ile kosztuje farbowanie włosów? To zależy od kilku czynników. Ale nie martw się — omówimy każdy z nich w szczegółach Czytaj Dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć.

Skocz do:
 • ile kosztuje farbowanie włosów?
 • średnie ceny farb do włosów w salonie
 • średnie ceny farb do włosów w domu
 • rodzaje farb do włosów
 • techniki farbowania włosów

ile kosztuje farbowanie włosów?

profesjonalne narzędzia do farbowania włosów na różowym tle, płaski układ jako obraz do artykułu o tym, ile kosztuje farbowanie włosów
New Africa/

zanim zdecydujesz się na nowy kolor włosów, powinieneś dowiedzieć się, ile proces będzie kosztować. Ile kosztuje farbowanie włosów? Jak koszt farbowania włosów w salonie wypada w porównaniu z kosztem samodzielnego wykonywania zabiegu w domu?

Szybka Odpowiedź

koloryzacja włosów i pasemka kosztują średnio od 50 do 70 USD, ale w salonie takim jak Supercuts zapłacisz zaledwie 35 usd. Spodziewaj się zapłacić od $100 do $150 za bardziej złożone usługi, takie jak Balayage, Babylights lub pasemka Ombre. Zestawy do farbowania włosów w domu kosztują od 5 do 40 USD.

tutaj obowiązuje powiedzenie „gdzie skończysz zależy od tego, od czego zaczniesz”. Jeśli wejdziesz do salonu z dziewiczymi, nieleczonymi włosami, będzie to o wiele łatwiejsze do pracy dla stylisty. Mniej czasu poświęconego na sesję oznacza dla ciebie niższą cenę.

ale jeśli przyjdziesz z resztkami czarnej farby do włosów na zamkach i chcesz uzyskać platynę, to będzie to ogromny ból głowy dla stylisty, który naprawi i prawdopodobnie nie zdarzy się w ciągu jednej wizyty. Wielokrotne wizyty oznaczają wyższe koszty.

istnieje kilka czynników, które wpływają na to, ile kosztuje farbowanie włosów. Należą do nich:

 • Lokalizacja salonu
 • doświadczenie stylisty
 • rodzaj i technika farbowania
 • długość i stan włosów

a jeśli decydujesz się na to sam w domu, głównym czynnikiem kosztowym jest marka koloru i odcienia, który wybierzesz. W tym przewodniku omówimy wszystkie czynniki wpływające na całkowity koszt.

mamy również pełną listę cen farb do włosów, wraz z rodzajami farb do włosów, które możesz wybrać i najpopularniejszymi technikami farbowania.

Chroń swoje włosy farbowane naszymi ulubionymi produktami:

 • Nasza najlepsza suszarka do włosów
 • nasz ulubiony szampon
 • Nasza najlepsza suszarka do włosów

ile kosztuje farbowanie włosów w salonie?

 aby pomóc zilustrować koszty farbowania włosów, profesjonalny fryzjer farbuje włosy swojego klienta
Siergiej Domaszenko/

pójście do salonu fryzjerskiego, aby uzyskać kolorowe, wybielone, podświetlone lub stonowane włosy jest zawsze najbezpieczniejszym wyborem. Doświadczeni styliści poprowadzą cię we właściwym kierunku i kolorze włosów.

polecają cieplejsze lub chłodniejsze odcienie, które idealnie podkreślą koloryt skóry i kolor oczu. W końcu znają właściwe techniki stosowania barwnika, aby zapewnić bezbłędny wynik końcowy.

wiedzą, jak długo pozostawić kolor na włosach, jakie rodzaje farbowania są najlepsze dla włosów i kiedy włosy są po prostu zbyt zniszczone lub przetworzone, aby zaakceptować nowy kolor.

możemy ciągle opowiadać o korzyściach płynących z farbowania włosów w salonie, zamiast robić to samemu w domu. Porozmawiajmy o rzeczywistej cenie, którą zapłacisz za kolor włosów w salonie i czynnikach, które wpływają na całkowity koszt.

