radzenie sobie z koką może się opłacić

jeśli kiedykolwiek spędziłeś godziny pracy poruszając się po szarym labiryncie kabin lub uduszając się hangarami odzieżowymi w handlu detalicznym, prawie wszystko wydaje się dobrą alternatywą dla kariery. Nawet, przyznamy się do marzeń, dołączając do tych kolesi, którzy zbierają butelki i puszki z Twoich śmieci w mieszkaniu każdego ranka. Świeże powietrze! Ćwiczenia! Dreszczyk emocji podczas polowania! Może to trochę bałaganiarskie, ale musieliśmy patrzeć na martwe ciała w naszej ostatniej pracy w gazecie, a nie można zamienić ciał w pięciocentówki. Pewnego dnia idąc do pracy, zastanawialiśmy się, czy ci skromni zbieracze śmieci naprawdę śmieją się z drogi powrotnej do McMansions w Jersey. Postanowiliśmy więc sami się o tym przekonać.

uzbrojeni w jedyny wózek babci, który znaleźliśmy, garść pustych worków na śmieci i kilka godzin do zabicia, wyruszyliśmy na ulice Boerum Hill o 11 rano w gorący czwartek września. Pierwsze kilka budynków w samym naszym bloku sugerowało owocne zbiory, pomimo zniesmaczonych spojrzeń sąsiadów i przechodniów, którzy wydawali się być, sądząc po twarzach, lekko znieważeni. A może ich obawą było, że zbieranie śmieci stało się najnowszym trendem wśród młodych białych mężczyzn z Brooklynu, z butami do nurkowania ze śmietnikiem i łodzią. Około pół tuzina mieszkańców wydzieliło swoje odkupienie do plastikowych toreb i powiesiło je na płotach.

trzy przecznice dalej łatwy dostęp do koszy na śmieci na podwórkach kamienic i budynków mieszkalnych na wzgórzu Boerum okazał się dobrodziejstwem: nasz wóz szybko się zapełniał. Nie trzeba długo, aby stać się ekspertem w tym, co wziąć: każda butelka wody się liczy (i pijesz ich dużo, Brooklyn), podobnie jak woda gazowana i napoje energetyczne-w zasadzie wszystko, co nie jest w 100 procentach sokiem. Boerum Hill miał dużo Bud Light w tym konkretnym dniu, i wiele butelek wina, które nie były dobre dla nas (Zobacz pełną listę odkupionych i inne oficjalne informacje).

Rozchmurz się, Conal. Ta ciężka praca sprawi, że będzie padać pięciocentówka.

zwracając się w kierunku Gowanus, uderzyliśmy w rezerwę mineralną butelek po napojach słodowych i zgarnęliśmy je do wózka. Zbierając puszki i butelki, otrzymujesz nadprzyrodzoną zdolność do wykrywania swojej nagrody-na ulicy, na rogu koszy na śmieci, nawet na dnie czyjegoś kosza w bałaganie wczorajszej kolacji. Butelki zaczynają wyglądać jak rozrzucone monety w koszu, dzięki czemu całość przypomina zbieranie monet w grze Super Mario: Jasne, nie potrzebuję monety aż na dnie studni w pobliżu morza gorącej lawy. Ale ja tego chcę.

jedyna bezpośrednia konkurencja, jaką napotkaliśmy, pochodziła od starszej pani na Bergen St., która zatrzymała się w swoim kopaniu śmieci, gdy przechodziliśmy z naszym bujnym wózkiem i podążała za nami z wąskookim spojrzeniem, które przeniknęło do chmury czerstwego piwa i gorącej wody z cukrem. Gdy szliśmy dalej, stało się jasne, że pobiła nas do ciosu po tej stronie ulicy. Kusi nas krzyk ” nie martw się! Jesteśmy tylko turystami!”aby zapewnić ją, że nie zagrażamy jej dochodom, ale nie chcieliśmy jej jeszcze bardziej straszyć.

jeśli jesteś osobą, która trzyma Purella w kieszeni, to jest to jak trzy poziomy piekła wydestylowane w jedno popołudnie. Rozlaliśmy na siebie gorące, czerstwe piwo, dotykaliśmy mokrych niedopałków papierosów, dotykaliśmy prastarej pleśni i tajemniczych produktów spożywczych. Wzięliśmy butelkę ciepłej wody z ulicy i zdaliśmy sobie sprawę, że to pewnie siki w środku. Dotknęliśmy goo o każdej konsystencji. Niektórzy zawodowcy, których widzieliśmy, mieli rękawiczki, ale więcej było bez rąk. Kilka zalet było naprawdę pomocne, wskazując nam kierunek większej liczby sklepów spożywczych, gdy było jasne, że maszyny w jednym sklepie zostały zepsute i informując nas, dlaczego niektóre z naszych butelek zostały odrzucone (muszą być z Nowego Jorku, a etykiety muszą być nienaruszone, aby maszyna mogła je zeskanować).

