prawie każdy wpadł na genialny pomysł, aby rozwiązać jeden z życiowych problemów. Niezależnie od tego, czy chodziło o dodanie zacisków do szpilki, aby utrzymać ją we włosach, czy o stworzenie samochodu z lepszym zużyciem paliwa, nowe pomysły na projekty produktów są wszędzie.

to, co odróżnia te pomysły od prawdziwych produktów gotowych do zakupu przez klientów, to projekt produktu. Chociaż prawdopodobnie miałeś pomysł lub dwa, aby poprawić stary produkt lub stworzyć zupełnie nowy, wprowadzenie tego produktu w rzeczywistość jest o wiele trudniejsze.

dlatego firmy zatrudniają firmy zajmujące się projektowaniem produktów, które pomagają im tworzyć nowe produkty, które chcą sprzedawać. Zatrudnienie Projektanta produktu jest niezbędnym krokiem do przybliżenia projektu do zakończenia, ale brak informacji na temat bieżących stawek dla niezależnych projektantów może spowolnić proces.

nie znając stawki, możesz pozwolić wielkim projektantom produktów prześlizgnąć się przez palce, oferując zbyt niskie lub płacąc więcej niż powinieneś za przeciętną usługę.

Niniejsze wytyczne mają na celu pomóc ci zrozumieć stawki za różne projekty, dzięki czemu możesz wiedzieć, czego się spodziewać, szukając projektanta produktu dla swoich potrzeb biznesowych.

o projektowaniu produktu

projektowanie produktu to o wiele więcej niż tylko pomysł. Poza ustaleniem, jak rozwiązać problem, z którym boryka się świat, jest cały szereg innych problemów, od upewnienia się, że produkt spełnia wytyczne dotyczące bezpieczeństwa i wszelkie obowiązujące przepisy, po upewnienie się, że jest to ergonomiczny design, który pasuje do Twojej marki.

usługa demonstracyjna produktu 3D ma na celu nie tylko stworzenie projektu dla Twojego produktu, ale także upewnienie się, że wszystkie te inne warunki są spełnione. Przykładami świetnego designu produktu są nie tylko niepowtarzalny smak Coca Coli, ale i kultowa szklana butelka zaprojektowana przez Andy ’ ego Warhola.

w tym czasie Coca Cola miała prawdziwy problem z naśladowcami uzurpującymi sprzedaż. Aby rozwiązać ten problem, Coca Cola zatrudniła Andy ’ ego Warhola do zaprojektowania szklanej butelki, która byłaby rozpoznawalna jako butelka Coca Coli, nawet jeśli klient czuł do niej w ciemności lub sama butelka pękła. Rezultatem jest zakrzywiona szklana butelka nadal używana.

podobne: ile kosztuje wyprodukowanie nowego projektu produktu?

projektowanie produktu może pomóc w wielu różnych sytuacjach, od problemu brandingu, z którym borykała się Coca Cola, po po prostu pomysł od podstaw i gotowy do przekształcenia w ważny produkt. Projektanci produktów są istotną częścią procesu, a wiele firm uznaje je za narzędzie, bez którego nie mogą żyć.

dlaczego firmy zlecają usługi projektowania produktów Na Zewnątrz

ponieważ projektowanie produktu jest tak istotnym krokiem w tworzeniu produktu, można by pomyśleć, że każda firma ma zespół z nich na pracowników. Podczas gdy prawdą jest, że wiele dużych firm utrzymuje projektantów produktów na pokładzie przez cały rok, wiele innych decyduje się zatrudnić zespół niezależnych usług projektowania przemysłowego, aby wykonać pracę.

wynika to częściowo z oszczędności. Projektanci produktów nie są potrzebni przez cały czas. Po zaprojektowaniu produktu może minąć kilka miesięcy lub lat, zanim projektant produktu będzie ponownie potrzebny. Nie ma sensu utrzymywać wynagrodzenia projektanta produktu przez cały rok, gdy nie są one potrzebne.

nawet jeśli usługa freelance concept design kosztuje więcej z góry, ogólne oszczędności są nadal dość duże, ponieważ nie muszą płacić za przestoje, a także nie muszą ponosić kosztów zatrudnienia i szkolenia ich, aby dopasować się do członka zespołu.

zatrudnienie członka zespołu zajmuje więcej czasu niż zatrudnienie freelancera. Stanowisko musi być reklamowane, CV muszą być podjęte, wywiady muszą być prowadzone, a czasami Agent wynajem musi być pozyskane na wielkie koszty, aby znaleźć odpowiednią osobę. Nawet po znalezieniu osoby, nie ma gwarancji, że osoba będzie pasować do firmy.