średni koszt pasemek włosów

Kolor serwis Cena
Salon pojedynczy proces kolor $50 – $100+
salon podwójny proces kolor $100 – $200+
Salon ombre, sombre, balayage $125+
Salon korekcji kolorów 100 zł / godz
kolor końcówki $25+
dodatkowy kolor / toner $20 – $50+

średnia, salon Średniej klasy w USA pobiera 50-70 USD za pojedynczy kolor włosów. Salony sieciowe, takie jak Supercuts, zaczynają się od około $35+ za cały kolor. Salony wyższej klasy pobierają opłaty od $ 100+ za to.

pojedynczy kolor procesowy odnosi się do całego koloru, który jest zdeponowany za jednym razem. Zazwyczaj pojedynczy kolor włosów jest nakładany w odcieniu, który jest nie więcej niż 2-3 odcienie ciemniejszy niż obecny kolor.

Jeśli wybierasz jaśniejszy kolor lub żywy kolor, twój stylista będzie musiał rozjaśnić włosy przed nałożeniem farby. Jest to podwójny kolor procesowy. To zwiększy koszt, dzięki czemu kolor kosztuje $100 – $175.

decydujesz się na efekt ombre lub ponury? Ta technika wymaga więcej artyzmu ze strony stylisty i zwykle wymaga podwójnego procesu. To będzie odzwierciedlone w kosztach, które zwykle będą $ 115+.

jeśli po prostu idziesz na korzeń touch-up, twój koszt będzie niższy. Możesz zapłacić od 30 do 60 USD za tę usługę, która jest w zasadzie pojedynczym kolorem procesowym, który zużywa mniej barwnika.

kolor końcówki zaczyna się około $25 w Supercuts. Każdy dodatkowy odcień koloru lub tonera użyty do uzyskania pożądanego rezultatu będzie tack około $20-$40 na ostateczną cenę.

a jeśli wybierasz się do salonu na dużą windę (na przykład ciemny brąz do jasnego blond) lub korekcję kolorów (wszyscy tam byliśmy), twój stylista może naliczyć Ci opłatę za godzinę.

cena za godzinę będzie się znacznie różnić, ale widzieliśmy, że wielu stylistów pobiera około 100 USD za godzinę. Powyższe ceny są średnie, ale kilka czynników wpływa na rzeczywistą cenę, którą płacisz.

Lokalizacja salonu, poziom doświadczenia stylisty, jak zajęty jest stylista, aktualny stan włosów i techniki wymagane do uzyskania wyników będą miały wpływ na koszty.

i nie zapomnij o surowych kosztach produktów, które twój stylista wykorzysta, aby tak się stało.

ile kosztuje Farbowanie Włosów W Domu?

 za post na temat kosztów farbowania własnych włosów, domowa farba do włosów w domu dla urody młoda Kaukaska kobieta patrząc w lustro
Simona Pilolla 2/

co zrobić, jeśli czujesz się kreatywny i chcesz farbować włosy w domu? Ile to będzie kosztować? Farbowanie włosów w domu jest nieco tańsze, ale większość stylistów może poręczyć: potencjalne oszczędności nie zawsze są tego warte.

czy zauważyłeś średni koszt korekcji kolorów 100 USD/H powyżej? Jest powód, dla którego styliści pobierają tak dużo za naprawienie nieudanego koloru. To dużo szczegółowej pracy, która wymaga precyzji, wiedzy, dużo produktu, czasu i cierpliwości.

nasz najlepszy wybór
L 'Oreal Paris couleur Experte 2-Step Home Zestaw pasemek kolor włosów
L’ Oreal Paris couleur Experte 2-Step home kolor włosów & pasemka KitCheck najnowsza cena

możemy zarobić prowizję po kliknięciu tego linku, bez dodatkowych kosztów dla Ciebie.