sortowanie śmieci wymaga dużej cierpliwości. Może sześć domów w bloku nie będzie miało nic do roszczenia, ale siódmy dom to ten, który miał dietetyczną imprezę Pepsi poprzedniego wieczoru. Kiedy byliśmy na Court St., byliśmy gotowi zarobić. Minęła niecała godzina, a my już mieliśmy przepełniony wózek.

Pan Darcy buduje swoje imperium

odkupienie
więc co można zarobić? W najlepszym przypadku możesz zarobić nieco więcej niż $5 na godzinę od pobrania do wykupu (oczywiście bez podatku). Każdy z nas odszedł z $2.50 z naszych podróży, ale w rzeczywistości całe przedsięwzięcie było jednoosobową pracą. W pierwszym biegu we wrześniu zebraliśmy $5.60 za godzinę pracy; drugi bieg w zeszłym miesiącu przyniósł gładkie $ 5.25.

zbieranie butelek i puszek nie jest tak trudne, jak się okazuje. Ale próbujesz je spieniężyć? To, używając technicznego określenia, jest suką tego. Naszym pierwszym celem była Fifth Avenue Key Food, gdzie planowaliśmy spieniężyć butelki w pozornie wygodnych „odwróconych automatach”, które liczą butelki za Ciebie. Maszyny aluminiowe i plastikowe działały dobrze i wydrukowały nasz bilet po zaakceptowaniu większości naszych butelek. Ale szklane maszyny – przy tej kluczowej żywności, a następnie w trzech kolejnych sklepach w odległości dwóch mil, do których ciągnęliśmy nasze łupy – były zepsute lub szybko się zapełniły. I niewiele mogliśmy z tym zrobić.

jest to część, w której oczekiwane wynagrodzenie godzinowe jest stale zmniejszane przez nieustający strumień pracowników sklepu, którzy są nieustannie w przerwie na lunch i są najwyraźniej jedynymi osobami zatrudnionymi w sklepie, które są w stanie naprawić, włączyć lub w inny sposób opróżnić maszyny.

weź jedzenie w Prospect Heights. Czekaliśmy około 20 minut, wraz z dwoma innymi facetami z torbami butelek, na opróżnienie wyraźnie pełnej butelki maszyny. W końcu na chodnik wychodzi młody facet, który ściąga rękawice robocze i mówi nam … maszyna jest pełna. Tak, ale nie możesz go opróżnić? „Nie. Jest pełny.”Jest coś, co możesz zrobić? „Nie. Jest pełny.”Otworzył nawet maszynę, aby zilustrować punkt, że rzeczywiście była pełna. Kiedy wrócimy? „Jest pełny.”Nasz drugi wypad spotkał się z większym szczęściem: z wczesnym startem, mieliśmy skok na maszynach, więc dotarliśmy do Piątej Alei. Kluczowe jedzenie, jak tylko otworzyli maszyny o 9 rano.

wydruki z kiosków recyklingowych Key Food

Uwaga: Nawet jeśli mają zepsute maszyny lub w ogóle nie ma maszyn, wszystkie sklepy, które zbierają depozyt butelek, są zobowiązane do zwrotu pieniędzy za butelki i puszki, które sprzedają (choć nie będą z tego zadowoleni). Więc możesz dostać 5 centów z powrotem za każdą z tych prostszych puszek w kasie w Trader Joe ’ s, ale nie dadzą ci nic za PBR. Wiąże się to z wiedzą, które produkty należą do którego sklepu i sortowanie przez lepki bałagan butelek przed wejściem do sklepu—wszystkie działania, które obniżają zwrot z inwestycji.

stali bywalcy
nie zapominajcie, że jest to przedsięwzięcie, w którym konkurencja jest bardzo doświadczona, choć może wolniej. Jeden wielki koleś wozi się wokół dwóch czarnych toreb prawie tak dużych, jak mówiono, że miał uzgodnienia z różnymi supers budynku, aby uratować mu torby z butelkami i puszkami.

