założenie organizacji non-profit to ekscytujące przedsięwzięcie. Istnieje wiele podstaw do pokrycia i wiele rzeczy do załatwienia, zwłaszcza na początku. Istnieje tylko kilka kosztów związanych z uruchomieniem organizacji non-profit. To powiedziawszy, jest jeden ważny koszt, na który muszą się przygotować Rady założycielskie-opłata za zgłoszenie 501(c)(3).

kiedy zaczynasz, najprawdopodobniej Twoja organizacja non-profit będzie miała niewiele pieniędzy lub ich nie będzie. Możesz nie mieć żadnych darczyńców, a jeśli tak, mogą nie chcieć, aby ich fundusze były przydzielane na koszty administracyjne.

ile wynosi opłata 501(c)(3)? Aby odpowiedzieć na to pytanie i ułatwić Ci drogę, zapewniamy przewodnik po wszystkim, co musisz wiedzieć o kosztach aplikacji 501(c)(3).

zapoznanie się z formularzami zgłoszeniowymi 501(c)(3)

jako nowy zarząd musisz zapoznać się z dwoma różnymi typami formularzy IRS i określić, który z nich jest odpowiedni dla Twojej organizacji non-profit. Każda forma ma inne kwalifikacje i inne koszty. Ustalmy szczegóły.

formularz IRS 1023-EZ

formularz IRS 1023-EZ jest krótszym formularzem niż formularz IRS 1023. Opłata za zgłoszenie 501 (c) (3) kosztuje również mniej niż $275 (stan na 2021). Oto kryteria dla formularza zwolnienia z podatku 1023-EZ:

  • Twoja organizacja jest inna niż kościół, szkoła, szpital, organizacja zagraniczna lub organizacja badań medycznych.
  • Twoje całkowite przewidywane przychody muszą być niższe niż $50,000 w ciągu najbliższych 3 lat.
  • rzeczywiste wpływy brutto nie mogą przekraczać $ 50,000 w ciągu ostatnich 3 lat.
  • Twoje całkowite aktywa nie przekraczają $ 250,000.
  • Twoja organizacja nie zażądała klasyfikacji jako organizacja wspierająca lub prywatna fundacja operacyjna.
  • Twoja organizacja nie utrzymuje żadnych funduszy zalecanych przez darczyńców i nie planuje tego.

Urząd Skarbowy twierdzi, że przygotowanie formularza zajmie ci mniej niż 20 godzin. Tak długo, jak Twoja organizacja kwalifikuje się i płacisz odpowiednią opłatę, twój wniosek powinien zostać zatwierdzony. Odpowiedź może potrwać od 2-4 tygodni.

formularz IRS 1023

formularz IRS 1023 jest znacznie dłuższym, bardziej zaangażowanym formularzem aplikacyjnym. Pamiętaj, że wypełnienie formularza Może potrwać ponad 100 godzin. Cały pakiet ma od 50 do 100 stron. Opłata wynosi 600 USD (stan na 2021 rok) niezależnie od tego, jaki dochód ma Twoja organizacja. Upewnij się, że Twoje dokumenty są wypełnione poprawnie, ponieważ opłata nie podlega zwrotowi.

jeśli masz nadzieję znaleźć zwolnienie z opłaty 501 (c) (3), nie trać czasu. Nie ma.

znalezienie pomocy przy wypełnianiu formularza 1023

nic dziwnego, że Twoja tablica może czuć się przytłoczona na myśl o wypełnieniu wielu stron formularza 1023. To coś, co twoja rada może zrobić sama. Należy pamiętać, że istnieje pomoc tam w uzyskaniu to zrobić.

przyjrzyjmy się Twoim opcjom.

wypełnianie formularza 1023 samodzielnie

jeśli chodzi o wypełnianie formularza 1023, bądźcie cierpliwi. Nikt nie robi tego wszystkiego za jednym razem. Jeśli nie masz doświadczenia w wypełnianiu formularza, prawdopodobnie będziesz musiał poświęcić trochę czasu na badania. To zwiększy liczbę godzin wypełniania wniosku. Aby upewnić się, że Twoja aplikacja jest poprawna i kompletna, możesz poprosić profesjonalnego lub innego członka zarządu organizacji non-profit, który jest z nią zaznajomiony, aby ją przejrzał. Dobrą wiadomością jest to, że nie ma żadnych dodatkowych kosztów, jeśli robisz to sam bez profesjonalisty.