ale załóżmy, że używasz koloru Wysokiej jakości, który nie jest radykalną zmianą w stosunku do obecnego koloru i zwracasz szczególną uwagę na instrukcje i aplikację. W takim przypadku jest to całkowicie możliwe, aby uzyskać świetny kolor włosów lub retusz w domu.

oto, czego możesz się spodziewać po domowym kolorze włosów.

typ koloru Cena
Home zestaw do farbowania włosów $7 – $40
Home zestaw wybielający / rozjaśniający $10 – $30
zestaw tonerów $5 – $15

styliści zgadzają się, że najlepszym scenariuszem dla koloru włosów w domu będzie 2-3 odcienie ciemniejsze niż obecny kolor.

jest to pojedynczy kolor procesowy, który nałożysz na wszystkie włosy, nasycając każde pasmo. Po przetworzeniu przez odpowiedni czas, wypłukasz go i wyschniesz, aby zobaczyć wyniki.

Jeśli wybierasz jaśniejszy kolor włosów lub decydujesz się na żywy kolor, taki jak niebieski, fioletowy lub różowy, musisz wybielać lub rozjaśnić włosy przed nałożeniem nowego koloru. To tutaj wielu fryzjerów wpada w kłopoty.

możesz kupić zestaw wybielający w dowolnym sklepie beauty supply, który zawiera proszek wybielający i Wywoływacz kremu, który podnosi kolor włosów do jaśniejszego odcienia.

zazwyczaj toner jest potrzebny, aby usunąć wszelkie mosiądz z uzyskanego koloru. Uważaj, aby użyć wywoływacza, który nie uszkodzi twoich włosów. Dla większości odcieni włosów, 20 lub 30 volume developer wystarczy, aby wykonać zadanie.

jeśli masz bardzo ciemne lub uparte włosy, które nie łatwo się unoszą, możesz zdecydować się na 40 volume developer. Jeśli zauważysz, że twoje ciemne włosy utknęły w pomarańczowo-żółtym odcieniu i nie podniosą się wyżej, nie kontynuuj wybielania.

po prostu skontaktuj się ze stylistką i przekonaj się, jak bezpiecznie podnieść kolor bez dalszego uszkadzania włosów. Jeśli planujesz farbować włosy w domu, możesz wydać około $45, Jeśli otrzymasz wszystkie materiały potrzebne do doskonałego koloru.

jeśli masz szczęście, że masz stylistę, z którym nie możesz teraz umówić się na wizytę, skontaktuj się z nim i poproś o pomoc w przeprowadzeniu procesu.

rodzaje farb do włosów

Obraz farbowania włosów i szarych włosów, tabela kolorów.
M-Design/

kiedy farbujesz włosy (lub zrób to sam), będziesz musiał wybrać jeden z kilku różnych rodzajów barwników. Czas, w którym chcesz mieć nowy kolor, powinien być twoim głównym czynnikiem decydującym.

ale pamiętaj również o ogólnym zdrowiu i integralności włosów. Jeśli nie masz pewności, jakiego rodzaju farbowania włosów użyć, poproś o zalecenie stylisty.

tymczasowa Farba do włosów

 • trwa: 1-5 szamponów

tymczasowa farba do włosów zwykle nie jest tym, o czym myślisz, jeśli chodzi o farbowanie włosów. Te krótkotrwałe barwniki zmyją się kilkoma szamponami.

Nie używaj tymczasowego koloru włosów, jeśli twoje włosy są bardzo porowate lub uszkodzone. Może zabarwić włosy niepochlebnym, wyblakłym odcieniem oryginalnego tymczasowego barwnika.

Półtrwała Farba do włosów

 • trwa: 8-10 szamponów

półtrwała farba do włosów to kolejny krok od tymczasowej. Barwniki te są łagodniejsze od ich dłuższych kuzynów, demi-trwałe i trwałe, ponieważ nie zawierają amoniaku.

większość ludzi stosuje półtrwałą farbę do włosów, aby pokryć szarości, wykonać poprawki korzeni, a jednocześnie wyhodować trwały kolor włosów Lub zachować połysk i połysk.