usługa modelowania produktów 3D często ma już zespół i może szybko rozpocząć pracę. Ponieważ wybrali product design jako swoją firmę, mają już pasję do projektowania i są gotowi do pracy.

niezależni projektanci produktów to świetny wybór, a coraz więcej firm wybiera ich zamiast kogoś, kto jest na stałe na liście płac.

różne rodzaje usług

teraz, gdy rozumiemy potrzebę projektantów produktów, nadszedł czas, aby przyjrzeć się bliżej Twojemu projektowi. Cena projektu produktu może się znacznie różnić w zależności od złożoności tego, co projektujesz. Projekt produktu dla nowego typu otwieracza do puszek będzie kosztował znacznie mniej niż projekt motocykla, ponieważ jest mniej części.

ogólnie rzecz biorąc, wszystko, co używa elektroniki, części mechanicznych lub potrzebuje oprogramowania lub oprogramowania, będzie kosztować więcej niż coś, co nie. Na jakim etapie jest produkt ma również znaczenie pod względem tego, ile będzie kosztował produkt końcowy. Jeśli produkt jest na wstępnych etapach, będzie kosztować więcej, aby go ukończyć, niż gdyby został już nieco rozwinięty.

projekt koncepcyjny

pierwszym etapem projektowania produktu jest etap koncepcji, często gdzie odbywa się rysowanie CAD. To jest, gdy produkt przechodzi od zaledwie pomysłu do rzeczywistego przykładu tego, jak produkt może wyglądać. Może to obejmować szkice, model 3D, a nawet listę wstępnych materiałów.

projekt koncepcyjny sam w sobie nie wystarczy, aby zabrać go do producenta, ale da tobie i inwestorom jasne wyobrażenie o tym, co ma nadejść.

opracowanie projektu

po utworzeniu projektu produktu nadszedł czas, aby przekształcić go w prawdziwy produkt, który jest gotowy do produkcji. Oznacza to, że model 3D pokazuje każdy panel i śrubę, należy zwrócić uwagę na branding i ergonomię oraz ostateczne szczegóły.

modele 3D mogą nawet testować produkty z ogromnych budynków aż do dziecięcej zabawki dla bezpieczeństwa. Po zakończeniu prac rozwojowych usługa projektowania 3D może w końcu przejść do prototypowania.

Budowa prototypu

Prototypowanie to faza, w której produkt przechodzi od projektu do fizycznego obiektu, który może być pokazany inwestorom. Prototyp jest przykładem rzeczywistego projektu, ale często jest wykonany z tańszych materiałów. Prototyp toruje drogę do testowania i daje usługom projektowania prototypów szansę na fizyczne trzymanie i manipulowanie produktem, aby sprawdzić, czy działa tak, jak powinien.

prototyp jest niezbędny nie tylko po to, aby pokazać inwestorom lub działowi sprzedaży, ale także aby upewnić się, że nie ma oczywistych lub żenujących błędów przed wysłaniem go do produkcji. Jest również używany do testowania produktu, aby upewnić się, że działa tak, jak powinien.

wszystkie te fazy są różnymi częściami projektowania produktu i rzadko są zwijane w jedną metkę. Każda faza będzie miała własną cenę.

Ile Kosztuje Projektowanie Produktu?

jeśli zadajesz sobie pytanie: „Jakie są ceny produktów w mojej okolicy?”nie jesteś sam. Istnieje duża zmienność w kosztach projektowania produktu, które w dużej mierze zależą od projektu i unikalnej specjalizacji. Oto podział różnych metod płatności i średni punkt wyjścia dla każdego produktu.

średnie ceny dla różnych rodzajów projektowania produktu

Typ projektu na projekt
projekt koncepcyjny $45–$105 za godzinę $100.00 i więcej
projektowanie produktu $45–$105 za godzinę $100.00 i więcej
konstrukcja mechaniczna $45–$125 $5,000–$10,000
wzornictwo przemysłowe $45–$150 $5,000–$10,000
Prototypowanie $50–$120 $2,000 i do góry
projektowanie elektroniki $100–$150 $10,000 I do góry
projekt architektoniczny $35–$75 10% całkowitego kosztu budowy

czym są stawki godzinowe projektowania produktu?

jak widać na powyższym wykresie, opłaty ryczałtowe nie są jedynym sposobem na zatrudnienie Projektanta produktu. Jeśli jest to mały projekt, który potrzebuje tylko kilku godzin swojego czasu lub uważasz, że będzie to kosztować mniej, płacenie godzin jest również opcją.

