Ile Kosztuje Malowanie Domu?

mówiąc o kosztach malowania dla konkretnego projektu malarskiego, wszystko sprowadza się do wielkości domu (powierzchnia kwadratowa) i tego, ile pracy przygotowawczej wymaga, aby wykonać pracę dobrze.

więc ze względu na ten artykuł, zamierzamy rozbić typowe koszty, które ponosisz, jeśli sam wykonujesz malowanie, w porównaniu z typowym kosztem zatrudnienia profesjonalnego malarza.

Średni Koszt Malowania Wnętrza Domu, Jeśli Robisz To Sam?

jeśli jesteś fanem majsterkowania i chcesz samodzielnie pomalować wnętrze swojego domu, zwykle będzie to znacznie tańsze niż zatrudnienie profesjonalnego malarza.

jednak są inne koszty malowania, które ponosisz, jeśli zatrudnisz kogoś innego. Te rzeczy wykraczają poza rzeczywisty koszt malowania, takie jak ściereczki, taśma malarska, pędzle lub wałki malarskie, tace malarskie i sprzęt do malowania.

jeśli masz już te rzeczy pod ręką, twój całkowity koszt prawdopodobnie obejmie tylko galony farby, które musisz kupić, aby wykonać zadanie.

ale, mam zamiar przejść i zrobić szczegółowy wykaz średniej ceny wszystkich tych elementów poniżej, dzięki czemu można uzyskać poczucie, ile do budżetu na projekt malarski:

 • Drop clothes – $10
 • taśma malarska – $7
 • rama wałka malarskiego – $7
 • pokrywy wałka malarskiego – $10
 • taca malarska – $6
 • Pędzle Do Malowania (do detali) – $10
 • Jednorazowe maski malarskie – $20
 • jednorazowe rękawice malarskie – $8
 • okulary ochronne- $12
 • 1 galon farby Behr – $36
 • 1 galon farby Sherwin Williams – $40
 • 1 galon podkładu – $36

teraz, oczywiście prawdopodobnie nie będziesz musiał kupować wszystkiego z tej listy, jeśli malowałeś wcześniej i prawdopodobnie będziesz potrzebował między 7-10 galonów farby, aby pokryć całe wnętrze domu w oparciu o średni rozmiar domu 2,300 stóp kwadratowych w USA

to powiedziawszy, szacunkowy całkowity koszt materiałów malarskich do malowania domu:

$350 – $450

ta gama opiera się na założeniu, że musisz kupić wszystkie materiały malarskie, Plus podkład i 7-10 galonów farby. Jeśli jednak planujesz również gruntowanie, doliczy to około 100 USD lub więcej do całkowitego kosztu.

twój ostateczny koszt będzie ostatecznie zależał od wielkości Twojego pokoju i wszelkich innych kosztów projektu.

na przykład koszt farby może się różnić, jeśli wybierzesz wysokiej klasy rodzaj farby lub potrzebujesz Wielu kolorów farby do takich rzeczy, jak ściany akcentujące, więc pamiętaj o tym, wymyślając szacunkową cenę dla swojego projektu.

jednak dobrą wiadomością jest to, że nawet przy pracach przygotowawczych i dostawach, malowanie pokoju samemu jest prawdopodobnie tańsze niż zatrudnienie profesjonalnego malarza, nawet jeśli kupujesz najwyższą jakość farby.

a lepszą wiadomością jest to, że Gdy kupisz Materiały malarskie po raz pierwszy, koszty projektu dla każdego przyszłego projektu malarskiego będą mniejsze!

malarstwo jest jednym z niewielu umiejętności poprawy domu, który jest dość łatwy do nauczenia (choć jest to czasochłonne) i można zaoszczędzić dużo pieniędzy na dłuższą metę, o ile można dostać zawiesić go i nie kończy się konieczności przemalować wszystko.

Ważna Uwaga: Jeśli twój dom został zbudowany w 1978 roku lub wcześniej, ważne jest, aby zachować środki ostrożności, ponieważ niektóre farby mogą być farbą ołowianą. Upewnij się, że przestrzegasz wszystkich protokołów bezpieczeństwa przed szlifowaniem starej farby, ponieważ możesz narażać się na szkodliwy pył ołowiany.

Czytaj Więcej >> Jak Uniknąć Zatrucia Farbą Ołowianą?

średni koszt malowania pokoju, jeśli zatrudnisz profesjonalnego malarza?

teraz porozmawiajmy o tym, ile będzie cię kosztować zatrudnienie profesjonalnego malarza do malowania wnętrza domu.

warto tutaj zauważyć, że każda profesjonalna firma malarska ceni swoje prace inaczej i pobiera różne stawki.

więc dla dobra tego artykułu, zamierzam wycenić to na podstawie średniego krajowego kosztu na stopę kwadratową, i zamierzam oprzeć sumę na średniej krajowej wielkości wnętrza domu, która wynosi około 2,300 stóp kwadratowych.

pamiętaj, że jeśli zatrudniasz kogoś do pomalowania znacznie większego domu lub domu z wysokimi sufitami, będzie to kosztować więcej. I, jeśli chcesz zatrudnić wykonawcę malowania, aby zrobić cały dom, mogą wycenić to inaczej, ponieważ jest to większa praca.

średni Krajowy koszt malowania na stopę kwadratową waha się od $2-$6.

oznacza to, że całkowity koszt projektu prawdopodobnie wyniesie od $4,600 do $13,800 dla średniej wielkości domu.

zwykle tak naliczają profesjonalni malarze, zamiast podawać stawkę godzinową. Dzieje się tak, ponieważ wycena za pomocą stopy liniowej daje im lepszy wgląd w całkowity koszt malowania wnętrza oraz koszt materiałów i robocizny dla danego projektu.

należy również pamiętać, że koszty pracy związane z malowaniem wnętrz są zwykle znacznie tańsze niż malowanie zewnętrzne, ponieważ podczas pracy ze ścianami wewnętrznymi nie muszą się martwić o odporność na warunki atmosferyczne i trwałość zewnętrzną.

Czytaj Więcej >> Jak Malować Ścianę Jak Profesjonalista?

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.