Demi – Trwała Farba Do Włosów

 • : 20-24 szampony

jeśli jesteś trochę bardziej zaangażowany w kolor, który chcesz, możesz zdecydować się na demi-trwały barwnik. Barwniki te nie zawierają amoniaku, ale są mieszane z małym wywoływaczem (nadtlenkiem), który pozwala na dłuższe przenikanie koloru przez naskórek włosów.

tymczasowe i półtrwałe barwniki w rzeczywistości nie przenikają do włosów, ale je pokrywają. Ponieważ ten rodzaj barwnika dostaje się do włosów, potrwa do 10 tygodni, jeśli używasz delikatnego szamponu do włosów farbowanych.

jest to idealne rozwiązanie do pokrywania szarości, korekcji korzeni, mieszania kolorów, tonizowania podświetleń i odświeżania trwałych kolorów.

trwała farba do włosów

 • trwa: 6-8 tygodni+

trwała farba do włosów to prawdziwa okazja. Podczas gdy jest żywy przez około 6-8 tygodni, po tym twoje korzenie zaczną wyrastać, a barwnik będzie musiał zostać dotknięty.

technicznie rzecz biorąc, trwały barwnik pozostanie na twoich włosach, dopóki nie zostaną obcięte. Ale żeby dobrze wyglądać, trzeba będzie regularnie poprawiać.

trwały barwnik zawiera amoniak i jest mieszany z wywoływaczem, aby umożliwić przenikanie koloru przez naskórek włosów, aby uzyskać długotrwały kolor.

użyj trwałego barwnika, jeśli planujesz trzymać się koloru przez długi czas. Oferuje najwyższy poziom pokrycia szarości.

wybielacz do włosów

 • trwałość: trwały

wybielacz trwale podnosi kolor włosów do jaśniejszego odcienia i jest zwykle używany w połączeniu z tonerem lub kolorem włosów nałożonym na bielone włosy.

niezależnie od tego, czy masz blond, czy po prostu wybierasz jaśniejszy kolor włosów niż obecnie, wybielacz będzie wymagany do podniesienia włosów poza 2-3 odcienie.

wybielacz można nakładać na całej powierzchni, na końcach lub w małych sekcjach, aby utworzyć podświetlenia. Styliści używają wybielacza i wywoływacza, aby rozjaśnić włosy na odpowiednim poziomie.

jeśli szukasz drastycznej zmiany, twój stylista może zaplanować więcej niż jedną wizytę, aby stopniowo rozjaśnić włosy. Pozwala to uniknąć uszkodzenia go w procesie.

Farba Do Włosów Henna

 • : 4-6 tygodni

barwnik henny nie jest tak powszechnie stosowany, ale zyskuje na popularności. Wykonany z rośliny henny, jest naturalnym barwnikiem o czerwonawym kolorze.

nie ma wielu opcji kolorystycznych z farbą do włosów henną, ale nie spowoduje reakcji alergicznej i potrwa 4-6 tygodni przed blaknięciem.

techniki farbowania włosów

 różne rodzaje farbowania włosów na wyprostowane włosy kobiety i białe ceglane tło
Parilov/

są to niektóre z popularnych technik stosowanych w salonach do stosowania różnych rodzajów farbowania włosów. Jaką technikę masz nadzieję wykonać?

Kolor pojedynczego procesu

 • cena wywoławcza: $35+

chcesz jeden kolor włosów na całym ciele? Jest to pojedynczy kolor procesowy i zapewnia jednolite pokrycie. Pojedynczy kolor procesowy nie musi być nudny ani jednowymiarowy.

twój stylista może wymieszać ze sobą kilka odcieni, aby stworzyć dodatkowy wymiar i głębię koloru.

pojedynczy kolor procesowy nie trwa tak długo, jak inne typy i jest świetny do pokrycia szarości, przechodząc 2-3 odcienie ciemniejsze, plus dodając połysku i połysku.

