jeśli masz zamiar wyemigrować do Australii i chcesz wiedzieć, czego się spodziewać, oto wpis na blogu napisany przez koleżankę z pracy o imieniu Charlotte.

Charlotte przeprowadziła się z mężem i córką do Sydney z Anglii w październiku 2017 roku. Kiedy się przeprowadzili, mieli tylko ofertę pracy i kilka walizek ze sobą. Po przyjeździe do Australii musieli znaleźć mieszkanie i kupić meble.

dowiedz się, ile trzyosobowa Rodzina Charlotte wydała na migrację do Australii z Anglii w tym poście.

spis treści

dlaczego rodzina Charlotte zdecydowała się przeprowadzić do Australii

zawsze dyskutowaliśmy o pomyśle mieszkania za granicą, nawet jeśli było to tylko na kilka lat. Chociaż, jeśli mam być szczery, nigdy nie wiedziałem, czy będzie to realia migracji do Australii. Myśl o przeniesieniu wszystkich naszych rzeczy, opuszczeniu rodziny itp. była tak przytłaczająca. Dopiero po odwiedzeniu mojej siostry, która mieszka w Sydney, zaczęliśmy zdawać sobie sprawę, że to może być rzeczywistość!

jak większość ludzi odwiedzających Australię, od razu zakochaliśmy się w błękitnym niebie, pięknych plażach, zewnętrznym stylu życia i wolniejszym tempie życia. Podczas naszego pobytu spotkaliśmy również tak wielu emigrantów, co sprawiło, że przeprowadzka w połowie świata nie wydawała się takim szalonym pomysłem. Skoro oni mogli to zrobić, dlaczego my nie mogliśmy?

byliśmy w Sydney dopiero co 21 miesięcy i jestem bardzo zadowolony, że to zrobiliśmy i to sprawiło, że tak bardzo zbliżyliśmy się do rodziny. Skłamałbym, gdybym powiedział, że wszystko było płynne, oczywiście były wzloty i upadki i chwile, w których Tęsknię za wygodami i ludźmi w domu.

zabranie mojej córeczki na plażę po szkole lub spotkanie z tatą po pracy i udanie się na plażę, gdzie wszyscy skaczemy do morza i robimy zamki z piasku, to styl życia, który po prostu nie byłby możliwy w Wielkiej Brytanii.

dla każdego, kto zastanawia się, w jaki sposób udało nam się wyemigrować do Australii, podzielam wszystkie szczegóły w tym poście.

jakiej wizy potrzebuję, aby mieszkać w Australii?

australijskie-wizy

zrozumienie procesu wizowego dla przeprowadzki do Australii może być nieco koszmarem, więc upewnij się, że zapoznasz się z tym postem, który wyjaśnia wszystko, co musisz wiedzieć o wizie, o którą musisz ubiegać się, aby przenieść się do Australii.

australijskie-wizy

jak zrozumieć proces wizowy do Australii

zdezorientowany, jakie Australijskie wizy trzeba ubiegać się podczas przeprowadzki do Australii? Jeśli chcesz uzyskać stałe…

Czytaj teraz

jak dostaliśmy wizę, aby przenieść się do Australii

Sydney-harbour

udało nam się wyemigrować do Australii na 4-letniej wizy, która nazywa się wizą 457. Mój mąż znalazł pracę rekrutacyjną, gdy byliśmy jeszcze w Wielkiej Brytanii (za pośrednictwem brytyjskiej firmy rekrutacyjnej), więc na szczęście uporządkowali nasze wizy dla nas. Ta Wiza zmieniła się i nazywa się wizą 482, o której możesz przeczytać więcej tutaj.

udało mi się również dostać pracę fryzjera w salonie mojej siostry w Sydney, więc mieliśmy szczęście, że mogliśmy przenieść się z już ustawionymi miejscami pracy.

w sumie myślę, że wizy kosztowałyby nas około 3000 funtów, ale na szczęście nowa firma mojego męża zapłaciła za to.

czat do rekruterów z siedzibą w Australii

 cost-of-living-comparison-between-england-and-australia-1

polecam rozmowę z kilkoma rekruterami, którzy specjalizują się w branży, w której pracujesz, dzięki czemu możesz migrować do Australii. Zapoznaj się z główną stroną pracy w Australii o nazwie Szukaj i powinieneś być w stanie znaleźć rekrutera, z którym możesz porozmawiać.

Większość rekruterów z przyjemnością zmierzy się z czasem i będzie w stanie dać ci dobre wyobrażenie o tym, jak wygląda rynek dla Twojego zawodu, jakiej wizy potrzebujesz, jak łatwo byłoby znaleźć pracę i oczekiwania dotyczące wynagrodzenia itp.