przed uzgodnieniem stawek godzinowych warto zapytać projektanta produktu lub usługi modelowania mebli 3D, co liczy się jako godzina pracy. Niektórzy projektanci mają oprogramowanie, które śledzi ich pracę, pomagając upewnić się, że nie płacisz za czas na Facebooku lub pogaduszki, a jednocześnie upewniając się, że otrzymują godziwą pensję za swoją pracę.

usługi godzinowe i płatne to dwie główne metody płatności dla projektantów produktów, ale jedna niekoniecznie jest lepsza od drugiej. Szukając projektanta produktu, powinieneś skupić się głównie na jakości projektanta produktu i na tym, jak ściśle pasują do Twoich potrzeb, a nie na metodzie płatności.

ile firma pobiera za usługi projektowania produktów?

firma lub firma zajmująca się projektowaniem produktów prawdopodobnie będą miały takie same ceny jak produkty dla zwierząt domowych i usługi projektowania zabawek, a może będą nieco wyższe, jeśli dana osoba ma nieco niższą cenę, aby być bardziej konkurencyjną. Zaletą firmy jest jednak to, że masz dostęp do większej wiedzy i często możesz szybciej wykonać projekt, ponieważ więcej osób jest dostępnych, aby to zrobić.

to, czego potrzebujesz ostatecznie sprowadza się do tego, z kim chcesz pracować, jak szybko trzeba to zrobić i jakiej jakości oczekujesz. Jeśli potrzebujesz dużego zespołu, który pomoże Ci ukończyć projekt, firma może być lepszym Wyborem niż jeden projektant produktu.

pomyślnie Outsourcing projektu

chociaż istnieje wiele do zyskania z outsourcingu projektu, istnieje również wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby projekt był bardziej prawdopodobny. Znalezienie odpowiedniego projektanta może pomóc w tym procesie, a także pomóc w przyszłych projektach, ponieważ już położyłeś podwaliny pod wspaniałą relację.

podobne: Dlaczego niezależni inżynierowie i firmy projektowe muszą używać modeli budynków 3D

aby znaleźć odpowiednią osobę, musisz jednak przeprowadzić wywiad z potencjalnymi firmami i indywidualnymi projektantami produktów, aby upewnić się, że są odpowiednią osobą dla Ciebie. Chociaż projektant produktu może być tylko tymczasowo potrzebny, nadal będziesz z nim pracować przez kilka miesięcy, a ich praca pozostanie z Tobą tak długo, jak produkt jest w produkcji. Oznacza to ogólny duży wpływ.

jeśli chcesz mieć pewność, że projektant produktu jest właściwym wyborem dla Ciebie i Twojej firmy, oto kilka wskazówek dotyczących szybkiego i płynnego projektu.

użyj odpowiedniej platformy, aby znaleźć projektanta produktu

setki projektantów produktów czekają, aby ci pomóc z całego świata. Niezależny projekt produktu można wykonać z dowolnego miejsca, co oznacza, że masz ogromną pulę projektantów produktów dostępnych do wyszukiwania. Problem polega na tym, że mają różne talenty i że ich roszczeniom nie zawsze można ufać.

na szczęście istnieje kilka wysokiej jakości miejsc, w których można znaleźć profesjonalnego projektanta produktów, który może wykonać zadanie. Oto tylko kilka z nich:

CAD Crowd

CAD Crowd narodził się z potrzeby wysokiej jakości komputerowego projektowania rozszerzonego, w tym projektowania produktu. Ich projektanci są już dokładnie sprawdzani, aby upewnić się, że są wysokiej jakości, więc nie zapłacisz za pracę, której nie możesz użyć.

mogą również pomóc w ręcznym wyborze najlepszego projektanta do Twoich celów, co ułatwia zawężenie wyboru od setek potencjalnych kandydatów do kilku, które są najbardziej prawdopodobne, aby zaspokoić Twoje potrzeby.

Upwork

Upwork oferuje duży wybór usług elektronicznego projektowania produktów, z dostępnymi stawkami godzinowymi, jeśli tak wolisz płacić. Kandydaci nie są kuratorami, ale oferują płatne miesięczne plany, które dają kierownikom projektów pomoc w pozyskiwaniu potrzebnych osób.

chociaż istnieje wiele innych miejsc, w których można znaleźć projektantów produktów, te dwa źródła są najlepszym sposobem na znalezienie dobrej jakości kandydata.

wiedz, czego chcesz

jak widzieliście w tym artykule, istnieje wiele specjalizacji w dziedzinie projektowania produktu. Wiedza, czego potrzebujesz, pomoże Ci zawęzić kandydatów do osób z najbardziej względnym doświadczeniem.