Podwójny Kolor procesowy

 • cena wywoławcza: $100+

jeśli decydujesz się na kolor włosów, który jest znacznie lżejszy lub bardziej żywy niż obecny odcień, będziesz potrzebować podwójnego koloru procesowego. W podwójnym procesie włosy są najpierw rozjaśniane (na całym lub na odcinkach) przed nałożeniem koloru na rozjaśnione włosy.

styliści używają podwójnego procesu, aby zapewnić lżejsze płótno, na którym można pomalować nowy kolor włosów, niezależnie od tego, czy jest to odcień blond, brunetka, czy coś bardziej kolorowego. Podwójny proces kolor trwa dłużej niż pojedynczy proces i zawsze kosztuje więcej.

 • cena wywoławcza: $150+

technika ombre zaczyna się od ciemnej bazy (twój naturalny kolor włosów, jeśli jest wystarczająco ciemny), która stopniowo rozjaśnia końce włosów.

w przeciwieństwie do pasemek balayage, które są podobnie malowane od środka do końca włosów, Kolor Włosów ombre nie dotyka tylko powierzchni włosów. Jaśniejszy kolor włosów na końcach w pełni nasyci wszystkie warstwy włosów.

rezultatem jest ciemny obszar korzenia, który znika w znacznie jaśniejszy odcień na końcach włosów. Zazwyczaj efekt ombre wymaga podwójnego procesu.

 • cena wywoławcza: $100+

jeśli Pełny kolor ombre to dla ciebie trochę za dużo, rozważ ponurą technikę. Sombre oznacza ” subtelne ombre.”To delikatniejsze przejście koloru, zazwyczaj z jasnego odcienia brunetki w blond.

poproś o caramel sombre, mocha sombre lub bronde sombre, aby uzyskać gradientowy wygląd techniki ombre bez takiego nasycenia kolorów na końcach. Ponury efekt może wymagać podwójnego procesu.

rewers

 • cena wywoławcza: $150

Jeśli podoba Ci się gradientowy kolor ombre i balayage, ale nie jesteś fanem lżejszych końcówek, możesz polubić odwrotne ombre. Tutaj włosy są rozjaśnione u nasady w połowie dół.

następnie ciemniejszy kolor miesza się od końców włosów w górę. Rezultatem jest odwrócony lub odwrócony efekt ombre, z ciemnymi końcami i jasnymi korzeniami.

kolor końcówki

 • cena wywoławcza: $25+

może Ci się spodobać wygląd tip color, w którym farba do włosów jest nakładana tylko na końce włosów bez płynnego mieszania się w górę. Rezultatem jest wyraźny kontrast między kolorem na końcówkach a resztą włosów.

Wiele osób decyduje się na żywe kolory na końcach, takie jak niebieski, czerwony lub różowy. Możesz również zrobić blond, brunetka lub czarne wskazówki dla dodatkowego zainteresowania.

Root Touch-Up

 • cena wywoławcza: $30+

jeśli masz już trwały kolor włosów i rosną, lub jeśli chcesz pokolorować korzenie, aby ładnie się wtopić lub kontrastować z kolorem ombre lub ponurym, Szybka korekta korzeni to technika, której użyje twoja stylistka.

tutaj kolor jest nakładany tylko u nasady i delikatnie Pierzasty Na zewnątrz, aby korzenie mieszały się z resztą włosów.

touch-up jest pojedynczym kolorem procesowym i nie powinien trwać dłużej niż godzinę. Zwykle jest to tańsze niż w przypadku całego pojedynczego procesu, ponieważ używa się mniej kolorów.

ile kosztuje farbowanie włosów?

