ogórki są łatwe w pielęgnacji dla warzyw, które wymagają odpowiedniego światła słonecznego i dużej ilości wody, aby się rozwijać. Określenie, ile wody potrzebuje roślina ogórka dziennie, wykracza poza czytanie instrukcji napisanych na roślinach nasiennych.

jeśli chodzi o to, jak często podlewać ogórki, rośliny ogórkowe potrzebują co najmniej 1 cala wody dziennie; jednak ilość wody zależy od różnych czynników, takich jak lokalny klimat, jakość gleby i przyjęta metoda nawadniania.

czynniki te zostaną przeanalizowane, aby pomóc ci określić, ile wody potrzebuje Twoja roślina ogórkowa dziennie lub tygodniowo, w zależności od przypadku.

spis treści

jak często podlewasz rośliny ogórka?

jak często należy podlewać rośliny ogórka, zależy od następujących czynników:

1. Jakość gleby

rodzaj gleby, w której uprawiana jest roślina ogórkowa, a jakość uprawianej gleby określa, jak często należy ją podlewać. Optymalna gleba ogrodowa to taka, która jest bogata w składniki odżywcze i odpowiednio osuszona.

gleby piaszczyste szybko wysychają, dzięki czemu szybko i łatwo wysychają. Tak więc, gdy ogórki rosną na glebach piaszczystych, zwykle wymagają dodatkowego nawadniania. Gleba gliniasta, z drugiej strony, zatrzymuje wodę i zwarta, gdy jest mokra.

kiedy uprawia się w nim rośliny ogórka, hamuje ruch wody wokół korzeni rośliny. Tak więc, gdy ogórki rosną na glebach gliniastych, zwykle wymagają mniejszej ilości wody. Jednak gleba gliniasta nie jest optymalna do uprawy roślin ogórkowych.

aby poprawić drenaż gleb, takich jak gleba gliniasta, aby poprawić zaopatrzenie i przepływ wody wokół korzeni rośliny ogórka, możesz dodać torf lub kompost do podłoża gleby przed posadzeniem ogórków. Ogórki mogą również rosnąć z powodzeniem na mniej optymalnych glebach, ale przy odpowiednim nawadnianiu.

2. Lokalny klimat

lokalny klimat strefy określa, jak często podlewać rośliny ogórka. Lokalne czynniki klimatyczne, takie jak wilgotność, temperatura, wiatr, natężenie światła i długość dnia, przyczyniają się do interwału, w którym roślina ogórka otrzymuje wodę.

w klimatach z wysokimi temperaturami, niską wilgotnością, światłem i wiatrem uprawiane są tu rośliny ogórkowe, które wymagają zwiększonego zapotrzebowania na wodę.

podczas gdy w klimatach o niższej temperaturze, wysokiej wilgotności, słabym świetle i niskim wietrze, uprawiane tam ogórki wymagają mniejszej ilości wody, w porównaniu z jej odpowiednikami w gorętszych klimatach.

3. Etap Rośliny i jej gęstość

ilość wody, której potrzebuje roślina ogórka, zależy również od etapu i gęstości rośliny. Jeśli na akr ziemi będzie więcej roślin ogórkowych, będzie większe zapotrzebowanie na wodę.

jeśli chodzi o Stadium roślin, mniejsze rośliny wymagają mniejszej ilości wody niż większe rośliny. Ponadto, gdy roślina ogórkowa jest na etapie sortowania owoców, wymagałaby większej ilości wody, ponieważ owoce takie jak ogórek to ponad 90% wody.

najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, jak często należy podlewać roślinę ogórka, niezależnie od lokalnego klimatu i jakości dostępnej gleby, nie jest spekulowanie, ale zmierzenie, w jaki sposób rośliny ogórka wchłaniają wodę z gleby.

szacunkowe wartości przepływu wody z gleby do korzeni roślin można uzyskać z codziennej tabeli ewapotranspiracji. Jednak rzeczywiste wartości uzyskuje się poprzez zainstalowanie czujników Monitorowania Wilgotności Gleby.

na rynku dostępne są różne rodzaje czujników wilgotności gleby. Wahają się one od czujników, które są stosunkowo niedrogie do tych, które są bardzo drogie.

drogie Czujniki to zautomatyzowane komputerowo systemy pojemnościowe, podczas gdy niedrogie Czujniki to Tensjometry. Warto zauważyć, że Tekstura gleby czasami wpływa na odczyty czujników.

teraz, ile dokładnie wody potrzebuje roślina ogórka dziennie?

szybko Przekonajmy się poniżej:

ile wody potrzebuje roślina ogórka dziennie?

ile wody potrzebuje roślina ogórka dziennie

rośliny ogórka wymagają dużo wody, aby prawidłowo rosnąć. Z natury mają korzenie pędowe, co bardzo utrudnia nawadnianie.