Jeśli szukasz pracy biurowej opartej na adminie, kliknij tutaj >

ile kosztuje przeprowadzka do Australii?

family-beaches-in-sydney copy
Przeczytaj więcej o tym, czy Londyn czy Sydney są droższe tutaj >

ważne jest, aby obliczyć konsekwencje finansowe fizycznej przeprowadzki za granicę, prawdopodobnie będziesz potrzebować ryczałtu, aby przejąć ze sobą, aby pomóc Ci zacząć. Poniżej wymieniłem kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy obliczaniu kosztów, takich jak czynsz, wysyłka, opieka nad dzieckiem.

czy zarobię więcej w Australii?

praca w Londynie vs sydney

dowiedz się, jak to jest pracować w Sydney vs Londyn tutaj >

po pierwsze, nie zakładaj, że automatycznie zarobisz więcej w Sydney. To wydaje się być to, co większość ludzi wierzy, nie zrozum mnie źle w wielu sytuacjach to prawda, ale nie we wszystkich, to na pewno nie było w naszym.

po drugie, musisz realistycznie obliczyć koszty utrzymania w Sydney. Przybywając z przedmieść Londynu, a następnie szukając przeprowadzki do jednej z najdroższych dzielnic Sydney, byliśmy zszokowani, ile wynosił czynsz. Było to połączone z tym, jak drogie są świeże produkty w Sydney (nasz sklep spożywczy prawie podwoił się od przeprowadzki), ważne było, abyśmy byli pewni, jakie będą nasze wydatki.

dlatego polecam obliczenie listy Twoich wydatków vs jakie będą twoje oczekiwane dochody, aby dać ci dobry pomysł, jak poradzisz sobie w Australii. Wiem, że jest to całkowicie niemożliwe do zrobienia, gdy nie mieszkasz w Australii, więc spróbuj przyjść na wizytę, aby dowiedzieć się o kosztach, zanim wykonasz ruch.

na przykład cotygodniowy sklep w Wielkiej Brytanii kosztuje nas około 60 funtów tygodniowo, ale w Australii kosztuje nas około 220 dolarów (118 funtów). Chociaż Sydney jest najdroższym miastem w Australii, średnia cena wynajmu za 1 łóżko wynosi około $500 + tygodniowo plus rachunki ($270+).

ile będzie nas kosztować czynsz w Australii?

dowiedz się, gdzie mieszkać w Sydney tutaj >

będąc twoim największym wydatkiem, wynajem jest dobrym miejscem na początek. Polecam spojrzeć na domenę, aby poczuć ceny wynajmu w okolicach miasta, w którym chcesz mieszkać, aby dać ci przybliżoną wycenę.

zaczęliśmy zawężać to, pisząc listę kryteriów. naszym głównym kryterium było to, że nie chcieliśmy, aby nasz dojazd do pracy trwał ponad godzinę i chcieliśmy być tak blisko plaży, jak tylko mogliśmy sobie pozwolić. W oparciu o to przyjrzeliśmy się obszarom poniżej godziny dojazdu z Sydney i blisko plaży.

następnie przefiltrowaliśmy to do tego, na co stać nas na płacenie czynszu w oparciu o oczekiwania płacowe (które otrzymaliśmy z rozmowy z konsultantem ds. rekrutacji) i jedzenie, rachunki itp. To był świetny sposób, aby odfiltrować go do 2 lub 3 obszarów i uzyskać realistyczne koszty wynajmu.

warto również zauważyć, że większość nieruchomości na wynajem w Sydney jest nieumeblowana. Tak, trzeba będzie obliczyć koszt wysyłki rzeczy lub po prostu kupując nowe po przyjeździe.

do pokrycia kaucji (kaucji) potrzebny będzie również 4-tygodniowy czynsz, plus dodatkowy 1-miesięczny czynsz do zapłaty z góry. Mieliśmy szczęście, ponieważ mogliśmy zostać z moją siostrą, kiedy po raz pierwszy przyjechaliśmy, zanim znaleźliśmy coś bardziej trwałego.

ile kosztują rachunki?

bondi-beach-migrate-to-australia

jeśli wynajmujesz,nie musisz płacić podatku komunalnego ani stawek za wodę – wszystko to pokryje twój właściciel. Dlatego Twoje główne rachunki są elektryczne & internet itp. Jeśli chodzi o szacowanie rachunków, prawdopodobnie nie będziesz miał rachunku za gaz, więc to jedno oszczędzanie, a nasz rachunek za prąd jest nieco wyższy niż ten, który płaciliśmy w domu.

AUSTRALIAN-BILLS-1

emigranci mówią nam, jak wyglądają ich koszty życia w Australii

, jeśli próbujesz obliczyć Australijskie rachunki i koszty życia w Australii, gdy się tu przeprowadzasz, lub jeśli zastanawiasz się…

Czytaj teraz

ile kosztują loty do Australii?

oczywiście loty różnią się kosztami i na szczęście wydają się tańsze niż kiedykolwiek. Kupiliśmy bilety w jedną stronę, które kosztowały nas około £500 każdy. Jeśli szukasz przyzwoitych ofert lotów, Sprawdź tanie loty tutaj.

czy powinienem kupić samochód czy wysłać go do Australii?

whale-watching-tour-sydney

nie wysyłaj swojego samochodu do Australii, kosztowałoby to zbyt wiele. Samochody wydają się być nieco droższe w Australii, ponieważ muszą być importowane. Najlepsze jest to, że benzyna jest znacznie tańsza niż w Anglii za prawie połowę ceny.

