Ile Stron Ma Altana?

ile stron ma altana? To nie jest trudne pytanie, ale wymaga wyjaśnienia. Podobnie jak wiele pytań, które otrzymujemy w GazeboSpot, odpowiedź zależy od kilku zmiennych.

istnieje wiele różnych rodzajów altan do wyboru i wszystkie mają różne style i funkcje. Kształt i konstrukcja altany określi jej liczbę boków i najlepsze zastosowania. Świat altan ma coś dla każdego, więc przyjrzyjmy się, która opcja może być dla ciebie odpowiednia.

krótka odpowiedź: ile stron ma Altana?

liczba boków, jakie ma altana, zależy od jej kształtu. 4 najczęstsze kształty altany to sześciokąt, ośmiokąt, kwadrat i prostokąt.

sześciokątna altana ma 6 boków. Ośmiokątna altana ma 8 boków. Zarówno kwadratowa, jak i prostokątna altana ma 4 boki.

istnieją również kwadratowe i prostokątne altany naścienne, które mocują się na zewnątrz domu. Uważamy, że te altany mają 3 strony.

sześciokątne altany mają 6 stron

co łączy plaster miodu, bańki mydlane i altany? Sześciokąt! Sześciokąt jest jednym z trzech najsilniejszych kształtów w przyrodzie.

wraz z trójkątem równobocznym i kwadratem, po ułożeniu na płaskiej powierzchni, można spakować komórki o identycznym kształcie i identycznych rozmiarach w sześciokąt. Pomyśl o tym jak o doskonałej grze Tetris, ale rozgrywanej na okrągłym ekranie. Po wypełnieniu ekranu bez luk tworzysz mocną, solidną ścianę masy.

sześciokąt ma jedną przewagę nad trójkątem i kwadratem: wydajność. Boki sześciokąta sześciokątnego są krótsze niż boki trójkąta trójstronnego lub kwadratu czterostronnego. Krótsze boki oznaczają, że potrzeba mniej energii, aby stworzyć sześciokąt niż trójkąt lub kwadrat. I nie musisz poświęcać siły, żeby to zrobić.

sześciokątna Altana ma 6 stron

sześciokątne altany są wspólne do zakupu jako zestaw altany i do budowy z planów DIY. Wraz z ośmiokątnymi altanami mają starszy, bardziej tradycyjny kształt altany. Podobnie jak najwcześniejsze altany publiczne w Europie i Ameryce, sześciokątne altany były powszechne na Placach Publicznych i przestrzeniach obywatelskich.

nowoczesne sześciokątne altany zazwyczaj mają podniesione wbudowane podłogi, a ich ramy i dachy są zwykle wykonane z drewna lub winylu. Rozmiar altany nie ma wpływu na liczbę jej boków. Standardowy asortyment rozmiarów dla modeli sześciokątnych obejmuje wersje 8, 10 i 12 stóp.

altany ośmiokątne mają 8 stron

kiedy mówisz o sile altany, mówisz o odporności na wiatr i burze. Chociaż istnieje wiele po rynku sposobów wzmocnienia altany, najlepszym sposobem, aby upewnić się, że inwestycja będzie wytrzymać całorocznego użytku na zewnątrz jest zakup/Budowa altany hardtop. Chociaż mogą nie być najłatwiejszymi altanami do postawienia, są najsilniejsze.

fakt, że Twoja altana ma 6 boków jak sześciokąt lub 8 boków jak ośmiokąt, nie ma znaczenia. O ile model, który kupujesz, ma ramę i dach wykonany z drewna, winylu, aluminium lub stali, liczba boków jest kwestią sporną.

jeśli chodzi o wybór ośmiokąta w stosunku do sześciokąta, wybór jest tak naprawdę tylko jednym z preferencji projektowych. Stojąc obok siebie, sześciokątna struktura pojawi się bardziej pudełkowa, ponieważ ma tylko 2 boki kwadratu. Osoby, które wolą okrągłą altanę, zdecydują się na oktagon.

altany ośmiokątne występują w takich samych standardowych rozmiarach jak sześciokąty (8′, 10′, 12′), a plany zestawów lub majsterkowania obejmują również podniesioną, wbudowaną podłogę. Wszystkie rzeczy są równe (i tak naprawdę są, jeśli chodzi o altany ośmiokątne i sześciokątne), wybór między 6 A 8 bokami jest wyłącznie preferencją projektową.

czy altana może być kwadratowa?

altana może być kwadratowa, a także prostokątna. W rzeczywistości większość zestawów altan hardtop, które kupujesz dzisiaj, ma 4 strony. Kwadrat lub prostokąt jest również najczęstszym kształtem miękkich altan górnych i altan pop-up / camp (aka namioty gazebo).

kwadratowa Altana ma 4 strony

kwadratowe i prostokątne altany są bardziej prawdopodobne niż ośmiokątne lub sześciokątne modele wykonane z aluminium i/lub stali. Drewno i winyl są zarezerwowane dla zaokrąglonych kształtów. 12′ x 12′ i 10′ x 12 ’ to standardowe rozmiary altan z 4 bokami.

najczęściej te altany nie mają podniesionych, wbudowanych pięter, takich jak ośmiokąty i sześciokąty. Może to być spowodowane tym, że punktem metody montażu zestawu altany jest (stosunkowo) łatwy proces konfiguracji. Wbudowana podłoga nie tylko wydłuża czas montażu, ale także zwiększa wagę opakowania wysyłkowego.

altany naścienne mają 3 strony

altany naścienne, które dołączają do (lub siedzą równo) zewnętrznej ściany domu, jest wyjątkiem od wszelkich dyskusji o tym, ile stron ma altana. Podczas gdy wszystkie altany ścienne są kwadratowe lub prostokątne, uważamy je za modele 3-stronne, ponieważ Czwarta strona to twój dom.

jeśli chcesz zainstalować energię elektryczną w swojej altanie lub szukasz opcji, która działa bardziej jak ekranowany ganek, altany montowane na ścianie są świetnymi opcjami. Ich koszt jest porównywalny z innymi wolnostojącymi altanami z twardym dachem i zasadniczo otrzymujesz dodatkowy pokój wewnątrz/Na Zewnątrz.

ostatnie przemyślenia

bez względu na to, ile stron ma twoja altana, zawsze zapewni miejsce do relaksu na świeżym powietrzu z rodziną i przyjaciółmi. Po znalezieniu odpowiedniego kształtu i idealnego wzornictwa będziesz mieć niezliczone możliwości dostosowania go do swoich potrzeb, otoczenia i stylu życia.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.