rośliny ogórkowe potrzebują co najmniej 1 cala wody dziennie i mogą potrzebować więcej wody, jeśli pogoda jest gorąca. Jeśli temperatura pogody jest tak wysoka, jak powyżej 90 stopni, zaleca się podlewanie roślin ogórka dwa razy dziennie.

ale jeśli temperatura pogody jest niska, a nie do 90 stopni, należy podlewać rośliny ogórka raz dziennie. To by wystarczyło dla roślin. Nie należy jednak pozwalać, aby gleba stała się namoczona, wilgotność jest wystarczająco dobra.

nie podlewaj roślin ogórka w szczycie bezpośredniego światła słonecznego. Podlewanie roślin ogórkowych, gdy otrzymują bezpośrednie światło słoneczne, przypala je i rujnuje wszystkie wysiłki włożone w ich pielęgnację.

może również prowadzić do więdnięcia roślin ogórka. Najlepszy czas na podlewanie roślin ogórka to wczesne godziny rano lub późnym wieczorem, gdy rośliny nie otrzymują pełnego światła słonecznego.

aby pomóc roślinie ogórka zachować wilgoć i pozostać izolowaną, możesz położyć ściółkę na glebie. Ściółki zapobiegają również wzrostowi chwastów wśród roślin ogórka.

niektórzy również kładą gazetę pod ściółką; poprawia to poziom ochrony danej roślinie.

efekt Overwateringu rośliny ogórka

efekt Overwateringu rośliny ogórka

ponieważ rośliny ogórka są uważane za kochające wodę, Wiele osób zakłada, że podanie mu dużej ilości wody byłoby pomocne dla ich wzrostu i rozwoju. To nie wydaje się w porządku, ponieważ w prawdziwym tego znaczeniu, przesiąkasz roślinę.

Overwatering rośliny ogórkowe jest jedną z najgorszych rzeczy, które można błędnie zrobić do swojej rośliny i ogrodu. Zbyt duża ilość wody może uszkodzić roślinę, a także może zabić roślinę, pozwalając korzeniom usiąść w wilgotnej glebie i odbierając użyteczny tlen z gleby.

wręcz przeciwnie, umiarkowane podlewanie rośliny ogórka zachęca roślinę do rozwijania silnych głębokich korzeni, a nie słabych korzeni. Inne skutki zalania rośliny ogórka obejmują:

1. Powstawanie mączniaka prawdziwego

mączniaka prawdziwego jest spowodowane napowietrznym podlewaniem roślin ogórka. Mączniak prawdziwy rośnie na starszych liściach i sprawia, że więdną i żółkną.

owoce ogórka zwykle nie są bezpośrednio dotknięte mączniakiem. Mimo to, mogą zostać poparzone słońcem, gdy duże liście, które służą jako liście ochronne, zwiędną i uschną, pozostawiając owoce odsłonięte.

mączniak prawdziwy najlepiej jest kontrolować, gdy zostanie wcześnie wykryty. Spraye przeciwgrzybicze pozbyć się mączniaka prawdziwego. Mieszanka sody oczyszczonej, uśpionego oleju, mydła owadobójczego i wody również dba o mączniaka prawdziwego.

Czytaj Także: Czy Ocet Może Zabić Mączniaka Prawdziwego?

2. Zgnilizna korzeni

rośliny ogórka, które rosną na glebach gliniastych, są zwykle podatne na zgniliznę korzeni; dzieje się tak dlatego, że gleba zatrzymuje tak dużo wody, niż je odprowadza. Korzenie, które siedzą w takiej glebie, rozwiną grzyb, który ostatecznie zabije korzenie roślin.

materiały humusowe, takie jak rozkładające się liście lub słoma, znacznie poprawią drenaż takiej gleby i zapobiegną gniciu korzeni.

3. Żółknięcie liści

liście żółkną w wyniku przesiąknięcia. Liście żółkną, gdy ich korzenie pozostają długo w wodzie i nie są w stanie wchłonąć składników odżywczych z gleby do liści i innych części roślin.

gdy liście żółkną w wyniku przesiąknięcia, stają się wiotkie i ostatecznie odpadają. Kiedy to zauważysz, natychmiast zmniejsz podlewanie. Nie należy pozostawiać wody, aby stała u podstawy rośliny.

Czytaj Także: Ile Roślin Ogórka Na Wiadro 5 Galonów?

wnioski / jak często podlewać ogórki

ogórek potrzebuje optymalnej ilości wody dziennie, aby rozwijać się i rozwijać ekonomicznie dobry rozmiar owoców; należy jednak uważać, aby nie podlewać roślin.

skutki zalania rośliny nie są w żaden sposób przyjemne. Jeśli stać Cię na czujnik monitorowania wilgoci, kup jeden dla swojej rośliny, ponieważ pomoże Ci monitorować szybkość transpiracji i poinformuje cię, ile wody potrzebuje roślina ogórka dziennie.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.