możesz wiedzieć, że potrzebujesz projektanta produktu lub że będzie on potrzebował usługi inżynierii mechanicznej, ale ważne są również inne szczegóły. Czy potrzebne będą ilustracje, aby pasowały do niego? Chcesz zbudować model 3D? Czy potrzebujesz również wzoru przemysłowego?

może to również przyspieszyć proces projektowania. Chociaż możesz mieć poufne informacje, których nie możesz udostępnić każdemu kandydatowi, możliwość podania jak największej liczby szczegółowych informacji może pomóc w procesie projektowym po wybraniu kogoś.

jeśli wiesz, że produkt musi być czerwony do celów brandingowych lub że będzie musiał działać w określony sposób, poinformowanie projektanta produktu o tych ograniczeniach z wyprzedzeniem może naprawdę pomóc.

spójrz na Portfolio

każdy projektant będzie miał nieco inny styl artystyczny, który pojawi się w pracy. Niektórzy projektanci produktów specjalizują się również w określonych dziedzinach, takich jak usługi projektowania samochodów lub zabawki. Szybki rzut oka na portfolio to świetny sposób, aby zobaczyć, na czym się skupiają i czy będzie to odpowiadało potrzebom Twojej firmy.

jest to również sposób na ocenę jakości pracy, zwłaszcza jeśli nie mają jeszcze dużego doświadczenia.

najpierw przetestuj swojego projektanta produktu przy mniejszym projekcie

chociaż rekomendacje innych firm, recenzje i portfolio mogą wiele powiedzieć o potencjalnym projektancie produktu. Najszybszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy będą pracować dla Twojego projektu, czy nie, jest najpierw przetestowanie projektanta produktu z mniejszym projektem.

to pokaże ci o wiele więcej niż to, czy mają potrzebne umiejętności. Pokaże Ci również, jak szybko są, czy poradzą sobie z obciążeniem pracą, jak przyjemnie sobie radzą i inne ważne czynniki.

zapytaj o rekomendacje

Jeśli szukasz nowego niezależnego projektanta sprzętu do ćwiczeń, ponieważ twój obecny nie może nadążyć za pracą lub ponieważ nie są zaznajomieni z konkretnym obszarem, w którym potrzebujesz pracy, możesz również poprosić o rekomendacje.

rekomendacja od kolegi freelancera jest bardzo przydatna, ponieważ już wiedzą, czego chcesz i z kim będziesz dobrze współpracować.

Porozmawiaj z referencjami

zadzwoń do wszystkich referencji, które oferuje twój kandydat i zapytaj o projekt. W szczególności, jak freelancer sobie z tym poradził, gdy coś nie poszło nie tak? Dobrze sobie radzili z wyzwaniami? Skończyli w odpowiednim czasie? Czy byli zadowoleni z jakości pracy?

freelancer, który poradzi sobie z problemami, które pojawiają się dobrze, może sprawić, że projekt pójdzie znacznie płynniej, ponieważ każdy projekt nieuchronnie staje przed pewnym wyzwaniem.

komunikuj się wyraźnie

Freelancing jest zazwyczaj prowadzony online i niewiele jest w sposobie komunikacji twarzą w twarz. Oznacza to, że umiejętność skutecznego komunikowania się jest prawdopodobnie najważniejszą umiejętnością, jaką może posiadać projektant produktu.

rozmawiając z projektantem produktów domowych, upewnij się, że rozumiesz całkowicie i regularnie kontroluj, co robią. Projekt końcowy będzie Twoim produktem, dlatego ważne jest również, aby przez cały czas trzymać własne ręce na projekcie.

skutecznie komunikując się tam iz powrotem, pomagasz upewnić się, że produkt jest zbliżony do tego, co ty i Twoja firma wyobrażaliście sobie, jak to możliwe.

wiele składa się na udany projekt projektu produktu, ale dobrą wiadomością jest to, że możesz podjąć kroki, aby twój projekt przebiegał tak płynnie, jak to możliwe. Dzięki starannemu doborowi projektanta produktu, posiadaniu wszystkich potrzebnych danych przed rozpoczęciem pracy z nim i zrozumieniu, jakie będą ceny, możesz mieć pewność, że twój projekt zakończy się sukcesem.

fachowa pomoc Freelance Cad Crowd jest do Twojej dyspozycji

w Cad Crowd Mamy zaszczyt współpracować z najlepszymi freelance designerami CAD na świecie. Jeśli szukasz pomocy w zaprojektowaniu swojego produktu, skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać bezpłatną wycenę.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.