rozbijanie mocy

każdy typ motocykla ma własną moc lub próg mocy. Rowery są zwykle klasyfikowane według pojemności silnika, która jest mierzona w kubaturze, lub” cc ” W skrócie. Wielkość silnika jest jednym z najważniejszych czynników zwiększenia mocy, wraz z liczbą skoków, cylindrów i dostępnych obrotów na minutę. Moc może się również znacznie różnić w każdej klasie wagowej, ale ten wykres powinien pomóc Ci zacząć.

Motocykle o pojemności 50 cm3:

lekkie motocykle o pojemności 50 cm3 mają zwykle silniki dwusuwowe, które wytwarzają od 3 do 9 km. Jednak niektóre wyścigi 50cc motocykle mogą pakować cios, coraz do 15,000 rpm, w dowolnym miejscu od 10 do 20 km.

Motocykle o pojemności 100 cm3:

, tak wiele rowerów o tej pojemności zwykle zależy od akcesoriów na rynku wtórnym i tak zwanych zestawów „big bore” w celu zwiększenia pojemności silnika. Jeśli jednak znajdziesz rower w tej klasie wagowej, spodziewaj się, że wyprodukuje on od 7 do 12 km.

motocykle 125cc:

te rowery są bardzo popularne wśród początkujących rowerzystów. Dają Ci mnóstwo mocy bez obciążania Cię na drodze. Spodziewaj się uzyskać od 10 do 15 km z tych rowerów.

 motocyklista jadący po otwartym odcinku pustej drogi

motocykle 150cc:

rowery o pojemności 150 cm3 mają tylko jeden cylinder i 4-suwowy silnik. Większość motocykli tej klasy produkuje od 15 do 25 km.

motocykle 250cc:

Klasa 250cc zaczyna naciskać pedał na metal. Jeśli szukasz więcej niż średnia moc, jest to świetne miejsce, aby zacząć. Większość modeli jest wyposażona w 2-cylindrowy silnik i 6-biegową skrzynię biegów w celu osiągnięcia maksymalnych prędkości. Spodziewaj się uzyskać od 25 do 40 HP na tych złych chłopców.

motocykle 300cc:

nie ma dużej różnicy między rowerami 300cc a 250cc, ale ten pierwszy jest bardziej skłonny do produkcji większej mocy. Powinieneś być w stanie uzyskać od 30 do 40 HP.

motocykle 500cc:

Klasa 500cc ma tendencję do osiągania od 45 do 60 km. Wiele z nich nadal pochodzi ze standardowym 2-cylindrowym silnikiem 4-suwowym, więc różnica nie jest dokładnie w dzień i w nocy. Można jednak znaleźć kilka motocykli o pojemności 500 cm3 z silnikami 2-suwowymi o mocy od 150 do 200 km.

motocykle 600cc:

tylko wycięcie powyżej 500ccs, ta klasa ma tendencję do znacznie się różnić w zależności od mocy silnika. Jedno-i dwucylindrowe rowery mają tendencję do osiągania mocy od 55 do 80 km, podczas gdy czterocylindrowe rowery mogą z łatwością osiągać moc od 80 do 130 km.

Motocykle o pojemności 1000 cm3:

wreszcie każdy rower o pojemności 1000 cm3 z pewnością wygra konkurencję. Te maszyny nie są przeznaczone dla początkujących zawodników, więc najlepiej poczekać kilka lat, zanim zainwestujesz w jedną z tych mocnych jeźdźców. To jest pułap, jeśli chodzi o maksymalizację mocy. W przypadku silników 2-cylindrowych, spodziewaj się uzyskać około 80 do 100 km. Jednak 4-cylindrowy silnik może uzyskać moc od 180 do 320 KM, aby uzyskać ultraszybkie przyspieszenie. Jednak niektóre z tych modeli nie są legalne na ulicy, więc możesz mieć problemy z pokazaniem swoich ruchów.

osoba jadąca motocyklem po nadmorskiej drodze

czynniki wpływające na moc motocykla

większe rowery nie zawsze przekładają się na większą moc. Tak naprawdę sprowadza się to do liczby cylindrów i skoków silnika. Przekładnia, masa, układ napędowy i jakość paliwa również mogą mieć wpływ na moc, więc bądź elastyczny zgodnie ze swoimi oczekiwaniami.

pogoda, warunki jazdy, wysokość i temperatura mogą również odgrywać rolę. Dostępna moc może się znacznie różnić w zależności od sytuacji. Dowiesz się więcej o tym, jak te czynniki wpływają na czas przyspieszania, gdy spędzasz więcej czasu na rowerze.

Ile Koni Mechanicznych Potrzebujesz?

bądźmy szczerzy, prawdopodobnie nie potrzebujesz 300 KM, aby jechać do supermarketu. Wielu jeźdźców przywiązuje zbyt dużą wagę do mocy, gdy istnieją inne, ważniejsze czynniki do rozważenia.

zanim zainwestujesz w rower, zastanów się, ile koni mechanicznych naprawdę potrzebujesz. Jeśli nie lubisz się ścigać, dodanie dodatkowego HP prawdopodobnie nie jest tego warte. Jazda wolniejszym rowerem o mniejszej mocy może być równie przyjemna. Nadal możesz jechać szybko. Po prostu nie można przyspieszyć tak szybko.

nie zapomnij dodać motocyklowego zestawu słuchawkowego Bluetooth do słuchania dźwięku i odbierania połączeń na rowerze. Użyj kasku motocyklowego Bluetooth, aby zachować bezpieczeństwo bez odrywania oczu od drogi. Dzisiejsze Głośniki motocyklowe Bluetooth zapewniają wysokiej jakości dźwięk, który nie odwróci uwagi od otoczenia. Zawsze lepiej jest przygotować się na najgorsze, zwłaszcza jeśli kochasz od zera do sześćdziesięciu w mgnieniu oka.

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.