CPAs i adwokaci, którzy specjalizują się w organizacjach non-profit, mogą być bardzo pomocni w przygotowaniu formularza 1023. Są doskonałym źródłem odpowiedzi na twoje pytania i dają pewność, że wszystko jest na dobrej drodze. Należy pamiętać, że zazwyczaj pobierają opłatę i należy zapytać, co to jest z góry.

jeśli szukasz w Internecie, będziesz mógł znaleźć szablony i usługi oparte na szablonach. Firmy te pobierają opłatę, ale będzie to znacznie mniej niż to, co pobiera adwokat lub CPA. Pamiętaj, że takie firmy nie są konsultantami i zazwyczaj nie pomogą Ci w zadawaniu pytań z urzędu skarbowego lub niezatwierdzonej aplikacji.

uporządkowanie dokumentów założycielskich

formularz 1023 to tylko część procesu stania się organizacją 501(c)(3). Istnieje kilka innych kroków, które musisz podjąć. Wszystkie z nich zajmują trochę czasu, ale nie musisz się martwić o dodatkowe koszty.

oto co musisz zrobić:

  • napisz i zatwierdź swój statut. Upewnij się, że podany cel i misja spełniają Kwalifikacje dla organizacji zwolnionej z podatku. Umowa spółki musi również zawierać zasady rozwiązania. Bez oświadczeń o celu i rozwiązaniu nie otrzymasz zgody.
  • Twój Regulamin jest dokumentem regulującym działalność organizacji non-profit. Są również wymagane do zgłoszenia federalnego statusu zwolnionego z podatku.
  • zarejestruj swój numer identyfikacyjny pracownika, który jest również nazywany Federalnym numerem identyfikacji podatkowej, jeśli go potrzebujesz.
  • przejrzyj swój formularz 1023-EZ lub formularz 1023, aby upewnić się, że jest dokładny i kompletny. Pamiętaj, aby dołączyć wszystkie harmonogramy, prognozy finansowe i załączniki.

czekając na swój list determinacyjny, Kontynuuj spotkania zarządu, zacznij zbierać fundusze i planuj strategiczne.

wreszcie, zarząd powinien rozważyć korzyści płynące z utworzenia systemu zarządzania zarządem. BoardEffect wspiera twój cykl rozwojowy, roczny i cykl spotkań. Gdy zaczniesz organizować spotkania, Twoja tablica będzie musiała udokumentować wszystko, co robisz i przechowywać wszystkie dokumenty. Najlepszym sposobem na to jest bezpieczne przechowywanie ich w chmurze. Twój system zarządzania zarządem pozwala na tworzenie podręczników spotkań zarządu całkowicie online. Ponadto tablica może komunikować się i udostępniać kalendarz w ramach bezpieczeństwa portalu. Portal BoardEffect oferuje szczegółowe uprawnienia, dzięki czemu tylko Twoja tablica może uzyskać dostęp do informacji. Poza tym, że portal jest dostępny i wygodny, pomoże Ci zredukować ryzyko związane z zarządzaniem i bezpieczeństwem.

to powinno odpowiedzieć na pytanie: „ile kosztuje złożenie wniosku o status 501(c)(3)?”Mam nadzieję, że czujesz się lepiej przygotowany do wypełnienia i przesłania formularza 1023-EZ lub formularza 1023, a także jesteś przygotowany do złożenia odpowiednich opłat.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.