zalecamy wynajęcie samochodu tutaj, gdy po raz pierwszy przyjedziesz do Australii >

Czy potrzebuję prywatnej opieki zdrowotnej w Australii?

blue-mountains

to może się różnić, ale musieliśmy uzyskać prywatne ubezpieczenie zdrowotne jako zastrzeżenie naszej wizy, więc płacimy około $250 miesięcznie.

jeśli przyjeżdżasz do Australii na rok, uzyskaj najlepsze ubezpieczenie tutaj.

czy lepiej wysłać meble do Australii czy kupić nowe?

 doree_bonner_shipping_to_australia5-759x500

zdecydowaliśmy się kupić wszystko nowe w Australii, ponieważ mogliśmy przechowywać nasze rzeczy w naszym domu w Wielkiej Brytanii, więc nie mieliśmy żadnych kosztów przechowywania ani wysyłki.

kiedy pierwszy raz się przeprowadzasz, czujesz, że tracisz pieniądze, ponieważ musisz kupić wszystko od podstaw; łóżka, Telewizory i sofy, sztućce, ręczniki i przybory toaletowe.

dlatego, aby obniżyć koszty, byliśmy naprawdę surowi i kupowaliśmy wszystko w sklepach Ikea, Kmart, target i charytatywnych. Gdybym miał podać numer, powiedzmy, że wydaliśmy około 3000 funtów na umeblowanie naszego mieszkania.

Znajdź najlepsze cytaty poniżej

opłaty szkolne & koszty opieki nad dziećmi w Australii

 bronte-rock-pool-sydney

bronte-rock-pool-sydney

punktem, który zaskoczył nas był fakt, że w niektórych stanach każda osoba posiadająca wizę tymczasową musi płacić opłaty szkolne w Australii, nawet do szkoły państwowej. To zależy od stanu, więc należy obliczyć, że do kosztów, jeśli ma zastosowanie.

polecam zajrzeć do prywatnych szkół zarówno religijnych, jak i niereligijnych, ponieważ mogą one być czasami w tej samej cenie lub nawet tańsze niż wysyłanie dziecka do szkół państwowych.

płacimy około $5,000 rocznie, aby wysłać nasze dziecko do szkoły podstawowej teraz. Więcej informacji na temat opłat za szkołę w Australii znajdziesz tutaj.

musisz również uwzględnić koszty opieki nad dziećmi dla młodszych dzieci, w przeciwieństwie do Wielkiej Brytanii, która oferuje 15-30 bezpłatnych godzin tygodniowo.

w tym momencie mieliśmy pojęcie o naszych oczekiwanych dochodach i jakie będą nasze wydatki, Nie będę kłamał, że było dość ciasno. Musieliśmy pamiętać, że dla nas ta przeprowadzka nie polegała na zyskach finansowych, ale na osiągnięciu stylu życia na świeżym powietrzu i doświadczeniu nowych rzeczy jako rodzina.

emocjonalne rzeczy

Bondi-beach-sunrise

prawdopodobnie najtrudniejszą częścią tej całej migracji do Australii jest decyzja o opuszczeniu rodziny i przyjaciół. Jestem bardzo blisko mojej rodziny, więc trudno było mi pojąć, że je zostawiłam i miałam szczęście, że dołączę do siostry w Sydney, więc nie byłoby nikogo. Ale to był nadal dość brutalny punkt w procesie podejmowania decyzji.

dla mnie poczucie winy z powodu odsunięcia córki od ukochanej niani i dziadków, kuzynów, ciotek i wujków było najtrudniejszą częścią całego scenariusza przeprowadzki do Australii. Nawet teraz jesteśmy tu od 21 miesięcy, nie mogę szczerze powiedzieć, czy kompromis z tymi bezcennymi związkami jest wart kompromisu dla życia dorastającego na plaży …

w tym momencie podejmowania decyzji, czułem się jakbyśmy po prostu kręcili się w kółko, ale moja przyjaciółka miała rację, kiedy powiedziała: „Jeśli pójdziesz, zawsze możesz wrócić do domu. Jeśli nie pójdziesz, zawsze będziesz się zastanawiał, co jeśli…”. To był punkt zwrotny, który skłonił nas do podjęcia decyzji o przeprowadzce.

na koniec dnia musisz podjąć decyzję, która jest odpowiednia dla Ciebie i Twojej rodziny. Wiem, jak przytłaczające to uczucie, więc mam nadzieję, że pomoże Ci to w poruszaniu się podczas migracji do Australii.

becoming-an-expat-in-australia-1

prawda o byciu emigrantem w Australii

chcesz wiedzieć, jak to naprawdę jest zostać emigrantem w Australii? Ten post został napisany przez kogoś, kto…

Czytaj teraz

Czytaj więcej Expat Stories

Sprawdź więcej expat stories od naszych czytelników.

migruj do Australii

Zapisz na później i przypnij poniżej!
migracja-do-Australii

jeśli uważasz, że ten blog jest pomocny, podziel się nim poniżej 🙂

Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.