Key Food ubrany w runo Mountain Dew, powiedział nam, że zarabia trzy lub cztery zaciągi na gotówkę w butelkach i puszkach tygodniowo. To jego jedyne źródło dochodów i robi to od 15 lat. Pewnego ranka w tym tygodniu Ronald, który mieszka w pobliskim Gowanus projects, miał sześć dużych worków na odpady z recyklingu w dwóch wózkach. Nie powiedział dokładnie, ile zarabia, ale powiedział, że wystarczy, by przetrwać bez opieki społecznej i opieki medycznej. Chociaż jego dochody pozwalają na stek „co jakiś czas”, najczęściej je ” wieprzowinę, fasolę i Franki.”Frustracja nie jest mu obca: może czekać godzinami, aż ktoś naprawi zepsute maszyny odkupienia, a jeśli spróbuje zabrać swój łup do sklepu, będzie miał kłopoty, a nawet odmówi. Ronald był bardziej energiczny, zbierał sześć dni w tygodniu. „Potem się zestarzałem”, mówi. „Stary i zmęczony.”

zauważyliśmy również dużą pomysłowość: imponującym wyczynem inżynierii było uniwersalne urządzenie do wózków rowerowych (na zdjęciu), wraz z koszami, torbami, miejscem do przechowywania drążka do łapania śmieci, a nawet uchwytem na butelkę z wodą (pamiętaj, że butelka wielokrotnego użytku). Również pojemniki nie mogą być zwrócone zgniecione lub złamane, więc niektórzy weterani mieli domowe kołki, których używali do zmuszania butelek i puszek do powrotu do formy.

urządzenie rowerowe, tylko dla poważnych kolekcjonerów butelek

podoba Ci się czy nie, ci ludzie stali się ważną częścią ekosystemu Nowego Jorku: Sam Stan Nowy Jork przepuszcza 2,5 miliarda butelek wody rocznie—wystarczy według Departamentu Ochrony Środowiska, aby dotrzeć na Księżyc (gdzie jeszcze trudniej jest znaleźć działające kluczowe jedzenie). Kolekcjonerzy nie chodzą jak Zieloni, Planetarni superbohaterowie, ale wiele butelek, które zbierają, pochodzi z koszy na śmieci, a nie z recyklingu. Tak więc kolektory butelek są jedyną rzeczą, która zapobiega wiecznemu potępieniu tych jednorazowych plastikowych pojemników (co jest losem około 30 milionów jednorazowych pojemników dziennie).

chętnie wykonamy swoją część-nawet jeśli w najbliższym czasie nie rzucimy pracy. Kiedy skończyliśmy, wzięliśmy zarobione pieniądze i wydaliśmy je na 5 dolarów Porkslap w General Greene, co jest dużo do wydania na piwo, ale przynajmniej dało nam to grosza na następny wielki łup.

jeśli znajdziesz się w trudnej sytuacji, w której te dodatkowe nickele zrobią dużą różnicę, dwie wskazówki: 1) Idź wcześniej. Podczas gdy Brooklyn jest na tyle duży (i spragniony), że produkuje wystarczającą ilość butelek dla wszystkich, wczesne dotarcie do sklepów lub maszyn odkupienia da ci SKOK w okno czasu, zanim Maszyny się zepsują lub zapełnią na cały dzień. 2) trzymaj się dzielnicy brownstone. Ich podwórka zapewniają łatwy dostęp do koszy na śmieci, przez które można przejrzeć bez zbytniego wtargnięcia.

i bez szczególnie naukowego powodu, oto wykres, który przygotowaliśmy, który mierzy niektóre elementy życia sprzęgła w czasie zbierania butelek i wysiłku:

pożądany przedmiot koszt potrzebne butelki lub puszki czas odbioru
1 Czy piwo (plus podatek i Kaucja za butelkę) $.79 16 9 protokół
1 packet Ramen noodles $.39 8 4.5 minut
Falafel (Sahadi) $3 60 33 protokół
Movie matinee (Kent Theater) $5 100 55 protokół
Colt 45 (40 oz) $2.75 55 31 protokół
1 night in NY Loft Hostel (Bushwick) $40 800 7.5 godzin
1 year of Law school (Brooklyn Law) $44,000 880,000 8,148 godziny (339 dni)
papierosy $11 220 2 godziny
używany rower (Schwinn, via Craigslist) $75 1,500 14 godziny
iPad (16 GB) $499 9,980 92.5 godzin

*na podstawie średnich zarobków z dwóch podróży, 9/2 i 10/21, w najlepszym przypadku, gdy maszyny wykupu działają.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.