 aby zilustrować różne rodzaje dostępnych farb do włosów, wiele kobiet stoi z ramionami wokół siebie na pomarańczowym tle
Roman Samborski/

przyjrzeliśmy się wielu możliwościom, jeśli chodzi o farbowanie włosów. Możesz zrobić to profesjonalnie w salonie lub możesz zrobić to sam w domu.

możesz wybrać kolor włosów tymczasowy, półstały, półstały, trwały, wybielacz lub henna.

możesz wybrać kolor na całej powierzchni, który jest jaśniejszy lub ciemniejszy niż obecny kolor, ombre, sombre, reverse ombre, tip color, root touch-up lub dowolną technikę kolorów zalecaną przez stylistę.

ale mając na uwadze wszystkie te opcje, jedną z najważniejszych rzeczy, do których należy wrócić, jest całkowity koszt. Ile kosztuje farbowanie włosów? Oto krótka recenzja.

 • All-over hair color (1 kolor) Wykonane w salonie będzie kosztować średnio około $50-$100+. Jest to tańsze (zaczynając od $35) W Supercuts, więc miej to na uwadze.
 • w domu zapłacisz $ 5 – $45+, w zależności od marki koloru włosów, który kupujesz i czy potrzebujesz tonera.
 • za podwójnie przetworzony kolor włosów (rozjaśniony, a następnie farbowany) w salonie zapłacisz $100-$175+. W domu spodziewaj się zapłacić od 20 do 70 USD za zestaw wybielający/rozjaśniający, toner i kolor włosów.

farbowanie włosów nie jest najtańszą usługą w salonie, ale da ci więcej spokoju niż robienie tego samemu, jeśli jesteś niedoświadczony.

twój stylista pomoże Ci określić, który rodzaj farbowania włosów najlepiej pasuje do twojego rodzaju włosów i kondycji, a także pożądanych rezultatów.

mogą również pomóc w określeniu idealnego odcienia, aby podkreślić koloryt i cechy skóry. A jeśli coś pójdzie nie tak, będą dokładnie wiedzieć, jak to naprawić.

kliknij na najczęściej zadawane pytania

ile kosztuje farbowanie włosów w salonie?

średnia cena farbowania włosów w salonie waha się od 60 do 150 dolarów. Określenie dokładnego kosztu zależy od lokalizacji salonu, długości włosów i tego, ile włosów chcesz zabarwić. Możesz spodziewać się więcej w salonie wyższej klasy.

ile kosztuje Ombre hair?

średni koszt uzyskania ombre hair waha się od $130 do $200. Możesz mieć wyższy koszt farbowania włosów ombre, jeśli niedawno farbowałeś włosy na kolor, który jest znacznie ciemniejszy lub jaśniejszy niż twój naturalny kolor. Wysokiej klasy salony zazwyczaj pobierają więcej za ombre hair niż salon sieciowy.

ile kosztują pasemka?

średni koszt pasemek zwykle kosztuje od 75 do 115 USD. Jeśli pójdziesz do salonu high-end, możesz spodziewać się zapłaty 350 za pełne pasemka. Całkowity koszt zależy od tego, ile włosów chcesz wyróżnić i lokalizacji salonu.

ile kosztuje pudełko barwnika?

pudełko z farbą, znane również jako kolor pudełka lub domowy kolor włosów, można zwykle znaleźć w lokalnych aptekach, sklepach kosmetycznych lub sklepach dyskontowych. Koszt barwnika pudełkowego jest zazwyczaj niedrogi i można oczekiwać, że zapłacisz średnio od 5 do 20 USD za pudełko, w tym barwnik, instrukcje i zwykle parę rękawiczek.

jak długo utrzymują się farbowane włosy?

generalnie farbowanie włosów trwa około 4-6 tygodni. Nawet trwały barwnik nie pozostanie na twoich włosach na zawsze. W miarę wzrostu włosów zaczynają się pojawiać korzenie. Aby zachować pożądany kolor, musisz umówić się na spotkanie w salonie, aby zmienić kolor lub dotknąć włosów.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.