. Automatyczne pokrywy basenów, wykonane z solidnego winylu wzmocnionego PVC, naprawdę utrzymują ciepło, jednocześnie utrzymując brud i zanieczyszczenia. Korzystanie z zimowej Osłony bezpieczeństwa na basenie w lecie nie jest powszechne, ale jest to świetny sposób na zmniejszenie rachunków za gaz, utrzymanie czystości basenu i zapobieganie nieautoryzowanemu użyciu basenu.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.